Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2012., 21:04   #181
Quote:
aelys kaže: Pogledaj post
Kako točno nanosiš Diacneal? I što ti se događa s kožom?
Moja je mješovita pa ga preko noćne kreme nanesem u tankom sloju na zahvaćena područja. Dakle, lokalno, ali ne samo na prištiće nego razmažem. Koža se peruta pa učestalije pilingoram. I, da ti odgovorim na pitanje, vidjela sam pomake nakon već tjedan dana, a onda su se malo 'usporili' kad se koža navikla na kiseline.

Tretmani glikolnim kiselinama u većim koncentracijama nisu preporučljivi ako imaš aktivnih upalnih procesa na licu, tako su barem meni rekli.
na suhu kožu, u vrlo tankom sloju, a ispod normalnu hidratantnu kremu (Effaclar M od LRP)
koža mi je inače masna i dost osjetljiva na neki način, čim joj se ne sviđa neki proizvod (kojeg nemoram ni blizu okoloočnog područja stavit, čak i na bradu malo) odmah to vidim, jer mi se počnu kapci perutat i crvenit, nevjerojatno al istinito. nadam se da kužiš što želim reć

i ja ga stavljam lokalno, također razmažem

ja nisam primjetila ništa, čak mi i "odmaže" na neki način

pokušavam se čim manje živcirat zbog kože, aliii
a što se tiče upalnih procesa, uh, tog imam i za izvoz xD njih i imam najviše, pogotovo onih bolnih
__________________
" Per Aspera Ad Astra. "
Anci_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:50   #182
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Otidji kod kozmeticarke,ako je to ono sta ja mislim to ce ti onda sredit sa iglicom i istisnit a ako to nije to onda ce te uputit dalje.
A sto ti tocno mislis?
Mislim da sam vec negdje procitala da je jedna cura isto pisala o tim "tockicama" i da su njoj cure preporucile nek ide do kozmeticarke. Ne vidi se to previse na licu, ali opet bilo bi bolje da mi ga netko istisne.
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 01:30   #183
da podjelim s vama,uglavnom,ja sam znači od dermatologa dobila da koristim dercome i sonu,i imala sam osjećaj da mi je sve gore,ispočetka je bilo kao ok,djelotvorno al onda je to počelo previše meni isušivati kožu unatoč hidratantnim kremama,i stalno su nastajali novi prištići,toliko ih nije bilo ni prije te terapije...kod dermatologa imam ić ovaj tjedan,al ja sam na svoju ruku prestala sa sonom,nego koristim dercome,i belogent-kortikosteroidi (koristila sam ga prije pa mi je doktor opće prakse dozvolio da koristim opet),i u toj kombinaciji su mi super,lice mi je puno bolje,a dobila sam,tako da inače to je bila strava u ove dane,al evo danas je 3. dan (kuckam o drvo) sve je dobro,ništa se ne upaljiva,nema novih...puno bolje
__________________
:D
LucyleS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 07:05   #184
Quote:
Miss Opium kaže: Pogledaj post
A sto ti tocno mislis?
Mislim da sam vec negdje procitala da je jedna cura isto pisala o tim "tockicama" i da su njoj cure preporucile nek ide do kozmeticarke. Ne vidi se to previse na licu, ali opet bilo bi bolje da mi ga netko istisne.
ne znan tocan naziv al neko je bija stavija ode i sliku pa privrti malo...i mislim da je kozmeticarka to rijesila...
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:33   #185
Quote:
Miss Opium kaže: Pogledaj post
A sto ti tocno mislis?
Mislim da sam vec negdje procitala da je jedna cura isto pisala o tim "tockicama" i da su njoj cure preporucile nek ide do kozmeticarke. Ne vidi se to previse na licu, ali opet bilo bi bolje da mi ga netko istisne.
Milije? To bi trebala kozmetičarka probušit i istisnut, kažu da izbijaju zbog preteških krema
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 17:12   #186
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
Milije? To bi trebala kozmetičarka probušit i istisnut, kažu da izbijaju zbog preteških krema
Mislim da je to to..I to mi se pojavilo nakon afroditine hranjive kreme..
__________________
'Stalno sam se vraćao njoj, a ustvari bježao od nje. Bilo mi je svejedno da li joj je stalo, samo sam htio da ona bude uz mene, a ne netko drugi uz nju.''
Miss Opium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 21:22   #187
Quote:
Anci_92 kaže: Pogledaj post
i ja ga stavljam lokalno, također razmažem

ja nisam primjetila ništa, čak mi i "odmaže" na neki način
Ahaa... Odmaže u smislu da ti je koža gruba i perutava tamo gdje ga nanosiš i/ili da ti se javljaju novi prištići/akne? Ako je to slučaj, znači da djeluje, glikolne potiču skidanje gornjih slojeva kože i na površinu brže dolaze novi, zajedno sa svim prištićima koji su 'planirali' van.. Treba puno strpljenja i hidratacije, a može pomoći i blagi peeling.

