Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2014., 07:24   #21
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
sama činjenica da je nama instruktor rekao kako imamo sreće jer je došao "dobri tip" iz komisije govori o tome kako ni medju cvetjem ni pravice. s druge strane pasti 5-6 puta govori da je netko tremaroš i antitalent za vožnju ili da je tip čovjeka kojeg drugi lako uzmu na pik.
Uvijek se može pisati žalba, pogotovo ako ti izmisli da si napravio nešto što nisi (što je i kazneno djelo ovjeravanja neistinitog sadržaja i/ili krivotvorenja isprave).

Ima logike to što tvrdite da im je u interesu da se što više pada, ali ne mogu rušiti sve bez razloga.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 08:46   #22
tu istu pricu mi je i deda pricao, jer su njega dva puta rusili i uvjeravao me kako je to jednostavno tako i nema sanse da prodem od prve
pa sam prosao i to bez greske i sa 100% uspjehom
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:01   #23
Prošao sam i ja od prve, i tada se pričala ista priča, iako je postotak padova bio minimalan, od nekih 7-8 osoba koje su bile sa mnom u auto-školi, pala je samo jedna cura i prošla iz druge.

Moj susjed je na glasu kao zajebani ispitivač, kod njega svaki rok netko padne, i većina prođe iz druge, ali njegovo geslo je "ako pustim nekoga tko ne zna, ubio sam njega, i tko zna koliko još ljudi".
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 13:27   #24
Kad sam isao u autoskolu u zimskom razdoblju tj. u 12mj. tada nas je bilo sestero. A instruktor voznje veli svi cete odreda pasti jer morate radi novaca, takva je naredba iz HAK-a. Lik je bio jako pricljiv, druzio se u kaficu s ostalim instruktorima i ispitivacima i ima iza sebe 30 godina radnog staza kao instruktor voznje. Naravno da smo svi odreda pali pa cak i onaj kaj je vec otprije imao par godina kategoriju za skuter.
Ako je mogao poloziti za skuter i vozio se svaki dan u skolu, onda je trebao moci poloziti i za B kategoriju bezgreske jer se cestovni propisi nisu promijenili.
A ovaj drugi je vec imao iskustva s voznjom auta gdje se vozio u okolici gdje nema policije pa je samo dosao formalno po vozacku.
I ostalo je jos tri zenske od kojih je jedna bas bila sposobnija od ostalih dvije zenske, no svejedno smo svi odreda pali onako reda radi.

Sve se dogodilo sto je rekao moj instruktor, dok ovi ostali drugi kandidati koji su imali svoje instruktore nisu nista pricali o tome vec su samo sutijeli ko zaliveni.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 13:45   #25
Iz osobnog iskustva mogu ti reci da im je cilj da te sruse jel sa dodatnim satima i ispitom jedni i drugi dobivaju extra lovu od tebe.
Svaki put kada te sruse traze te da uzmes dodatnih par sati (5 minimalno) i kada si to pomnozis onda ti ispadne nemala cifra.
Sto se tice samog rusenja mogu te rusiti u bilo kojem trenu na osnovu glupavih opravdanja "ne osjecam se sigurno" ili "niste prilagodili voznju uvjetima na cesti" na isti nacin kao sto te drot moze kazniti ako te zahalta negdje. Jednom sam na ispitu dok sam polagao imao tipa (klinaca) koji se bavi motokrossom duzi broj godina i isao je po vozacku za jaci motor i onda su ga srusili uz neko glupo opravdanje .
Buraz ti nece nauciti voziti dok ne sjedne za svoj volan i vozi par mjeseci to znam iz iskustva. Ovih 30ak sati koji su po 45 min nedovoljni su da ti naucis normalno voziti.
Jedino sta mu se moze savjetovati je da proba raditi to bez pauzi pa ce mu ajmo reci voznja za ispite biti svjeza a ove uplate za ispit neka provjeri svaki put.
nazadsam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 13:54   #26
blablabla
evo, hajdemo sloziti ekipu ovdje na forumu neke kojima ljudi vjeruju da su objektivni i napraviti voznju
ja se na slijepo kladim da bih srusio preko polovice kandidata i to skroz cisto
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 16:46   #27
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Uvijek se može pisati žalba, pogotovo ako ti izmisli da si napravio nešto što nisi (što je i kazneno djelo ovjeravanja neistinitog sadržaja i/ili krivotvorenja isprave).

Ima logike to što tvrdite da im je u interesu da se što više pada, ali ne mogu rušiti sve bez razloga.
i u kojem roku oni tu žalbu rješavaju? i na koju žalbu se to točno odnsi? onu za ispitivača ili onu za HAK? jer ak se žališ ispitivaču imaš rok od 90 minuta da predaš ispisanu i potpisanu žalbu, a ako se žališ HAK-u rok je 8 dana
i dal ima uopće smisla pisati te žalbe? u kojem roku oni to rješavaju? i dal se može pisat žalba HAK-u ako je kandidat potpisal na obrazac da nema prigovora na ispitivačevu odluku?

