Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2009., 14:15   #81
Takodjer dio odgovora:

Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
Psihopati iz naše svakodnevice nemaju puno veze s kriminalcima iz filmova, to su često natprosječno šarmantni ljudi, koji brzo i lako sklapaju "prijateljstva", često vrlo uspješni...
...Inače, još ih zovemo i "vukovi u janjećoj koži", pa o tome vrijedi dobro razmisliti.
Debunked is offline  
Old 24.09.2009., 15:48   #82
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
....mnogostruki, širom moždanih struktura, sustavi zrcalnih neurona.........

general psychology



1.dio

2.dio

3.dio

4.dio

5.dio
__________________
endless
luiz is offline  
Old 24.09.2009., 17:13   #83
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ako bi bilo tako, definitivno. iako sve ovisi o tome gdje povučeš prag. ako bi gledao blagu patologiju i devijaciju, i sam bih sebe svrstao u tu grupu, i rekao bih da puno više od tih 10% ima psihičke probleme. ako bi pak gledao one koji bi se kvalificirali za dg trajnog psihičkog oboljenja poput shizofrenije, 10% zvuči ipak jako puno. iako sam svjestan postojanja nekih ljudi koji bi mogli dobiti i dijagnozu kad bi ih temeljito pregledali. no isti se znaju kontrolirati i zakamuflirati
Mislim da nisi shvatio. 10% populacije se smatra da su psihopate, a ne da imaju bilo kakve, makar i izrazito blage psihicke poremecaje. Jasno da puno veci postotak populacije ima blage psihicke poremecaje.
Alan_SP is offline  
Old 24.09.2009., 18:21   #84
"LUD JE SAMO ONAJ CIJA SE LUDOST NE POKLAPA SA LUDOSCU VECINE"
Ovo je živa istina.... btw ne branim nikoga da me se nebi krivo shvatilo...
nobie is offline  
Old 24.09.2009., 19:22   #85
kakvih ste vi ovdje sranja nasrali ja ne mogu vjerovati.
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Moram priznat, jako zanimljiva tema

Što se tiče psihopata, imao sam prilike u stvarnom životu upoznat par psihopata, od kojih su neki bili i žene. Uglavnom se prepoznaju po bezosječajnosti prema drugim ljudima, a jedan od rigidnijih primjera je postojanje majki koje nemaju neki osječaj za svoje tek rođeno ili nerođeno dijete. Ljudi koji mogu proči pored nemoćnih staraca koji rovare po kontejnerima u Zagrebu isto tako spadaju u tu kategoriju ... no danas svi upiru prstom u moćne političare ... koja glupost, pa predispozicija većine političara i je psihopatija i visoka inteligencija.

Da bi zavrijedili nekakav visoki položaj, nesmiju slušati svoje nagone za sažaljenje.

Npr. koji je psihološki profil nekakvog europskog političara koji izglasa zakon o pobačaju?? Time je indirektno sudjelovau u genocidu neređene djece, no njemu nemogu ništa jer za takvog glasaju isto takvi ljudi kojima nije problem izvršavati taj zakon

Onda polako dolazimo do zaključka da psihopati nisu bolesni, to je samo stanje uma jeenog velikog dijela stanovništva.
ovo što ti spominješ je sasvim druga tema i sasvim drugo pitanje. pobačaj nije ubojstvo. hoće li roditi ili neće trebala bi biti odluka žene koja je začela i pri tome mislim da joj nitko ne bi smio ugrožavati to njeno pravo na odluku.
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Mislim da je raznim vrstama psihopata mjesto kao što je forum idealno za zadovoljenje svojih nagona. Djeluju iz sjene i nema direktnijih sukoba koje nastoje uvijek izbjeći ako je to moguće. Tako mogu izgledati močno i imaju više šanse da zaplaše ili impresioniraju svoju žrtvu. Na žalost takvih napasnika se teško riješiti bez da se poduzmu neki određeni koraci naspram njih.

Jedan od načina je da se i mi kloniramo i iznosimo njihove privatne podatke, ako želimo ući sa njima u direktan sukob na netu. Ili ih prijavimo nekoj službi izvršne vlasti koja se time bavi. Ali mislim da je najbolje ako ih osoba može ignorirati.

