Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2011., 17:07   #2041
To je ta perilica... Na žalost, zimus je bila 500 kn jeftinija nego sada

Pri čemu uzimam kao mjerodavnu cijenu protis.hr

http://www.protis.hr/products/detail...28va2wee/39629

Pred blagdane zimus je bila cca 3300 i nešto kn za gotovinu, a sada je osjetno skuplja. To je ta promotivna kampanja bila za nove perilice Panasonic kojih nema nego 4 modela, barem je tako prikazano na panasonic.ba

Dok drugi proizvođači imaju i po par desetaka modela, oni su odlučili lansirati samo nekoliko, ali koje nude luksuzna obilježja za prosječnu cijenu i mislim čak da su vrlo slične 1200, 1400 i 1600 okr./min - odnosno da je razlika samo u blokiranim opcijama elektronskog modula i da o tome ovisi brzina centrifuge. Te perilice "metu sve pred sobom" jer takva svojstva EU proizvođači iz prve lige zaračunavaju dvostruko više...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 08.04.2011., 21:21   #2042
Mali Grizzly, vjerojatno me se ne sjećaš, no uglavnom, opet trebam pomoć

Nekad sam te tražila pomoć pri spasu moj stare mašine, a sada, kako joj spasa više nema, trebam pomoć pri izboru nove.
Dakle tražim perilicu dubine 45 cm i manje.
Gledah naravno Bosch, ali primjetih i Beko. Znam da ne preporučuješ složence tog tipa, no Bosch mi nema perilicu po prihvatljivoj cijeni od 44-45 cm. Prihvatljiva (cjenovno, jelte , iako ova cijena na sajtu nije referentna, ima i jeftinijih ponuđača) bi mi bila ova od 42 cm, no kada smo zadnji put pričali o tome spominjao si da se ne bi trebalo ići ispod 44 cm.

Pa me zanima šta misliš o nekoj od Beka sa linka? Ili da idem na manju dubinu? To bi mi svakako više odgovaralo, ali ne bih nauštrb štednje na prostoru kupila falšu perilicu.
I znaš li možda, imaju li te plitke perilice odvod/ gumu sa strane?

Naravno, i svi ostali su pozvani da komentiraju i daju mišljenje
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Old 08.04.2011., 21:38   #2043
Već je bilo debate o 44 cm razredu perilica na prethodnih par stranica....

I zaključak je bio da njem. i tal. proizvođači okrutno napale cijenu tih plićih perilica jer računaju da kupac nema izbora, a onda se moraju oni namiriti i nek nosi tu prostornu uštedu. Tako da se u potpunosti slažem s (pr)ocjenom da je Bosch daleko preskup u tom razredu perilica, a što sam i konstatirao na prethodnim stranicama. Jedino ako naleti izložbeni primjerak, onda bih uzeo Bosch po nekoj razumnoj cijeni cca 3000 kn jer imaju stvarno dobru i robustnu mehaniku, a što kod 44 cm razreda nije odlika tal. proizvođača čije perilice 44 i osobito 32 cm razreda znaju lupati i tresti se kao zečica poslije naskoka...

I bilo je također rečeno da najviše nude korejski proizvođači u tom razredu plitkih perilica jer imaju "redovne" cijene, a namire se preko uštede u materijalu i svi zadovoljni.

Zato pogledajte LG koji mi je najmiliji od korejskih jer ima Direct Drive motor i onda je sve meh. stabilnije (motor otraga iza osovine bubnja, a prošire kadu sprijeda i kako nema motora dolje onda ima mjesta za njihanje kade). Nije ni Samsung loš izbor i čini mi se da ih ima čak po 2000 i nešto kn, a adresa bi bila Europatrade i tamo se probajte izravno pogoditi za cijenu u gotovini jer su oni uvoznici za cijelu RH i daju dalje robu uz rabat drugim trgovcima pa ne vidim zašto i vama ne bi spustili.

