Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2015., 00:13   #1061
Jod je crno-sivi, a kada gori njegov plin je ljubičaste boje. Onaj zadatak sa Z=1 se pojavljivao već prošlih godina, trik je pitanje jer se odnosi na jednu molekulu klora pa je broj elektrona 1, a ne 2. Ako me kuzite xD
Donny57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 00:15   #1062
Quote:
alex3 kaže: Pogledaj post
Da da. to se slažem. ako je sivi onda je sivi a ne ljubičasto-sivi i sl. Onda mogu tako priznavati i tamnoljubičasti i ljubičasti i crni i sve.

Još uvijek ne kužim zašto je z 1? Jel zbog naboja? Ja sam cijelo vrijeme računala da je 3 jer se izmjenjuju 3 elektrona
jel mislis na 8. zadatak ili?
tcd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 00:16   #1063
Quote:
tcd kaže: Pogledaj post
jel mislis na 8. zadatak ili?
dada
alex3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 00:17   #1064
Quote:
alex3 kaže: Pogledaj post
dada
iako je molekula klora gradena od 2 atoma, za KCl je potreban samo jedan ion Cl- pa je zato broj elektrona 1
tcd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 00:18   #1065
Quote:
tcd kaže: Pogledaj post
iako je molekula klora gradena od 2 atoma, za KCl je potreban samo jedan ion Cl- pa je zato broj elektrona 1
Eto kad žurim. Ma nema veze, ionako mi nije presudo. Sad sam skužila da je tu uglavnom Z koliki je naboj, a kod tlaka baš ide točan broj elektrona. Hvala.
alex3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 22:10   #1066
Ispricavam se ako je ovo pitanje vec bilo postavljeno, ali zanima me koja je literatura najbolja za pripremu kemije na maturi.Trrenutno ucim iz knjige Kemija u 24 lekcije pa me zanima hoce li mi ova knjiga također biti korisna za maturu i hocu li uspjeti izvuci neku pristojnu ocjenu? Hvala unaprijed!
ConquerTheWorld is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 23:00   #1067
Quote:
ConquerTheWorld kaže: Pogledaj post
Ispricavam se ako je ovo pitanje vec bilo postavljeno, ali zanima me koja je literatura najbolja za pripremu kemije na maturi.Trrenutno ucim iz knjige Kemija u 24 lekcije pa me zanima hoce li mi ova knjiga također biti korisna za maturu i hocu li uspjeti izvuci neku pristojnu ocjenu? Hvala unaprijed!
Ovisi sto ti znaci pristojnu. Ako je to 5 ili visoka cetvorka, uhvati se i skripta dostupnih na internetu i osobito vjezbaj po zadacima s proslih matura. I svakako barem pogledaj ispitni katalog da ne ucis iz svoje literature nepotrebno (npr. na maturi nema povijesti kemije).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 16:36   #1068
molim pomoc!! imala sam samo u prva 2 razreda kemiju, znaci o organskoj ne znam nista, 2 godine cu biti u zaostatku. na maturu iz kemije moram jer mi treba za faks, ne znam sta da radim. preskupo mi je placat instrukcije svaki mjesec da nadoknadujem gradivo iz skole.. znate neku mogucnost? svi savjeti su dobrodosli
thepre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:07   #1069
Quote:
thepre kaže: Pogledaj post
molim pomoc!! imala sam samo u prva 2 razreda kemiju, znaci o organskoj ne znam nista, 2 godine cu biti u zaostatku. na maturu iz kemije moram jer mi treba za faks, ne znam sta da radim. preskupo mi je placat instrukcije svaki mjesec da nadoknadujem gradivo iz skole.. znate neku mogucnost? svi savjeti su dobrodosli
Nabavi neki od službenih gimnazijskih udžbenika za 4. razred, možda i zbirku zadataka (najbolje rabljene i s bilješkama prošlog/ih korisnika ), i uči i vježbaj po tome (ali prvo bar nabrzaka ponovi što već znaš) i po skriptama i riješenim zadacima s prošlih matura s interneta (npr. vidi moj potpis i prijašnje postove na ovoj temi). Ako kreneš vrlo uskoro, budeš marljiva i ne treba ti nužno petica na maturi, trebala bi uspjeti.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 16:22   #1070
Ispricavam se ako je mozda pitanje glupo, ali imali li itko kojom bojom gori svaki element ili kako se bojaju pojedine otopine? Nismo u srednjoj radili pokuse i uglavnom smo to zaobilazili pa ne znam jel dovoljno samo ono sto u knjizi pise.