Nadam se da ova tema neće poslužiti u svrhu nečijega razračunavanja.
daj molim te, kakvi psihopati na internetu? kako ti možeš znati tko sam ja ako me nikad nisi u životu vidio?
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
primjetila sam da ih je moguće prepoznati prvobitno po hladnim bezizražajnim očima i pogledu koji nije usmjeren prema osobi sa kojom komuniciraju. takodjer mimika i govor tijela su oskudni, bez veće gestikulacije, jer nemaju tu emotivnu bazu. zjenice im se ne šire pri kontaktu, jer nemaju unutarnjih doživljaja. oni sve promatraju kroz projekciju vlastitih opsesija.
od takvih osoba ne možemo očekivati spontani zagrljaj, dodir, toplu reakciju na naš osmijeh ili općenito filing. u njima je sve unaprijed programirano prema obrascima koje su si zacrtali.
ja sam posve ovakva osoba. nemam mimiku, ne smješkam se pretjerano, pogled mi zna izgledati tupasto. jesam li sada psihopat? ne bih rekla.
kada vidim da nečije dijete padne sa bicikla to me baš previše ne pogađa ali kada vidim da se neka životinja ozlijedila to me zna dosta pogoditi. nisam pretjerano druželjubiva osoba i volim samoću. jednostavno sam takva, to je moj karakter. ali da sam psihopat... mislim da bi mi to već netko rekao, bar jednom... i ovo za dodire i ostalo. mislite da bi političari i ljudi na vrhu ne bi uspjeli da se nisu 'dodirivali', 'grlili', ovo ono... ili su i to samo obrasci ponašanja??
što to onda znači? da imamo psihopate sa telećim pogledom i psihopate sa pogledom političara? ahahaha
Quote:
Ne-NismoLuzeri kaže: Pogledaj post
Obično etiketiranje.
baš
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Slazem se s time, a i s ostalim. Psihopate jednostavno nemaju emocija, to je drugacije, nama neshvatljivo i sasvim sigurno da se ne moze lijeciti, bar ne poznatim metodama, onima koje smo do sada otkrili (sto ne znaci da se u neodredenoj buducnosti to nece moci).

Njih se jedino moze neutralizirati, oni nisu ljudi s kojima se moze razgovarati, dogovarati. Ustvari, oni nisu ljudi... Znam da je ovo jako zalosno za reci, ali oni cak niti ne mogu shvatiti zasto sam ja zalostan kada napisem da oni nisu ljudi... Njima je to neshvatljivo da netko moze osjecati zalost zbog ovakvih rijeci, koju ja sada osjecam...
joj daj ne seri. žalostan si malo sutra. samo te strah da netko ne pomisli da si psihopat, tj najviše te strah dok čitaš ovu temu da to možda jesi jer prepoznaješ neke sitnice i kod sebe.
tako tipično...
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
ja isto neznam čemu smisao ove rasprave. Prvo treba nekakva psihijatrijska analiza, pa pokušaj liječenja, pa prevencija, a tek onda izdvajanje takvih jedinki iz društva ako se ustvrdi da su preopasne. Npr. nekakvi manijaci, pedofili, silovatelji i slični.

Evo ako u ovom podebljanom neko prepoznaje sebe ili nekog drugog, onda svaka čast, jer ja osobno nepoznajem nikog takvog osobno.

Sve ostalo je etiketiranje i nepotrebno širenje čiste paranoje.
prepoznajem svoju frendicu. ne kanim se više truditi za naš prijateljski odnos. previše me puta razočarala, onak do bola. mislim da joj uopće nije stalo do mene. ono što me trenutno zanima... jel joj stalo uopće do ikoga?
Quote:
Debunked kaže: Pogledaj post
Psihopati uvijek odabiru samo najseksi, najpametnije, opcenito najbolje pripadnice suprotnog spola. U prvom redu - vole izazov, a u drugom - nece se pojaviti u javnosti sa nekom koja im ne hrani defektni ego!

Lijepe i sposobne zene najcesce bivaju zlostavljane od strane fine i ugladjene gospode, vrlo visokog drustvenog statusa.

Opet su sociopati ti koji si ne postavljaju visoke kriterije; njima je bitno samo da zlostavljaju.
ovo je takvo sranje kroz gusto granje da uopće ne kanim dalje komentirati
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi shvatio. 10% populacije se smatra da su psihopate, a ne da imaju bilo kakve, makar i izrazito blage psihicke poremecaje. Jasno da puno veci postotak populacije ima blage psihicke poremecaje.
kaže se 'psihopati' a ne 'psihopate'

btw, mislim da su neki ovdje suviše paranoični. nejde svijet nikamo i neće vas nikakve skupine psihopata uništiti ili što već. za početak predlažem da se riješite ovog straha koji vam trenutno struji po glavi i pokušate realno sagledati situaciju.
coolinesay is offline  
Old 24.09.2009., 19:22   #86
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
"LUD JE SAMO ONAJ CIJA SE LUDOST NE POKLAPA SA LUDOSCU VECINE"
Ovo je živa istina.... btw ne branim nikoga da me se nebi krivo shvatilo...
da, ako ludost uzmeš kao polazišnu točku.