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Moj susjed je na glasu kao zajebani ispitivač, kod njega svaki rok netko padne, i većina prođe iz druge, ali njegovo geslo je "ako pustim nekoga tko ne zna, ubio sam njega, i tko zna koliko još ljudi".
sori ali s ovim se nemrem baš složiti, ima ljudi koji polože iz prve i bez ijedne greške a kasnije su u prometu rizik za ostale sudionike, a ima i onih koji su polagali više puta i padali, kaj radi gluposti kaj radi ozbiljnih greški, pa poslije ispita bolje voze, u svakom slučaju ima svakvih vozača, a nekima zbilja i treba uzeti vozačke

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Kad sam isao u autoskolu u zimskom razdoblju tj. u 12mj. tada nas je bilo sestero. A instruktor voznje veli svi cete odreda pasti jer morate radi novaca, takva je naredba iz HAK-a.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
i ja sam polagala ispit po zimi, u 12.-tom mjesecu i bil je snijeg, al su ceste bile čiste i prije početka ispita je počel padati snijeg (padal je nekih 10-tak min tek tolko da pada) i ekipa iz HAK-a je došla i "procijenila" da uvjeti na cesti ne dozvoljavaju održavanje ispita i tak smo svi koji smo trebali vozit "pali" (nisam ziher al bilo nas je 15-tak) i dobili po 4 sata dodatno za vozit
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 17:08   #28
Quote:
nazadsam kaže: Pogledaj post
Jedino sta mu se moze savjetovati je da proba raditi to bez pauzi pa ce mu ajmo reci voznja za ispite biti svjeza a ove uplate za ispit neka provjeri svaki put.
pa to je i bilo u planu dok je upisal auto školu, imal je 3 mjeseca vremena, kaj je dosta da se riješe svi ispiti, čak i ako se padne

propise je odslušal u par dana i odma su organizirali ispit, to je položil i krenul je odma s vožnjom usput je položil i prvu pomoć, al je problem bil u tomu kaj je s instruktorom bilo dogovoreno da vozi po 2-3 sata dnevno da se bolje ispraksira i da vozi na dalje relacije, a na kraju je vozil po 1 sat svakih par dana radi čega se sve otegnulo i vozil je stalno na istoj relaciji s tim da su bili radovi na cesti pa je dosta vremena prošlo u čekanju na semaforu

a ono kaj me još dodatno srdi je plaćanje AŠ koju smo platili i više neg kaj smo trebali, a i maltretirali su nas s plaćanjem, kolko je meni poznato uvijek prvo ide usluga onda naplata, ispravite me ako griješim

prvu ratu smo platili dok je krenul u AŠ i dogovorili da se ostalo bu plaćalo u xx iznosu sljedećih x mjeseci, a tak je bilo i definirano ugovorom i prije neg je prva AŠ propala platili smo sve kaj je do tad bilo odrađeno i poslije toga nastala je pauza od skoro godinu dana, dok je prešo u drugu nastali su problemi i oko vožnje i oko plaćanja

prije neg je došo doma iz zg-a, zval je AŠ da ih obavijesti da bi krenul s vožnjom na kaj su oni rekli da nema frke, da je ispit tog i tog dana i da može odma na ispit al da se javi instruktoru za početak vožnje da stigne sve odvozit prije ispita, ok, ženska ga je prijavila za ispit i zval je instruktora da dogovori vožnju da instruktor procijeni kolko bi još otprilike trebal vozit uz tri sata koje je moral odvozit, na kaj mu je instruktor svaki put odgovoril da ga bu zval i tak je prošlo tri tjedna i na kraju ga je zval pred vikend prije ispita, tak da nije stigel odvozit još koji dodatni sat osim ona tri koja je dobil, a koja nisu dosta da ponovi sve kaj je trebal i radi čega je i pal na ispitu

uz to, kaj se tiče plaćanja, zvala je ženska da treba platit to kaj bu vozil, ok, platili smo satove vožnje, išo je na ispit i pal je, rekla je ženska da treba platit i taj sat vožnje i da bi bilo dobro da plati odma i ostalo kaj treba odvozit i to je platil i odvozil tih par sati kaj je dobil, al mu je par dana prije ispita u AŠ rečeno da mu prijava nije prošla, bez obzira na to kaj je na vrijeme predal uplatnicu, i tak je moral opet plaćat dodatne sate i iti na ispit koji je pal

i opet je nastala pauza od godinu dana i opet ista priča, sad je trebal iti na ispit, odvozil je više od 10 sati, u AŠ je bilo dogovoreno da bu to plaćeno poslije ispita, da bi dan prije zvali i rekli da MORA platiti sve prije ispita ili ga nebudu pustili na ispit

jasno mi je da ih je strah neplatiša, al čak i da je prošo ispit opet treba doć u AŠ platit sve kaj treba i onda tek dobi papire, bez lijećnićke potvrde i osobne ionak nemre dobit vozačku, a i imaju njegove podatke, čemu onda takav ultimatum?

