Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2009., 00:12   #21
ima kemig, i za kosu je dobro i rafinirano
mislim da je oko 40kn 500gr... nisam sigurna, ali nije skupo
Starleta is offline  
Old 19.04.2009., 00:18   #22
Super, hvala ti puno .
mints is offline  
Old 27.04.2009., 17:31   #23
ne znam jesami li dobro shvatila: ovdje navodite kako je nerafinirano kokosovo ulje na sobnoj temperaturi u krutom stanju te da ima karakteristican miris.
kakvo je onda ono od aromatice koje sam imala i koje je na sobnoj temperaturi u krutom stanju, a uopce ne mirise?
po cemu da ga prvenstveno raspoznajem? po mirisu ili po teksturi?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 02.05.2009., 21:56   #24
od aromatice su sva ulja rafinirana i uostalom stoje u prozirnim bočicama.
zato nije mirišalo.
kemigovo (dosta povoljo iako je i to puno) kokos ulje je bijelo-prozirna krutina i jaaako fino miriši na kokos, oko 50 kn je 50 grama.
ne kažem da nema rafiniranih maslaca i od drugih "boljih" firmi, ali mora gore pisati je li rafinirano ili ne, je li hladno prešano ili što...
zelena sara is offline  
Old 04.05.2009., 15:41   #25
Smile

Bok,
Čitala sam da je kokosovo ulje super zdravo za ubaciti u prehranu (2-4 žlice dnevno) za podizanje imuniteta, ubrzanje metabolizma,...
Znate li gdje mogu nabaviti kokosovo ulje za tu svrhu (trebalo bi biti hladno prešano, nerafinirano)
Živim u Splitu, pa i to uzmite u obzir, please.
katica zlatica is offline  
Old 14.05.2009., 01:01   #26
Otkrila sam danas ovu stranicu
http://www.cocolocori.com/proizvodi.html
Ja sam si mislila to njihovo probati kupiti..
Što kažete?
Piše da je hladno prešano - da li je tko probao?
Mopsly is offline  
Old 18.05.2009., 14:06   #27
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Otkrila sam danas ovu stranicu
http://www.cocolocori.com/proizvodi.html
Ja sam si mislila to njihovo probati kupiti..
Što kažete?
Piše da je hladno prešano - da li je tko probao?
Ja bi rado probala, ali navodno će ulje biti u prodaji tek za mjesec dana (zvala sam)
Tako sam naručila sa nekog drugog sajta (imaju dućan u zg), spominju se ovdje na forumu, ali se sad nemogu sjetiti točnog imena. Platila sam 40kn za pola litre + 25 kn poštarina.
Na ovom gore sajtu (http://www.cocolocori.com/proizvodi.) je cijena oko 80kn za pola litre.
Na ovom mome ulju ne piše kako je proizvedeno, ali po opisu i mirisu je to kokosovo ulje. Za sada ga koristim kao začin salati i ukusno je
katica zlatica is offline  
Old 18.05.2009., 15:52   #28
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Otkrila sam danas ovu stranicu
http://www.cocolocori.com/proizvodi.html
Ja sam si mislila to njihovo probati kupiti..
Što kažete?
Piše da je hladno prešano - da li je tko probao?
ja probala...uglavnom koristim kao masku za kosu, nekad se mažem po tijelu...
jesti nisam probala...nekako mi i ne izgleda fino...(imam ga svega nekoliko dana, tako da je to za sada to)
__________________
And the she'd say it's OK I got lost on the way
But I'm a Supergirl and Supergirls don't cry
jesenja is offline  
Old 29.06.2009., 12:50   #29
da li ste primjetili da vam je kosa mekša i manje suha od kad stavljate kokosovo ulje?

ja bih prvenstveno sad za ljeto da ga malo rastopim po dlanovima i na vrhove-da mi nahrani i miriši, ali se bojim da na suncu ne užegne?

molim iskustva vas koji ga koristite za kosu
Pafulja is offline  
Old 09.07.2009., 09:51   #30
Probala sam dva kokosova ulja. Aromaticino i Kemigovo. Aromaticino je bez mirisa, dakle rafinirano, jeftino i dosta tesko, gusto. Kemigovo ima nenametljivi miris kokosa, hladno presano je i nerafinirano; puno je lakse na kozi i svakako moja preporuka za njega. Jedina mana mu je da ga pakiraju u boce sa velikim otvorom od 250 g pa je dobro imati neku bocu u koju ce te ga pretresti.
__________________
All photos are accurate. None of them is the truth. ~Richard Avedon
Vesper is offline  
Old 09.07.2009., 12:06   #31
a meni je baš dobro to što je pakirano u tu veliku palstičnu posudu sa širokim otvorom jer je Kokos u krutom stanju i tako mi ga je lakše vaditi sa žlićicom...
Starleta is offline  
Old 09.07.2009., 12:24   #32
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
a meni je baš dobro to što je pakirano u tu veliku palstičnu posudu sa širokim otvorom jer je Kokos u krutom stanju i tako mi ga je lakše vaditi sa žlićicom...
Kad sam ga kupila bio je djelomicno u krutom stanju, a sad mi se rastopio pa cu ga preliti u bocicu. Koristim ga poslije kupanja na mokru kozu pa ukoliko se stvrdne stavit cu ga sa sobom pod tus da se rastopi. Za plazu nemam brige, sigurno ce biti u tekucem stanju
__________________
All photos are accurate. None of them is the truth. ~Richard Avedon
Vesper is offline  
Old 09.07.2009., 13:39   #33
vesper, koliko ti traje ta kemigova teglica? nemam predstavu koliko se toga stavlja na kosu ili tijelo, tj. koliko bi mi dugo trajalo to ulje. jel slično onom kakao prahu iz apoteka? i daj malkoc preciznije o mirisu-da li se osjeti cijeli dan ali diskretno ili brzo ishlapi?

