Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 17:52   #1021
Ima li podataka za R.Irsku?
Ja znam najmanje 30-ak ljudi koji su otišli u Irsku u zadnje 2 godine.
Isto tako Norvešku i Englesku.
Mondragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:08   #1022
Quote:
Mondragon kaže: Pogledaj post
Ima li podataka za R.Irsku?
Ja znam najmanje 30-ak ljudi koji su otišli u Irsku u zadnje 2 godine.
Isto tako Norvešku i Englesku.
I ja koji sam iz (po medijima i političarima) najjače županije u Hrvata, Istre, mogu nabrojati barem 20ak ljudi koje osobno poznajem, a da su otišli van.
Broj jedan je Irska, a slijedi je Njemačka, dok ni Australija nije ostala bez istrijana.
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:47   #1023
Iseljavanje

http://www.blic.rs/vesti/svet/u-hrva...hrvati/yh95b3z

Od ulaska Hrvatske u EU u države Unije se, prema procenama temeljenim na statističkim podacima zemalja-odredišta iseljenika i trendovima na koje ukazuje statistika, odselilo više od 200.000 hrvatskih građana, što odgovara broju od pet odsto stanovništva utvrđenog popisom 2011. godine.
Radovan Treci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 14:05   #1024
manipulira se s podacima na veliko, lovi u mutnom, primjer je baš ta mala Irska. kako je krenulo čovjek bi mislio da će Hrvati tamo prestići broj Iraca kroz koju godinu, ali irski službeni podaci pokazuju da priča ne drži vodu. dosad je od ulaska RH u EU oko 12500 hrvatskih državljana dobilo registracijski broj u Irskoj (nešto kao kod nas OIB) da bi uopće mogli konkurirati za bilo kakav posao. 12500 je maksimalan mogući broj, ali on je svakako manji od toga jer se dio vratio ili otišao u neku drugu zemlju.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 16:10   #1025
Mediji stalno napuhuju situaciju.
Ovo s Njemačkom ne pije vodu.
Pod br.1 nema usljenih koji čine preko 35% iseljenih. Drugo gdje su Hrvati iz BiH. Treće pred krizu evidentirano 8-9000 iseljenih godišnje(ako dodamo jos oko -10 000 na prirodnom prirastu to bi bio blizu -200.000, a a gdje su ostale zemlje, a uz sve to broj stanovnika ostao je na istoj razini).
Mediji manipuliraju podacima. Osobno Šterca smatram nevjerodostojnim. Previše je nešto bio upleten u politiku.
Nikakav egzodus, nikakve enormne brojke.


EDIT: a gdje su nam gospoda Bošnjaci kojima odgovara hrvatsko državljanstvo i putovnice kad treba ići vani, a u BiH su bošnjačka nacija. To je koji već, 5.-6. razlog.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 16:12   #1026
A najžešći su mi Srbi što komentiraju situaciju u Hrvatskoj.



Btw, 200.000 iseljenih, vjerojatno nešto manje skupa RH i BiH. A tu je i preko 50.000 useljenih sigurno.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:15   #1027
http://www.vecernji.hr/hrvatska/nema...vatske-1149183

Evo imamo i sve više doseljenih. Raste i udio stranaca u doseljenim. Slovenci, Nijemci, Talijani, Austrijanci i Britanci.

Dok se kontinentalna Hrvatska, izuzev Zagreba i Zagrebačke županije, a osobito Slavonija, prazni zbog intenzivnog iseljavanja stanovništva posljednjih godina, jedino je u Splitsko-dalmatinskoj, Zadarskoj, Dubrovačko-neretvanskoj i Istarskoj županiji u posljednjih desetak godina povećan broj stanovnika, barem za nekoliko tisuća. 2192 doseljena stranca, od čega 828. mladih.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:22   #1028
http://www.vecernji.hr/hrvatska/hrva...venaca-1150231
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 09:25   #1029
Od 2015. godine Hrvatsku su napustile 82 tisuće ljudi.

jeli ovo istina ?
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:40   #1030
Quote:
lethargy kaže: Pogledaj post
Od 2015. godine Hrvatsku su napustile 82 tisuće ljudi.

jeli ovo istina ?
Vjerojatno tako nešto, to bi bilo nešto manje od 40.000 za 2015., 2016. i evo početak 2017. U to vrijeme vjerojatno doseljeno nekih 25-30.000... Uglavnom,to bi mogla biti dobra procjena.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:46   #1031
Tko god je realan zna da je ovo put bez povratka i da se ide prema izumiranju.