ono kaj me zanima dal AŠ može tak radit? dal postoji neko (osim suda) komu se može prijavit takav način poslovanja?
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 17:24   #29
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
I šta je najsmiješnije od svega još mi instruktor otvoreno govori da HAK i autoškola ima interesa rušiti kandidate jer je upitanju novac. Ako otprve položiš nema dodatne love, a ovako kad svaki puta padaš tako uplaćuješ i HAK-u za nove ispite i autoškoli zbog obaveznih dodatnih sata.
svaki "pošteni" instruktor će to reći, pogotovo ako se duže zadržiš u školi, pa samim time i "zbližiš".

nevjerovatno je kako pojedine autoškole mogu izludjeti kandidata, a sve kao mogu objasniti i opravdati; preskakanje satova, skraćivanje, nemotiviranost instruktora zbog sijaseta objektivnih problema na njihovom poslu, manjak instruktora i vozila, višak kandidata (ali to nećete naći u infos na netu, primjerice, niti će vam odmah kod upoznavanja reći da u stvari nemaju tih nekoliko vozila+par motocikala kao na stranici, već samo jedno na dva instruktora, primjera radi, a koje je pritom često u kvaru ) itd...još ako ne započnete "blistavo", kao natural born driver, tada je greška u vama, ne?

sve je to svojevrsna mafija, pitanje je samo hoćeš li natući više dodatnih sati u nekoj autoškoli (što i nije loše, same obuke radi, učenja i spremnosti kao takvih), pa onda i od prve proći na ispitu, ili brže riješiti osnovni paket škole, ali polagati par puta ispit. naravno, podrazumijeva se da svladaš čim bolje tj. odlično i bez greške samu vožnju, ali o prolazu odlučuje ispitivač tj. nijanse.

inače, masa dugogodišnjih, starijih vozača, danas ne bi prošla vozački ispit, na terenu.

p.s. nagađam koju zatvorenu autoškolu autorica teme spominje, no moguće da ih je bilo više u proteklom razdoblju, "na sjeveru".

Zadnje uređivanje ekaliopa : 01.08.2014. at 17:44.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 17:54   #30
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
svaki "pošteni" instruktor će to reći, pogotovo ako se duže zadržiš u školi, pa samim time i "zbližiš".

nevjerovatno je kako pojedine autoškole mogu izludjeti kandidata, a sve kao mogu objasniti i opravdati; preskakanje satova, skraćivanje, nemotiviranost instruktora zbog sijaseta objektivnih problema na njihovom poslu, manjak instruktora i vozila, višak kandidata (ali to nećete naći u infos na netu, primjerice, niti će vam odmah kod upoznavanja reći da u stvari nemaju tih nekoliko vozila+par motocikala kao na stranici, već samo jedno na dva instruktora, primjera radi, a koje je pritom često u kvaru ) itd...još ako ne započnete "blistavo", kao natural born driver, tada je greška u vama, ne?
naravno da uvijek imaju ispriku, nek ruše kandidata ako napravi grešku, al grešku radi koje je zbilja moral pasti (oduzeti prednost, zaletjeti se na semaforu kroz crveno, tresnuti pješaka i slično) al rušiti nekog zato jer njima trebaju pare je bezobrazno i trebalo bi biti kažnjivo (a neka mi se čini da i je samo kaj su zakoni takvi kakvi jesu i svaki ih tumači kak mu paše)
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 22:22   #31
Svaka cast tvom bratu ali frajer je pokopal ak sam dobro shvatio vec jednu autoskolu , 3 instruktora i bar tolko autiju.
Ono , nije da ce mu zivotni poziv biti profi vozac.Treba biti i objektivan , mozda fakat nije za auto.
Zna sigurno sve tri papucice koja je koja, mrtvi kutevi, ona sprava izmedu vozaca i suvozaca koja se dize, itd ?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 23:54   #32
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Svaka cast tvom bratu ali frajer je pokopal ak sam dobro shvatio vec jednu autoskolu , 3 instruktora i bar tolko autiju.
Ono , nije da ce mu zivotni poziv biti profi vozac.Treba biti i objektivan , mozda fakat nije za auto.
Zna sigurno sve tri papucice koja je koja, mrtvi kutevi, ona sprava izmedu vozaca i suvozaca koja se dize, itd ?
rekla sam već da me ne smeta to kaj ga je rušil, neg me smeta to kaj ruše radi sitnica koje ionak većina vozača ne doživljava dok počne vozit auto bez instruktora kraj sebe i smeta me nepoštivanje dogovora od strane auto škole i njihovo odugovlačenje

i nije mi jasno zakaj su neki tu tolko uvjereni da su baš oni najbolji vozači? zato kaj su prošli ispit iz prve? kaj to znači da zato nikad nisu/ne budu napravili neku težu grešku u prometu radi koje je neko mogo/može poginuti? da nikad nisu/ne budu dobili kaznu? ili nekaj deseto?

