Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2009., 00:13   #61
Trebam moguci odgovor.......

Moj muz je Dominicanac, ja sam Hrvatica, zivimo u Dominikanskoj republici, planiramo ici na godisnji u Osijek al papirologija je nemoguca.....U Dominikanskoj nema nase ambasade vec u New yorku- oni pokrivaju cijele Karibe,moje pitanje je......kako je on moj muz je mi moramo svaki put kad mislimo ici za RH cekati da moja mama salje jamstveno pismo,pa to i ostlih milijun papira slati za New York ili automatski sa udajom postoji druga opcija???????? POMOCCCCCC
DunjaDecena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 00:15   #62
Quote:
DunjaDecena kaže: Pogledaj post
Moj muz je Dominicanac, ja sam Hrvatica, zivimo u Dominikanskoj republici, planiramo ici na godisnji u Osijek al papirologija je nemoguca.....U Dominikanskoj nema nase ambasade vec u New yorku- oni pokrivaju cijele Karibe,moje pitanje je......kako je on moj muz je mi moramo svaki put kad mislimo ici za RH cekati da moja mama salje jamstveno pismo,pa to i ostlih milijun papira slati za New York ili automatski sa udajom postoji druga opcija???????? POMOCCCCCC
a ti imaš HR državljanstvo ili?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 03:08   #63
Quote:
Sublime Freaky kaže: Pogledaj post
i sta onda nakon godinu dana? onda se obitelj opet mora razdvojiti? uopce ne kuzim kak to funkcionira. koji su onda razlozi za dobivanje stalnog boravista?
boravak se produzuje opet na godinu dana ako se ispunjavaju uvjeti
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 03:09   #64
Quote:
DunjaDecena kaže: Pogledaj post
Moj muz je Dominicanac, ja sam Hrvatica, zivimo u Dominikanskoj republici, planiramo ici na godisnji u Osijek al papirologija je nemoguca.....U Dominikanskoj nema nase ambasade vec u New yorku- oni pokrivaju cijele Karibe,moje pitanje je......kako je on moj muz je mi moramo svaki put kad mislimo ici za RH cekati da moja mama salje jamstveno pismo,pa to i ostlih milijun papira slati za New York ili automatski sa udajom postoji druga opcija???????? POMOCCCCCC
ne postoji druga opcija
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:03   #65
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
F - forbidden - zabrana

za osobnom jeidno možeš ići u SLO, HUN i ITA. ak te uhvate bez putovnice u FRA naj..... si, jer oni to tumače ilegalnim ulaskom u EU. dakle u putovnici moraš imati žig ulasak u EU.
Glupost. Ja cesto putujem u i iz EU i siguran sam da mi na vecini ulazaka i izlazaka nitko vise ne stambilja putovnicu. Mozda bi trebali, ali to ne rade niti meni niti velikoj vecini ljudi. Ponekad se netko sjeti stambiljati ali to se desi na 1/5 - 1/10 prolaza.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:07   #66
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
ne postoji druga opcija
Postoji, moze traziti dozvolu boravka za Hrvatsku posto je ozenjen s hrvatskom drzavljankom.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 00:10   #67
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Glupost. Ja cesto putujem u i iz EU i siguran sam da mi na vecini ulazaka i izlazaka nitko vise ne stambilja putovnicu. Mozda bi trebali, ali to ne rade niti meni niti velikoj vecini ljudi. Ponekad se netko sjeti stambiljati ali to se desi na 1/5 - 1/10 prolaza.
isti slucaj, vec dosta godina

za zemlje gde ne mozes na osobnu, samo pokazes putovnicu ako gde traze

jedino je zajebano ako si recimo u FR ili ES i _NEMAS_ putovnicu!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 23:19   #68
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
isti slucaj, vec dosta godina

za zemlje gde ne mozes na osobnu, samo pokazes putovnicu ako gde traze

jedino je zajebano ako si recimo u FR ili ES i _NEMAS_ putovnicu!
Ovako, ja znam za slucaj otprije 2 ili 3 godine. Dva hrvatska pomorca putovala na ukrcaj u Atenu. Krenuli brodom iz Splita u Anconu, tamo pokazali osobne i usli u Italiju. Potom se iz Ancone ukrcali na trajekt za Patras, bez problema prosli nepostojecu Schegensku granicu i usli u Grcku. Iz Patrasa dosli u Atenu i odsjeli u hotelu. Hotelski recepcioner zvao policiju jer u putovnicama sa kojima su se prijavili u hotelu nije mogao naci stambilj sa danom ulaska u Schegensku zonu. U zatvoru su proboravili 2 mjeseca, sud ih je proglasio krivim za ilegalni prelazak drzavne granice, pusteni su tek u zalbenom postupku koji je prekinut pomilovanjem grckog predsjednika, a na intervenciju Stjepana Mesica.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 23:32   #69
grcka, prosto. oni su poznati po raznim sovinistickim i rasistickim ispadima cak i prema ostalima iz EU.

grcka je iako stara EU clanica debelo iza hrvatske u apsolutno svemu.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 02:46   #70
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Postoji, moze traziti dozvolu boravka za Hrvatsku posto je ozenjen s hrvatskom drzavljankom.

kakve to sad ima veze.sta ce mu dozvola boravka.oni ne misle zivjet u hrvatskoj nego ici samo na godisnji

dozvola boravka vrijedi samo ako zivis u hrvatskoj,i prestaje vrijedit ako si duze od 30 dana izvan hrvatske (onih prvih 5 godina dok je privremena9 kasnije kad dobis stalno mos izbivat do 6 mjeseci
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 23:37   #71
Pitanje...

