Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 10:36   #2001
Molim ne budite pre strogi...

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:38   #2002
Pa nije tak loša fotka, možda malo poravnat i dignut horizont, dodat malo kontrasta u planine. Ustvari savršeno za CB fotku gdje se može nafrljit puno više kontrast. I eventualno možda pomaknut kompoziciju u lijevo ili desno, tj na bilo koje dvije trećine po okomicama.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:54   #2003
meni se fotka sviđa, samo mislim da bi bilo bolje da je širi kadar
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 03:14   #2004
Hvala lijepa.

Evo još jedna (i onda obećajem - neću više)

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:59   #2005
Quote:
GMan kaže: Pogledaj post
Pa nije tak loša fotka, možda malo poravnat i dignut horizont, dodat malo kontrasta u planine. Ustvari savršeno za CB fotku gdje se može nafrljit puno više kontrast. I eventualno možda pomaknut kompoziciju u lijevo ili desno, tj na bilo koje dvije trećine po okomicama.
Ja se, recimo, uopće ne slažem s ovime. Fotka ne visi, horizont je u zlatnom rezu, a kontrast u planinama bi bez razloga odvlačio pozornost od glavnog, i u ovom slučaju dobro definiranog, motiva. U CB bi fotka dobro funkcionirala, ali bez frljenja kontrasta - upravo suprotno, sa smanjenim kontrastom, ali jednakim rasponom tonova. Kad bi se fotka pomakla po okomicama u trećine, kompozicija bi bila nepotrebno dinamična. Motiv je miran i statičan, nema potrebe da kompozicija ne bude takva. Dapače, ja bi omjer stranica stavio u još mirnijih 1:1, i to na način da se doda bjelina na gornjem rubu kako ne bi vrhovi planina bili preblizu rezu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	inside_passage_rockies.jpg‎
Views:	127
Size:	8.4 KB
ID:	18381  
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:43   #2006
Meni se isto sviđa ovako fotka, bez dodavanja kontrasta u planine...mozda mrvu siri kadar i to je to.
__________________
https://www.instagram.com/kreso_bilusic/
KrešimirŠbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 18:12   #2007
Hvala... A ova poslije?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:17   #2008
@InterMezzo: Fotka ( gornja slika ) je dobra samo kadar je preuzak ono što bi ja istakao je ovo jezero/more i naravno malo više boje bi stavio.


Evo i jednog mog uratka nadam se da će vam se svidjeti

Zadnje uređivanje valdore : 14.05.2017. at 19:50.
valdore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:49   #2009
Pozdrav svima,

u zadnje vrijeme nekako sve više se počinjem zanimati za fotografiju, iako se za sada držim jedino mobitela i nemam apsolutno nikakvih tehničkih znanja u korištenju fotoaparata niti potrebnih preduvjeta (kadar, osvjetljenje itd.) da bi slika bila dobra.

Pa evo za početak dvije slike okinute s Huawei P9 (i malo igranja s njegovim nativnim softverom za editiranje). Obje su okinute manje-više spontano, bez naređivanja kadra, a što bi možda više dobro došlo drugoj slici da sam to simetričnije poslagao. Doduše i prvoj bi možda dobro došlo da mački nije uho odrezano.






P.S. Koliko vidim prema pravilima teme, moram komentirati i ostale fotke pa ću to i napraviti iako zaista sam laik nad laicima.

@valdore: slika mi je pretamna, jel se to kaže da joj fali kontrasta?
@InterMezzo: ovoj s planinama bih dodao neki filter, samo ne znam točno koji. Ovako mi izgleda "preobično".
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:46   #2010
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post

Pa evo za početak dvije slike okinute s Huawei P9 (i malo igranja s njegovim nativnim softverom za editiranje). Obje su okinute manje-više spontano, bez naređivanja kadra, a što bi možda više dobro došlo drugoj slici da sam to simetričnije poslagao. Doduše i prvoj bi možda dobro došlo da mački nije uho odrezano.
Sam si upikao tocno u ono na sto trebas pripaziti na pocetku, a to je kadar i da li je ono sto zelis ufotkati smjesteno unutar njega najoptimalnije.

Ne moras za to uvijek namjestati predmete, osim kad je neizbjezno. Namjestis kadar pomicuci aparat, udaljis se, priblizis, pomaknes, i na taj nacin izbacis iz kadra ono sto je visak, smeta ili odvlaci paznju od subjekta, ili ubacis cijeli subjekt s fotkanjem u kadar.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:42   #2011
Hvala na komentaru i eto drago mi je da sam i sám skontao što ne valja, to je dobar znak
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:08   #2012




@valdore

+svidja mi se dramatičnost slike, nebo izgleda predobro! Stijena na dnu kao da je glavni promatrač
- smeta mi što glava čovjeka ide točno na horizont


@Brick Top

+ riba na tanjuru mi je neobična kompozicija, pogotovo lijevi dio fotke sa prazninom i stolom. Sve mi izgleda vro uredjeno i kolažno
- mozda da je bio jos neki dogadjaj na fotki?
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:49   #2013
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Meni je ovo baš idilično. Možda da je otočić skroz na sredini (odnosna ova građevina na njemu) Al inače super odabir motiva.

Nego novi sam ovdje, a fotografijom se bavim već neko vrijeme. Pa ako neko ima bilokakav komentar, slobodno

https://www.flickr.com/photos/148530...57687078359534

Jel se i vama čini malo neravno kod horizonta?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:07   #2014
Ovaj će labud isplivati s fotke. Kompozicija je malo off.
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:47   #2015
Quote:
Šoki kaže: Pogledaj post
Ovaj će labud isplivati s fotke. Kompozicija je malo off.
Kompozicija mi i je najveći problem zato pitam na koje stvari bih mogao pripaziti...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:55   #2016
Za pocetak pripazi da poravnas horizont, i da subjekt smjestis po pravilu trecina, ovdje imas primjere.

I kad stavljas fotku s Flickra, odes na Share photo, odaberes BBCode i velicinu 800x450 (to je najveca dozvoljena velicina na forumu) i pejstas kod ovdje i onda ce ti se odmah pokazati fotka u postu, s linkom na tvoj Flickr.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:07   #2017
Tnx na komentarima

ma lako za forumsko šeranje s flickr-a Zasad želim poradit na osnovama
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:58   #2018
na dosta fotaparata možeš si staviti overlay da ti prikazuje mrežu rule of third ili golden circle kaj god ti treba ... poslije ti više neće trebat kada se ufuraš u ta pravila ... sam ćeš vidjet te linije i grid ti neće biti potreban
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:12   #2019
I ne koristi selective colors molim te
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 00:05   #2020
Večer,

trebala bih malu pomoć-savjet Vas fotografa.
Ispričavam se ako sam promašila podforum, ali mislim da mi možete pomoći.

Trebam fotografiju (flora- npr. tulipani) koja bi išla digitalnim printom na kaljeno staklo-obloga za zid u kuhinji ( dimenzije stakla 510cmx62cm).

Zanima me gdje mogu pronaći fotografije koje bi zadovoljile digitalni print na staklu, tj. bile odgovarajuće veličine i koja bi to veličina trebala biti?
Ne baratam tim pojmovima, ali pretpostavljam da se radio o megapixelima?!

Hvala Vam puno na odgovoru-savjetu!
taratasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.