što ako kao jezgru uzmeš dobrotu, toleranciju, brižnost, suosjećanje, empatiju?
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 24.09.2009., 19:37   #87
Quote:
Petro kaže: Pogledaj post
Emocije same po sebi mogu biti patološke. Cjelovita, zdrava osoba ima izbalansirane emocije koje su u harmoniji sa sviješću i razumom. Ako čovijek nema emocije - to je kao da cvijetu oduzmete boje.
Borba s psihopatima kod kojih je osim nedostatka emocija izražen i nedostatak svijesti često puta zna završiti tragično za jednu od sukobljenih strana. Dakle, potrebita je opreznost u interakciji.
Točno. Psihopatologija je psihološka anomalija. Osobe koje su iole svjesne da su sa dotičnima u interakciji, osjećaju prije svega da su ugroženi u svojoj ljudskosti, osjećaju se istinski intelektualno bespomoćni jer su primorani razmišljati i djelovati na način koji je u suprotnosti sa zdravim razumom. To je jedan vid dezintegracije, mentalnog kaosa. Osoba koja je duže vremena izložena utjecaju psihopatološkog pojednica( ili takve grupe i okruženja) , prožeta je istom psihološkom građom( prilagođenost), stvara novu realnost bez ikakve kontrole.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Old 24.09.2009., 19:46   #88
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
osjećaju prije svega da su ugroženi u svojoj ljudskosti, osjećaju se istinski intelektualno bespomoćni jer su primorani razmišljati i djelovati na način koji je u suprotnosti sa zdravim razumom. To je jedan vid dezintegracije, mentalnog kaosa.
Ovo je točno. Na žalost, "obična" osoba najčešće gleda na krivu stranu. Boji se nekakvog baukača sa filma, a pravi psihopat joj se istovremeno uvlači u krevet.
Što mislite vi ovdje, da pokretač ovoga topica ne odgovara "psihopatu" po svim točkama njezine vlastite definicije?
Svi tražite nekakvog psihopatu, a ne gledate nju.
Ne-NismoLuzeri is offline  
Old 24.09.2009., 19:57   #89
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi shvatio. 10% populacije se smatra da su psihopate, a ne da imaju bilo kakve, makar i izrazito blage psihicke poremecaje. Jasno da puno veci postotak populacije ima blage psihicke poremecaje.
kriva mi je bila pretpostavka. pod psihopatima sam smatrao kvalificirane za dijagnozu, sad isčitavam iz definicije što bi bio točno psihopat. moja isprika
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 24.09.2009., 20:46   #90
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Točno. Psihopatologija je psihološka anomalija. Osobe koje su iole svjesne da su sa dotičnima u interakciji, osjećaju prije svega da su ugroženi u svojoj ljudskosti, osjećaju se istinski intelektualno bespomoćni jer su primorani razmišljati i djelovati na način koji je u suprotnosti sa zdravim razumom. To je jedan vid dezintegracije, mentalnog kaosa. Osoba koja je duže vremena izložena utjecaju psihopatološkog pojednica( ili takve grupe i okruženja) , prožeta je istom psihološkom građom( prilagođenost), stvara novu realnost bez ikakve kontrole.
mislim da ne treba gledati tako . uvijek postoji mogućnost izbora da budemo ili ne budemo s takvom osobom. oni emotivno stabilniji prije će donijeti neku dobru odluku, također i oni s nešto višim nivoom nekih tipova inteligencije (npr. čak i snaga nagona za samoodržanjem je neki vid intelekta). intelektualna bespomoćnost, ako si prosječne pameti, uvijek pokazuje barem kamo i kome se obratiti za pomoć. druga je stvar što te emocije (strah prvenstveno) u tome zakoče. no, ako se zaista dopusti da te takav tlačitelj potpuno obuzme, onda je izvlačenje iz tog dreka vrlo neuspješno i neugodno, ako ima ikakve šanse. no, nadam se da šanse ima uvijek. osim toga, i od takvih ljudi možda se uspije izvući nešto pozitivno, makar da ih se nauči miroljubivoj koegzistenciji ili stedi-stejtu.

uh, mislim da sam prenaivna i optimiziram
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 24.09.2009., 22:03   #91
Malo poticaja svima onima koji se bore za slobodu protiv patokracije na bilo koji način.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 24.09.2009. at 22:47.
ashwinikumaras is offline  
Old 25.09.2009., 00:12   #92
kako sam dobila packu od pokretačice teme u svojstvu moderatora (ili obrnuto) da zatrpavam temu citatima, evo sad ću obrazložit nešto šire

.... psihopata, kako ga ja vidim/prepoznajem (iskustveno govorim) prvenstveno odlikuje zlo u njemu. po mom mišljenju, takve ljude ne smijemo žaliti i suosjećati s njima, te time se stavljati u poziciju daljnjeg iskorištavanja i manipuliranja. njihova je prednost nedostatak savjesti, čisto zlo, otvoren put bez zapreka, put ka ostvarenju svojih ciljeva.
psihopat kad zamisli, poželi nešto, pomno planira i radi... prati žrtvu, približava se i krši otpor.... posebna pažnja posvećuje se slabostima jer to je dobitni listić

sve predvidi, sav se posveti cilju, zlo i naopako ako se nađeš na putu i kojim slučajem pokvariš planove

rušilački nastrojeni? o da. razaraju sve oko sebe, upadaju u veze, beskompromisno, jedino je njihov cilj važan, kad kažem "veze" mislim na bilo koju vrstu veza, radi li se o prijateljstvima ili romantičnim vezama, brakovima štogod.
nema ograda, nema zapreka, sve je samo po sebi razumljivo, nagon ih tjera napred. ja ih zovem "razaračima", mislim da ću sad bit jasnija bar nekom.

