Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2011., 15:43   #441
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Nemoj tako,
UDBA ima još jake čelije u staračkim domovima iako ih je najviše na grobljima

a naoružani su štapovima i nočnim posudama
Misliš na Josipa Perkovića i sina Sašu koji sjedi na Pantovčaku u Josipovićevom uredu?
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 16:42   #442
jedan drugi pogled

prenosim od diskutanta sa hercegbosna.org na istu temu:

Kao što vjerojatno znate neko je poslao bombicu Josipoviću u Berlin i potpisao se sa Hrvatski Feniks, što je aluzija na "Bugojansku skupinu" koja je 72. uletila u Jugu po nalogu i UDBE i hrvatske emigracije.

Lamentira se po hr medijima je li bombica djelo ostataka UDBE koja prijeti zbog mogućeg izručivanja udbaša Njemačkoj ili je doista djelo neke hrvatske ekstremističke skupine.

Konkretno, Budiša je za prvu varijantu, a Lovrić (JL) za drugu, mada i za jedno i drugo nema baš logike, prvi ne bi baš napadali Josipovića koji je projugoslavenski, a drugi eventualno Mesića, a i postavlja se pitanje za što se to bore ti ekstremisti kada već odavno imamo RH. Najvjerojatnije je ovo drugo samo zbog naziva Hrvatski Feniks, kako je potpisano pisamce.

Ono što nikom nije palo na pamet a meni zvuči najlogičnije jest da je ovo djelo nekog "VelikoBosanca":

Prvo, jer takvi trenutno imaju najviše razloga za napad na Josipovića jer ga se trenutno po sarajevskim medijima prikazuje poput Franje i agresora na "Jednu i jedinu".

Drugo, samo ime "Hrvatski Feniks" povezuje sa BiH jer je ta skupina baš u BiH pokušala podići Hrvate. Uostalom samo za tu akciju VelikoBosanci znaju.

Treće, cilj je dovesti do animoziteta od strane Josipovića prema Hrvatima BiH, emigraciju ionako dobrim dijelom, ako ne i najviše, činimo upravo mi.

Ovo sam ja složio nekako u svojoj ludoj glavi. I nategnuto je ali čini mi se i manje nego što su Budiša i Lovrićka nategnuli svoje priče.

A agresivnost VelikoBosanaca je već dugo vidljiva, barem nama, razvio se veliki tumor u BiH a nažalost rijetko ko ga vidi. Vjerujem da je ovo djelo nekoga od onih koji bi "Bosnu" bez Hrvata i Srba.

Dakle, što vi mislite?




Evo jedno drugo viđenje "ove situacije" i ima svoju logiku svakako ... Može zvučat "nategnuto" ali nije nemoguće ...
__________________
Fact of the month: Hrvati u BiH izvoze vise od cijele Crne gore, proizvode vise struje, i dvostruko su brojniji od etnickih Crnogoraca u CG.
PCM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 20:40   #443
Vjerojatno je riječ o određenoj simbiozi ustaško-udbaške provenijencije.
by Ivo Josipović


o hebemti il je totalno glup ili su mu savjetnici pogubili busolu. pa misli li on stvarno da smo budale i da će se popit ova izjava

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 21:23   #444
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je riječ o određenoj simbiozi ustaško-udbaške provenijencije.
by Ivo Josipović


o hebemti il je totalno glup ili su mu savjetnici pogubili busolu. pa misli li on stvarno da smo budale i da će se popit ova izjava

I ustase i udba su povijest ...
Nema ih vise ...
pa pa ...
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 15:03   #445
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
I ustase i udba su povijest ...
Nema ih vise ...
pa pa ...
Ma stvarno ?

http://www.panorama-vukovar.hr/index...ske&Itemid=200
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 15:21   #446
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
I ustase i udba su povijest ...
Nema ih vise ...
pa pa ...
Da, ustaše su većinom u Austriji. U okolici Bleiburga. Ima ih nešto po Sloveniji itd. Njih nema, ali za ove druge ne znam gdje su ili....
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 04:18   #447
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je riječ o određenoj simbiozi ustaško-udbaške provenijencije.
by Ivo Josipović


o hebemti il je totalno glup ili su mu savjetnici pogubili busolu. pa misli li on stvarno da smo budale i da će se popit ova izjava

Malo matematike;

UDB-ine ustaše (bilo ih je da je iseljeništvo vrvilo s njima) - ustaški udbaši (nikad ih nije bilo) = ?