LG imate na Ecos.hr ili online prodajnim centrima kao što je protis.hr

Beko? Nemojte onaj bazični model s 500 okr./min jer to po zimi nije uopće praktično rješenje (tzv. no dripping speed centrifuge - eto tek toliko da ne kapa iz rublja kad ga izvadite). Navodno izdrže 5 godina, ali sam vidio na nekim srbijanskim forumima da ih grde zbog izbora ležaja (poddimenzionirano!) - što ne mora biti kod svih modela. Oni su regionalni killer Gorenja odnosno u BiH i Srbiji te Makedoniji Beko ide naprijed u prodajnim rezultatima nauštrb Gorenja.
Meni ipak bolja investicija korejska perilica!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 09.04.2011., 17:28   #2044
Evo već sam lud od izbora nove veš mašine + silni info grizzlya koja je bolja, al opet budem stavio na forum da pitam za savjet šta na kraju uzet.
Od silne ponude moj uži izbor čine;
1. Samsung WF0802NCE (8kg, 1200okretaja, keramički grijač, dijamantni bubanj, kontrola prenapona, samočisteći filter)
2. LG F1281TDP (8kg, 1200 okretaja, Direct Drive, senzor za određivanje težine rublja sa 8 koraka, 6motion tehnologija, program za samočišćenje bubnja)
3. Panasonic NA-128VA2WEE (Broj okretaja 1200 rpm, Kapacitet 8 kg, 3D Sensor Wash, INVERTER, sustav zaštite od izljevenja, senzor pjene, ravnoteže i punjenja)

E sad iz mog iskustva sa panasonicom i samsungom, pošto su u kući samo njihovi proizvodi, imam samo jednu riječ - nepoderivo.
Sa lgjem nemam iskustva ali imaju drugi koji su isto zadovoljni, no onaj švabski test sa mašinama me naveo na razmišljanje. On je bio na prvom mjestu jer nema remena, motor je direktno na bubnju što mi se čini odlično rješenje za razliku od ova 2 izbora.
Samsung ne spominje o kakvom se motoru radi al sam siguran da su kvalitetni a lg je opet nakrcan svim "silnim" tehnologijama.

E sad šta uzet od ta tri?
Koji je bolji po pitanju servisa, da kad crkne ne moram preturat pol hrvatske u potrazi za djelovima i servisom?
CroMan132 is offline  
Old 09.04.2011., 20:47   #2045
Odlučio bih se za "Panasonic" perilicu jer njihova elektronika i motorni pogon...

To sigurno napravljeno za desetljeće rada.

Iako nisu bitno lošija ni 2 korejska proizvođača koje ste naveli, a za LG iskustva pročešljajte ciljano (po tom konkretnom modelu) srbijanske forume jer tamo LG trži daleko bolje nego u RH i sigurno ima više toga napisanog...

Što se tiče dijelova - sve dalekoistočne firme posluju via centralno skladište rezervnih dijelova za cijelu Europu i onda se to dobavlja po narudžbi lokalnog servisera tako da nema razlike. Recimo prednji mijeh za Samsung je cca 500 kn (neka tipična cijena ITA skupine proizvođača je do 200 kn, a Bosch je cca 350 kn). Semering (kružna radijalna brtva osovine bubnja) za LG je preko 120 kn, a neka tipična cijena ITA proizvođača je tridesetak kn.

Tako da su te perilice prvenstveno napravljene da se ne kvare, a rezervni dijelovi su prilično napaljenih cijena i čeka se na njih ponekad i tjednima.

Moj savjet bi bio da kupite 2 identične perilice u kombinaciji s nekom drugom vama bliskom obitelji (kumovi, sestra/brat, roditelji itd.) pa onda kad jedna bude u fazi crkavanja, služit će kao odličan transplantacijski centar dijelova za drugu i to mi se nekako čini daleko najbolje rješenje u svezi dijelova.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 11.04.2011., 08:48   #2046
Zahvaljujem na savjetu mali grizli, kupio za početak 2 kom panasonic, bila nekakva akcija u Mercatoneu preko vikenda. Cijena 4000kn po komadu. Tip 128. Akcija je bila popust od 20%. To znači da je prava cijena sad nešto oko 5000.
Isporuka je za par dana pa ćemo vidjeti.
__________________
it`s the end of the world as we know it
polubijesni pas is offline  
Old 12.04.2011., 18:42   #2047
Molim Vas da li mi možete preporučiti perilicu rublja do max. 2500 kn , dubine 55 cm i da je čim jednostavnija ? Puno hvala .
fantastic is offline  
Old 12.04.2011., 19:55   #2048
Malo me zbunila ta dubina 55 cm max jer neki proizvođači naznače dubinu bez gumba

Drugi pak sa svim gumbima, okvirom vrata itd.