inače, djeluju stravično razumno.... mimikrija

djeluju i samopouzdano, ali nisu, a to vidiš tek kad im se približiš. svoje nesamopouzdanje opet upotrebljavaju razorno, ok ako je usmjereno prema njima samima, odgovornost za sebe je to. no nesamopouzdanje je oružje kontra drugih, pa time postaju još zločestiji. niski udarci koje koriste, mislim da već jesam govorila o tom i kako se može obraniti ili zaštititi ili umanjiti posljedice.

e da... "nadprirodna magnetična privlačnost za pripadnike suprotnog pola" ... hehe to je interesantno, netko je pisao da oni (mislilo se na muški rod) vole prekrasne žene..........
a ne! oni/one djeluju prekrasno, privlačno, magnetično, ok nije da samo djeluju, već i jesu takvi.... dok ne progledaš do kraja
i da, na psihologiji se na jednoj od tema doticao film "Fattal Atraction", čini mi se da je ženski lik u izvedbi Glenn Close savršen za opis psihopate...
seksualne partnere biraju nasumce, skloni su promiskuitetu, i ovo mi je bilo interesantno kad sam pročitala: "stalna tendencija ka navođenju drugih na seksualne aktivnosti", to fakat nisam znala, al' se poklopilo s mojim saznanjima, eh treba čitat više, znam...

psihopat nema grižnju savjesti, nimalo ne preispituje svoje postupke već su u prvom planu samo postupci drugih prema njemu.

osim što uništava okolinu, on uništava i sebe samog, tako da će teško naći partnera, stalnog, jer nije ono što se čini na prvi pogled, u biti ih je lako prepoznati, i bivaju napuštani, nakon čega slijedi osveta

za partnere biraju "niže" od sebe (po vlastitoj procjeni!) kako bi bili sigurniji u uspjeh
ne, nemaju emocija, čisto emocionalno siromaštvo (nesposobnost voljenja, naravno kad se prepozna), mada se često prosipaju vrlo emotivno nabijenim riječima, no... radi se o glumi, prikrivanju, imitiranju, lovu! često uspijevaju zavarati, pogotovo osobe emotivno gladne, (da sad ne širim temu na žrtve, ima vremena). majstori su, opčinjuju verbalnim eskapadama, bacaju žrtvu pod noge
no samo malo vremena.... i na svjetlo dana izlazi pravi karekter, te se pokazuje, kroz različite segmente, nesklad riječi i ponašanja, tj. gluma. na žalost, njihovu, i sami su duboko uvjereni i uživljeni u svoje glumatanje.



i na kraju još jednom, psihopat sve svoje osobine projecira na druge, predbacuje vama da činite upravo ono što čini on... te time "normalnog" čini "ludim", bar se jako trudi
__________________
:)
colour is offline  
Old 25.09.2009., 01:59   #93
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Osobe koje su iole svjesne da su sa dotičnima u interakciji, osjećaju prije svega da su ugroženi u svojoj ljudskosti, osjećaju se istinski intelektualno bespomoćni jer su primorani razmišljati i djelovati na način koji je u suprotnosti sa zdravim razumom.
Ovisi o mentalnoj snazi pojedinca te dubini poznavanja problema. Psihopat je u principu intelektualno niza vrsta koja zivi iskljucivo na racun ljudskog neznanja(!). Kad normalan pojedinac zna, stvarno ZNA, s kim je u kontaktu i ako posjeduje visi kvocijent inteligencije on je apsolutno superioran.

To znaci da je i superioran i fizicki, a evo i zasto:

Takvog normalnog pojedinca jedino sto koci da drugom covjeku ne naudi jest empatija, odnosno spoznaja da ce zbog njegovog postupka ovaj patiti ili biti nesretan, zalostan; kad TAKAV normalni pojedinac ZNA da onaj njemu nasuprot ne osjeca nista, i da bi ga povrijedio, ozlijedio ili ubio bez ikakvog sazaljenja, on prema njemu nema vise nikakvih ogranicenja, ne blokira ga empatija! Dapace, moze postati jos i gora zvijer, jednako bezosjecajna, ali promisljenija i agresivnija. Moze biti krajnje amoralan, zloban i pokvaren, jer zna da ovom nasuprot to apsolutno emocionalno ne skodi. Normativno covjecanstvo ne suosjeca sa bezosjecajnim... ...stvarima! Svi smo takvi, ali malo nas je osvjestenih.
Debunked is offline  
Old 25.09.2009., 09:01   #94
Quote:
Debunked kaže: Pogledaj post
Svi smo takvi, ali malo nas je osvjestenih.
Mislim da je agresija sasvim normalna kvaliteta kod intelktualno i emotivno zdrave osobe. Suosjećanje prema ljudima koji ga nemaju, koji bi povrijedili nas i naše bližnje je hendikep kao i onaj koji imaju psihopati samo druge krajnosti.
Osoba koja nema razvijenu zdravu agresiju u sebi je osuđena na propast kao jedinka jer nije u stanju sagledati svijet objektivno. Sve u prirodi funkcionira na tom principu, ono što je protivno konstruktivnom principu ( ljubav, red, blagostanje, suosjećanje, pomaganje), itd. biva uništeno na ovaj ili onaj način.

