Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 10:00   #5481
Pa nije mi sve jasno, zato i molim pomoc. Da li postoje neke prednosti interneta na fiksnoj liniji u odnosu na homebox? Vidim polemike oko brzine, ali meni je brzina max 5mb, da li brzina homeboxa za korisnike kao ja u svakom slucaju predstavlja upgrade ili ima nekih skrivenih problema, veza puca, download vecih fileova spor i sl? I jos, da li se homebox moze upotrebljavati na drugoj lokaciji, nor na moru, na isti nacin kao na originalnoj lokaciji. Unaprijed hvala.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:26   #5482
Quote:
pipi1 kaže: Pogledaj post
Pa nije mi sve jasno, zato i molim pomoc. Da li postoje neke prednosti interneta na fiksnoj liniji u odnosu na homebox? Vidim polemike oko brzine, ali meni je brzina max 5mb, da li brzina homeboxa za korisnike kao ja u svakom slucaju predstavlja upgrade ili ima nekih skrivenih problema, veza puca, download vecih fileova spor i sl? I jos, da li se homebox moze upotrebljavati na drugoj lokaciji, nor na moru, na isti nacin kao na originalnoj lokaciji. Unaprijed hvala.
Limit na homebox je 100GB prometa, nakon toga brzina pada na 1mbps i mnogi se žale da nije moguće koristiti fiksni telefon i internet istovremeno jer pukne veza. Ostalo je u redu, ne bi smjela premještati homebox ali ie tehnički izvedivo.
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:18   #5483
Dosta ovisi kada ti ističe ugovor sa dosadašnjim provajderom. Ako ti još dugo traje dosadašnja ugovorna obveza npr. sa ht onda će to biti problem prijeći zbog penala. Veza sa homebox turbo je dosta stabilna, brzina ti ovisi o mnogo čemu, jačini signala, opterećenosti bazne stanice, pokrivenosti LTE 4G signalom itd. Po pravilima VIPa nebi smio homebox turbo nositi na druge lokacije od one prijavljene, koliko će oni to tolerirati vidjeti ćemo, ne vidim razloga da ne dozvole. Namjenjen je uglavnom tamo di ima problema sa kvalitetom postojeće parice, iako su ga kako čujem počeli prodavati svakom tko poželi ukoliko ima uvjete. /kada bih imao optiku ili VDSL, nebi ga uzeo/. Sve što trebaš slobodno pitaj.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:35   #5484
Hvala na svim informacijama. Upravo razgovarao sa Vip operaterom. Kaže kako je premještanje homeboxa nemoguće jer je vezan za konkretan repetitor pa se premještanje odmah primjećuje. Meni je upravo to najbitnije, da ga mogu koristiti i na moru nekoliko mjeseci. preporučuju mi da kupim dva pa da godišnje otkazujem na šest mjeseci? Vidim po postovima da ima korisnika sa pozitivnim iskustvom sa premještanjem, vjerojatno zato što Vip ne reagira. Plaši me što mi je rečeno kako se premještanje odmah vidi u njihovoj evidenciji.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:34   #5485
A normalno da ce ti oni to rec jer im to pise u odredbama, ali u praksi se cini da je drukcije.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:05   #5486
Neki homebox uredaji su vezani za odredeni koordinatu u sustavu a neki, greskom sustava, nisu pa ti koji nisu vezani za geografsku koordinatu se mogu premjestati.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:08   #5487
Ostaje mu da testira jel njegov ima grešku ili ne
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:26   #5488
Imam Vipov homebox uređaj (ne znam igra li marka ulogu, pogledam koji je ako bude potrebno) već gotovo pola godine i jedino što ja primjećujem u vezi njega su sami problemi. Prvo i osnovno, danas bilo koji uređaj koji radi na principu antena i hvatanja nekih signala s nekih repetitora je meni nešto prastaro; nemogućnost bivanja na netu i kućnom telefonu istovremeno je danas nebulozna; veza konstantno puca i spora je; nema šanse da više uređaja bude spojeno na homebox istovremeno i surfa, to je kalvarija; u posljednje vrijeme izuzetno šteka i svako malo moram resetirati homebox, čak mi je izbacilo i po prvi puta u životu i na laptopu i na kompu koji su spojeni na njega neki DNS problem pa sam morala upisivati one šifre s neta (vjerojatno znate o čemu pričam); i milijun drugih problema. Ja ne znam što da više radim, nitko od ukućana me ne sluša i svi krive mene za probleme (wtf?!), a oni su to bez mene nazočne uzeli na ugovor od dvije godine, jer im je jedan tip koji jako dobro zna prodati svoja s**** uvalio to, jer je kao super jeftino i njemu to savršeno radi doma. Postoji li ikakvo rješenje da se neke od navedenih stvari otklone te može li se zamijeniti taj homebox za neki bolji ili nešto normalno, jer ja ću poludjeti? Isplati li se kontaktirati nesposobni Vip?
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 23:24   #5489
Gledam od Vipa Homebox ponudu i nije mi jasno nesto.

