Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2016., 16:05   #1361
Uzeo bih ženi fotoaparat... Služio bi večinom za fotkanje obiteljskih slika i slično...Te fotografiranje prirode mora i neba...Još uvijek nismo sigurni koliko če zapeti na fotografiji i dali če to prerasti u nešto više pa za početak nebi previše potrošili...

Na što pripaziti i što otprilike uzeti?

 

Gledao sam nešto tipa ovoga dali sam na dobrom putu?

 

https://edigital.hr/kompaktni-fotoap...t-crna-p419382

 

https://edigital.hr/kompaktni-fotoap...t-crni-p291572

 

Unaprijed hvala



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
theXgeneration is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 18:28   #1362
pozdrav svima i sve najbolje u 2017. prije 2 tjedna sam tu trazio savjet o kupnji M4/3 fotoaparata i odlika je bila pala na novi Panasonic G80, ali mi je uletilo adventsko putovanje pa sam na brzinu kupio Canon G9X jer je bilo biti ili ne biti

pokusat cu sto krace - Canonom sam zadovoljan, to je super mali fotoaparat koji vrijedi imati u djepu i definitivno cu ga zadrzati. odradio je posao ali je i pokazao nedostatke u uvjetima loseg osvjetljenja, tako da i dalje nabavljam bolji fotoaparat jer se zelim malo vise posveiti ovom hobiju.

a sada srz problema: ono sto sam kao pocetnik primjetio je da na takvim putovanjima stalno stelanje manualnih postavki zna postati jako smarajuce, te nakon nekog vremena bi od muke samo prebacio na auto mode, i tu bi naravno sve slike otisle kvragu pogotovo jer bi se to desilo tamo kasno popodne ili navecer.

zanima me da li su M4/3 fotoaparati u klasi g80/gx80 nesto bolji na auto postavkama, bas zbog tih situacija kada ti vise sve dojadi i samo zelis okinuti dobru sliku bez komplikacije? ili je to sve isto?

drugi razlog je taj sto mi cura nema pojma o fotografiji i samo auto mode dolazi u obzir

hvala!

Zadnje uređivanje Pere Motika : 01.01.2017. at 19:09.
Pere Motika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:29   #1363
Ja imam GX80 i mogu potvrditi da korektno obavlja posao na automatici iako ga je steta koristiti samo na automatici obzirom na sav njegov potencijal.
Nekada mi dodje zao sto se nemam vremena baviti s njim jer je fenomenalan aparat...imao sam i probao svasta, ali ovo je sasvim nova dimenzija...pogotovo oni 4K photo modovi.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 02:44   #1364
Neki digitalac bez objektiva.Takve sam imala do sada.Zadnji mi je bio "Nikon".
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 19:55   #1365
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
Ja imam GX80 i mogu potvrditi da korektno obavlja posao na automatici iako ga je steta koristiti samo na automatici obzirom na sav njegov potencijal.
Nekada mi dodje zao sto se nemam vremena baviti s njim jer je fenomenalan aparat...imao sam i probao svasta, ali ovo je sasvim nova dimenzija...pogotovo oni 4K photo modovi.
naravno da ga ne mislim koristiti samo na automatici, cakstovise. ali za situacije kada treba na brzinu okinuti fotku ili kada sam preumoran, dali bi u kombinaciji s dobrim prime-om bio osjetno bolji od naprednog kompakta?
to su situacije npr navecer po gradskim ulicama ili u nekakvom zatvorenom slabo osvjetljenom prostoru, a slikava se bez blica. u takvim situacijama mi na G9X lice cesto ostane zatamnjeno, ili je sve pretamno jer auto mode slabo postavi parametre.
Pere Motika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 21:49   #1366
Quote:
Pere Motika kaže: Pogledaj post
naravno da ga ne mislim koristiti samo na automatici, cakstovise. ali za situacije kada treba na brzinu okinuti fotku ili kada sam preumoran, dali bi u kombinaciji s dobrim prime-om bio osjetno bolji od naprednog kompakta?
to su situacije npr navecer po gradskim ulicama ili u nekakvom zatvorenom slabo osvjetljenom prostoru, a slikava se bez blica. u takvim situacijama mi na G9X lice cesto ostane zatamnjeno, ili je sve pretamno jer auto mode slabo postavi parametre.
Neznam na kaj mislis manualne postavke.
Mozes koristit fotic uvijek na P(kad su uvijeti za fotkanje dobri), ak si na granici stavis na automatiku blende ili brzine. Neke formule nema, jer uvijeti mogu biti razliciti. Ak slikas iz ruke znas da nesmijes ici ispod 1/30s, to je ono osnovno.
Ono kaj ti pises da si imo problema, meni vise izgleda da si imo vise problema sa nacinom mjerenja svjetla nego automatikom.
Prouci si u uputama koje ti je mjerenje za kaj otprilike, mislim da nacin mjerenja mozes mjenjet u M,P,TV i Av, al ne i u gotovim programima.
Za nacine mjerenja trebas potrazit u menu ove simbole
http://fotoschule.fotocommunity.de/b...-messmethoden/
Za one nesigurne i u uvjetima koje opisujes ja bi uzeo spot mjerenje i mjerio na ono kaj hoce da ti je ispravno osjetljno.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."