Evo, da budemo sigurni:

http://www.samsung.com/hr/consumer/h...=specification

Ovo je 45 cm dubine i trebala bi biti OK. U toj zoni 2000 do 2500 kn se najviše "tuče" korejska dvojka (LG i Samsung) s Electrolux low cost brandom Zanussi. Zanussi je "prokurvani" Electrolux, pučki nemilosrdno kazano, i njega ne bih uzimao u obzir jer ima unutra bunga bunga detalja...

Samsung i LG su pak OK i korektna kvaliteta za povoljnu cijenu u tom cjenovnom razredu, jedino su dijelovi kasnije skupi za njih. Pogledajte si LG po nižim cijenama nego što je uobičajeno u Ecos Jankomir (ZG), preko puta Baumax, gdje imaju i glavni izložbeni salon i dolje lijevo su ulazna vrata diskontne prodavaonice gdje nude perilice LG koje su bile izložbeni primjerak ili nebitno oštećene, zgrebane i sve u tom stilu. Pa možda za tu cifru naiđete i na 45 cm LG s Direct Drive motorem, a što je povoljnost jer je tiha...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 12.04.2011., 22:34   #2049
Da li netko ima perilicu rublja LG F1068QD i kakva su iskustva ? Vidio sam da je cijena oko 2500 Kn što mi je prihvatljivo .
fantastic is offline  
Old 13.04.2011., 10:00   #2050
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post

Zato pogledajte LG koji mi je najmiliji od korejskih jer ima Direct Drive motor i onda je sve meh. stabilnije (motor otraga iza osovine bubnja, a prošire kadu sprijeda i kako nema motora dolje onda ima mjesta za njihanje kade). Nije ni Samsung loš izbor i čini mi se da ih ima čak po 2000 i nešto kn, a adresa bi bila Europatrade i tamo se probajte izravno pogoditi za cijenu u gotovini jer su oni uvoznici za cijelu RH i daju dalje robu uz rabat drugim trgovcima pa ne vidim zašto i vama ne bi spustili.

LG imate na Ecos.hr ili online prodajnim centrima kao što je protis.hr
Mali grizzly, puno hvala na prijedlozima, priznajem da od mog zadnjeg upita tebi o perilicama smanjene dubine (a to je bilo davnih dana ) nisam pozorno pratila raspravu/ upite na zadnjim stranicama.
Odlučih se za LG i sad me mori koja od ovih: F1068LD ili F1056ND ili LD
Pretpostavljam da je razlika u cijeni vezana uz br. programa i težinu (5kg/6kg)?
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Old 13.04.2011., 10:48   #2051
LG jedini u razredu 44 cm nudi motore bez četkica, a što je nenadmašno tiho...

I po cijeni su OK tako da stvarno se teško odlučiti. U načelu, treba kupiti što je moguće veći kapacitet bubnja (6-7 ili čak 8 kg) koliko dopušta prostor u kupaonici jer imaju sve masivnije unutra (ležajevi, ovjes i dr.) pa se to manja haba, a bolje pere i centrifugira - i to vrijedi i u ovom slučaju.

Ne znam jedino cijene i to bi mogao biti faktor odluke. Tako da 6 kg perilica je doista neki bolji izbor, ali ovisno koliko cijena ide gore. Onaj prvi, 5 kg model u klasi 44 cm s DD motor bez četkica i 1000 okr./min i cijenom 2500 kn - a što još poželjeti i tko misli da ima bolje nek pogleda napaljene cijene ITA perilica u 44 cm razredu...

Jedino savjet da pročešljate srbijanske forume za konkretan model LG jer oni tamo trže daleko više nego u RH i po nekoj logici velikih brojeva, sigurno ima koje iskustvo na forumima o konkretnoj perilici LG. Utipkajte u Google taj model i onda potražite...

Zaključak bi bio da su u klasi 44 cm LG neki "carevi" ponude, ali ni Samsung nije loš po omjeru cijena/kvaliteta u plitkim perilicama...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 13.04.2011., 10:57   #2052
Molim pomoć, naime imam whirlpool perilicu,širina 45 cm,i već par dana ne prima vodu,znači upalim je ,ona okrene par puta bubanj i onda stane te se upali lampica koja signalizira kvar. E sad, ja sam sve pregledala,počistila filtere al ona i dalje stoji??
To mi se znalo i do sad dešavat, no nakon par sati bi proradila. Što mi preporučate,servis il da je jednostavno promjenim jer me izluđuje to hoće li ili neće prati?
Athica is offline  
Old 13.04.2011., 11:17   #2053
Whirlpool nemojte opet kupovati...

