Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2012., 21:34   #81
I djete drzis na 5 stupnjeva?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:36   #82
U mojoj sobi je temperatura negdje 5,6 stupnjeva a u usjednoj -2. Krasno. Vani je -12.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:43   #83
kod mene je pala na 10 stupnjeva, tako da sam počela malo temperirati sa radijatorom..al ne dižem je iznad 15 stupnjeva
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:50   #84
Pa na šta se vi grijete da vam je tak hladno? Kod mene je termostat cijelu zimu, i po danu i po noći na 21 stupanj.

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:00   #85
Pa nemaju svi centralno, pogotovo na moru
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:06   #86
mi imamo centralno na drva, i bome ni jednu zimu nam nije bilo ovak hladno u kući ko ovih dana. Ne znam za druge prostorije ali u spavaćoj nam je po danu najviše 18, a po noći padne do 14-15 stupnjeva. U sobi nam je najhladnije. A ja sam užasno zimogrozna i meni je preledeno, volim kad je u sobi 20, onda je u dnevnom sigurno 25 i više...
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:07   #87
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
U mojoj sobi je temperatura negdje 5,6 stupnjeva a u usjednoj -2. Krasno. Vani je -12.
Pa gdje si ti??
U vojsci?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:41   #88
Trenutno je u sobi 15, a za koji sat će biti i niža. Grijemo sa na centralno, ali u spavaćoj redaijator ne palimo obojica su bila u našoj sobi i nisu se bunili jer su uvijek lijepo zašuškani
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:49   #89
Kod nas je trenutno 23C, za koji sat mozda padne na 21-22C i to je to, ujutro u 7h se automatski povecava opet na 23, ne znam kak bi inace, ja se po noci budim, idem na wc uvijek, mala nemirno spava pa se sva izokrece, stvarno mi se neda smrzavat bespotrebno.

i ja sam prije voljela spavati na nizoj temp (pod nizom smatram 17-18C) sva bi se zabundala i nebi se micala, al sad je druga prica jer ne spavam vise sama pa cesto po noci ostanem bez pokrivaca uopce i ne idem vise tak opustena spavati da ce se zabundati i ne mrdati do jutra vec uvijek s nekom mukom jel nikad ne znam kakva me noc ceka
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:27   #90
kako mi je jucer bila jako pala temp ponoci u sobi i jutros bila 10,bome ja nahajcala radijator neka gori dok ne odem leci,onda cu ugasit,ipak da malo temperira,strah me radi malog iovako malo malo smrce,nosic curi
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:41   #91
oo cure pa kako vam nije ziima? mi se grijemo jaako,, u dnevnom oko 26 stupnjeva, a soba je staalno otvorena, i navečer još i grijalicu palimo... jako smo zimogrozni hehhe
LorenaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 00:12   #92
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Pa nemaju svi centralno, pogotovo na moru
sto se tice ovoga..
neki dan se na nekoj temi povukla rasprava o grijanju i temperaturi.. i znam da se netko s mora javio zaleci se kako se griju na klimu ali ne mogu zagrijati prostor..

to je zato sto su klime instalirane visoko, blizu stropa.
a topli zrak je laksi od hladnoga, pa se zadrzava kod stropa, dok pri dnu prostorije ostaje hladan i ne mijesa se s toplim kako bi trebalo..

tak da, cure s mora, ako imate samo klimu u kuci/stanu, bilo bi vam dobro nabaviti jos neki izvor grijanja, koji ce zagrijavati odozdo. npr, elektricni uljni radijator.. zdere struje, ali u kombinaciji s klimom ga stvarno ne morate frljiti na maximum. a i brzo zagrije prostor (bar nas koji imamo)

ja ni ne znbam kakva je nasa temperatura :nemajkabeztermostata:
zivimo sa starcima, koji frlje termostat, mislim da prek dana nije ispod 25 dosta puta sam im pricala da bi temp trebala biti danju 22, nocu 18 max zbog male. al me ne dozivljavaju bas....
lufcemo dosta.. sto drugo mogu dok se ne preselimo u svoju kucu mojoj staroj je vjecito zima..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 00:22   #93
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
sto se tice ovoga..
neki dan se na nekoj temi povukla rasprava o grijanju i temperaturi.. i znam da se netko s mora javio zaleci se kako se griju na klimu ali ne mogu zagrijati prostor..

to je zato sto su klime instalirane visoko, blizu stropa.
a topli zrak je laksi od hladnoga, pa se zadrzava kod stropa, dok pri dnu prostorije ostaje hladan i ne mijesa se s toplim kako bi trebalo..

tak da, cure s mora, ako imate samo klimu u kuci/stanu, bilo bi vam dobro nabaviti jos neki izvor grijanja, koji ce zagrijavati odozdo. npr, elektricni uljni radijator.. zdere struje, ali u kombinaciji s klimom ga stvarno ne morate frljiti na maximum. a i brzo zagrije prostor (bar nas koji imamo)

ja ni ne znbam kakva je nasa temperatura :nemajkabeztermostata:
zivimo sa starcima, koji frlje termostat, mislim da prek dana nije ispod 25 dosta puta sam im pricala da bi temp trebala biti danju 22, nocu 18 max zbog male. al me ne dozivljavaju bas....
lufcemo dosta.. sto drugo mogu dok se ne preselimo u svoju kucu mojoj staroj je vjecito zima..
upravo to sam ja napravila,kako vidim da je ove dane jako hladno i nema sanse da klima ugrije,nju stavila na pun gas a radijator morala prikljucit bar dok ne prodje ova jaca hladnoca
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 00:28   #94
nama nekaj s grijanjem nije dobro.. u spavacoj sobi koja je dogradjivana radijatori opce ne griju kak se spada, a 3/4 zida su vanjska. tak da smo bili primorani dogrijavati s radijatorom.