Zadnje uređivanje amadeus65 : 03.01.2017. at 22:01.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 22:36   #1367
Quote:
Pere Motika kaže: Pogledaj post
naravno da ga ne mislim koristiti samo na automatici, cakstovise. ali za situacije kada treba na brzinu okinuti fotku ili kada sam preumoran, dali bi u kombinaciji s dobrim prime-om bio osjetno bolji od naprednog kompakta?
to su situacije npr navecer po gradskim ulicama ili u nekakvom zatvorenom slabo osvjetljenom prostoru, a slikava se bez blica. u takvim situacijama mi na G9X lice cesto ostane zatamnjeno, ili je sve pretamno jer auto mode slabo postavi parametre.
Moje mišljenje je da imaš odličan fotić, a svi tvoji problemi izviru iz nedovoljog poznavanja njegovih mogučnosti. Vidio sam šta canonova Sx serija sa malim senzorom i sporim objektivom izvlači iz doslovce mraka.
Znaći, slikaj i šajbaj po programima. Nije na aparatu samo pasm i auto. Imaš predefinirane scene, iso do neba. Traži najbolji rezultat...bar je digitalija besplatna.
burny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:12   #1368
Ljudi, koja kamera može parirati sony-jevom rx100 m4? jesu li panasonicovi lx15 i tz100 na tom tragu ili su mnogo lošiji? jel ima općenito neki kompakt koji je best buy za nekih 5500kn?
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:33   #1369
Quote:
StevePre kaže: Pogledaj post
Ljudi, koja kamera može parirati sony-jevom rx100 m4? jesu li panasonicovi lx15 i tz100 na tom tragu ili su mnogo lošiji? jel ima općenito neki kompakt koji je best buy za nekih 5500kn?

Ricoh GR II


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:33   #1370
Quote:
StevePre kaže: Pogledaj post
Ljudi, koja kamera može parirati sony-jevom rx100 m4? jesu li panasonicovi lx15 i tz100 na tom tragu ili su mnogo lošiji? jel ima općenito neki kompakt koji je best buy za nekih 5500kn?
LX10 odnosno 15 za US svakako nije losiji ako si to pomislio zbog cijene.
Aparat je naprosto jeftiniji 30% i nudi cak i ponesto vise za manju cijenu.
Znaci bolji objektiv sto je kljucno (f/1.4-f/2.8 naspram f/1.8-f/2.8), mrvicu duzi zoom, imaju jednako veliki senzor, ali Panasonic ima touch ekran, bolji grip, vise eksternih kontrola.
Prednost Sony-a je bolje fokusiranje kod snimanja videa dok su u svemu ostalome vrlo ujednaceni.
TZ100 je isto 1 inch aparat, ali losijeg objektiva bez obzira na veci zoom.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:37   #1371
gdje u nas ima kupit lx10? vidim da je tz100 prilično dostupan, dok lx10 ne mogu nigdje naći.
i je li lx10 toliko bolji od tz100 da bih ovog potonjeg u startu zaobišao i čekao lx10.

inače, aparat će služiti za fotografiranje pretežito djece, odrastanje, dogodovštine, većina fotografija će biti unutar prostorije, nešto sitno će vjerojatno ići na fotografiranje izleta, roštilja itd
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:43   #1372
http://www.njuskalo.hr/digitalni-fot...oglas-21011166

Kod nas vidim da ga ima samo ova trgovina, ali nemam s njima nikakvog iskustva.
Druga alternativa je amazon.de.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 14:00   #1373
i još jedno pitanje. znam da ste alergični na ovakva pitanja i ove stranice, ali... zašto je ovolika razlika u ocjeni kad se uspoređuju ova dva?
http://cameradecision.com/compare/Pa...umix-DMC-ZS100

i na dpreviewu ukupno veću ocjenu, a i po pojedinim stavkama je bolji tz100 (???)
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:05   #1374
LX10 je model za entuzijaste, TZ100 je model za raju. Raji treba puno zooma iz bilokakvih razloga, entuzijastima treba puno više toga nego samo svjetlosno moćan objektiv. Pretpostavljam da su po većini fičra jednaki, no od modela za raju se ne očekuje jednako kolko i od modela za entuzijaste - raja će slegnuti ramenima na neke stvari, entuzijast neće. I još model za raju ima tražilo. Pretpostavljam da je u tome problem.