Ako radna viza istice 30.6. da li radnik treba napustit EU u roku 24 sata?
Prototype is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 07:57   #72
Quote:
Prototype kaže: Pogledaj post
Ako radna viza istice 30.6. da li radnik treba napustit EU u roku 24 sata?
u tvom slucaju obicno je tako da moras izac iz zemlje najkasnije 30.06.ali se uvijek mozes dogovorit sa uredom za strance da ti produze za tjedan dva
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 19:00   #73
puno fala
Prototype is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 21:19   #74
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
postoji svrha spajanja obitelji - privremeni boravak na godinu dana
brak vise kod nas nije razlog za dobivanje stalnog boravka
ovo nije tocno ...

udajom ili zendibom za hrv. drzavljanina a na osnovu braka, u Hrvatskoj se dobije uz pismeni zhtjev (u MUP-u na odjelu za strance) privremeni boravak na 1 godinu koji se upisuje u putovnicu/pasos stranca. svake godine se mora, obavezno i najmanje mjesec dana prije isteka privremenog, traziti ponovno izdavanje privremenog na godinu dana. svake godine ce ga i izdati radi braka sa hrv. drzavljaninom (i svake godine boravak lijepe u putovnicu/pasos stranca). ono sto je najbitnije je da stranac ima kontinuirano i BEZ PREKIDA privremeni boravak, dakle u pasosu/putovnici 4 naljepnice (ili 2 x 2 godine ili odmah na 4 god.). jako je bitno i da stranac bude na adresi u Hrvatskoj kad ce ga provjeravati (provjera obicno ide uz nekakvu najavu ili se ne najavljuju al ne daju privremeni dok te ne zateknu na toj adresi , provjera ide nakon podnosenja zahtjeva za privremeni u roku 30-60 dana). Nakon 4 god. besprekidnog privremenog boravka a temeljem Zahtjeva i Zakona dobija se stalni boravak u roku 1-24 mj. (ovisi o nasoj birokraciji). Nakon sto se dobije stalni boravak stranac ima uvjet (temeljem stalnog boravka) i pravo podnijeti Zahtjev za upis u drzavljanstvo te dobija domovnicu (u roku 1-24 mj.). Kad stranac dobija stalni boravak radi braka Stranac tada moze uzeti samo hrvatsko drzavljanstvo ili imati dvojno, svoje i hrvatsko.

ima toga dosta tu : http://portor.mingorp.hr/dokumenti/7..._strancima.htm

i kasnije dopune iz 2009 god.

jedino jos nesto spominju da stranac mora imati zdravstveno osiguranje kao clan obitelji muza/zene sa hrv.drzavljanstvom.

Zadnje uređivanje pistacija : 29.06.2009. at 21:56.
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 14:52   #75
viza za njemačku

ima li netko iskustva s vađenjem radne vize za njemačku?

prije nekih 6 ili 7 godina sam osuđen zbog posjedovanja narkotika, ali sam dobio uvjetnu kaznu i sada bez problema mogu dobiti potvrdu o nekažnjavanju. zanima me moram li to navesti u prijavi za vizu i hoću li zbog toga imati problema pri dobivanju vize, odnosno hoće li me odbiti?
qwertzos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 19:58   #76
Quote:
qwertzos kaže: Pogledaj post
ima li netko iskustva s vađenjem radne vize za njemačku?

prije nekih 6 ili 7 godina sam osuđen zbog posjedovanja narkotika, ali sam dobio uvjetnu kaznu i sada bez problema mogu dobiti potvrdu o nekažnjavanju. zanima me moram li to navesti u prijavi za vizu i hoću li zbog toga imati problema pri dobivanju vize, odnosno hoće li me odbiti?

nemoj nista navodit,jer ce te odbit.inace neznam nikog kome su trazili potvrdu o nekaznjavanju
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 13:32   #77
Viza i suđenje

Lijepo bih molila pomoć. Da li je moguće dobiti američku vizu ako je u tijeku suđenje u kojem je podnositelj zahtjeva za vizu optuženik?