Jerbo se radi o tvrtki koja ima i razvojne urede i većinu proizvodnje usmjerene na am. tržište, a tamo se smatra da nakon 2-3 godine bijela tehnika ide frk u smeće i nema ni pomisli o popravljanju. Pa su tome prilagodili "ama baš sve" odnosno to nije za nas koji imamo cilj održavati perilicu 7-8 godina...

Što se tiče konkretnog kvara, elektroventil koji pušta vodu je izuzetno pouzdana komponenta i u isključenom stanju (izvaditi utikač!) ima otpor zavojnice negdje između 2 i 3 kOhma kad je ispravan. On košta par eura i sumnjam da se radi o elektroventilu jer kod njega može biti jedino problematično ono sito na ulazu koje može biti zaštopano trunjcima iz vodovodne mreže.

Tako da se vjerojatno radi o programatoru odnosno morate pobliže opisati da li malo vode ipak pristigne u bubanj pa se onda prekine dovod ili je bubanj posve suh. Ako je ono prvo, onda bi u igru mogao i hidrostat (električni prekidač koji je odgovoran za vodostaj).

Ne znam koliko je stara perilica, ali ako je Whirlpool i odradila par godina - eto, to bi bilo to i bolje se ne bakćati s njima te kupiti nešto "pošteno" napravljeno... Nisu s njihovim napravama zadovoljni većinom ni serviseri niti kupci, ali to je američki marketing koja čuda radi s 6. čulom i intuitivno pogodi bapsku žicu...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 13.04.2011., 12:00   #2054
Zahvaljujem na brzom odgovoru!
Što se tiče sita,njega sam počistila i ona i dalje nije radila, a bubanj je potpuno suh, znači voda uopće ne dolazi. Perilica je stara 3 godine, jako sam zadovoljna kako pere veš, ali ovi učestali kvarovi su grozni, i mislim da ta marka nikad više neće kod mene!!!
Athica is offline  
Old 13.04.2011., 12:06   #2055
Osobno sam sklon "partizanskim" načinima popravljanja...

Pa dajte da napravimo mali pokus, ali to traži dosta obzirno postupanje.

Znači, mali, onako tek toliko da teče, mlaz vode na tušu probajte prvo nad kadom... Ništa u smjeru prskanja, onako kao kad istječe voda iz boce.

Onda na prazno, bez mlaza, probajte uglaviti tuš u ladicu za deterdžent perilice. Malo pritisnite ladicu da bolje drži glavu tuša i procijenite hvat kako držati tuš unutar ladice par minuta.

Onda uključite perilicu i kad ona "traži vodu", uglavite tuš u ladicu i malim mlazom, bez prskanja, probajte prevariti perilicu da se u nju ulijeva voda iz tuša. U jednom momentu ćete čuti klik hidrostata i onda prestanite s nalijevanjem ili onako odokativno, kad dosegne neku uobičajenu razinu vode onda zaustavite dotok vode. Pa da vidimo da li će krenuti s pranjem...

Još jednom veliki oprez da ne bi voda prskala po električnim napravama i prednjoj maski perilice. Tek toliko da voda onako curka niz ladicu...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 13.04.2011., 13:28   #2056
odlučio sam se za perilicu HOOVER DYN 7144 DP, koja po ponuđenim opcijama i cijeni izgleda odlično, zanima me da li netko ima ovu ili neku drugu HOOVER perilicu.
Na forumu veličaju samo Bosch i Panasonic i LG, kao da druge ne postoje!
Netko je napisao da je Hoover Candy samo s drugom etiketom, to bi značilo da je onda i AEG Zanussi naljepnicom AEG, a razlika u cijeni dupla.
wilo is offline  
Old 13.04.2011., 21:04   #2057
To da je Hoover = Candy je moja tvrdnja...

Iz razloga što je godine 2009. rasformirana Hoover tvornica perilica i sušilica rublja u Walesu, otpušteno preko 300 radnika i managerska vrhuška se pravdala u medijima da više ne mogu raditi perilice koje bi izdržale nalete konkurencije. Znači, Hoover je ostao tek američki proizvođač usisavača i el. naprava za profesionalno čišćenje podova, a UK Hoover je ostao brand kojeg bi neki nazvali "slamnati", a drugi "školjka".