To ne znači da smo mi bezosjećajne zvijeri ako pokažemo u nekim trenucima agresiju. Mi na taj način osiguravamo da mi i ljudi oko nas budu sretni i mogu živjeti svoj život u punini. Mi nismo agresivno destruktivni u tom slućaju, nego agresivno konstruktivni, ne pakostimo ljudima i ne uživamo u njihovoj boli, nego to radimo zato što smo prisiljeni na to. Psihopati su psihički a ponekad i fizički agresivni naspram ljudi jedino radi svoga užitka. To je po meni razlika između zdrave i bolesne agresije.
ashwinikumaras is offline  
Old 25.09.2009., 10:27   #95
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Točno. Psihopatologija je psihološka anomalija. Osobe koje su iole svjesne da su sa dotičnima u interakciji, osjećaju prije svega da su ugroženi u svojoj ljudskosti, osjećaju se istinski intelektualno bespomoćni jer su primorani razmišljati i djelovati na način koji je u suprotnosti sa zdravim razumom. To je jedan vid dezintegracije, mentalnog kaosa. Osoba koja je duže vremena izložena utjecaju psihopatološkog pojednica( ili takve grupe i okruženja) , prožeta je istom psihološkom građom( prilagođenost), stvara novu realnost bez ikakve kontrole.
WTF mogao bih podebljati cijeli post kao primjer generaliziranja,površnosti,relativiziranja i izvođenja krivih zaključaka na temelju labavih(nikakvih) pretpostavki.Pazi ovo,"ako je osoba iole svjesna da je u interakciji sa psihopatom osjeća se ugrožena u svojoj ljudskosti"
dalje "osjećaju se intelektualno bespomoćni i primorani su razmišljati i djelovati na način koji je suprotan zdravom razumu" - ako se dotična osoba osjeća intelektualno bespomoćnom zbog određene vrste interakcije sa psihopatom onda to ona i jest a ne samo da se tako osjeća,a ako se osjeća primoranom razmišljati i djelovati tj birati načine za razrješavanjem određenih situacija koji su u suprotnosti zdravom razumu,onda je i sama psihopat jer zdrava i izgrađena osobnost bira druge načine(biti izložen psihopatskom djelovanju,ne znači da moraš djelovati na način na koji bi djelovao psihopata)
"osoba koja je duže vremena izložena utjecaju "psihopatološkog pojedinca" prožeta je istom psihološkom građom"- mislim to je analiziranje na razini "s kim si takav si" ,naravno da ovakvo razmišljanje ne stoji,jer su ispušteni mnogi drugi faktori npr izgrađenost ličnosti osobe koja je izložena takvom djelovanju,vrsta i jačina tog djelovanja,odnos tj koja je vrsta interakcije psihopate sa osobom-jeli to član obitelji,radni kolega-kolegica,nepoznata osoba itd
"stvara novu realnost bez ikakve kontrole" pod takvim utjecajem,to već znači gubitak vlastitog selfa, i znači da je psihopatski utjecaj pojedinca određena vrsta triggera za vlastite "crne rupe" ,netko ne može na takav način izgubiti nešto što nije ni imao,u ovom slučaju kontrolu,a možda je mislio- da drži volan u ruci
__________________
From above it is not bright
From below it is not dark

