Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 19:45   #1
Parkiranje u Opatiji

Na tražilici nisam našla sličnu temu.

Na nagradnoj igri sam osvojila vikend u Opatiji. Reda radi pitam gospođu o eventualnim dodatnim troškovima i saznam (između ostalog) da je parking 90 kn po danu

U Opatiji nisam nikad bila, pa molim iskusne da odaju tajnu ima li igdje išta jeftinije
gita50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 19:52   #2
to ovisi u kojem si hotelu dobila nagradu.
u opatiji ima čak i onih koji ne naplaćuju parking.
kažem čak jer ja uredno plaćam parking ekstra u gradovima, recimo u zagrebu je parking hotela dubrovnik 100 kn.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:04   #3
Ne znam još točno, al mislim da 4 opatijska cvijeta.
Ima li u blizini neki Konzum, Lidl?
gita50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:30   #4
Lidl je u Rijeci, a mali Konzumov dućan ti je preko puta kavane Milenijum hotela. U Opatiji imaš jedinu Billu od trgovačkih centara.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:50   #5
Ma ja pitam za trgovačke centre zbog parkirališta
gita50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:56   #6
Quote:
gita50 kaže: Pogledaj post
Ma ja pitam za trgovačke centre zbog parkirališta
E to će ti ići malo teže u Opatiji. Zadnji puta kada sam bila u Billi parkiralište se naplaćivalo ako si dulje od jednog sata parkirana bez obzira da li si njihov kupac ili ne. Ne znam da li je još uvijek tako. Inače ima par "divljih" parkirališta, ali kako ti objasniti gdje su ako nikad nisi bila u Opatiji.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 10:12   #7
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
E to će ti ići malo teže u Opatiji. Zadnji puta kada sam bila u Billi parkiralište se naplaćivalo ako si dulje od jednog sata parkirana bez obzira da li si njihov kupac ili ne. Ne znam da li je još uvijek tako. Inače ima par "divljih" parkirališta, ali kako ti objasniti gdje su ako nikad nisi bila u Opatiji.
Pa probaj nekak opisno blizu koje ulice, zgrade i sl. Isprintat ću pa kad budem tamo ću skontat. MM je specijalist za pronaći takva mjesta, bitno mi je samo malo radi orijentacije. Može i na pp

gita50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:08   #8
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
E to će ti ići malo teže u Opatiji. Zadnji puta kada sam bila u Billi parkiralište se naplaćivalo ako si dulje od jednog sata parkirana bez obzira da li si njihov kupac ili ne. Ne znam da li je još uvijek tako. Inače ima par "divljih" parkirališta, ali kako ti objasniti gdje su ako nikad nisi bila u Opatiji.

na Billi se ne naplaćuje parkiralište, a ne sjećam se da se ikada naplaćivalo, točnije bilo je kakti nekakvih pokušaja, ali su od toga brzo odustali.
no po noći ti zatvore parking tako da ako ti je auto unutra nećeš moći van, nije isključeno ni da ti zovu pauka ako te snime.

gita50
četiri opatijska cvijeta ti imaju svoju garažu, zato se ona naplaćuje, a u neposrednoj blizini ti je mul koji se za sada naplaćuje do sedam navečer, a kako nema automata, već na ulazu uzimaš karticu, a na izlazu plaćaš ( rampa je) poslije sedam možeš proć bez naplate.
Opatija je mala, ali se naplaćuje u cijelosti , sve do punta kolove, do samog izlaza iz grada, a naplaćuju se i sporedne ceste sve do gornje prometnice Nove ceste.
Ulice su uske i strme, tako da uopće ne preporučam ostavljati auto tamo jer ti se može dogoditi da ti ga dobro oderu.
no možeš probati naći parking ispod hitne pomoći no nije da je lako jer mjesta su popunjena već rano ujutro.
ljudi koji u opatiji rade dolaze automobilima, nemaju povlašteni parking i snalaze se svakako.
iznad nove ceste se ne naplaćuje no to znači podosta hodanja uzbrdo.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:08   #9
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
na Billi se ne naplaćuje parkiralište, a ne sjećam se da se ikada naplaćivalo, točnije bilo je kakti nekakvih pokušaja, ali su od toga brzo odustali.
no po noći ti zatvore parking tako da ako ti je auto unutra nećeš moći van, nije isključeno ni da ti zovu pauka ako te snime.

