Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 15:30   #801
Ja sam u perimenopauzi i migrene gore nego ikad. Maxalt pomaze ako bol nije uzasno jaka, ako je uzmem i Maxalt i nakon jedno 2 sata jos i 2 analgetika sa 30% kodeina koje dobivam na recept. U zadnje vrijeme uzimam Prednisolone, 2 tablete koji prekida ciklus migrene, jedino sto ima dosta nudpojava. Obisla sam nekoliko neurologa, slaba pomoc, ovo mi je preporucila doktorica jer jednoj drugoj pacijentici pomaze kad vise ne moze isdrzati bolove.
Springwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:34   #802
Moj suprug ima kronicne migrene 30 godine. Prosle godine je poceo piti tribulus terestris zbog depresije (koja je velikim dijelom bila uzrokovana divljackim migrenama) i migrene se smanjile mnogostruko. Ovih dana je prestao na 5 dana i podsjetio na prijasnja vremena.
On pije 3 dnevno od 1600mg.
Navodno mogu piti i zene. Inace, to je nesto kao prirodni booster testosterona .
Pa ako nekom moze koristiti, nek proba. Nije bas jeftino,ali djeluje.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:28   #803
Jučer sam skoro umrla od bolova i mučnine. Odustala sam davno od analgetika jer nikakve koristi od njih kad krene napadaj. Sreća u nesreći je što me uglavnom čopi predvečer tako da sam jučer uzela konjski normabel od 10 mg i odmah me pokosio. Ujutro sam bila kao nova. No ne znam mogu li tako raditi na dulje staze.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:34   #804
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Moj suprug ima kronicne migrene 30 godine. Prosle godine je poceo piti tribulus terestris zbog depresije (koja je velikim dijelom bila uzrokovana divljackim migrenama) i migrene se smanjile mnogostruko. Ovih dana je prestao na 5 dana i podsjetio na prijasnja vremena.
On pije 3 dnevno od 1600mg.
Navodno mogu piti i zene. Inace, to je nesto kao prirodni booster testosterona .
Pa ako nekom moze koristiti, nek proba. Nije bas jeftino,ali djeluje.
Kako je depresija povezana sa migrenom? Zanimljivo.
Gdje se nabavlja to čudo i po kojjo cijeni?
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Jučer sam skoro umrla od bolova i mučnine. Odustala sam davno od analgetika jer nikakve koristi od njih kad krene napadaj. Sreća u nesreći je što me uglavnom čopi predvečer tako da sam jučer uzela konjski normabel od 10 mg i odmah me pokosio. Ujutro sam bila kao nova. No ne znam mogu li tako raditi na dulje staze.
Blago tebi kad si nova nakon popijene tablete.
Meni bude užasno još sljedećih dva tri dana, odnosno osjećam se kao da me netko pretukao i pregazio. Iscrpljeno.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:40   #805
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Kako je depresija povezana sa migrenom? Zanimljivo.
Gdje se nabavlja to čudo i po kojjo cijeni?
Stvarno želiš piti nekakav booster testosterona?Hm..

Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Blago tebi kad si nova nakon popijene tablete.
Meni bude užasno još sljedećih dva tri dana, odnosno osjećam se kao da me netko pretukao i pregazio. Iscrpljeno.
Ma nisam doslovno ko nova, još osjećam težinu u glavi ali u usporedbi sa stanjem jučer, super sam. Imam laganu mučninu ali bar nemam bolove. Baš su se zaredale zadnjih dana, bit će zbog ovih promjena vremena i temperaturnih šokova
I nećete vjerovati kaj mi još pomaže...onaj treš masažer za vlasište iz Offertissime. Samo mi otpadne ruka dok samu sebe masiram, moram si pod hitno naći masažera volontera.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:21   #806
Pa glečte...ja sam iznijela njegovo iskustvo. I moj sin iz prvog braka ima migrene i ja jako dobro znam kako jebeno to može biti.
Nakon svakodnevnih migena koje traju godinama i zbog kojih ti je kvaliteta života nigdje, nikakvo čudo ako se osoba osjeća depresivno. Te tablete se mogu kupovati u dućanima za sportske dodatke prehrani ili online. Da ne ispadne da reklamiram....
Kod njega se migrene uz upotrebu toga i bez upotrebe ne mogu uspoređivati. Tko ne vjeruje, ne vjeruje. Da sam ja tako bolesna , pojela bi ..da ne kažem šta da mi bude bolje.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:23   #807
Za cijene i mogućnost kupovine proguglajte. On pije 3 dnevno , pa dosta i potroi. I tableta i novaca. Ali cijena nije važna , jer su rezultati nevjerojatni.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:41   #808
Ako se osjećate "zgaženi, slomljeni strgani" nakon epizode migrene, svakako ima smisla konzultirati neurologa verziranog za glavobolje i EEG te učiniti EEG, prije, za vrijeme i poslije atake, pa i EEG nakon deprivacije spavanja.

I periodički to ponavljati.