Zadnje uređivanje Leon 23 : 25.09.2009. at 10:40.
Leon 23 is offline  
Old 25.09.2009., 11:52   #96
Quote:
Leon 23 kaže: Pogledaj post
WTF mogao bih podebljati cijeli post kao primjer generaliziranja,površnosti,relativiziranja i izvođenja krivih zaključaka na temelju labavih(nikakvih) pretpostavki.Pazi ovo,"ako je osoba iole svjesna da je u interakciji sa psihopatom osjeća se ugrožena u svojoj ljudskosti"
dalje "osjećaju se intelektualno bespomoćni i primorani su razmišljati i djelovati na način koji je suprotan zdravom razumu" - ako se dotična osoba osjeća intelektualno bespomoćnom zbog određene vrste interakcije sa psihopatom onda to ona i jest a ne samo da se tako osjeća,a ako se osjeća primoranom razmišljati i djelovati tj birati načine za razrješavanjem određenih situacija koji su u suprotnosti zdravom razumu,onda je i sama psihopat jer zdrava i izgrađena osobnost bira druge načine(biti izložen psihopatskom djelovanju,ne znači da moraš djelovati na način na koji bi djelovao psihopata)
"osoba koja je duže vremena izložena utjecaju "psihopatološkog pojedinca" prožeta je istom psihološkom građom"- mislim to je analiziranje na razini "s kim si takav si" ,naravno da ovakvo razmišljanje ne stoji,jer su ispušteni mnogi drugi faktori npr izgrađenost ličnosti osobe koja je izložena takvom djelovanju,vrsta i jačina tog djelovanja,odnos tj koja je vrsta interakcije psihopate sa osobom-jeli to član obitelji,radni kolega-kolegica,nepoznata osoba itd
"stvara novu realnost bez ikakve kontrole" pod takvim utjecajem,to već znači gubitak vlastitog selfa, i znači da je psihopatski utjecaj pojedinca određena vrsta triggera za vlastite "crne rupe" ,netko ne može na takav način izgubiti nešto što nije ni imao,u ovom slučaju kontrolu,a možda je mislio- da drži volan u ruci
izvrsna opservacija. još više produbljuje problematiku, jer ukazuje upravo na posljedice koje su uzrokovana individualnim karakteristikama i psihopata i žrtve.

time ulazimo u osnovu međuljudskih odnosa, i uzroka istih. u društvu u kojem su odgoj, utjecaj bliže okoline, obitelji, medija i identifikacijske grupe takvi da favoriziraju kompetitivnost, nametanje mišljenja, potrebu za ulogom alfa pojedinca u svakom slučaju, stalni pritisak da se bude prvi, najbolji, najpopularniji (što po svojoj prirodi, genetskim karakteristikama i uvjetima okoliša ne mogu biti svi u ljudskom "čoporu"), dovodi do stalne presije, frustracije, potrebe za dokazivanjem i samodokazivanjem.

u tome pojedini stupnjevi u razvoju selfa mogu ili otići putem neadekvatnim po dobrobit jedinke, ili naprosto zastati na nekoj od stepenica sazrijevanja. takav blok se ne mora dogoditi uvijek u ranoj fazi razvoja selfa, niti u drugoj fazi socijalizacije (npr. gdje je trigger odlazak u školu, povećanja potreba za prihvaćanjem novih pravila grupe), niti mu moraju nužno biti uzroci u poremećenim obiteljskim odnosima, alkoholizam roditelja i sl., nego se to može dogoditi u kasnijem periodu sazrijevanja, npr. u dobi seksualne definitivne orijentacije, ili pri neprilagođenosti kod nekog životno bitnog događaja. npr. odlazak na više školovanje, gdje su zahtjevi u neskladu s njihovim sposobnostima prilagodbe, osjećajem obaveze i odgovornosti koju nisu spremni ni sposobni prihvaatiti. upravo uslijed toga, npr. statistički je značajan pokazatelj pada na prvoj godini fakulteta, gdje netko to prihvati kao poticaj za bolji rad, a netko nastavi gubiti vrijeme. dob za takvu vrstu odgovornosti je društveno očekivan, i, na žalost, premalo se uzimaju u obzir idividualne razlike i mogućnosti za prilagodbu. zato takve osobe shvaćaju sebe kao neuspješne, nisu ispunile očekivanja bliske zajednice, te se obeshrabreno okreću drugim vidovima samopotvrde. takvi pojedinci su kandidati i za ulogu žrtve, i za ulogu tlačitelja.

na žalost, današnja zapadnjačka kultura takve naprosto pomete dajući im šansu da još više prodube i zapečate svoja traumatska iskustva.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 25.09.2009., 12:06   #97
Cool moguće prepoznati

Prvo pohvala temi .. Tko zna zna

Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
primjetila sam da ih je moguće prepoznati prvobitno po hladnim bezizražajnim očima i pogledu koji nije usmjeren prema osobi sa kojom komuniciraju. takodjer mimika i govor tijela su oskudni, bez veće gestikulacije, jer nemaju tu emotivnu bazu. zjenice im se ne šire pri kontaktu, jer nemaju unutarnjih doživljaja. oni sve promatraju kroz projekciju vlastitih opsesija.
Ovo je vrlo klimavo, osim ako nije uočeno u zrcalu, naime puno vremena provode pred njim. Treba vježbati.
Dokazano je da psihopatološke osobe, pravilnije je sociopatološke. Zašto ..?

jer one to čine svjesno iz svog nesretnog života pa ne žele niti drugima sreću

Bezizražajne oči vrlo često sakrivaju ogromnim sunčanim naočalima koje stalno nose, jer automatski anuliraju tup pogled i pravac gledanja.
No ima i dugogodišnjih sociopata koji su se ispraksirali da širokim osmjehom sakriju sebe.

Mimika i govor tijela ako izostaje kazuje da je osoba inteligentna i sposobna riječima i pogledom reč tako da me čudi da sofisticirana osoba poput tebe može pisati ovako, no dobro, možda prenosiš nečije težnje ..