gita50
četiri opatijska cvijeta ti imaju svoju garažu, zato se ona naplaćuje, a u neposrednoj blizini ti je mul koji se za sada naplaćuje do sedam navečer, a kako nema automata, već na ulazu uzimaš karticu, a na izlazu plaćaš ( rampa je) poslije sedam možeš proć bez naplate.
Opatija je mala, ali se naplaćuje u cijelosti , sve do punta kolove, do samog izlaza iz grada, a naplaćuju se i sporedne ceste sve do gornje prometnice Nove ceste.
Ulice su uske i strme, tako da uopće ne preporučam ostavljati auto tamo jer ti se može dogoditi da ti ga dobro oderu.
no možeš probati naći parking ispod hitne pomoći no nije da je lako jer mjesta su popunjena već rano ujutro.
ljudi koji u opatiji rade dolaze automobilima, nemaju povlašteni parking i snalaze se svakako.
iznad nove ceste se ne naplaćuje no to znači podosta hodanja uzbrdo.
Modesti, hvala na iscrpnom odgovoru. Stvarno nisam imala pojima da je tamo tako. Nema šanse da riskiram.
gita50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:22   #10
Quote:
gita50 kaže: Pogledaj post
Na tražilici nisam našla sličnu temu.

Na nagradnoj igri sam osvojila vikend u Opatiji. Reda radi pitam gospođu o eventualnim dodatnim troškovima i saznam (između ostalog) da je parking 90 kn po danu

U Opatiji nisam nikad bila, pa molim iskusne da odaju tajnu ima li igdje išta jeftinije

U pravu si.
Ja sam tako bio u veljači. Jest da hotel nije naplaćivao parking, ali nije bilo mjesta na njemu, tako da sam morao plaćati zadovoljstvo što trošim novac u Opatiji gradskom komunalnom gulikoži.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 15:11   #11
ima nekoliko mjesta u opatiji gdje se možeš parkirati za džabe

prvo ti je kod suda,odnosno preko puta,imaš jednu cesticu koja vodi skorro do lungo mare,s tim da moraš doči po jednosmjernoj kroz centar voloskog...

druga je,kad prođeš talasoterapiju,i poslije prve autobusne stanice,desno gore pa sve do zadnjeg ulaza u talasoterapiju,možeš se parkirati uz kraj na cesti...

a treća,ovu opciju ču još malo zadržati za sebe
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 18:51   #12
Quote:
rocco4 kaže: Pogledaj post
ima nekoliko mjesta u opatiji gdje se možeš parkirati za džabe

prvo ti je kod suda,odnosno preko puta,imaš jednu cesticu koja vodi skorro do lungo mare,s tim da moraš doči po jednosmjernoj kroz centar voloskog...

druga je,kad prođeš talasoterapiju,i poslije prve autobusne stanice,desno gore pa sve do zadnjeg ulaza u talasoterapiju,možeš se parkirati uz kraj na cesti...

a treća,ovu opciju ču još malo zadržati za sebe
još joj reci da su oba mjesta više od kilometra od hotela .
tako se može parkirati i na Kosovu jednako joj , mjesta koliko oćeš i neće te niko ogrebati.
može se parkirati i kod hotela belveder ipak je nešto bliže nego sud, a ako je avanturističkog duha može i u uličici od vrtića
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:10   #13
Ako auto ne misli koristiti ta dva dana, onda i to parkiralište nije tako daleko s obzirom da će joj ostati oko 200 kunića u džepu. A jedna malo dulja šetnja svakome dobro dođe. Iako mislim da nije tako jako daleko, ja uživam prošetati od Voloskog pa do Talasoterapije i dalje.......

A tek po Lungo mare.....
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:15   #14
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
još joj reci da su oba mjesta više od kilometra od hotela .
tako se može parkirati i na Kosovu jednako joj , mjesta koliko oćeš i neće te niko ogrebati.
može se parkirati i kod hotela belveder ipak je nešto bliže nego sud, a ako je avanturističkog duha može i u uličici od vrtića
i....?

znao sam da će se netko nadobudan javiti,i popljuvati...

šta misliš koliko imaš za hodati od tržnice,do slatine...100 m?