Ali ruku na srce, nismo drugačije ni zaslužili s obzirom na to kakvi smo ljudi. A nismo ni prvi ni zadnji narod koji će izumrijeti. Priče o Božjem narodu su priče iz nečijih predizbornih kvazidomoljubih kampanja. Bog ima svoj narod, a to nisu Hrvati.
zelenibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:25   #1032
Quote:
zelenibor kaže: Pogledaj post
Tko god je realan zna da je ovo put bez povratka i da se ide prema izumiranju.

Ali ruku na srce, nismo drugačije ni zaslužili s obzirom na to kakvi smo ljudi. A nismo ni prvi ni zadnji narod koji će izumrijeti. Priče o Božjem narodu su priče iz nečijih predizbornih kvazidomoljubih kampanja. Bog ima svoj narod, a to nisu Hrvati.
Bezveze su mi priče da se ide prema izumiranju, a rađa se gotovo 40.000 godišnje. Smanjivanje broja stanovnika da, ali izumiranje je preteška reč zato što je to veoma dugotrajan proces i može se desiti 1.000 različitih faktora do kraja tog procesa koji taj proces mogu da ubrzaju, uspore ili spreče i okrenu na drugu stranu.
Pogledaj broj rođenih u Rusiji i Belorusiji koje su bile u lošijoj situaciji od Hrvatske i Srbije

Rusija
1999: 1,214,689
2015: 1,940,579

Belorusija
2003: 88,512
2015: 119,509
Lucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:47   #1033
Quote:
zelenibor kaže: Pogledaj post
Tko god je realan zna da je ovo put bez povratka i da se ide prema izumiranju.

Ali ruku na srce, nismo drugačije ni zaslužili s obzirom na to kakvi smo ljudi. A nismo ni prvi ni zadnji narod koji će izumrijeti. Priče o Božjem narodu su priče iz nečijih predizbornih kvazidomoljubih kampanja. Bog ima svoj narod, a to nisu Hrvati.
Put bez povratka nije. Kolika nam je dijaspora, čim se stvari promjene na bolje, eto ti migracija.
Kakvi smo ljudi? Podijela ljudi prema nacionalnostima mi je grozna. Ljude trebamo gledati kao pojedince, ne kao što je Hitler.
Božji narod, što nismo svi mi ljudi Božji narod?

Daleko smo od izumiranja, da izumre 4,2 milijuna stanovnika Hrvatske ili 8-10 milijuna Hrvata treba jaaaako dugo. Medijski naslovi nisu nikakav pokazatelj. A kamoli članci.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:31   #1034
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/hrvatska/nema...vatske-1149183

Evo imamo i sve više doseljenih. Raste i udio stranaca u doseljenim. Slovenci, Nijemci, Talijani, Austrijanci i Britanci.

Dok se kontinentalna Hrvatska, izuzev Zagreba i Zagrebačke županije, a osobito Slavonija, prazni zbog intenzivnog iseljavanja stanovništva posljednjih godina, jedino je u Splitsko-dalmatinskoj, Zadarskoj, Dubrovačko-neretvanskoj i Istarskoj županiji u posljednjih desetak godina povećan broj stanovnika, barem za nekoliko tisuća. 2192 doseljena stranca, od čega 828. mladih.
To ti je podatak za 2015. godinu. U 2016. se doselilo preko 4.000 drzavljana EU i pridruzenog gospodarskog podrucja. Izgleda da krece navala Europljana na Hrvatsku.

Quote:
lethargy kaže: Pogledaj post
Od 2015. godine Hrvatsku su napustile 82 tisuće ljudi.

jeli ovo istina ?
Nije.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:11   #1035
Quote:
zelenibor kaže: Pogledaj post
Tko god je realan zna da je ovo put bez povratka i da se ide prema izumiranju.