Zjenice im se ne šire .. pa ako se osjećaš dobro onda se šire ili ako nekog voliš. Bilo bi neobično da se šire same od sebe (Bipolarni Afektivni Poremećaj) na objekt ili subjekt nečega što ne vrijedi .. ili uzmimo da je na stimulativnom sredstvu .. opet čorak ..

A projekcije .. pitanje je koji film vrtiš u glavi u tom razdoblju, ne vrti se uvijek isti


Quote:
od takvih osoba ne možemo očekivati spontani zagrljaj, dodir, toplu reakciju na naš osmijeh ili općenito filing. u njima je sve unaprijed programirano prema obrascima koje su si zacrtali.
Hura nisam jaaa, znam se grliti

u to ime i pjesma baš kao što i ashwinikumaras mudro zbori sa vjetrom promijene ..



Zadnje uređivanje ARTETUREN1 : 25.09.2009. at 12:12. Reason: pjesma nekih mladosti
ARTETUREN1 is offline  
Old 25.09.2009., 13:31   #98
Pozdrav za ashwinikumaras i ostale. Zanimljivo mlaćenje prazne slame.

Mislim da je tu najveći problem, kako bi rekli Ziher i Streha, strah od normalnog, iliti normalnofobija.

Kao što je nekoliko komentatora primjetilo, najgore je etiketiranje.

Svatko od nas bi poneki svoj postupak mogao okarakterizirati kao psihopatski. Čini li nas to psihopatima?

Npr. netko je spomenuo prosjake i mišljenje da psihopati pored njih prolaze bez osjećaja, te ih niti ne pogledaju. Stalno sam na ulici i znam puno profesionalnih prosjaka kojima je to posao i zarađuju više od čovjeka koji radi cijeli mjesec. I kad vidim takvog i prođem pored njega bez pogleda, jesam li psihopat? Ili kad takve tjeram s ulice?

Nedostatak empatije? Kada promatrate djelatnike hitne medicinske pomoći, vatrogasce ili policajce kod nekih težih intervencija, pogotovo kod ozlijeđenih osoba, vrlo lako bi zaključili da su svi psihopati jer ne osjećaju ništa prema njima, nego mehanički točno rade svoj posao. Jesu li zato psihopati? Ili su toliko puta vidjeli takve stvari da im se promijenio prag tolerancije?

Agresivnost? Isto kao i u prethodnom odlomku. Kada vidite policajca na intervenciji prilikom uporabe sredstava prisile, vrlo lako bi zaključili da je psihopat. Jeste li vidjeli vatrogasce prilikom opakije intervencije? Agresivnost kojom provaljuju vrata, iznose ljude, ruše drveno krovište, čupaju parkete i sl.? Jesu li oni psihopati?

Osjećaj važnosti? Pa zar nije ostavljanje svojih komentara i stavova neka vrsta iskazivanja osjećaja važnosti i znanja o svemu? Pogotovo ako se ne radi o našoj struci ili ako se radi o onome što smo pokupili iz knjiga i interneta (uglavnom), najčešće od istih takvih ljudi? Jesmo li svi zato psihopati?

Hladne oči i drugi fizički znakovi? Ovo mi je blesavo komentirati. Da vidite mene kad se probudim, rekli bi da sam čisti psihopat. A isto vrijedi i za većinu nas.

Psihopati se međusobno prepoznaju i povezuju? Pa to se kosi s biti psihoipata i njegovom pokretačkom snagom. Ako sam ja najpametniji, najbolji, najsavršeniji i svi drugi mi služe kao razbibriga, što će mi onda grupa meni sličnih? Meni slični ionako ne postoje, budući da sam najpametniji...

Uglavnom, hrpa gluposti. Svi želimo biti netko, želimo da se naš glas čuje i uzme u obzir naše mišljenje. Pa iz tog razloga i ostavljamo komentare, u protivnom bi samo čitali.

Da rezimiram, svi mi smo uglavnom normalni, isto kao i ljudi oko nas, ali toga nas je najviše strah.
Ipak bi željeli biti nešto više.
drot13 is offline  
Old 25.09.2009., 14:04   #99
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Svatko od nas bi poneki svoj postupak mogao okarakterizirati kao psihopatski. Čini li nas to psihopatima?
Zanimljivo mi je relativiziranje teme ili polovično shvaćanje materije, i na osnovu takvog shvaćanja davanje komentara... Treba ipak pročitati do kraja postove onih koje se komentira. Imati brzu reakciju ne znaći biti i precizan, to bi barem ti trebao znati kao policajac

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Npr. netko je spomenuo prosjake i mišljenje da psihopati pored njih prolaze bez osjećaja, te ih niti ne pogledaju. Stalno sam na ulici i znam puno profesionalnih prosjaka kojima je to posao i zarađuju više od čovjeka koji radi cijeli mjesec.
A tko govori o percepciji organiziranog prosjaćenja