Wota is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:04   #1071
Quote:
Wota kaže: Pogledaj post
Ispricavam se ako je mozda pitanje glupo, ali imali li itko kojom bojom gori svaki element ili kako se bojaju pojedine otopine? Nismo u srednjoj radili pokuse i uglavnom smo to zaobilazili pa ne znam jel dovoljno samo ono sto u knjizi pise.
Ima u skripti (vidi moj potpis), koliko se sjećam negdje pred kraj - ne boje svi elementi plamen niti su sve otopine/tvari obojene, ovo iz skripte (i ono što valjda znaš iz svakodnevnog života - zlato je zlatnožuto, bakar je narančast, kuhinjska sol i šećer nisu obojeni..) bi trebalo biti dovoljno.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 14:40   #1072
Hej, ima netko prijedlog iz cega da ucim kemiju za maturu i teoriju i zadatke? Radili smo po Profilovoj knjizi, ali nekako mi nema smila po tome uciti, previse teorije koje uopce nema na maturi, a premalo zadataka. Ima netko neki savjet?
jeky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 23:07   #1073
Quote:
jeky0 kaže: Pogledaj post
Hej, ima netko prijedlog iz cega da ucim kemiju za maturu i teoriju i zadatke? Radili smo po Profilovoj knjizi, ali nekako mi nema smila po tome uciti, previse teorije koje uopce nema na maturi, a premalo zadataka. Ima netko neki savjet?
Zadaci s prošlih matura i još prethodnih nacionalnih ispita - za sve postoje službena rješenja na web stranicama NCVVO-a, a za ranije godine postoje i proširena (obrazložena) rješenja besplatno na internetu (vidi link u mom potpisu, a na istom linku postoji i skripta koja između ostalog ima još nešto malo zadataka po cjelinama). A i zbirke riješenih primjera i zadataka iz opće kemije (npr. Petreski-Sever) i organske kemije (npr. Stričević-Sever).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 14:45   #1074
Hellou ima tko tu kakav savijet kako uciti kemiju za prijemni za MEF,na što se bazirati i to?
Med15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 22:27   #1075
Bok pripremam se za državnu maturu za medicinu i upisa sam algebrine pripreme.. zanima me dali ima ili ako postoji tu neko pomakovu ili trinomovu skriptu sa zadacima i rijesenjima. Hvala
MedicalStudent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 22:43   #1076
koji grad ti je prioritet ?
Har123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 22:48   #1077
Quote:
Har123 kaže: Pogledaj post
koji grad ti je prioritet ?
zg a ako ne upadnem onda ri
MedicalStudent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:58   #1078
Smile

Bok, zanima me zna li netko kakav je prijemni na medicini u Mostaru? Jer i on mi je jadan od izbora ako ovdje ne upadnem,a ne mogu pronaci podatke o prijemnom,posebno me zanima kemija jer nju najlosije znam. Ako netko ima nekakvih informacija bio bih zahvalan. Kako vam ide ucenje?
uvoduanatomiju is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 17:40   #1079
Ovakvim pitanjima je mjesto na temama zasebnih fakulteta, a ne ovdje.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 16:52   #1080
Koje veze (sile) objašnjavaju anomaliju da je temperatura vrenja klorovodične kiseline -84.9 stupnjeva,a bromovodične -67 stupnjeva ?
ketrin419 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.