Candy je kupio brand Hoover jer ITA proizvođači imaju tradicionalno slabije tržišne udjele u Vel. Britaniji u odnosu na kontinentalnu Europu i logičan iskorak je bio da kupe tamošnji brand od povjerenja, kad se ukazala prigoda i kad je ugašena proizvodnja, nego da vrlo skupim minutama marketinškog oglašavanja utuvljavaju iz dana u dan potencijalnim kupcima kako je dobar Candy.

I stvarno ne vidim što je preostalo od Hoover-a u današnjim perilicama koje se uglavnom rade za Vel. Britaniju u španjolskoj Iberna grupi, u kojoj veliki udio ima tal. obitelj čije je zapravo privatno vlasništvo brand Candy. Lijepe etiketu Hoover na proizvode bijele tehnike koje izlaze iz tvornica grupe Candy!
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.04.2011., 08:08   #2058
malo sam u čudu moram priznati jer cijena za perilicu gore navedenu Hoover nije mala, a trgovac me uvjerava da je bolja od Candy-a, jer da je to njihova viša klasa odnosno da je u klasi BOSCH,ELECTROLUX.
ako ima netko tko ima perilicu hoover da kaže svoje mišljenje.
hvala.
wilo is offline  
Old 14.04.2011., 09:09   #2059
A što se tiče prigovora da se ovdje "veliča Panasonic"...

I na njemačkim testnim stranicama se također "veliča" Panasonic:


http://www.testberichte.de/testsiege...hinen_537.html


Pobjednik na testu, uz jedinu zamjerku što ima preveliku potrošnju vode!

I dakako uz napomenu da cijene Panasonic perilica prestaju tamo gdje Miele tek počinje sa svojim cijenama, odnosno to bi u RH bilo oko 7 tisuća kn.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 14.04.2011., 09:57   #2060
mali grizzly pokkolebao si me pa sam se vratio opet na BOSCH,na dole navedeni model, koje je tvoje mišljenje i ako možeš molim te objasniti kada napišu centrifuga okretaji 1200 - 600.
kaj to znači da mi centrifuga vrti u tom rasponu. Imam perilicu gorenje wa 583 koja ima 500 o/m i rublje je dosta vlažno pa me malo to "brine"
molim te ako mi možeš dati mišljenje danas jer mi je zadnji dan za BOSCH garanciju 5 godina.
Hvala ti puno.

BOSCH WAE 24362BY

* Snaga / potrošnja:
* Energetska naljepnica: A / A / B
* Potrošnja energije: A - 20%; 20% štedljiviji (samo 0,15 kWh/kg) od graničnih vrijednosti (0,19 kWh/kg) za energetski razred A
* Kapacitet pranja: 1 - 7 kg
* Zapremina bubnja: 55 l
* Okretaji tijekom centrifuge: 1200 - 600 o/min
* Programi:
* Posebni programi: Ekstra kratak 15', Brzi/Miješano, Fino rublje/Svila
* Funkcije:
* VarioPerfect: programi su vremenski skraćeni ili optimizirani u potrošnji za odlične rezultate pranja
* Komfor / sigurnost:
* Višestruka zaštita od izljevanja vode
* Potpuno elektronsko podešavanje sa regulatorom za sve programe, temperature i posebne programe
* Zaslon za prikaz tijeka programa, preostalog vremena i zakašnjenje uključenja do 24 h
* TouchControl tipke: Start/Pauza sa mogućnošću kasnijeg dodavanja, Jednostavno za glačanje, Voda plus, EcoPerfect, SpeedPerfect, Biranje okretaja centrifuge/isključivanje ispiranja
* 3D-AquaSpar-sistem
* Količinska automatika
* Sistem za prepoznavanje pjene
* Kontrola neravnoteže bubnja
* Zvučni signal na kraju programa
* Zaštita za djecu: zaključavanje opcija programa i vrata
* 30 cm otvor i kut otvaranja 180 °
* Magnetsko zatvaranje vrata
* Tehničke informacije:
* Dimenzije (V x Š x D): 84.7 x 60 x 59 cm
* Jačina buke pranja u dB (re 1 pW): 59
* Jačina buke centrifuge u dB (re 1 pW): 78
wilo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.