mislim,opatija je,onako u kocku napravljena,pa su ova ponuđena mjesta tri dana jahanja do centra
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:18   #15
Ovo sve stoji za parkirna mjesta koja se ne naplacuju, na Voloskom itd...nadje se...al mislim, osvojis WE i onda places sto ces platit parking!? Sta, doci ce te za 2 dana 180kn. I? Koliko bi te dosao WE u Opatiji, a tebi gratis? Ustvari, sta ce ti uopce auto (ako nemas neki opravdavajuci razlog) za WE u Opatiji, dodji busom npr! Pa Opatija glasi za lijeciliste+odmor+rekreacija, a ne parkiravaliste.
__________________
šta da
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:26   #16
Quote:
RInga kaže: Pogledaj post
Ovo sve stoji za parkirna mjesta koja se ne naplacuju, na Voloskom itd...nadje se...al mislim, osvojis WE i onda places sto ces platit parking!? Sta, doci ce te za 2 dana 180kn. I? Koliko bi te dosao WE u Opatiji, a tebi gratis? Ustvari, sta ce ti uopce auto (ako nemas neki opravdavajuci razlog) za WE u Opatiji, dodji busom npr! Pa Opatija glasi za lijeciliste+odmor+rekreacija, a ne parkiravaliste.
Oprosti ali za pišljivi parking je puno 180,00 kn pa taman da je grad prijestolnica. A poslije WE sigurno se ljudi ne misle naguravati po autobusima i tko zna od kuda dolaze i koliko presjedanja imaju do Opatije. Dosta putujem za Rijeku i Opatiju autobusom iz Varaždina i jako dobro znam kako se ponekad namrcvarim, pogotovo kada se vračam u nedjelju navečer iz Opatije, da mi jedan Welness od dva dana sigurno ne bi pomogao da se oporavim od puta.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.

Zadnje uređivanje jasmina1969 : 13.04.2010. at 19:33.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:32   #17
mi smo bili u veljači u 4 opatijska cvijeta, parking je 70 kn po noćenju do kraja 4.mj., kasnije 90, parkirali smo u garaži jer je bi nas izvan nje još skuplje izašlo, 100 kn je dnevna karta mislim...
...:ana:... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 23:33   #18
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
Oprosti ali za pišljivi parking je puno 180,00 kn pa taman da je grad prijestolnica. A poslije WE sigurno se ljudi ne misle naguravati po autobusima i tko zna od kuda dolaze i koliko presjedanja imaju do Opatije. Dosta putujem za Rijeku i Opatiju autobusom iz Varaždina i jako dobro znam kako se ponekad namrcvarim, pogotovo kada se vračam u nedjelju navečer iz Opatije, da mi jedan Welness od dva dana sigurno ne bi pomogao da se oporavim od puta.
A cuj, onda neka pokloni nagradu nekom iz Opatije. Skoro svi bi se najradije mmm, a da im ne udje. Sorry na izrazu.
__________________
šta da

Zadnje uređivanje RInga : 13.04.2010. at 23:43.
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 23:44   #19
Quote:
RInga kaže: Pogledaj post
A cuj, onda neka pokloni nagradu nekom iz Opatije. Svi bi se najradije mmm bez qrca, sorry na izrazu.
A čuj, po meni, bi trebala agencija, koja organizira tu nagradu, kada rezervira sobu odmah rezervirati i mjesto u garaži. Ili hotel nek rezervira, nije bitno. Promičemo turizam i neznam šta, dođu gosti autom i onda nemaju gdje parkirati. Ako sam gost hotela izvoli i omogući mi mjesto u garaži hotela. Bilo da je besplatno bilo da se plaća. Ili po tvojemu neka gosti poklanjaju aranžmane domaćima jer nemaju za parking ili smatraju da je bezobrazno skupo. Svaka čast na promociji turizma.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 00:00   #20
Da, malo sam preformulirala jer mi je bio jezik brzi od pameti. A stas, nije po mome. To je samo moje misljenje i u malo prenesenom znacenju, jel. U cilju da se potakne dublje razmisljanje npr. Pa ono, take it or leave it. Onda je i setnjica npr s Voloskog OK, zar ne? Al da tu auto nije siguran i tako dalje i tako blize. Dileme. Pa nek se nadje onda neki nonic, plati mu se xykn i sparkaj se u njegovom dvoriscu. Snadji se jbga. Svi bi sve na tanjuru danas, o moj boze. U Opatiji se svi ODAVNO snalaze sto se tice tog parkinga ako znamo da je to stvarno kronicni nedostatak. I gosti, a vjeruj mi i domaci. Nema razlike.
Agencije znamo ili se mozemo upoznati na kojem principu rade. Ovo nema veze s promocijom turizma. Svi dobro znamo koliko se ulaze u taj nas turizam posebno na sjevernom jadranu, da ne pricamo o (ne)sposobnim kadrovima koji ne rade ama bas nista da se pruzi kvalitetnija ponuda, a osposobljenim i kvalitetnim kadrovima koji imaju uz ostalo i dobre ideje npr, e njima se jednostavno ne daje sansa.
Ovo sve povlaci puno veci problem u Hr, a svi dobro znamo koji je to problem.
__________________
šta da

Zadnje uređivanje RInga : 14.04.2010. at 00:22.
RInga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.