Quote:
LucyleS kaže: Pogledaj post
onda je to počelo previše meni isušivati kožu unatoč hidratantnim kremama,i stalno su nastajali novi prištići,toliko ih nije bilo ni prije te terapije...kod dermatologa imam ić ovaj tjedan,al ja sam na svoju ruku prestala sa sonom,nego koristim dercome,i belogent-kortikosteroidi
Benzoil peroksid iz Dercoma ti isušuje kožu (to se riješi smanjenom količinom proizvoda, vremenom držanja na licu, ili učestalošću korištenja), a adapalen iz Sone 'izvlači' nove prištiće (bez brige, ionako bi nešto kasnije došli).
Super da ti kortikosteroidi pomažu, ali nisu preporučljivi za dugotrajnije korištenje jer su agresivni prema koži.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 22:40   #188
Quote:
aelys kaže: Pogledaj post

Benzoil peroksid iz Dercoma ti isušuje kožu (to se riješi smanjenom količinom proizvoda, vremenom držanja na licu, ili učestalošću korištenja), a adapalen iz Sone 'izvlači' nove prištiće (bez brige, ionako bi nešto kasnije došli).
Super da ti kortikosteroidi pomažu, ali nisu preporučljivi za dugotrajnije korištenje jer su agresivni prema koži.
znam znam za kortikosteroide,pazim ja na to,koliko dugo mogu koristiti tu kremu...
i znam da mi benzoil p isušuje,al vidiš u ovoj kombinaciji sa kortikosteroidima mi je super,al sa sonom nikako...ne odgovara mi sona
__________________
:D
LucyleS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 23:37   #189
Pozdrav.. nažalost se i ja moram priključiti ovoj temi
mene već godinama muče akne, i mene i moju sestru, ali niti jedna nije išla kod dermatologa, ne znamo kojemu otići, a pošto smo iz malog grada, nemamo ni kod kojeg.. No htjela sam vas samo pitati jeli netko probao mazati onu contractubex kremu za ožiljke po licu? jel šta pomaže? jer ja sam dosta blijeda u licu, onda te crvene točkice koje stvarno više nemrem podnijet.. milijun gelova sam probala i koliko sam skužila, oni blaži su mi učinkovitiji, i mislila sam probati i sa melemom mazati, jel bi to bilo dobro?
__________________
Proud to be SELJAK :D
Nike20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 01:25   #190
Ja sam skuzio da mi pomaze kamilica i caj zajedno.navecer obavezno namazem a ujutro samo ako nemam obaveze jer lice lagano pocrveni zbog limuna.

Stavite u dec vode vrecicu kamilice i par kapi limuna,i trebalo bi vam trajat 2-3 dana.nakon toga napravite opet

Recite mi da li vam to pamaze


Sent from my iPhone using Tapatalk
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 10:36   #191
Quote:
Nike20 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. nažalost se i ja moram priključiti ovoj temi
mene već godinama muče akne, i mene i moju sestru, ali niti jedna nije išla kod dermatologa, ne znamo kojemu otići, a pošto smo iz malog grada, nemamo ni kod kojeg.. No htjela sam vas samo pitati jeli netko probao mazati onu contractubex kremu za ožiljke po licu? jel šta pomaže? jer ja sam dosta blijeda u licu, onda te crvene točkice koje stvarno više nemrem podnijet.. milijun gelova sam probala i koliko sam skužila, oni blaži su mi učinkovitiji, i mislila sam probati i sa melemom mazati, jel bi to bilo dobro?
Contractubex je namjenjen za oziljke (i to one ispupcene tipa od sivanja) a ne fleke...Mislim da nema nikakvog ucinka ni na udubljene oziljke od akni jer sam ga probavala i nista..Fleke nece sigurno rijesit jer za njih nije najmjenjen,morat ces nac nesto drugo.Melem takodjer u svom sastavu nema nista sta bi izbijelilo fleke.Procitaj na temi oziljci,fleke od akni spominju se neke kreme pa mozda nadjes nesto sta bi ti pasalo...i ako mislis uzet neku kremu moras to odma pocet jer kad sunce pojaca gotovo je sa koristenjem toga
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 12:19   #192
Hvala na savjetima, pročitat ću i to, a s ovom kremom sam sinoć namazala i koliko vidim, malo se ipak smanjilo crvenilo, s time sam mazala ožiljak od operacije na leđima i isto se smanji crvenilo, ipak probat ću još koji put namazati. A to za kamilicu, ja sam ispirala sa čistom kamilicom, bez limuna, ako me pamćenje ne vara, nije mi to baš bilo nešto učinkovito, ili nisam nešt dobro napravila.. E i što sam čula da ne valja da puno toga koristite odjednom, odlučite se za najmanje 2 te kreme ili šta već koje vam najbolje odgovaraju..
__________________
Proud to be SELJAK :D
Nike20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:21   #193
Quote:
_GrGa_ kaže: Pogledaj post
Ja sam skuzio da mi pomaze kamilica i caj zajedno.navecer obavezno namazem a ujutro samo ako nemam obaveze jer lice lagano pocrveni zbog limuna.