Zna se štošta (raz)otkriti, a mnoge se stvari mogu uspješno razriješiti.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:00   #809
Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Moj suprug ima kronicne migrene 30 godine. Prosle godine je poceo piti tribulus terestris zbog depresije (koja je velikim dijelom bila uzrokovana divljackim migrenama) i migrene se smanjile mnogostruko. Ovih dana je prestao na 5 dana i podsjetio na prijasnja vremena.
On pije 3 dnevno od 1600mg.
Navodno mogu piti i zene. Inace, to je nesto kao prirodni booster testosterona .
Pa ako nekom moze koristiti, nek proba. Nije bas jeftino,ali djeluje.
Zar migrene i ne dolaze radi naglog skoka hormona? Zasto jos i boostat
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Jučer sam skoro umrla od bolova i mučnine. Odustala sam davno od analgetika jer nikakve koristi od njih kad krene napadaj. Sreća u nesreći je što me uglavnom čopi predvečer tako da sam jučer uzela konjski normabel od 10 mg i odmah me pokosio. Ujutro sam bila kao nova. No ne znam mogu li tako raditi na dulje staze.
Hm...normabel za migrenu? Pomogne? Ja imam menstrualne migrene koje traju prva 3 dana ciklusa...tablete za bolove mi slabo pomognu, samo mi jos veca muka od njih...kako da kazem dr da mi prepise normabel?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:04   #810
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Stvarno želiš piti nekakav booster testosterona?Hm..



Ma nisam doslovno ko nova, još osjećam težinu u glavi ali u usporedbi sa stanjem jučer, super sam. Imam laganu mučninu ali bar nemam bolove. Baš su se zaredale zadnjih dana, bit će zbog ovih promjena vremena i temperaturnih šokova
I nećete vjerovati kaj mi još pomaže...onaj treš masažer za vlasište iz Offertissime. Samo mi otpadne ruka dok samu sebe masiram, moram si pod hitno naći masažera volontera.
Volim samo čuti i pročitati tuđa iskustva i eventualno način na koji su si pomogli. Razmislim. Mislim da ne bi sebe boostala s tim.


Kažu da normabel pomaže. Nisam nikad probala. Znam da neki piju normabel uz one lijekove za migrenu.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:45   #811
Stvarno ne znam na koji nacin djeluje. Ocito ima neke veze s hormonima. Koje...ne znam. Niti nam je to neko preporucio za migrenu. Naprosto smo nakon nekoliko tjedana primjetili da su mu prakticki
Nestale migrene, nije imao mucnine, bolove na straznjem dijelu glave, slabost...
Nekon 3 mjeseca napravio pauzu i sve se vratilo. Sad nakon iducih 3 mjeseca ponovno. Mislila sam da je ljudima koji se muce s migrenama svaki lijek zanimljiv za probati. Pogotovo ako nema neke nuspojave i ako je lako dostupan. Moguce je da nekome ne bi djelovalo. Napominjem da je suprug imao migrene svakodnevno tridesetak godina. Ovo je prvo sto mu je donijelo olaksanje.
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 18:40   #812
Bok, nemam snage čitat u natrag.

Dobila sa, Propanolol kao profilaxu za migrenu.

Od liste nuspojava "boli glava"

Jeli neko pio, kakva su iskustva?
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:33   #813
Bok svima. Moj nacin otklanjanja migrene je da cim osjetim treptanje pred ocima odmah popijem dva sumeca aspirina plus c, namazem sljepoocnice s lavandinim uljem i hladna krpa na celo. I tusiranje hladnom vodom. Evo 3. Put sam na taj nacin sprijecila jaku glavobolju i mucnine. Nemam tako jake migrene prije me je mucilo po 3- 4 sata i dok bih povratila bilo bi ok. Ali sam malo guglala i probala i nasla svoj nacin otklanjanja m. Inace mi dode do 3 puta godisnje. Srecom nije cesto. Eto probajte i vi pa mozda kome pomogne. Pozz. E za aspirin sam procitala da dok u organizam udr visoka doza vitamina c da onda to malo razbistri glavobolju
bojana-kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:01   #814
Quote:
bojana-kc kaže: Pogledaj post
Bok svima. Moj nacin otklanjanja migrene je da cim osjetim treptanje pred ocima odmah popijem dva sumeca aspirina plus c, namazem sljepoocnice s lavandinim uljem i hladna krpa na celo. I tusiranje hladnom vodom. Evo 3. Put sam na taj nacin sprijecila jaku glavobolju i mucnine. Nemam tako jake migrene prije me je mucilo po 3- 4 sata i dok bih povratila bilo bi ok. Ali sam malo guglala i probala i nasla svoj nacin otklanjanja m. Inace mi dode do 3 puta godisnje. Srecom nije cesto. Eto probajte i vi pa mozda kome pomogne. Pozz. E za aspirin sam procitala da dok u organizam udr visoka doza vitamina c da onda to malo razbistri glavobolju
Bejbe, ajde pročitaj ponovo to što si našla, ali sa razumijevanjem.