Ali ruku na srce, nismo drugačije ni zaslužili s obzirom na to kakvi smo ljudi. A nismo ni prvi ni zadnji narod koji će izumrijeti. Priče o Božjem narodu su priče iz nečijih predizbornih kvazidomoljubih kampanja. Bog ima svoj narod, a to nisu Hrvati.
Ovo definitivno nije put bez povratka u izumiranje, put u velike probleme u budućnosti ako se nešto ne promijeni definitivno da, ali izumiranje ne.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:18   #1036
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Bezveze su mi priče da se ide prema izumiranju, a rađa se gotovo 40.000 godišnje. Smanjivanje broja stanovnika da, ali izumiranje je preteška reč zato što je to veoma dugotrajan proces i može se desiti 1.000 različitih faktora do kraja tog procesa koji taj proces mogu da ubrzaju, uspore ili spreče i okrenu na drugu stranu.
Pogledaj broj rođenih u Rusiji i Belorusiji koje su bile u lošijoj situaciji od Hrvatske i Srbije

Rusija
1999: 1,214,689
2015: 1,940,579

Belorusija
2003: 88,512
2015: 119,509
Ako jedan narod za 50-100 godina spadne s 4,5 milijuna na ajmo reći 2 milijuna, što je to nego izumiranje. Možda ne u bukvalnom smislu, ali nema što drugo biti nego gašenje jednog naroda.

Cijenim i drago mi je što su Bjelorusija i Rusija uspjele donekle popraviti situaciju, ali mislim da uz ovakav mentalitet i ovakvo društvo kod nas to nije moguće. Kod nas zbog političkih elita većina mladih doslovno mrze državni aparat. Nisu oni iselili iz hira, nego ne mogu trpiti nepravdu i dvostruke kriterije.
zelenibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:25   #1037
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Ovo definitivno nije put bez povratka u izumiranje, put u velike probleme u budućnosti ako se nešto ne promijeni definitivno da, ali izumiranje ne.
Ne znam na čemu gradiš optimizam u državi u kojoj reproduktivno stanovništvo iseljava u tisućama.
zelenibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:13   #1038
Trla baba lan da joj prođe dan. DZS objavio, sredinom 2016. Hrvatska ima 4 milijuna i 170 tisuća stanovnika. Na očaj svih katastrofičara.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:02   #1039
Quote:
zelenibor kaže: Pogledaj post
Ako jedan narod za 50-100 godina spadne s 4,5 milijuna na ajmo reći 2 milijuna, što je to nego izumiranje. Možda ne u bukvalnom smislu, ali nema što drugo biti nego gašenje jednog naroda.

Cijenim i drago mi je što su Bjelorusija i Rusija uspjele donekle popraviti situaciju, ali mislim da uz ovakav mentalitet i ovakvo društvo kod nas to nije moguće. Kod nas zbog političkih elita većina mladih doslovno mrze državni aparat. Nisu oni iselili iz hira, nego ne mogu trpiti nepravdu i dvostruke kriterije.
Da i ?? Jedan Japan je sa 100 miliona gdje je 40% bilo mlađih od 14, a barem 90% populacije mlađe od 50 tamo 60-ih dospio danas da ima 12% mlađe od 14 godine uz 50% populacije starije od 50 godina te u prosjeku su stari 48 godina.
U prosjeku će od sada gubit do pola miliona ljudi godišnje...

Čitava Europa izumire, dok neke zemlje uspjevaju nadoknaditi iskljuivo masovnim migracijama međutim migranata treba biti sve više jer i oni imaju nedovoljan broj djece.Od 28 EU država njih 16 ima negativan prirodni prirašta, do su tu neke manje koje imaju pozitivan kao Cipar,Luxemburg,Malta koje imaju velik broj migranata na malu populaciju pa to uspiejvaju nekako održati u plusu.

Švedska je u zadnje 2 godine primila 300 000 migranata, Britanci toliko primaju svake godine, Njemci imaju čak od 400 000 pa do preko milion neto migracije i opet godišnje gube prirodnim prirastom 45 godina po 150 000.Ista star za Talijane, evo Austrija je imala neto migraciju 73 000 i opet će biti na nuli što se prirodnog prirasta tiče.

Svi izumiru, najveći TRF je imala Francuska sa 1,89 dok su ostali svi ispod jedan Island je pao sa 2,20 tamo 2010 na 1,75 prošle godine.Finci su zabilježili minus prvi put unatoč migracijama i TRF od 1,57 itd.

Ne stojimo ni bolje ni lošije od njih, svi se manje više nalazimo u istoj situaciji...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:50   #1040
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Trla baba lan da joj prođe dan. DZS objavio, sredinom 2016. Hrvatska ima 4 milijuna i 170 tisuća stanovnika. Na očaj svih katastrofičara.
To će se još revidirati nakon popisa 2021.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.