Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 23:05   #1381
Ona scena rituala šumara nad lošim Coopom je tako poremećeno jeziva,sa onim zvukovima,ono je baš bolest samo takva..Bit će ovdje svega još..I da,zaželio sam se Dougiea
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:44   #1382
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Ona scena rituala šumara nad lošim Coopom je tako poremećeno jeziva,sa onim zvukovima,ono je baš bolest samo takva..Bit će ovdje svega još..I da,zaželio sam se Dougiea
Meni je najupečatljivija energija i uvjerenje s kojima onaj crni Lincoln iznosi tu "This is the water, this is the well" pizdariju, s onom cigaretom koja mu visi iz gubca. A gledam koji je to glumac, neki skroz lijevi, bezveze.

Ono Giantovo leglo mi djeluje malo subatomski, ha?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 00:18   #1383
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ono Giantovo leglo mi djeluje malo subatomski, ha?
Meni se činilo kao da je nešto naopačke.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 00:24   #1384
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Ona scena rituala šumara nad lošim Coopom je tako poremećeno jeziva,sa onim zvukovima,ono je baš bolest samo takva..Bit će ovdje svega još..I da,zaželio sam se Dougiea
To je bilo odlicno, mislim da bi i sam Carpenter dao za tu scenu thumbs up. Prije toga, ocekivao sam da ce se zli Coop lagano rijesit Raya kad mu ovaj da informaciju, kad ono preokret. Bas me zanima da li se Dougievo stanje promijenilo ista nakon sto je zli Coop upucan..
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:35   #1385
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Tamo se 100% događa razgovor Coopa i Diva iliti lika ?????. Rekao bih da je riječ o White Lodgeu.


Jesam li ja jedini koji misli da je riječ o Cooperovoj majci?
Cooper je rođen '54. Tako da to otpada. Gledam malo njegov bio, nisu navedena imena roditelja, a ima starijeg brata. Zanimljivo. Kao i ovo:

"After an astma attack in December 1968, Dale had a dream of a man trying to break into his room while letting out an animalistic roar. He told his mother, who was aware of the man and told Dale to not let the man into his room. He continued to dream of the man throughout the following month while battling an illness, but never let him through the door."

Dakle, i njega je napadalo. A majka je dobro znala tko. Ne znam, meni sve vuce ma Sarah posto je i sama cudna i ima paranormalne sposobnosti. Mozda je u njoj posijano zlo (leteci kukaczaba) i dobro (Laurina sfera) a ta borba se nastavila kroz Lauru.

Bice iz boxa je isto kao i ovo koje je ispljunulo Boba (kreditirano je kao Experiment model i Experiment). Cini se da je u boxu drzalo zlatnu kuglu (Laura?) netom prije nego je raskasapilo ono dvoje. Uopce se ne sjecam te kugle od soka. 😨 A i Laura u Crvenoj sobi radi pokret rukama kao da drzi kuglu.

https://youtu.be/1-BDU-TvlTg
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:05   #1386
Kakva god posljednja epizoda bila, psihedelična i svakakva, mislim da se puno toga natuknulo vezano za odgonetanje misterija Twin Peaksa. Daleko više nego u nekoliko prijašnjih epizoda s "praznim hodom".
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:48   #1387
Na youtubeu sam naišao na jedan od komentara gdje spominju diva i zvono, neke teorije o tome, tzv. "Die glocke": https://en.wikipedia.org/wiki/Die_Glocke

http://www.strogopovjerljivo.com/7/n...ie-glocke.html

(pa ako nekoga zanima)
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 23:18   #1388
Mene je isto zvono kod Diva podsjetilo na ono prije u svemiru. Tko zna šta je to.

Isto sam shvatila da je Bob nastao uslijed nuklearne eksplozije, a Div je to vidio, pa stvorio Lauru, kao kontratežu i htjela sam pitati jel to tako, ali vidim da ste i vi to isto tako doživjeli. Tko je onda Div da tako stvara ljude/duhove, jel on Bog? Uglavnom, kuži se da je kod njega i te žene atmosfera dobra, oni su dobri, (lijepa scena žene s veselim i zadivljenim izrazima lica dok promatra stvaranje Laure i kad poljubi kuglu s njom, pa ju pošalje na Zemlju), dok su ovi nuklearci zli.

I da, dobro primijećeno da ispada da bijeli kršćanin može biti zao samo ako u njega uđe duh zlog Indijanca/crnca whatever, fakat zagrizli u rasizam, podsjetilo me na onu foru s Darth Vaderom iz nekog filma, da isto na kraju postaje dobar kad nije više crn.