Znaci do 100GB je super brzina(frendu dere i do 40 megabita, sto je za nas u vukoje..nama sf) nakon cega usporava.

Prvo, da li se kroz nocni period broji promet na te gigabajte, tj. do tih 100GB?

Drugo, jesu li oni normalni?

Smanjiti na 1 megabit nakon prekoracenja, u godini 2017toj?!

To moraju hitno povisiti barem na 3-4-5 megabita, jer sa 1megabit jedva youtube mozes gledati na 360p.
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 23:33   #5490
Ako ti je presporo, možeš uzeti novih 100 GB po punoj brzini za 30 kn.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 23:59   #5491
Da, vidio sam, ali bez obzira, ma da je i 500GB, nemas ti sta imati 1megabit napisano u ponudi u 2017toj godini, kako ih nije bruka?

It is the current year, barem 3megabita bi trebali staviti, tako osamare torrentanje bez da tjeraju korisnika da na 240p gleda youtube jebemu.
Rocketman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:03   #5492
kao prvo pozdrav svima koji prate temu. procitao sam desetak strana ove teme..

ovak imam 4mbps kucni internet od t-coma i dosta mi je toga. zatrazio sam prekid ugovora i sad cekam da odleprsam od njih.

zanima me kak ste zadovoljni sa tele 2 homebox internetom (bezbroj gb)?

uglavnom dvoumim se izmedu vip ili tele 2 homeboxa. tele 2 mi je primamljiviji radi 1000gb naprema vipovih 100 ali nekak u vip imam vise povjerenja i mislim da bi imao stabilniji i bolju konekciju i uz to automatski brzi download.

Moje je pitanje koje je manje zlo od ta dva nabrojana i koji uzeti' radi se o krapinsko zagorskoj zupaniji.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:51   #5493
Prvo nema veze s županijom, nego uzmi pa probaj, možda kod tebe signal a kod susjeda ne i obrnuto. Zato uzmeš na probu.
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 14:11   #5494
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Jel tko probao izvaditi tu sim karticu iz homeboxa i koristit je negdje drugdje? Na mobitelu npr? Homebox linije navodno nisu ograničene brzinom interneta i to bi trebalo ići do 225 mbs ali to smeće od homeboxa guši brzinu i nema šanse ni do 100 da dođeš (naravno govorim o mjestima koja su pokrivena sa bržim LTE-om)..
limitirane su na 112 Mbit/s
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:32   #5495
Ekipa. Ciji homebox uzeti? Koji je najpovoljniji i da nema neki sugavi limit...? Tele,vip,tcom...?

G6-Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:14   #5496
Btw. Samo za inznternet,bez fixnog...

G6-Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 13:38   #5497
Pozdrav ljudi. Planiram uzeti roditeljima Homebox, zanimame kakvo je trenutno stanje sa njima. Čitam na temi da se ljudi žale na brzinu, pucanje i sl. Trenutno imaju h1 i kod njih 2 Mbit/s pa sam mišljenja da bi sa homebox svakako morao imati više od toga?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:37   #5498
Evo mojih brzina vip i tele2 možda kome pomogne pri odluci vip koristio 2godine bez pucanje veze brzina nikad niža od 80Mbps, Tele2 koristim mjesec dana veza ne puca brzina se ne spušta ispod 35Mbps moja preporuka vip kome je dosta 100 +100 megača + noćna opcija

https://imgur.com/cFVV8rN
https://imgur.com/hd3PTAF
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:39   #5499
Quote:
Blue Lotus kaže: Pogledaj post
Imam Vipov homebox uređaj (ne znam igra li marka ulogu, pogledam koji je ako bude potrebno) već gotovo pola godine i jedino što ja primjećujem u vezi njega su sami problemi. Prvo i osnovno, danas bilo koji uređaj koji radi na principu antena i hvatanja nekih signala s nekih repetitora je meni nešto prastaro; nemogućnost bivanja na netu i kućnom telefonu istovremeno je danas nebulozna; veza konstantno puca i spora je; nema šanse da više uređaja bude spojeno na homebox istovremeno i surfa, to je kalvarija; u posljednje vrijeme izuzetno šteka i svako malo moram resetirati homebox, čak mi je izbacilo i po prvi puta u životu i na laptopu i na kompu koji su spojeni na njega neki DNS problem pa sam morala upisivati one šifre s neta (vjerojatno znate o čemu pričam); i milijun drugih problema. Ja ne znam što da više radim, nitko od ukućana me ne sluša i svi krive mene za probleme (wtf?!), a oni su to bez mene nazočne uzeli na ugovor od dvije godine, jer im je jedan tip koji jako dobro zna prodati svoja s**** uvalio to, jer je kao super jeftino i njemu to savršeno radi doma. Postoji li ikakvo rješenje da se neke od navedenih stvari otklone te može li se zamijeniti taj homebox za neki bolji ili nešto normalno, jer ja ću poludjeti? Isplati li se kontaktirati nesposobni Vip?
Koji router imaš?
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:05   #5500
Gdje si Blue lotus?
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.