Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2010., 18:38   #1
Španjolski jezik

Bok svima!

Tražim ovu temu, al nema pa evo došla sam na ideju da ju sama otvorim. Je li tko pisao španjolski i ako jest, kako vam se čini? Ja sam ga pisala pod obveznim dijelom i mogu reći da je super. Jako lagano, nadam se od srca da ću dobiti pet, ne bih htjela četvorku. To mi je prvi put u životu da se "pucam" na peticu, inače ne. Ja sam i na Filozofskom prijavila španjolski pa me baš zanima jel ima još tko da mi je mogući budući kolega na godini?

Javite se
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 20:32   #2
di si prijavila ff, u zadru ili zagrebu?
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 21:06   #3
U Zagrebu
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 10:45   #4
I ja ću vjerojatno na španjolski, izvorni sam govornik i lakše mi je od engleskog.
Ali sam malo ruzinav u zadnje vrijeme, moram malo češće hablat. Ne mislim ga studirat.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 23:08   #5
Bueno entonces si quieres puedes practicarlo conmigo! A mi me encanta hablar espanol. Acaso alguien de tus padres es de espana, o que?
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:23   #6
koji je spanjolski lakse nauciti, onaj iz spanjolske ili iz juzne amerike?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 19:27   #7
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
koji je spanjolski lakse nauciti, onaj iz spanjolske ili iz juzne amerike?
Ne postoje dva španjolska jezika da bi se moglo reći koji je lakše naučiti. To je jedan te isti jezik, s istom gramatikom bez razlike. Razlika između Peninsulara i hispanskoameričkog španjolskog ti se temelji samo na drugačijem izgovoru nekih glasova i u nekim izrazima koji su drukčiji u od španjolskog koji se govori u Španjolskoj. Drugo je sve isto, što se tiće gramatičkih pravila.
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 21:54   #8
Isto kao američki i britanski engleski
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 00:31   #9
_netko planira studirati španjolski?
__________________
"Ludama je milo, a ostale je stid." Đ.B. <3
EmmaBovary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:09   #10
Quote:
EmmaBovary kaže: Pogledaj post
_netko planira studirati španjolski?
Ja bih vrlo rado...al neznam gdje mogu nać sve o tome,mislim na predmete i sl.
Aurora :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 20:35   #11
mene je*u naglasci ..:@
Tinker_ Bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 14:10   #12
Bokić!!!
slučajno sam opazila topic i odlučila dat koji kom...sad sam 3.r. gimnazija i trebala bih se već odlučit što ću dalje a nemam pojma .....Ali španjolski obožavam kao i sapunice sad me zanima ako bih se ja odlučila za taj faks koji mi predmeti trebaju za državnu maturu i što ću imat od toga kasnije???msm koje bi mi moglo bit zanimanje???ide li tko od vas već na taj fakultet,dojmovi???
profanfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 14:21   #13
Quote:
profanfan kaže: Pogledaj post
Bokić!!!
slučajno sam opazila topic i odlučila dat koji kom...sad sam 3.r. gimnazija i trebala bih se već odlučit što ću dalje a nemam pojma .....Ali španjolski obožavam kao i sapunice sad me zanima ako bih se ja odlučila za taj faks koji mi predmeti trebaju za državnu maturu i što ću imat od toga kasnije???msm koje bi mi moglo bit zanimanje???ide li tko od vas već na taj fakultet,dojmovi???
Ovo je tema o ispitu iz španjolskog na državnoj maturi. Pitanje postavi na ovoj ili ovoj temi

I pobogu, studij jezika nije ono iz sapunica, pa se nemoj ravnati po tome.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:40   #14
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Ovo je tema o ispitu iz španjolskog na državnoj maturi. Pitanje postavi na ovoj ili ovoj temi

I pobogu, studij jezika nije ono iz sapunica, pa se nemoj ravnati po tome.

nisam to ni rekla!!!!meni se općenito sviđa španj......
profanfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 01:05   #15
Quote:
profanfan kaže: Pogledaj post
Bokić!!!
slučajno sam opazila topic i odlučila dat koji kom...sad sam 3.r. gimnazija i trebala bih se već odlučit što ću dalje a nemam pojma .....Ali španjolski obožavam kao i sapunice sad me zanima ako bih se ja odlučila za taj faks koji mi predmeti trebaju za državnu maturu i što ću imat od toga kasnije???msm koje bi mi moglo bit zanimanje???ide li tko od vas već na taj fakultet,dojmovi???
ja sam sad brucoš ffzg-a španjolski
nisam ga učila u školi, nego sam sama doma počela negdje u 3. razredu učiti.
e sad ak oćeš na filozofski ove godine nisu tražili nikakav predmet samo si trebao polagat bilo koji izborni, proći prijemni i predznanje jezika iz španjolskog i nisam polagala španjolski na maturi. poslije se možeš odlučiti hoćeš prevoditeljski,nastavnički ili istraživački smjer
to ti je sve što ti ja mogu reći a imaš još vremena ak si 3. razred
almeria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:17   #16
Borntobewinner reče dobro. Tu raspravljate o ispitu iz španjolskog na državnoj maturi. Fino je linkala teme od 2 faksa na kojima se jezik može studirati, tam možete nastaviti priču.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 20:41   #17
Oće neko napisat malo kakav je bio prošli ispit s mature, slušanje također? Planiram uzet španjolski kao izborni; počela sam ga učit u 1. srednje, u školi. Znači, učim ga sad 4. godinu, al nemam neko znanje. Nisam baš zadovoljna...razumijem ja šta drugi govore, al ne znam baš gramatiku, riječi...
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 01:37   #18
zašto nigdje na stranicama nema primjer kakav je bio izborni iz španjolskog na maturi prošlih godina? počinjem vjerovat da se ne može pisat kao izborni
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 14:53   #19
Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
zašto nigdje na stranicama nema primjer kakav je bio izborni iz španjolskog na maturi prošlih godina? počinjem vjerovat da se ne može pisat kao izborni
Pa ispit ti je isti, pisala ga kao obavezni ili kao izborni.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 23:11   #20
aa nisam znala. znači isti dan pišu oni koji su ga uzeli kao obvezni i kao izborni...
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.