Stavite u dec vode vrecicu kamilice i par kapi limuna,i trebalo bi vam trajat 2-3 dana.nakon toga napravite opet

Recite mi da li vam to pamaze


Sent from my iPhone using Tapatalk
I meni čaj s limunom pomaže, samo ja u 2 dc stavim 2 žlice soka od limuna. To napravim 3-4 puta tjedno.
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 22:23   #194
Dali nisu limun i alkohol prejaki za lice?
__________________
Proud to be SELJAK :D
Nike20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 23:05   #195
A što ako se pojavljuju samo po leđima i dekolteu? Hormoni uredu, a klindamicin ne pomaže baš...Da probam ići kod kozmetičarke?
bambinaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:50   #196
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Po tome sta pricas sigurna sam da smo isle kod istoga jer je i meni trubija o tome da je to ugl uzrocnih vecine akni i kad sam mu rekla da imam PCOS i da trenutno nisam na tabletama i da mi je zato sve po ledjima i dekolteu jer kad pijem nema nista njegov odgovor je bija da je zavarija i reka : a jel muski imaju jajnike?To ti je malo zatucano kod tih starih doktora koji se jos drze onoga prije 50god kad su poceli radit...Ali da mi je spasija lice to je tocno.Imala sam grozne upale zbog te grinje i jos jedne bakterije sta prije nikad nisam imala ni slicno i sa tim kremama mi je skroz proslo i vise se nista takvog tipa nije pojavilo ima 2god.Ovo sta sad iman je neki drugi uzrok (PCOS i ne znan ti ni ja sta jos) ali nije ni blizu drasticno ka sta je tad bilo tako da je bija u pravu tad.Kad sam otisla na kontrolu kod njega i dalje je meni bilo toga po licu i reka mi je da sam gotova sa tim pa mi je bilo cudno ali trebalo je par miseci nakon koristenja da se lice skroz ocisti tako da tribas imat strpljenja,nakon sta je otislo vise se nikad nije vratilo.
A to da svi imamo tu bakteriju je istina samo problem dodje kad se ona aktivira i poblesavi,inace je tu i ne uzrokuje nikakve probleme ka i masu drugih bakterija.Dermatologinja ti je to tribala objasnit a ne zavarit i govorit kako lice nije sterilno,ko normalan moze to iti pomislit. Najbitnije je da oni 90% ljudi koji dodju u njih daju sonu,dercome ili neki slicni agresivni preparat i radi toga uopce nemam povjerenja u njih jer ne salju na nikakve pretrage,ne gledaju individualno osobu nego sta je sad u djiru daju pa ako upali upali.
Tebi ocito nije ni spomenila vadjenje hormona kad nisi do sad bila i kad ti je dala to sta je dala a ko god se imalo razumi u akne i sve sta ide uz njih zna da bi to lako moga biti uzrok s obzirom di su.Moj prijedlog ti je izvadi ih sta prije a ako nisu uzrok onda ces morat dalje istrazivat dok ne dodjes do nekog pametnog zakljucka,bez pretraga nema nista,ovako si samo pokusni kunic ka i svi mi...sritno
možeš mi reći kako nabavljaš tu sonu i dercome jel to točan naziv?
nemam priliku ići kod dermatologa skupo mi je
malazara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 14:06   #197
Quote:
malazara kaže: Pogledaj post
možeš mi reći kako nabavljaš tu sonu i dercome jel to točan naziv?
nemam priliku ići kod dermatologa skupo mi je
Ne koristim ja to,rekla sam da to vecina dermatologa prepisuje svima koji dodju.Imam sonu koju dikod nanesem kad mi izbaci neka veca akna i kupila sam je u apoteci bez recepta.
Mozda ti neko drugi ko to koristi moze vise rec.
Nisu svi dermatolozi privatnici tako da mozes i besplatno proc.
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 23:56   #198
Pozdrav

Trenutno koristim Avene Cleanance Soapless Gel za umivanje lica ujutro i navecer,moze li mi netko preporuciti nesto drugo za pranje lica a da je jeftinije od cleanancea sto nemora biti nuzno da je i losije!hvala

@malazara

sonu i dercome sam dobio od dermatologa,morao sam prestati s jednim i drugim jel mi je preagresivno za lice,jako isusuje koze,koza mi se crveni,dolazi do ljustenja koze,nekome pomaze ta terapija no meni nazalost ne
upotrazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 13:21   #199
Pozz svima, danas sam bila kod dermatologice i preporučila mi je da i dalje koristim Avene Triacneal, ali mi je dala i testere LRP Effaclar Duo kreme da probam i odlučim koju ću stavljati navečer.
eh sad, može li meni laiku netko usporediti ta dva preparata?
u principu mislim da služe za isto, ali eto draže mi je čut mišljenje od onih koji su koristili te kreme nekako mi se čini da je Triacneal jači? ili?
Helou Kiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 14:36   #200
Meni je vrlo učinkovit korektor s uljem čajevca i pomagao je svima koje znam da su ga koristili...
RenataOriflame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.