Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 21:12   #441
Quote:
Clam kaže: Pogledaj post
46.3km prosječna brzina je dosta niska za autocestu, ali bez obzira na to, potrošnja je odlična čak i kad se uračuna mala pogreška BC-a. Dobra kupnja, samo nek te posluži!!
Clam, to je prijeđen put, vjerojatno je resetiran brojač prijeđenih Km prije mjerenja. Kad će slike Astre? Ili su mi promakle na temi?
QwertVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:25   #442
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
To su prijeđeni kilometri a ne prosječna brzina
Quote:
QwertVZ kaže: Pogledaj post
Clam, to je prijeđen put, vjerojatno je resetiran brojač prijeđenih Km prije mjerenja. Kad će slike Astre? Ili su mi promakle na temi?
A daaaj, zbog čega nema prosječne brzine prikazane? A bilo mi malo čudno kak ne piše km/h nego samo km.

Bile su, pošaljem ti sutra.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 08:58   #443
Quote:
QwertVZ kaže: Pogledaj post
Astral07, prtljažnik je možda 2 cm kraći nego u mazde, i onda mi ne stanu neki koferi po dužini, ali ih zarotiram za 90 stupnjeva i nekako sve stisnem.:-) Vozim dosta ljudi sa bla bla cara kad idem u ZG pa uvijek svašta stane. Meni je presudno za kupnju bilo to što se sjedeća površina zadnjeg sjedala preklapa tako da dobiš ravnu podnicu što mi paše kad vozim kutije sa robom pa mi manji prtljažnik nije minus. Plus što ima rezervni kotač.
Ravnu podnicu dobijes samo ako i baze sjedala prvo izbacis jel tako?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 09:19   #444
Da, preklopiš prvo sjedeći dio i onda naslone. Imaš tu mogućnost kod CEEDA i i30 koliko znam. Megane i Astra to nemaju, za ostale ne znam. A korisna stvar. Nekome.
QwertVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:57   #445
Pozdrav,

evo pročitao sam cijelu temu, pošto su mi neki forumaši bacili bubu u uho na temi o Astri K.

Dakle, uskoro bih možda mogao po nova kolica, kako rekoh Astra K je favorit, no ni Focus nije za bacit. Zapravo, najviše će me kupiti ako netko bude dao veliki popust.

Što se tiče usporedbe ta dva auta, mislim na opremljenost, ne vidim da Focus Business nudi nešto više od Astre Enjoy. Čak štoviše, kao da je Astra bolje opremljena. Također, ne vidim neku posebnu prednost Titanium opreme, Business ima sve što treba, a ionako se ICEPACK 28 mora nadoplatit u obje.

Dakle, zašto Focus prije Astre i kako je moguće dobiti jeben popust?

E da, i ima li taj ICEPACK (onaj 8 inčni ekran) Android Auto?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:07   #446
Vidio sam opet u HAK reviji popust za članove HAK-a, mislim da je 10% na novog Focusa. Fin popust za 200 kn ulaganja u članstvo
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:09   #447
Vidio sam opet u HAK reviji popust za članove HAK-a, mislim da je 10% na novog Focusa. Fin popust za 200 kn ulaganja u članstvo
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:21   #448
Focus zato jer nije Oplo. Meni je tu kraj dileme... Od cjenika možeš komotno odbit ovih 10% što moril spominje, al da se ić i malo preko ako imaš volje i sposobnosti za to.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:06   #449
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Focus zato jer nije Oplo.
Možeš li ovo malo elaborirat?

Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Od cjenika možeš komotno odbit ovih 10% što moril spominje, al da se ić i malo preko ako imaš volje i sposobnosti za to.
Pa volje imam, e sad sposobnosti, vidjet ćemo. Recimo, Business s nadoplatom za LED dnevna i ICE Pack 28 (veliki ekran), ispadne 133k minus 10%, to je 120k. Kad bi mi na to poklonili recimo metalik boju, možda bi bio zadovoljan.

Jel taj Sync 3 ima Android Auto, zna li netko?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:32   #450
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Možeš li ovo malo elaborirat?
U biti nisam tu ništa trebao reć, stvar je subjektivnog doživljaja. Elaborat bi bio predug offtopic.
Isprobaj i usporedi ih sam najbolje, pa pikni koji ti bolje odgovara. Pouzdanost, troškovi, sve su to nijanse

Quote:
Pa volje imam, e sad sposobnosti, vidjet ćemo. Recimo, Business s nadoplatom za LED dnevna i ICE Pack 28 (veliki ekran), ispadne 133k minus 10%, to je 120k. Kad bi mi na to poklonili recimo metalik boju, možda bi bio zadovoljan.
Zvuči moguće, ako preživiš uvaljivanje gotovog modela sa lagera
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:42   #451
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
U biti nisam tu ništa trebao reć, stvar je subjektivnog doživljaja. Elaborat bi bio predug offtopic.
Isprobaj i usporedi ih sam najbolje, pa pikni koji ti bolje odgovara. Pouzdanost, troškovi, sve su to nijanse
Meni su ta dva branda onako, tu negdje.


Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Zvuči moguće, ako preživiš uvaljivanje gotovog modela sa lagera
Nemam ja ništa protiv takvog modela, samo da ima to što hoću i da "popuste" još više

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:46   #452
Probaš oba , ja mislim da je 1.0T bolji od 1.0T ecoboost-a jer je ipak noviji motor i ciljano je rađen da bude bolji od 1.0T ecoboost-a.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 20:03   #453
Astru bez razmišljanja. Ne zato što imam Opela nego zato što je novi model a najjeftinija je od konkurencije, pri tome ne računam navedenog Focusa jer po meni njemu niti nije ona konkurencija kao ni Megane 4, Golf 7 itd. Njemu je konkurencija Astra J, Golf 6, Megane 3 itd.