Drugim riječima, razmislite malo što je ustvari Josipović rekao! Ajmo, tko će peticu iz odgovora?
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 10:49   #448
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je riječ o određenoj simbiozi ustaško-udbaške provenijencije.
by Ivo Josipović


o hebemti il je totalno glup ili su mu savjetnici pogubili busolu. pa misli li on stvarno da smo budale i da će se popit ova izjava

Glup nije. Zašto podcjenjuješ protivnika? Možeš misliti o njemu što god hoćeš, ali glupo ga je podcjenjivati. Čemu podcjenjivati npr Mesića koji tanca na vrhu vlasti dulje nego što ja hodam po zemlji? Misliš li da je on glup čovjek? Ja ne. Glupi smo mi kada nasjedamo na taj trik.
A udbaške ustaše su nešto realno, ne znam zašto se smijati tome? Pa i Mesić je jedan od njih. Po potrebi. Navlakuša. Ova bomba i jest djelo udbaških ustaša, daklen simbiozi o kojoj Josipović govori. Meni čak nije jasno zašto se on tako izjasnio? Smatra li on tu simbiozu zaista prijetnjom? Prijeti li se netko njemu u slučaju da izruči udbaške egzekutore? Jer Josipović bi njih i mogao izručiti, on sa njima i ne mora imati veze. Zašto ih ne izručuje i tako stvara na glavu teret Njemačke blokade? Tko mu prijeti ako mu prijeti onom neeksplodiranom bombom? Udbaški ustaša?
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 14:27   #449
Quote:
PCM kaže: Pogledaj post
prenosim od diskutanta sa hercegbosna.org na istu temu:

Kao što vjerojatno znate neko je poslao bombicu Josipoviću u Berlin i potpisao se sa Hrvatski Feniks, što je aluzija na "Bugojansku skupinu" koja je 72. uletila u Jugu po nalogu i UDBE i hrvatske emigracije.

Lamentira se po hr medijima je li bombica djelo ostataka UDBE koja prijeti zbog mogućeg izručivanja udbaša Njemačkoj ili je doista djelo neke hrvatske ekstremističke skupine.

Konkretno, Budiša je za prvu varijantu, a Lovrić (JL) za drugu, mada i za jedno i drugo nema baš logike, prvi ne bi baš napadali Josipovića koji je projugoslavenski, a drugi eventualno Mesića, a i postavlja se pitanje za što se to bore ti ekstremisti kada već odavno imamo RH. Najvjerojatnije je ovo drugo samo zbog naziva Hrvatski Feniks, kako je potpisano pisamce.

Ono što nikom nije palo na pamet a meni zvuči najlogičnije jest da je ovo djelo nekog "VelikoBosanca":

Prvo, jer takvi trenutno imaju najviše razloga za napad na Josipovića jer ga se trenutno po sarajevskim medijima prikazuje poput Franje i agresora na "Jednu i jedinu".

Drugo, samo ime "Hrvatski Feniks" povezuje sa BiH jer je ta skupina baš u BiH pokušala podići Hrvate. Uostalom samo za tu akciju VelikoBosanci znaju.

Treće, cilj je dovesti do animoziteta od strane Josipovića prema Hrvatima BiH, emigraciju ionako dobrim dijelom, ako ne i najviše, činimo upravo mi.

Ovo sam ja složio nekako u svojoj ludoj glavi. I nategnuto je ali čini mi se i manje nego što su Budiša i Lovrićka nategnuli svoje priče.

A agresivnost VelikoBosanaca je već dugo vidljiva, barem nama, razvio se veliki tumor u BiH a nažalost rijetko ko ga vidi. Vjerujem da je ovo djelo nekoga od onih koji bi "Bosnu" bez Hrvata i Srba.

Dakle, što vi mislite?




Evo jedno drugo viđenje "ove situacije" i ima svoju logiku svakako ... Može zvučat "nategnuto" ali nije nemoguće ...
joj čovječe čim vidim to prezime lovrić, još u kombinaciji sa jutarnjim i to lovrić je žena odmah mi zacrni pred očima zbog tlaka. to je definitivno pogrešno, genetski kodirano za pogrešku. nazvat to izrodom je uvreda izrodima. to ne znači da se slažem sa plačljivim budišom.
big_konj85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.