zadovoljna sam, zacas fino utopli prostoriju od 20ak kvadrata, a kad ga se smanji, ne guta previse struje.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 07:59   #95
Kod nas je zeznuta situacija..
Grijemo se na centralno(sa mora smo)ali nam je izolacija toliko loša da ova buretina doslovno propuhuje cijeli stan,ono,sjediš i gledaš kako se zavjese vijore od vjetra s time da nam samo centralno nije dovoljno da se dobro ugrije tako da nam od jutra do mraka radi i klima i sa svime time temperatura u stanu bude oko 21 stupanj,max.22.
Ujutro padne na 14 i onda slijedi paljenje klime da se kroz par sati popne bar na 17 dok centralno opet ne proradi..
U spavaćoj bude isto oko 14 st.s time da sad kako je hladnije bude uključen radijator skoro cijeli dan ali inače ga uključimo samo na kratko prije spavanja.
nanna25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 08:47   #96
Quote:
nanna25 kaže: Pogledaj post
Kod nas je zeznuta situacija..
Grijemo se na centralno(sa mora smo)ali nam je izolacija toliko loša da ova buretina doslovno propuhuje cijeli stan,ono,sjediš i gledaš kako se zavjese vijore od vjetra
tako je i nama bilo dok nismo stavili pvc stolariju, sad je osjetna razlika.
stavi zaštitu na prozore i pod vrata, oblijepi onim spužvenim brtvama štokove i stavi srolane ručnike pod prozor i vrata ili kupi one gotove zaštite, to stvarno pomaže
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 08:58   #97
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
tako je i nama bilo dok nismo stavili pvc stolariju, sad je osjetna razlika.
stavi zaštitu na prozore i pod vrata, oblijepi onim spužvenim brtvama štokove i stavi srolane ručnike pod prozor i vrata ili kupi one gotove zaštite, to stvarno pomaže
Pa da,ne znam zašto se nismo uopće sjetili toga..hvala na ideji.
Imamo i mi u planu staviti pvc stolariju tako da se nadam da ćemo se iduću zimu grijati kako treba.
nanna25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 09:52   #98
Mi smo sa mora...i kod nas je propuh po kući tj..svaki prozor pušta po malo...imamo centralno na drva...s tim da radijatore nemamo po sobama (nisam to ja radila, već starci), mada sam od malena i zimi spavala uz otvoren prozor, al kad se ima male djece drugačije se razmišlja...svako jutro palimo vatru "jovo-nanovo"...nije neki problem s obzirom da volim ložiti vatru al je problem..što bi se trebala probuditi barem sat vrimena prije nego djeca idu u vrtić da bi se lipo sve zagrijalo..ovako kod njih u sobi imam električni konvektor koji se pali preko noći iz razloga što se otkrivaju po noći..i namješten je na pola snage i 23 stupnja...al u sobi bude ajmo reči najviše 20...preko dana vrata od dječje i naše sobe držimo otvorene i da se preživiti,,,kod nas bude po sobama oko 17-18 stupnjeva dok je u wc-u i dnevnom po 23,24...kod nas palim uljni radijator preko noći čisto da ubije hladnoću jer nam mala beba spava u sobi..i mogu reći da onaj tko ima mogućnosti, da promjeni ili da napravi novo centralno nek uzme na drva...mi grijemo non stop recimo od 15.10.-15.4. npr i uzmemo 10 metara drva...ostane nam nešto, s tim da je naša peć stara i kao rupa bez dna...dok ima novijih koje polako gore....održavaju temperaturu a čak i imaju spremnike za višak temperature...pa nebi bilo potrebno svako jutro nanovo ložiti već samo se stavi prije spavanja par komada i drži do jutra...a i mislim da je u svakom slučaju najisplativije riješenje..
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 11:24   #99
kod nas je po danu 20-25 a po noći 15-18 u svim sobama....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 13:11   #100
nama je u kući po danu 21-22 stupnja a kad pređe 22 ja sve otvaram da se prozrači, jednostavno ne podnosim da je toplije a i malena se odmah znoji, 25 mi je stvarno previše

nama je kuća na dva kata, gore su sobe, imamo izolaciju, al kako se sobe nalaze na katu u potkrovlju nisu grijane, i u sobi mi bude 8-9 stupnjeva sada kad su ove hladnoće, a inače kad je vani + onda je nekih 12-13 i to mi je taman
zadnja dva tri dana sam stavila u sobu uljni radijator i samo sam malo sobu ugrijala do 12 i ugasila ga, tako da se do jutra opet spustilo na nekih 10

inače moja malena se užasno znoji, spava sada kad je ledeno sa nama i kad u sobi prijeđe 13 stupnjeva cijelu noć se otkriva, do 13 nam je svima ok
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.