Btw, LX10 je bolji od TZ100, osim po tražilu i 4K photo modovima. Sve ovo ostalo je zanemarivo (40 fotki duže trajanje baterije, 1/16000 shutter, 50fps burst, timelapse, post-focus, 250mm fokale).
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:03   #1375
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/digitalni-fot...oglas-21011166

Kod nas vidim da ga ima samo ova trgovina, ali nemam s njima nikakvog iskustva.
Druga alternativa je amazon.de.


ma meni igra samo trgovina koja ima fizičku poslovnicu negdje po dalmaciji, split i južnije.
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 22:56   #1376
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post

Btw, LX10 je bolji od TZ100, osim po tražilu i 4K photo modovima. Sve ovo ostalo je zanemarivo (40 fotki duže trajanje baterije, 1/16000 shutter, 50fps burst, timelapse, post-focus, 250mm fokale).

Kako mislis bolji po 4K modovima ako imaju iste mogucnosti u tom dijelu?
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 09:10   #1377
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
Kako mislis bolji po 4K modovima ako imaju iste mogucnosti u tom dijelu?
Aha, oba imaju 4K Photo modove! Onda su i po tome isti.
Ma, negdje sam naletio na informaciju da LX10 ekšli nema te modove, a nisam detaljnije provjeravao, jel.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:55   #1378
Pozdrav ekipa. Kupujem fotić do 1500 kn, maksimalno 2000 kn. Ne kužim se u fotoaparate, pa uopće ne znam šta gledati. Ne mislim se ni sad ni u budućnosti bavit profi fotografiranjem, već samo za sebe. Znači obiteljska druženja i putovanja, da su slike ipak bolje nego s mobitelom. Do sad su mi zapeli za oko SONY DSC-H300, Nikon COOLPIX L340, Nikon COOLPIX L330. Šta mi vi preporučate?
Riri04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 09:38   #1379
Za 1500-2000 kn ne možeš dobiti novi fotić, a da nema senzor kakavog imaju malo jači mobiteli. Okej, fotići imaju zoom objektive, al istovremeno jači mobiteli imaju i značajno veće otvore blende, tak da su realno tu negdje.
No, od ovog kaj si nabrojao, jedino Sony ima f/2.8 blendu, sva tri koriste isti Sonyjev senzor kakav je i u Sonyjevim mobitelima Z serije (i mnogim drugim). Također, radi se o modelima starim preko dvije godine, to bi opravdalo relativno nisku cijenu.

Ako si siguran da ti treba veća kvaliteta slike, onda nema druge nego uložiti više love u kompakta tipa Sony RX100, ak već ne Mark II, onda barem originalni RX100 - svi evolucijski modeli su i dalje dostupni, i bez obzira na starost, i dalje su odličan izbor.

Ako ti baš silno ne treba zoom (a ne treba ti ako ne možeš u roku od 30 sekundi nabrojati barem 3 situacije kad ti je zatrebao u zadnjih par mjeseci), radije uloži tih 2000 kn u bolji mobitel, neki top-of-the-line model prethodne generacije.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 14:05   #1380
Quote:
Riri04 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. Kupujem fotić do 1500 kn, maksimalno 2000 kn. Ne kužim se u fotoaparate, pa uopće ne znam šta gledati. Ne mislim se ni sad ni u budućnosti bavit profi fotografiranjem, već samo za sebe. Znači obiteljska druženja i putovanja, da su slike ipak bolje nego s mobitelom. Do sad su mi zapeli za oko SONY DSC-H300, Nikon COOLPIX L340, Nikon COOLPIX L330. Šta mi vi preporučate?
Za taj raspon cijene bi ja gledao Olympus XZ1 ili XZ2, zatim Panasonic LX5 ili LX7, Canon G15...svi za razliku od RX100 iz prve dvije serije imaju znatno bolji objektiv i dovoljno velik senzor da u kombinaciji sa takvim objektivom naprave znacajnu razliku u odnosu na kameru na mobitelu.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.