Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2010., 22:38   #41
Što se tiče matematike, pod izborni dio možete staviti višu razinu a pod obavezni nižu i problem riješen.
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 01:05   #42
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
Što se tiče matematike, pod izborni dio možete staviti višu razinu a pod obavezni nižu i problem riješen.
kaj je to sad nekaj novo?
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 09:33   #43
ne znam :S
vidio sam da postoji matematika kao izborni dio, i imaš A i B razinu tamo :/
SkuLL :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 11:00   #44
Quote:
SkuLL :) kaže: Pogledaj post
ne znam :S
vidio sam da postoji matematika kao izborni dio, i imaš A i B razinu tamo :/
Možda je to za ove iz klasičnih gimnazija koji umjesto obavezne matematike mogu birati grčki/latinski
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 12:45   #45
planiram kao prioritet prijaviti psihologiju na ff u osijeku... traži se niža razina matematike. e sada, znam da bi trebala ići na višu razinu ako bi htjela jače konkurirati, al s obzirom da su ispiti iz matematike i psihologije dan za danom, planiram uzeti ipak nižu razinu za koju se ništa ne moram pripremati, a bolje se posvetiti psihiologiji.
ako sam dobro razumjela ovaj cijeli sistem... bolje mi je riješiti oko 90 ili više % niže razine, nego npr. 50% više razine?
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 18:11   #46
Quote:
Niara kaže: Pogledaj post
planiram kao prioritet prijaviti psihologiju na ff u osijeku... traži se niža razina matematike. e sada, znam da bi trebala ići na višu razinu ako bi htjela jače konkurirati, al s obzirom da su ispiti iz matematike i psihologije dan za danom, planiram uzeti ipak nižu razinu za koju se ništa ne moram pripremati, a bolje se posvetiti psihiologiji.
ako sam dobro razumjela ovaj cijeli sistem... bolje mi je riješiti oko 90 ili više % niže razine, nego npr. 50% više razine?
65% iz više razine ti je kao i 100% na nižoj razini, rezultat iz više razine se mnoze s koeficijentom 1,65 kako bi se izjednačio sa nižom razinom, znači da, bolje je 100% niže nego 50% više
sad po novom se može izabrati pod izborni dio matematika viša razina, i to za sve, neovisno u koju školu idete, pitajte još svoje koordinatore u školi za to, nama su nedavno to rekli da možemo, i ako padnete taj izborni dio nikom ništa, svejedno ste položili državnu maturu.
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 20:19   #47
meni uopće ne nudi matematiku pod izborno, kaj pričaš ti
Vesela Gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 21:07   #48
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
Što se tiče matematike, pod izborni dio možete staviti višu razinu a pod obavezni nižu i problem riješen.
Odkud ti sad to?
Mislim, znam da matematika postoji kao izborni predmet, ali se isto tako u rezultatima gleda kao izborni predmet. Izborni predmeti nemaju više i niže razine.

Matematika kao izborni nema veze sa matematikom kao glavnim
Da je po tvome, svatko bi od nas mogao uzeti nižu razinu kao glavnu i višu kao izbornu, pa ako ne položiš višu, uvijek imaš nižu. A to je malo teže ostvarivo.
__________________
The trick is to keep breathing.
surpassing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 15:39   #49
Quote:
surpassing kaže: Pogledaj post
Odkud ti sad to?
Mislim, znam da matematika postoji kao izborni predmet, ali se isto tako u rezultatima gleda kao izborni predmet. Izborni predmeti nemaju više i niže razine.
Matematika kao izborni nema veze sa matematikom kao glavnim
Da je po tvome, svatko bi od nas mogao uzeti nižu razinu kao glavnu i višu kao izbornu, pa ako ne položiš višu, uvijek imaš nižu. A to je malo teže ostvarivo.
čekaj malo, imaš ti nekakvih problema?
nama je došla koordinatorica u razred i cijeli sat pričala o tome.
kaj vi niste dobili predprijavu za fakultet? i tamo ti lijepo piše matematika viša i niža razina i to pod izborni predmet
ali oke vidim da ti tu sve znaš pa sorry kaj sam nekaj rekla
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:00   #50
ja nemam ponuđenu mat pod izbornim predmetima tako da ne vjerujem da će tako biti
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:57   #51
matematika postoji kao izborni predmet i može se birati a ili b razina, ali samo za učenike klasične gimnazije. njima matematika nije obavezan predmet... ali svejedno je moraju pisati zbog toga što je fakulteti traže.. tak nekak je nama reko koordinator.
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 22:34   #52
Quote:
Ronjaa kaže: Pogledaj post
matematika postoji kao izborni predmet i može se birati a ili b razina, ali samo za učenike klasične gimnazije. njima matematika nije obavezan predmet... ali svejedno je moraju pisati zbog toga što je fakulteti traže.. tak nekak je nama reko koordinator.
ja sam ekonomska pa su ipak i nama ponudili tu mogućnost
a cijeli ovaj sustav je u k**** živciraju me kaj provode tu državnu maturu a ni sami nisu do kraja odlučili kak bu to zgledalo, malo jedno malo drugo -.-
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:21   #53
Pomoć! Sto odabrati?