Hvala puno
rijarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 13:36   #78
Zaboravila sam napomenuti da se radi o službenom putu.
rijarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 15:31   #79
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
ovo nije tocno ...

udajom ili zendibom za hrv. drzavljanina a na osnovu braka, u Hrvatskoj se dobije uz pismeni zhtjev (u MUP-u na odjelu za strance) privremeni boravak na 1 godinu koji se upisuje u putovnicu/pasos stranca. svake godine se mora, obavezno i najmanje mjesec dana prije isteka privremenog, traziti ponovno izdavanje privremenog na godinu dana. svake godine ce ga i izdati radi braka sa hrv. drzavljaninom (i svake godine boravak lijepe u putovnicu/pasos stranca). ono sto je najbitnije je da stranac ima kontinuirano i BEZ PREKIDA privremeni boravak, dakle u pasosu/putovnici 4 naljepnice (ili 2 x 2 godine ili odmah na 4 god.). jako je bitno i da stranac bude na adresi u Hrvatskoj kad ce ga provjeravati (provjera obicno ide uz nekakvu najavu ili se ne najavljuju al ne daju privremeni dok te ne zateknu na toj adresi , provjera ide nakon podnosenja zahtjeva za privremeni u roku 30-60 dana). Nakon 4 god. besprekidnog privremenog boravka a temeljem Zahtjeva i Zakona dobija se stalni boravak u roku 1-24 mj. (ovisi o nasoj birokraciji). Nakon sto se dobije stalni boravak stranac ima uvjet (temeljem stalnog boravka) i pravo podnijeti Zahtjev za upis u drzavljanstvo te dobija domovnicu (u roku 1-24 mj.). Kad stranac dobija stalni boravak radi braka Stranac tada moze uzeti samo hrvatsko drzavljanstvo ili imati dvojno, svoje i hrvatsko.

ima toga dosta tu : http://portor.mingorp.hr/dokumenti/7..._strancima.htm

i kasnije dopune iz 2009 god.

jedino jos nesto spominju da stranac mora imati zdravstveno osiguranje kao clan obitelji muza/zene sa hrv.drzavljanstvom.
E ovo ti baš ne pije vodu jer Zakon o strancima propisuje slijedeće:

Članak 78.
Stalni boravak može se odobriti strancu koji do dana podnošenja zahtjeva ima neprekidno 5 godina odobren privremeni boravak.
Smatra se da je stranac neprekidno boravio u Republici Hrvatskoj, ako je u razdoblju od pet godina izbivao višekratno do 10 mjeseci ili jednokratno do 6 mjeseci.
Od dana podnošenja zahtjeva za stalni boravak pa do dana odlučivanja o zahtjevu stranac mora imati odobren privremeni boravak u Republici Hrvatskoj.
Članak 79.
U vrijeme potrebno za odobrenje stalnog boravka iz članka 78. stavka 1. ovoga Zakona, ne uračunava se:
1. razdoblje privremenog boravka u svrhu rada odobreno sezonskim radnicima, dnevnim migrantima i »au pair« rada,
2. razdoblje privremenog boravka za pružatelje usluga u ime inozemnog poslodavca,
3. vrijeme provedeno na izdržavanju kazne zatvora.
»Au pair« radom, u smislu ovoga Zakona, smatra se čuvanje djece i boravak u obitelji radi učenja hrvatskog jezika.
Strancima kojima je odobren privremeni boravak u svrhu studiranja, u vrijeme potrebno za odobrenje stalnog boravka iz članka 78. stavka 1. ovoga Zakona, računa se samo polovica vremena provedenog na privremenom boravku u svrhu studiranja.
Članak 80.
Iznimno od članka 78. ovoga Zakona, stalni boravak može se odobriti i:
1. strancu koji do dana podnošenja zahtjeva ima neprekidno 3 godine odobren privremeni boravak, a u statusu izbjeglice je bio najmanje 10 godina, što se dokazuje potvrdom nadležnoga državnog tijela za izbjeglice,
2. strancu na privremenom boravku, koji se vraća u Republiku Hrvatsku sukladno programu povratka, obnove ili stambenog zbrinjavanja, što se dokazuje potvrdom nadležnoga državnog tijela za izbjeglice.
Stranci iz stavka 1. ovoga članka moraju ispunjavati uvjete iz članka 83. stavka 1. točke 1., 3. i 5. ovoga Zakona.

Brak s državljanom RH , odnosno "spajanje obitelji" je samo jedna od istim Zakonom propisanih svrha za odobravanje privremenog boravka koji se nakon prvog odobrenja mora redovito produživati.

A što se tiče hr državljanstva čl.10 Zakona o državljanstvu propisuje da stranac koji je u braku s hrvatskim državljaninom i kojem je odobren stalni boravak na području RH može steći hr državljanstvo. tj Mora mu se na temelju pismenog zahtjeva u postupku prijema odobriti zahtjev i tek kad potpiše primitak rješenja od tada je državljan RH. I u tom slučaju se ne radi o dvojnom državljanstvu jer ako osoba ima jedno više državljanstava uz državljanstrvo RH, na teritoriju RH mu se priznaje i vrijedi samo državljanstvo RH, a preostalo mu ostaje jer nije potreban prethodni otpust iz ranijih državljanstava.
A ako nekom još nije jasno nek pita.
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.

Zadnje uređivanje DIsign : 23.07.2009. at 15:43.
DIsign is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:48   #80
dobivanje državljanstva

Koliko vremena mora dečko iz Srbije biti oženjen za rošpiju da dobije državljanstvo?

Ili, kad se u najkraćem roku može rastat od nje a da mu ostane HR državljanstvo?
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.