Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2013., 22:25   #1
Postavite pitanje 2013./2014. (nakon čitanja prvog posta!!)

Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Prijašnja top tema je zaključana i otkačena, ali postoji i dalje na ovom linku.
Zbog specifičnih pravila, ne isplati se držati jednu te istu temu otvorenom na neko dulje vrijeme.
Budući da je prošla tema funkcionirala sasvim ok, pravila teme ostaju ista.

Poanta ove teme je da vi ovdje postavite pitanje, a oni koji znaju odgovor na pitanje odgovaraju. Kratko i jasno, s provjerenim i točnim informacijama.

Svi mogu sudjelovati u odgovaranju ako imaju točnu i provjerenu informaciju, svaka pomoć je dobrodošla.

Prvo i najvažnije: ne ostavljajte post na ovoj temi ako niste pročitali pravila i FAQ.

Drugo i najvažnije: na ovoj temi postavljaju se pitanja vezana za sistem, pojašnjavaju nejasnoće vezane za općenite stvari oko državne mature ako nisu pojašnjene na stranicama www.postani-student.hr i/ili www.ncvvo.hr ili u našoj temi Državna matura FAQ - Obavezno pročitati!! ili rješavaju konkretni problemi koji su vam iskrsnuli, a koje ne znate sami riješiti.

Pravila:
  • Pitanje mora biti postavljeno što preciznije moguće. Ne treba nam opis cijele procedure koja je dovela do problema nego konkretan problem, sažet, jasan i jednostavan.
    • Pitanje mogu postaviti svi bez obzira bili oni trenutni, stariji ili maturanti iz BiH
  • Odgovor isto tako mora biti jasan, jednostavan i potpun, ali prije svega točan i provjeren.
  • Prolistajte temu prije postavljanja pitanja jer se ponavljanje pitanja sankcionira brisanjem ili kartonom.
  • Ako ne dobijete odgovor odmah, nemojte ponavljati post - nećemo zaboraviti na vas.
  • Ne postajte ništa osim pitanja ili odgovora. Ako postoje nejasnoće oko odgovora ili želja za diskusijom, post kvotajte na temu predviđenu za to.

Pravila se mogu nadopunjavati i ispravljati ukoliko naiđemo na potrebu za time, pa se očekuje od vas da pratite prvi post. Konstantno. Da ne bi bilo "nismo znali".

Za sad toliko.
2012./2013. tema se nalazi na ovom linku.
Rakkatakka is offline  
Old 13.11.2013., 09:00   #2
Koliko dugo traju ispiti državne mature?
Gratus is offline  
Old 16.11.2013., 10:58   #3
Quote:
Gratus kaže: Pogledaj post
Koliko dugo traju ispiti državne mature?
Kako koji, vidi u ispitnom katalogu.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 16.11.2013., 11:11   #4
Koji je najkasniji datum kada fakulteti moraju objaviti koje su razine potrebne i koji su općenito uvjeti za upis?
Nuria Monfort is offline  
Old 16.11.2013., 11:36   #5
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Koji je najkasniji datum kada fakulteti moraju objaviti koje su razine potrebne i koji su općenito uvjeti za upis?
1.12.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 16.11.2013., 12:01   #6
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
1.12.
Zahvaljujem. To će, pretpostavljam, automatski biti promijenjeno na postani-student stranici?
Nuria Monfort is offline  
Old 16.11.2013., 12:16   #7
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem. To će, pretpostavljam, automatski biti promijenjeno na postani-student stranici?
Jes Vjerojatno će neki promjene unijeti i ranije, ali da, otada se može računati na to
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 20.11.2013., 15:07   #8
Od kojeg datuma se maturanti 2013/2014 smiju prijaviti na postani student hr ?
mimoza40 is offline  
Old 20.11.2013., 20:56   #9
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Od kojeg datuma se maturanti 2013/2014 smiju prijaviti na postani student hr ?
možeš se već i sada,ali ćeš predmete koje namjeravaš polagati na maturi i fakultete odabirati tek od 1.12. pa na dalje
šmetelin is offline  
Old 20.11.2013., 21:47   #10
Tako je. Rokovi za prijave matura traju od 1.12. do 1.2.2014. A ulogiravati se možete već sada. (Iako meni ocjene još nisu prebačene)

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 20.11.2013. at 21:59.
Rakkatakka is offline  
Old 22.11.2013., 12:30   #11
Nadam se da pitam na pravom mjestu...

Ako npr. polažim hrvatski na prvom roku s 2, jel smijem pisat ponovo hrvatski na jesenskom roku za neki bolji rezultat? Kako to funkcionira?
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Old 22.11.2013., 17:56   #12
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
Nadam se da pitam na pravom mjestu...

Ako npr. polažim hrvatski na prvom roku s 2, jel smijem pisat ponovo hrvatski na jesenskom roku za neki bolji rezultat? Kako to funkcionira?
Naravno Procedura prijave ispita je ista kao i kod ljetnog roka, ali mislim da ćeš morati platiti 175 kn s obzirom da nisi pao ispit, već samo popravljaš rezultat.
Verbeia is offline  
Old 23.11.2013., 16:07   #13
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Naravno Procedura prijave ispita je ista kao i kod ljetnog roka, ali mislim da ćeš morati platiti 175 kn s obzirom da nisi pao ispit, već samo popravljaš rezultat.
Smije i besplatno popravljati dva ispita
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 24.11.2013., 16:29   #14
Kada ćemo saznati koji su uvjeti upisa na koji fakultet?
Amnis is offline  
Old 24.11.2013., 18:00   #15
Quote:
Amnis kaže: Pogledaj post
Kada ćemo saznati koji su uvjeti upisa na koji fakultet?
1.12. najkasnije.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 26.11.2013., 18:19   #16
Završio sam srednju četverogodišnju strukovnu školu 2012.god, ali nisam polagao državnu maturu.
S obzirom da je želim polagati, zanima me gdje se trebam prijaviti, u svoju bivšu srednju školu ili samo online.
Gdje bi se taj ispit održavao? U mojoj bivšoj srednjoj školi ili u nekoj drugoj ustanovi?
RiceCakes is offline  
Old 26.11.2013., 18:53   #17
Quote:
RiceCakes kaže: Pogledaj post
Završio sam srednju četverogodišnju strukovnu školu 2012.god, ali nisam polagao državnu maturu.
S obzirom da je želim polagati, zanima me gdje se trebam prijaviti, u svoju bivšu srednju školu ili samo online.
Gdje bi se taj ispit održavao? U mojoj bivšoj srednjoj školi ili u nekoj drugoj ustanovi?
Samo online, ako si u Zagrebu, ispiti bi bili ili u zgradi NCVVO-a ili u Pučkom otvorenom učilištu.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 28.11.2013., 16:36   #18
Jel vrijedi proslogodisnja lozinka kod prijave na postani student ili moram traziti novu?
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Old 29.11.2013., 21:39   #19
Imam jedno pitanje. Znači, trebamo odabrati 10 fakulteta za listu. Zanima me mogu li to biti iste vrste fakulteta, ali u drugim gradovima npr. učiteljski fakultet u Zagrebu, učiteljski fakultet u Osijeku i sl.
Dalija202 is offline  
Old 29.11.2013., 21:45   #20
Quote:
Dalija202 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Znači, trebamo odabrati 10 fakulteta za listu. Zanima me mogu li to biti iste vrste fakulteta, ali u drugim gradovima npr. učiteljski fakultet u Zagrebu, učiteljski fakultet u Osijeku i sl.
Ne trebate odabrati 10 nego možete. I da, mogu biti iste vrste.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.