Tako da po meni on nema što tražiti pored ovih navedenih u usporedbi.
Ali svatko bira za svoj novac što hoće.

PS da i ja sam se načitao na stranim reviewovima da je 1.0T u Oplu napad na Fordovog Ecoboosta. Nisam ga vozio (Ecoboost jesam i nemam zamjerki).
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 22:10   #454
Probaj oba auta pa ćeš vidjet, nema druge. Ako te ne vuče voznost Forda ili specifičan zvuk motora mislim da nemaš što od njega tražiti. Ozvučenje je inače dosta solidno, naprosto ne vidim razloga da drugi kenjkaju po tome. Zvuk radija istina nije nešto al MP3ice zvuče jako solidno, dosta tetransparetno, bas ne mulja, dosta je utegnut i nema izobličenja zvuka. Vozikam dosta nepoznatih ljudi i iznenađeni su recimo osjećajem kako auto "klizi" i da dobro povuče.. Kad je auto pun putnika i prtljage, osjeti se balast. Meni se Foki čini nešto suptilniji kada prelaziš preko poprečnih neravnina naspram Astre. U njoj sam imao osjećaj "kao da se ne vozim" - u negativnom smislu. Istina, vozio sam skoro pa ravnu dionicu po obilaznici, 4 puta okrenuo volan u lijevo i to je sve kaj znam o njoj.
Biznis je skroz dobro odmjeren paket ima sve ono osnovno kaj čovjeku treba, mogao bi biti i na lageru pa ušićariš možda još 1000 kn dolje - za to uzmeš parking senzore, al ne vjerujem da ćeš imat veći ekran ili LED dnevna. Ja sam ajd dobio "malo zatamnjena stakla "gratis". Sync 3 je mislim Microsoftovo djelo, tako da... Ali mislim da se moće složit navigacija ako uzmeš vertiju sa SD karticom, barem se na Sync 2 moglo.
Osobno je Focus odabran zbog bolje ponude, ispravljenih (nadam se) krucijalnih grešaka na motoru (Astra je, sjetimo se, prije godiu dana bila novi model) i voznih osobina. I zbog susretljivosti prodavača! Radije sam novac dao maloj privatnoj firmi koja se bori za svog kupca naspram frigidnih PSCovaca koji misle da im se auti sami prodaju, nisu se baš isprsili s popustom kako se tu priča.
QwertVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:07   #455
Quote:
Doze kaže: Pogledaj post
QwertVZ, prvi sevis idem sad u subotu. Ako hoćes javim ti koliko je koštao.
1000 kuna ravno.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 06:41   #456
Hvala! Znači ulje, filter ulja i malo posla. Sve OK? Filtere ispuhuju jel? Ko u Mazde, kao ušparaju ti nešto siće.
Dok sam Mazdu nakon 12 godina ovlaštenog vozil frednu u servis i promjenili sve fltere (jeftinoća) auto je prodisao punim plućima :-)
QwertVZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:17   #457
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Možeš li ovo malo elaborirat?



Pa volje imam, e sad sposobnosti, vidjet ćemo. Recimo, Business s nadoplatom za LED dnevna i ICE Pack 28 (veliki ekran), ispadne 133k minus 10%, to je 120k. Kad bi mi na to poklonili recimo metalik boju, možda bi bio zadovoljan.

Jel taj Sync 3 ima Android Auto, zna li netko?
imam ti ja buissnies sa tim led svjetlima grijanim sjedalima i metalikom, jedino što fali je taj veći 8" ekran i bolja sjedala, ona u st line su vrhunska, ova u buissnies su meni onak ispod prosjeka...a u fordu uvijek se možeš dogovoriti za popust, barem traži par ponuda pa odi sa najnižom i reci jel mogu još spustit jer si drugdje dobio bolju cijenu...tak sam ja radio
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:45   #458
Opet se ponovilo.....NAJBOJI

http://www.jutarnji.hr/autoklub/aktu...redom/6310203/

Sretan sam jer ja vozim Ford focus sa tim motorom više od tri godine. Sve OK super zadovoljan

lP
PEPIPAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:08   #459
Ja molim pomoć, oko novog Focusa 1.0 Ecoboost, 125 ks. Imam ga 20 -ak dana, napravila 1700 km, i potrosnja u gradu se ne spušta ispod 10,2 L. Samo autocesta oko 7,3. Kombinirano oko 8,1.
Priznajem, nisam bas lagana na gasu, i ranije sam vozila focusa, jednostavno volim taj motor i pokusavam sad pratiti njegove savjete za prebacivanje u višu..iako mi se čini da je to ponekad suludo, na 70 km/ h veli on 6 brzina..
Pretpostavljam da je mozda problem u mom prebacivanju u višu brzinu na većem broju okretaja, ali opet 10.2.L ?
Dali da gasim autostart stop ili ne? Znam da štedi kao tako govore, drugi pak vele isključi ga.
Eto molim pomoć ili koji dobronamjerni savjet.
I btw. moj focus Titanium oprema sa led svijetlima, velik ekran, metalic boja je bio 120 k.( 125 ks )
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:11   #460
Moze biti mapa motora shebana pa da trosi ili jednostavno ti mlinci cim se malo potjeraju trose kao 2.0 motori. Na koliko okretaja se vozi?
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.