Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 03:18   #3501
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Dali smeta svakom auto mjenjaču ako ga na laganoj neravnini ostavi samo u P modu ili...?
Ako da, do kakvog oštećenja može doći?
Smeta, prvo rucna pa, P.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 08:07   #3502
Smeta, prvo ručna pa P

Najgore što ti se može dogodit je da ostane blokiran u P i da ga nemožeš izbacit .... tad pomaže samo ručna snaga - ali ne za potegnut ručicu nego za zaljuljat auto da "otpusti".

Bilo je genijalaca koji su polomili ručice mjenjača.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:38   #3503
To sam i mislio, jer sam ga neki dan ostavio na laganoj nizbrdici i teže je izašao iz P položaja. Radi se o multitroniku.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:40   #3504
Jel bio odma mini-srčani?

Tako sam se ja par puta na svom DSG-u zajebao kada sam ga kupio, pa sam skužio onda da treba prvo ručnu i sve pet.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 21:03   #3505
Ma išao je on, samo malo jače trebalo potegnuti.

Nisam kompetentan za takve stvari, ali što se osim toga da teže ide i P moda može desiti mjenjaču ako ostane u P modu.

Mjenjač je blokiran i trebao bi držati auto kao i običan mjenjač ili tu ima nešto više...?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:58   #3506
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
To sam i mislio, jer sam ga neki dan ostavio na laganoj nizbrdici i teže je izašao iz P položaja. Radi se o multitroniku.
Moj se zaglavi kada parkiram cini mi se uzbrdo, nizbrdo ne. Ne vjerujem da mu sta moze biti, nisam cuo nista o tome.
http://www.rav4world.com/forums/126-...ed-uphill.html


Kaze wiki da bolje tako ne parkirati, treba prvo jako rucnu potegnuti.
https://en.wikipedia.org/wiki/Parking_pawl
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 06:48   #3507
Quote:
bravaautomatik kaže: Pogledaj post
Trazim po ovoj temi ali ne mogu naci jer ima 175 stranica pa molim ko zna da mi pomogne.

Koliko ulja ide u DSG6 prilikom izmjene? 5,5 litara ili vise. Prica sam sa seviserom koji 15god radi u ovlastenom i on kaze da se ispusti staro ulje i ulije 5.5 novoga ulja i filter novi i da je to to.
Da nema mogucnosti da se ulije vise odnosno da mehatronik pliva u ulju koje se ne mijenja. Kaze i da iza izmjene ne treba raditi nikakvu kalibraciju ili adaptaciju mjenjaca preko dijagnostike. Inace mjenjac radi ok.
Ja imam mokrog 6 brzinski i mjenjao sam ulje gledao postupak.

Najbolje ti je tu na temi opisao wxw i mr.ivek ja sam njih pratio.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 09:53   #3508
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=864


evo tu počinje, pa prati dalje.

Dobro se podsjetiti, našao sam ti i video :

https://www.youtube.com/watch?v=lceideHkAe8
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 01:35   #3509
To legedo. Thx.

Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=864


evo tu počinje, pa prati dalje.

Dobro se podsjetiti, našao sam ti i video :

https://www.youtube.com/watch?v=lceideHkAe8
bravaautomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:35   #3510
Počeo me zezati mjenjač na Omegi b... upalila se greska mjenjaca, u D kao da ostane u trećoj brzini i ne može da krene, pa se mora ručno šaltati, kad krene iz prve brzine kad pomjerim rucicu na 2 on odmah prebaci u trecu (preskoci drugu) i čuje se udarac. Majstor koji radi samo automatike je pretrpan poslom pa cekam na red da pregleda a auto ne vozam. Zanima me otprilike koliko će me istresti ovaj problem ...razmisljao sam o ugradnji rucnog mjenjaca ali taj sex bi me ispao oko 800 KM s dijelovima..
Tourliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:01   #3511
Pozdrav svima,

Imam Audija A3 8P, 2.0TDI DSG6. Ponekad, dok je hladan zacvika u drugoj i moram mu par puta dodat/oduzet gas da dodje k sebi. Kad se zagrije, radi super. Ulje u DSG mijenjano pred 3000 km, postivana procedura i sve skupa.
Jel ima tko slican slucaj ?



Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
folirant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:47   #3512
Auto ima 67 000km, prvi sam vlasnik, obicni automatik, vec jedno 10 000km lagano je grublje ponekad saltao, jedva da se osjeti. Prema uputama ulje ne treba jos mijenjati, a po netu ljudi pisu da bu trebalo na svakih 50 000. Kao ako se mijenja da se nece pokvariti, a ako se drzi uputa da bi se mogao pokvariti. I bome nakon zamjene ulje salta kao kad je bio nov, zao mi je sta nisam ranije mijenjao.

Zadnje uređivanje zemljanin80 : 27.07.2017. at 15:14.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:38   #3513
Sta?!? Promjenio si ulje u mjenjacu? Sad ce se raspadne, propisa ulje, protrza, sin ce zeta da ti dovede doma a zena ce ti utekne sabacacem nozeva iz cirkusa.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:32   #3514
Quote:
DrAqua kaže: Pogledaj post
Istina.. vozio sam DSG u par testnih automobila i bio oduševljen. Aisin u volvu radi besprijekorno, ne primjećujem ga. Ne znam koja bi me sila vratila da ponovo uzmem manualca...
Vodeni šta si kupio na kraju poslije prodaje Gnojfa?
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:46   #3515
Jel postoji neki manji auto s automatikom da se vozi lijepo i glatko kao elektricni Up! ? Vozio sam tog Up!-a par puta i bas mi se svidio pa me zanima jel se moze tako nesto dobiti s benzinskim motorom.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 21:58   #3516
Frend ima Pandu benzin + automatik, 2013, kaze da je super zadovoljan a da li se vozi lijepo i glatko, to ne znam jer niti sam to vozio niti sam se vozio s njim.

Odes na probnu voznju i isprobas (ako je to moguce dobit na probnu voznju).
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:32   #3517
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Jel postoji neki manji auto s automatikom da se vozi lijepo i glatko kao elektricni Up! ? Vozio sam tog Up!-a par puta i bas mi se svidio pa me zanima jel se moze tako nesto dobiti s benzinskim motorom.
Imas hrpu malih auti koji imaju automatik; Npr - Suzuki Swift, Mitsubishi Space Star - oboje imaju CVT mjenjace. No naravno, niti jedan ne bude tih kao elektricni.

A Panda ti ima robotizirani rucni mjenjac. To ti ima Suzuki Ignis (AGS), VW Up! (ASG), Dacia Sandero (Easy-R), Opel Karl/Corsa (Easytronic) i tako dalje. Manje su glatki od CVT-a ili DSG/DCT-a.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:23   #3518
evo ti jedan mali jeftini
http://autoblog.marintomas.com/dacia...pod-90-000-kn/
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:31   #3519
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Ali je veci od VW up!. A review je prepisana brosura od auta. Jadno.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:49   #3520
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Imas hrpu malih auti koji imaju automatik; Npr - Suzuki Swift, Mitsubishi Space Star - oboje imaju CVT mjenjace. No naravno, niti jedan ne bude tih kao elektricni.

A Panda ti ima robotizirani rucni mjenjac. To ti ima Suzuki Ignis (AGS), VW Up! (ASG), Dacia Sandero (Easy-R), Opel Karl/Corsa (Easytronic) i tako dalje. Manje su glatki od CVT-a ili DSG/DCT-a.
Ma naravno da ne moze bit tih ko elektricni, al mene zanima jel se moze tako glatko i beztrzajno vozit?
Npr. Ne znam kakav mjenjac ima Smart, al sjecam se da mi je ostao u groznom sjecanju, spor i lose mijenja opcenito.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.