tenks!!
__________________
"Fjaka je psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo. Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, ovdje je ona Božji dar." n.a.
Pafulja is offline  
Old 09.07.2009., 14:16   #34
nije pitanje za mene, ali kad sam već tu
nije kao kakao u prahu, već je kompaktno i u jednom dijelu
kao maslac, samo čvršće....
za kosu ti je dovoljno stvarno jako malo, dosta je masno i trebalo bi trajati jako dugo
nema jaki miris, malo se osjeti, a koliko sam ja primjetila nije da baš dugo ostane u kosi...
ali meni je to ulje ( ali u krutom stanju) super za kosu, ne užegne, ne masti( stavlja ga se vrlo malo), samo da lagani sjaji i nahrani ju
radila sam i balzam za usne od njega i u njemu se baš jako osjetio kokos
Starleta is offline  
Old 09.07.2009., 14:53   #35
Sva ulja dosta dugo traju jer ih je potrebno malo. Uvijek ga stavljam na vlaznu kozu. Ako ga stavljem na kosu kao pakung, onda kosu prije samo malo navlazim da mogu lakse rasporediti ulje. Nekad ga koristim kao Starleta, samo malo na kosu zbog sjaja i da mi ne leti. Na kozu stavljam takoder kad je vlazna. Manje ga treba, nema viskova od kojih se presijavas i od kojih si masna. Ovo pakiranje ce mi trajati sigurno do jeseni sto ukljucuje intezivno koristenje na moru. Mirise diskretno. Ni blizu jako kao recimo obicna kozmetika koja ima kokos u upitnim kolicinama. Nazalost, miris ne ostaje dugo.

Starleta, jesi li mozda koristila kakao maslac od Kemiga? Razmisljam ga uzeti pa me zanima kako mirise. Prosle godine sam imala Aromaticino i imalo je bas intezivan miris koji mi se ne svida.
__________________
All photos are accurate. None of them is the truth. ~Richard Avedon
Vesper is offline  
Old 09.07.2009., 14:59   #36
meni uopće ne miriši na kakao, ako ti je važan miris mislim da ti se neće svidjeti
balzam za usne od njega mi je bio užasan, baš je jak miris, ali nije na kakao
Starleta is offline  
Old 09.07.2009., 15:30   #37
Meni je ovo mirisalo na napolitanke, ali intezivno (da bar kokos hoce tako ) Pitam zato sto me zena u Aromatici uvjeravala da je njihovo kokosovo nerafinirano hladno presano, a nije. Pa sam mislila da je mozda ista stvar i sa kakao-maslacem.
__________________
All photos are accurate. None of them is the truth. ~Richard Avedon
Vesper is offline  
Old 10.07.2009., 12:05   #38
hvala curke.
nije tema, al da uzvratim. ja sam uzimala kakaov maslac u apoteci pod zidom. najvjerojatnije rafiniran. cijenom je super (cca 26 kn ak se dobro sjećam velika padela od 250 g. i u prahu je) i ima diskretan miris, ali ne kakao-čokoladan, nego baš nježno maslačast, meni jako nježan, neutralan i fin. ja sam od njega radila kremu za tijelo i bio mi je baš dobar. viš, mogla bih ga opet kupiti. jer se od tog kakaovog jače tamni na moru? a od kokosovog?
i još jedno pitanjce, najte zamjerit, da li ste skužile razliku kvalitete rafinirano-nerafinirano na koži-da li je mekša, bolja, kakva?
tenks
__________________
"Fjaka je psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo. Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, ovdje je ona Božji dar." n.a.
Pafulja is offline  
Old 06.08.2009., 21:03   #39
jel zna netko gdje online mogu kupiti nerafinirano kokosovo ulje?
chichita is offline  
Old 07.08.2009., 00:08   #40
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
jel zna netko gdje online mogu kupiti nerafinirano kokosovo ulje?
U aromaterri, npr
Laminaria is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.