Pliz pomozite, dajte mi neki savjet..
dakle lani sam polagala maturu, a ove godine zelim neke rezultate popraviti kako bi upisala stomatologiju.
odluka je pala na split ili rijeku..
e sad ja bih polagala ili mat b razinu i fiziku (za ri)
ili mat (a razina i hrv) za st..
dakle te dvije kombinacije dolaze u obzir

sto da napravim?
jer u st mi traze hrv, mat i eng... pa mi je onda nekako nepotrebno pisati fiz i gubiti na tome vrijeme..
s druge strane, za ri mi je nepotrebno popravljati hrv i pisati a razinu mat, a ne npr fiz.

malo sam sad zakomplicirala, nadam se da me kuzite. krajnje je vrijeme da se odlucim..
naime, po procjenama bi ( ovisno koju opciju izaberem) za ri imala oko 760 bod, a za st oko 810

strah me hoce li to biti dovoljno??

molim vas pomognite mi savjetom

i pisite i vi ovdje ako ste neodlucni i ako vas muce neke nedoumice
Aurora :)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 23:42   #54
Ready..... set.... GO!
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"

Zadnje uređivanje Countess : 07.01.2011. at 00:14.
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:01   #55
Quote:
Aurora :)) kaže: Pogledaj post
Pliz pomozite, dajte mi neki savjet..
dakle lani sam polagala maturu, a ove godine zelim neke rezultate popraviti kako bi upisala stomatologiju.
odluka je pala na split ili rijeku..
e sad ja bih polagala ili mat b razinu i fiziku (za ri)
ili mat (a razina i hrv) za st..
dakle te dvije kombinacije dolaze u obzir

sto da napravim?
jer u st mi traze hrv, mat i eng... pa mi je onda nekako nepotrebno pisati fiz i gubiti na tome vrijeme..
s druge strane, za ri mi je nepotrebno popravljati hrv i pisati a razinu mat, a ne npr fiz.

malo sam sad zakomplicirala, nadam se da me kuzite. krajnje je vrijeme da se odlucim..
naime, po procjenama bi ( ovisno koju opciju izaberem) za ri imala oko 760 bod, a za st oko 810

strah me hoce li to biti dovoljno??

molim vas pomognite mi savjetom

i pisite i vi ovdje ako ste neodlucni i ako vas muce neke nedoumice
ja bi prijavila oboje, a usredotočila se više na onaj fakultet koji bi htjela radije upisati...
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 20:11   #56
Quote:
Aurora :)) kaže: Pogledaj post
Pliz pomozite, dajte mi neki savjet..
dakle lani sam polagala maturu, a ove godine zelim neke rezultate popraviti kako bi upisala stomatologiju.
odluka je pala na split ili rijeku..
e sad ja bih polagala ili mat b razinu i fiziku (za ri)
ili mat (a razina i hrv) za st..
dakle te dvije kombinacije dolaze u obzir
Svakako polaži A razinu matematike, iako je Rijeka ne traži, dobit ćeš više bodova
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 20:20   #57
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Svakako polaži A razinu matematike, iako je Rijeka ne traži, dobit ćeš više bodova
hvala ti!
probdijena noc je donijela i odluku. polazem fiziku i mat na a razini..idem u ri..pa sto bog da i sreca junacka
Aurora :)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:48   #58
jel ima koja dobra duša koja je polagala za FSB u zagrebu?

i jel ok upisati

A razinu za mat i fiz, a B za hrv i eng?

ili da sve idem A upisati?


ps: starijia sam maturantica
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:18   #59
Ja imam dilemu oko engleskog, A ili B razina
Može li mi ko reći je li A razina engleskog puno teža od B
Faks mi traži B B B, sve po 10%. Hrvatski idem A, matematika B, a oko engleskog se još nećkam :|
CelticFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:37   #60
Quote:
CelticFC kaže: Pogledaj post
Ja imam dilemu oko engleskog, A ili B razina
Može li mi ko reći je li A razina engleskog puno teža od B
Faks mi traži B B B, sve po 10%. Hrvatski idem A, matematika B, a oko engleskog se još nećkam :|
engleski b ti je puno lakši..
gledjući po ispitima koji su dani kao primjer..
ako imaš problema sa eng nemoj uzimati A ako ti njie potrebno pa da bezveze ne padneš i ne zezneš se...
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.