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nedostatak empatije? Kada promatrate djelatnike hitne medicinske pomoći, vatrogasce ili policajce kod nekih težih intervencija, pogotovo kod ozlijeđenih osoba, vrlo lako bi zaključili da su svi psihopati jer ne osjećaju ništa prema njima, nego mehanički točno rade svoj posao. Jesu li zato psihopati? Ili su toliko puta vidjeli takve stvari da im se promijenio prag tolerancije?
A tko govori o ljudima koji su pod snažnim utjecajem stresa i koji pomažu ljudima i oslobađaju ih patnje Mnogi od njih traže pomoć psihologa radi karakternih promjena uzrokovanih djelovanjem stresa.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Agresivnost? Isto kao i u prethodnom odlomku. Kada vidite policajca na intervenciji prilikom uporabe sredstava prisile, vrlo lako bi zaključili da je psihopat. Jeste li vidjeli vatrogasce prilikom opakije intervencije? Agresivnost kojom provaljuju vrata, iznose ljude, ruše drveno krovište, čupaju parkete i sl.? Jesu li oni psihopati?
A tko govori o kontroliranoj agresiji koja je usmjerena prema ljudima koji bespotrebno povređuju druge ljude Agresija je prirodna kvaliteta čovjeka i potrebita da bi preživio kao biće. U pojednim situacijama kada se treba obraniti, ili braniti nekog drugog agresija je potrebita i opravdana. Ljudi kojima je to posao također znaju zatražiti psihološku pomoć radi karakternih poremećaja koji nastaju obavljanjem te vrste djelatnosti.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Osjećaj važnosti? Pa zar nije ostavljanje svojih komentara i stavova neka vrsta iskazivanja osjećaja važnosti i znanja o svemu? Pogotovo ako se ne radi o našoj struci ili ako se radi o onome što smo pokupili iz knjiga i interneta (uglavnom), najčešće od istih takvih ljudi? Jesmo li svi zato psihopati?
Tko je rekao da je to jedna od bitnijih karakteristika psihopata Opet relativiziranje

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Hladne oči i drugi fizički znakovi? Ovo mi je blesavo komentirati. Da vidite mene kad se probudim, rekli bi da sam čisti psihopat. A isto vrijedi i za većinu nas.
Usporedba očiju kada se probudimo sa temom je


Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Psihopati se međusobno prepoznaju i povezuju? Pa to se kosi s biti psihoipata i njegovom pokretačkom snagom. Ako sam ja najpametniji, najbolji, najsavršeniji i svi drugi mi služe kao razbibriga, što će mi onda grupa meni sličnih? Meni slični ionako ne postoje, budući da sam najpametniji...
Mislim da bi bilo dobro da ipak pročitaš barem jednu stručnu knjigu o psihopatologiji. Ne mislim ništa zlonamjerno time, samo pokušavam da rasprava dobije ipak neki ozbiljniji ton baziran na provjerenim studijama Ima ih dosta, izaberi neku po svom izboru novijeg datuma, naravno.

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Uglavnom, hrpa gluposti. Svi želimo biti netko, želimo da se naš glas čuje i uzme u obzir naše mišljenje. Pa iz tog razloga i ostavljamo komentare, u protivnom bi samo čitali.
Lijepo je čuti ovakav zaključak o temi, na osnovu nepročitanih postova sudionika ove teme

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 25.09.2009. at 14:17.
ashwinikumaras is offline  
Old 25.09.2009., 14:16   #100
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
mislim da ne treba gledati tako . uvijek postoji mogućnost izbora da budemo ili ne budemo s takvom osobom. oni emotivno stabilniji prije će donijeti neku dobru odluku, također i oni s nešto višim nivoom nekih tipova inteligencije (npr. čak i snaga nagona za samoodržanjem je neki vid intelekta). intelektualna bespomoćnost, ako si prosječne pameti, uvijek pokazuje barem kamo i kome se obratiti za pomoć. druga je stvar što te emocije (strah prvenstveno) u tome zakoče. no, ako se zaista dopusti da te takav tlačitelj potpuno obuzme, onda je izvlačenje iz tog dreka vrlo neuspješno i neugodno, ako ima ikakve šanse. no, nadam se da šanse ima uvijek. osim toga, i od takvih ljudi možda se uspije izvući nešto pozitivno, makar da ih se nauči miroljubivoj koegzistenciji ili stedi-stejtu.

uh, mislim da sam prenaivna i optimiziram
Naravno da će svako ljudsko biće učiniti sve da se makne od psihopatološke osobe. Ali onda kada stvarno postane svjesno te psihopatologije. Ljudi koji nikada nisu bili u kontaktu sa takvom osobom, tvrditi će da im je jasno o čemu se radi, i da razumiju intelektualno. Međutim, kada se nađu u poziciji , sve pada u vodu, a osoba otkriva vlastitu naivnost jer direktna konfrontacija sa ovim fenomenom razara sve što je osoba do tada naučila, mislila.
Osim toga, djeca koju u obitelji odgajaju psihopate nisu u poziciji maknuti se iz toga okruženja.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.