Aspirin je acetilsalicinska kiselina koja ima utjecaj na krvne žile i krvni sustav da malo smekša žile, smanji količinu fibrinogena u arterijama čime poveća protok krvi. Krv postaje likvidnija. Kako ti mozak dobije više kisika, dođeš malo sebi.
Vitamin C je nešto sasvim deseto, samo je pridodano u šumeću tabletu kako bi ti osjetila taj šus i osjećala se "high".
Inače Vitamin C možeš kontinuirano uzimati kroz duži vremenski period, jako je dobar za puno raznih stvari. Svojevrstan univerzalni lijek.

A samo ti pij jako često (4-6 dnevno pa tako duže vrijeme) šumeće aspirine i možeš se nadati krvarenu u mozgu.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 16:06   #815
Quote:
bojana-kc kaže: Pogledaj post
Bok svima. Moj nacin otklanjanja migrene je da cim osjetim treptanje pred ocima odmah popijem dva sumeca aspirina plus c, namazem sljepoocnice s lavandinim uljem i hladna krpa na celo. I tusiranje hladnom vodom. Evo 3. Put sam na taj nacin sprijecila jaku glavobolju i mucnine. Nemam tako jake migrene prije me je mucilo po 3- 4 sata i dok bih povratila bilo bi ok. Ali sam malo guglala i probala i nasla svoj nacin otklanjanja m. Inace mi dode do 3 puta godisnje. Srecom nije cesto. Eto probajte i vi pa mozda kome pomogne. Pozz. E za aspirin sam procitala da dok u organizam udr visoka doza vitamina c da onda to malo razbistri glavobolju
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Bejbe, ajde pročitaj ponovo to što si našla, ali sa razumijevanjem.

Aspirin je acetilsalicinska kiselina koja ima utjecaj na krvne žile i krvni sustav da malo smekša žile, smanji količinu fibrinogena u arterijama čime poveća protok krvi. Krv postaje likvidnija. Kako ti mozak dobije više kisika, dođeš malo sebi.
Vitamin C je nešto sasvim deseto, samo je pridodano u šumeću tabletu kako bi ti osjetila taj šus i osjećala se "high".
Inače Vitamin C možeš kontinuirano uzimati kroz duži vremenski period, jako je dobar za puno raznih stvari. Svojevrstan univerzalni lijek.

A samo ti pij jako često (4-6 dnevno pa tako duže vrijeme) šumeće aspirine i možeš se nadati krvarenu u mozgu.
Mehanizam djelovanja acetilsalicilne kiseline je apsolutno netočno opisan

A, navedeni način efikasnog prekidanja migrenskog napada sa SAMO dvije šumeće tablete Aspirina C uzete na početku napada je san velike većine svih onih koji su iskusili pravu migrenu

Ako nema kontraindikacija, izvrsna opcija

Pogotovo ako su napadi do 3 puta godišnje

A i od Aspirina (acetilsalicilne kiseline) ćeš prokrvariti na bar 3-4 lokacije prije nego u mozak

C- vitamin je sasvim druga tema.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:30   #816
Dragi forumaši,

već neko vrijeme se trudim saznati nešto više o glavoboljama pa pratim i ovu temu. Kako me glavobolje i dalje zanimaju, odlučila sam pisati diplomski rad o njima.

Sada sam u fazi kada bi mi Vaša pomoć puno značila. Provodim istraživanje u kojem me zanimaju misli i osjećaji osoba koje pate od glavobolja. Ako ste se prepoznali u ovom opisu, molim vas da izdvojite 10-ak minuta i ispunite upitnik na ovom linku: https://goo.gl/forms/wf7EtLLj6iZwqoaj1

Osim što biste tako pomogli meni, možda i naučite nešto novo o sebi

Slobodno se javite s bilo kakvim pitanjem i unaprijed Vam hvala!
PositiveVibes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:07   #817
Jel probao tko ulje paprene metvice mazati na sljepoočnice? Nekima pomaže Kupit ću ga danas za probu. Kaj bi se desilo da ga nanesem direkt ispod nosa? bi li mi skurilo sluznicu?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 11:31   #818
Znači patim od migrena i čestih glavobolja (mjesečno popijem kutiju neofena), dođem kod svoje dr. i kaže da je to normalno (ono promjena vremena, menzis i tako)...molim pomoć odakle krenuti nešto privat rješavati ili jednostavno da kažem svojoj nadrilječnici da mi da uputnice za što?? hvala
nanino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 13:10   #819
Skoro svaka veća bolnica u sklopu neurologije ima odjel za glavobolje i migrene, eto može uputnica za takav odjel. Ne znam u kojem si gradu, a ni ja još nisam krenuo iako stalno imam probleme s tim.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 17:24   #820
Čuo sam da u Vinogradskoj ima akupunktura na recept. Može li mi netko reći koja je procedura dobivanja akupunkture za migrenu na recept? Koji specijalist to propisuje?
U sklopu kojeg odjela je to? I ako znate liječnika koji se tim bavi. Ne znam odakle da krenem.
U novoj imaju ambulantu za glavobolje i specijaliste koji se time bave. Ali Nova nema akupunkturu.
Unaprijed hvala na odgovorima. :-)
Robert31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.