i prije neg kreneš komentirat daj pročitaj koji je problem uopće u pitanju
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:03   #33
mala, ovdje se govori o ispitu
jedino sto je bitno za poloziti ispit je kako to odvozis, makar se mjesec dana kasnije survao u provaliju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:08   #34
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
mala, ovdje se govori o ispitu
jedino sto je bitno za poloziti ispit je kako to odvozis, makar se mjesec dana kasnije survao u provaliju
znam da je tih par minuta ključno

ali to ne znači da zato AŠ može iskorištavat kandidate da bi oni imali posla
ili ipak znači jer je država u krizi pa treba popunit proračun
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:20   #35
svojevremneo sam si postao dobar sa svojim instruktorom, pa sam nekad isao s njim i kandidatima na voznje
obicno pred kraj, da dobiju ideju kako je kad je jos netko u autu
i cuj, neki su vozili fino i s osjecajem, a neki kao da lome drva, a neki potpuno bez mozga
uz svu empatiju kao tada netko tko je frisko polozio, ali ja bi te neke od njih rusio bez truncice griznje savjesti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:29   #36
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
svojevremneo sam si postao dobar sa svojim instruktorom, pa sam nekad isao s njim i kandidatima na voznje
obicno pred kraj, da dobiju ideju kako je kad je jos netko u autu
i cuj, neki su vozili fino i s osjecajem, a neki kao da lome drva, a neki potpuno bez mozga
uz svu empatiju kao tada netko tko je frisko polozio, ali ja bi te neke od njih rusio bez truncice griznje savjesti
vjerujem da ima svakakvih kandidata, al ko što rekoh već, nijedan koji polaže ispit (no dobro, osim onih koji su vozili prije toga bez vozačke) nema tolko iskustva nakon 35 sati vožnje da bi baš sve radnje mogo napravit bez ijedne greške, možda je samo stvar v tomu kaj veliš da su neki imali osjećaj za to i da nisu bili po stresom radi ishoda ispita, al ima i onih kojima je ne samo ispit iz vožnje neg svaki takva situacija prilično stresna radi čega rade greške

jedna ženska koja je išla s menom na vožnju i polagala ispit isti dan dok i ja, se sva tresla od muke kak bu to prošlo radi čega je konstatno padala

možda je i brat bil, u biti vjerojatno i je, nervozan radi svega toga pa je to bil dodatni razlog zakaj je pal, sigurno mu nije bilo svejedno kak bu sve to prošlo tim više kaj je dosta vremena prošlo od zadnjeg sata kaj je vozil i kaj se to tolko otegnulo
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:36   #37
jedna zenska koja je isla samnom u autoskolu, jos danas nije polozila

a jedna nas je skoro pobila ko zeceve
kaze joj intruktor "tu cemo skrenuti desno i idemo natrag u skolu" i ona klimne, da desni zmigavac, provjeri desni mrtvi kut i - smota ulijevo, preko svega
jebes nas, nismo se imali vremena ni uplasiti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:40   #38
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
jedna zenska koja je isla samnom u autoskolu, jos danas nije polozila

a jedna nas je skoro pobila ko zeceve
kaze joj intruktor "tu cemo skrenuti desno i idemo natrag u skolu" i ona klimne, da desni zmigavac, provjeri desni mrtvi kut i - smota ulijevo, preko svega
jebes nas, nismo se imali vremena ni uplasiti
nekak mi zvuči ko poseban slučaj

nego imaš kakvu ideju u vezi žalbe? maltretiranja s plaćanjem?
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:42   #39
mislim da se treba pripremiti za jos jedan ispit i izaci na njega
i onda vidjeti tocno kako to ide i ako treba pozaliti se
sto mu se ionako moze dogoditi?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 00:50   #40
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
mislim da se treba pripremiti za jos jedan ispit i izaci na njega
i onda vidjeti tocno kako to ide i ako treba pozaliti se
sto mu se ionako moze dogoditi?
pa najgore kaj se može dogodit je da opet padne i ima novi trošak od oko 1000 kn i čeka sljedeći ispit ako bude prošla prijava prije neg bu moral u zg

ma ne znam više kaj bi, opet mijenjat AŠ nije opcija jer ova druga nije ništ bolja od njih kolko sam čula, a sad nakon tolko vremena i novca niti mu je za odustat niti za nastavit
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.