Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 22:56   #201
btw., jakovus, jesi znao onu drugu rijeku? Mersey?
aegon6targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 01:50   #202
Ja sam stavio Liverpool što je točan odgovor.
Hvala Pro Evolution Socceru (PES-u) na nelicenciranim imenima klubova (Liverpool = Merseyside Red).
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 03:08   #203
hahahah i ja sam ju znao jer mi je brat navijač liverpoola
jakovus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:02   #204
Ajmo se žaliti na sliku ledenjackog reljefa.
Imamo 48 sati od održavanja ispita.
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:27   #205
48 sati? šta se ne žali tek kad dođu prvi rezultati?
al trebalo bi se žalit na to

a šta je s onim zadatkom povezivanja s uk..ja sam stavio tweed u j. škotsku, ben nevis sj. škotsku, penine u midlands, a lake district u wales. guglao sam to ispada sve točno osim lake districta koji je na sz engleske, a osim walesa je bila ponuđena samo engleska nizina (a to je koliko ja znam na jugu).
jakovus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 21:54   #206
jeste li smjeli koristiti kalkulatore na maturi za računanje nataliteta i sl.?
La Nera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:16   #207
Quote:
La Nera kaže: Pogledaj post
jeste li smjeli koristiti kalkulatore na maturi za računanje nataliteta i sl.?
nismo, ali su uglavnom namješteni brojevi.
jakovus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 03:32   #208
Quote:
jakovus kaže: Pogledaj post
48 sati? šta se ne žali tek kad dođu prvi rezultati?
Istina. Ovo nakon testa su zalbe na tijek ispitivanja.

Jeste li vidjeli rjesenja? Kako ste rijesili?
Ja imam minimalno 60,5 %. Izgleda da upadam.
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 14:44   #209
Quote:
xdjee kaže: Pogledaj post
Istina. Ovo nakon testa su zalbe na tijek ispitivanja.

Jeste li vidjeli rjesenja? Kako ste rijesili?
Ja imam minimalno 60,5 %. Izgleda da upadam.
77 % heheh :P
hehehcmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 17:22   #210
oko 70%
jakovus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 19:14   #211
Koliko je trebalo imati % za prolaz prošle godine?
Traveler24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 00:46   #212
Quote:
Traveler24 kaže: Pogledaj post
Koliko je trebalo imati % za prolaz prošle godine?
jedan od portala tipa srednja.hr, državna-matura.hr... je objavio članak u kojem su pragovi svih ispita dm od lani...pokušaj pronać na tim stranicama
jakovus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 16:06   #213
Pozdrav, ima li ko da pise geografiju na drzavnoj 2016 ? I postoje li neke skripte na internetu koje su dobre z učenje?
carlyST is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 00:48   #214
Pomoć

Bili mi netko mogao objasniti ovaj zadatak?

Iz točke u kojoj se sijeku početni meridijan i paralela na 60˚ sgš poletjela su dva aviona u različitim smjerovima. Od toga mjesta jedan je letio ravno na istok, a drugi na zapad. Avion koji je krenuo istok prešao je 55˚ geografske dužine, a onaj koji je krenuo na zapad prešao je 125˚ geografske dužine.

a) Koliko još kilometara moraju ukupno prijeći oba aviona da bi se sreli, ako znamo da je paralela na 60˚ sgš duplo kraća od ekvatora? ___________________.
b) Kada je avion A doletio na 55˚ igd, tamo je bilo prema pojasnom vremenu 16 sati. Koliko je sati bilo u istom trenutku u njegovoj polaznoj točki? __________________________.
c) Na kojem će se meridijanu sresti ako nastave letjeti međusobno jednakim brzinama? __________________.
zola221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 23:49   #215
Vi koji planirate ici studirat geografiju na PMF koje budete izborne predmete polagali za dodatne bodove?
Jedai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 13:10   #216
Pozdrav,uzima li netko geografiju na maturi ove godine i sto misli upisati sa njom? Ja bi htjela upisati geografiju bilo pmf ili zd ali ne vjerujem da cu upasti u zagreb jer prosjek ocjena mi je oko 4... Od cega cete uciti?
__________________
Reengispill
[/I]
Jorah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 01:17   #217
Quote:
Jorah kaže: Pogledaj post
Pozdrav,uzima li netko geografiju na maturi ove godine i sto misli upisati sa njom? Ja bi htjela upisati geografiju bilo pmf ili zd ali ne vjerujem da cu upasti u zagreb jer prosjek ocjena mi je oko 4... Od cega cete uciti?
Prosjek ocjena ti nije toliko bitan. Rasturi maturu i siguran si
merid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:37   #218
Quote:
Jorah kaže: Pogledaj post
Pozdrav,uzima li netko geografiju na maturi ove godine i sto misli upisati sa njom? Ja bi htjela upisati geografiju bilo pmf ili zd ali ne vjerujem da cu upasti u zagreb jer prosjek ocjena mi je oko 4... Od cega cete uciti?
Hej, ja sam uzela geo jer mi je trenutacno prvi na listi zelja istrazivacki smjer na pmf-u. Namjeravam ucit iz udzbenika od profila, nasla sam neke skripte na internetu ali nisam sigurna koliko su detaljne. Popricala sam sa profesorom iz geografije, rekao je da ce mi dat neke skripte jos i tjt, ne znam kada cu pocet s time ali posto sada jedva nalazim volje i za skolu ucit, mislim da ce me lupit neki entuzijazam za 2 mjeseca.
Lucy051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 16:19   #219
Quote:
Lucy051 kaže: Pogledaj post
Hej, ja sam uzela geo jer mi je trenutacno prvi na listi zelja istrazivacki smjer na pmf-u. Namjeravam ucit iz udzbenika od profila, nasla sam neke skripte na internetu ali nisam sigurna koliko su detaljne. Popricala sam sa profesorom iz geografije, rekao je da ce mi dat neke skripte jos i tjt, ne znam kada cu pocet s time ali posto sada jedva nalazim volje i za skolu ucit, mislim da ce me lupit neki entuzijazam za 2 mjeseca.

Weee jedan istomisljenik Ma meni se cak geo i da uciti ali imam problema sa matematikom a prijavila sam A. Sto si drugo prijavila i koji ti je prosjek? Ja isto sada skupljam knjige i skripte.
__________________
Reengispill
[/I]
Jorah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 10:24   #220
Imam knjigu za pripremu mature iz Geografije,pa ako ju netko zeli kupiti nek mi se javi

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.