I da li se i vama čini da je onaj što u prijašnjim epizodama nestaje iz zatvora i poslije je šetao tamo u hodniku gdje je bila ona vojnikinja jako sličan ovoj ekipi nuklearaca?
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 00:06   #1389
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
I da li se i vama čini da je onaj što u prijašnjim epizodama nestaje iz zatvora i poslije je šetao tamo u hodniku gdje je bila ona vojnikinja jako sličan ovoj ekipi nuklearaca?
Mislim da je, evo sad smo u ovoj epizodi saznali i kako se zovu - "Woodsman". Iako, bile su teorije prije ove epizode da taj lik koji nestaje u zatvoru i koji se poslije šeta hodnikom, da je to možda muž od Log Lady koji je bio drvosječa i izgorio u požaru.

Nego, vratio bi se malo na 3. epizodu. Sjećate se kad dobri Coop ulazi u stvarni svijet, a onaj Dougie u black lodge, pa ga dočeka Mike tamo, i onda taj Dougie onako ispari..



Pa se pojavi jaje kao što smo imali prilike vidjeti u ovoj zadnjoj epizodi..



..a malo kasnije i kao da onaj kukac pokušava izaći van iz jajeta..





Da li sad znamo kako je napravljen doppelganger?
Također kad ovaj kukac izlazi iz jajeta u ovoj zadnjoj epizodi, raspored ovog pijeska podsjeća malo na pod black lodgea..

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 01:16   #1390
Da, ima zanimljivih teorija. Našla sam i onu kako je Gordon skužio evil Coopa jer je rekao "yrev" umjesto "very" pri pozdravljanju, jer duhovi BL govore unazad.

Sad se ekipa zabavlja s prozorima koji se malo vide, a malo ne na FBI-jevom avionu, izvode iz toga binarne i svake druge kodove.

Malo razmišljam i meni ova epizoda genijalna, remek djelo, samo da je scena s bombom, tj. samom eksplozijom kraća. Podsjeća me na neke stare art filmove, ima nešto umjetničko i raznježeno u njoj...
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 03:50   #1391
Ova zadnja epizoda je cisto remek- delo!!!!!!
Nesto najgenijalnije prikazano u istoriji televizije
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 08:13   #1392
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Da, ima zanimljivih teorija. Našla sam i onu kako je Gordon skužio evil Coopa jer je rekao "yrev" umjesto "very" pri pozdravljanju, jer duhovi BL govore unazad.
Aha, to mi je bilo zanimljivo Lynch fan je ovdje u temi rekao da mu zli Coop zvuči poput robota kad priča, pretpostavljam da se zli Coop morao naviknuti i naučiti pričati "normalno" u ovom pravom svijetu pa da zato tako priča ponavlja stvari, priča sporije.. Dok kod pravog Coopa je situacija da zasad ponavlja i upija što drugi kažu (osim onog da mu kolega "laže" u uredu).

Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Malo razmišljam i meni ova epizoda genijalna, remek djelo, samo da je scena s bombom, tj. samom eksplozijom kraća. Podsjeća me na neke stare art filmove, ima nešto umjetničko i raznježeno u njoj...
Što god više razmišljaš, ova epizoda je baš genijalna. Genijalno je i to što je sa jako malo dijaloga dosta toga rečeno. E sad, da je to sa eksplozijom bilo kraće, primjerice 30 sekundi, da li bi onda imalo takav efekt kakav je imala ova epizoda

Također sam primjetio sliku te eksplozije u Gordonovom uredu, mislim da i to nije slučajno. Lynch nam svuda ostavlja tragove, samo treba paziti i biti skoncentriran.



Mislim da će sve na kraju imati smisla, samo treba biti strpljiv
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:36   #1393
Postoji masu teorija naravno,neki idu čak toliko daleko da smatraju da 1945.godina tj.nuklearna eksplozija nije početak zla,nego da se Bob ,nakon što su ga šumari izvadili iz zlog Coopa,vratio u prošlost,dakle 1945tu da širi još veće zlo,da on kao zli duh,isto kao i Mike,postoje mnogo prije nego je ona eksplozija uzrokovala otvaranje portala i dolazak zlih duhova,šumara.Pa je ???(Giant?Pitanje je jesu li to isti duhovi tj likovi) poslao duh ili sjeme Laure Palmer isto u to vrijeme na zemlju kao nekakav antipod Bobu.Ima masu teorija...Ne znam,meni zasad Lynch dosta toga (u hodu) pojašnjava i serija ide u tom smjeru,misterija-pojašnjenje pa nova misterija-pojašnjenje i tako..(Uzmimo u obzir da se radi o Lynchu koji uglavnom u svojim radovima ne nudi skoro nikakva objašnjenja,tj jako malo )
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:58   #1394
Inače ona poremećena glazba koja svira kada je umirao zli Coop i kad su ga obrađivali šumari jest Beethovenova Moonlight Sonata usporena za 5x..ROFL!Oh taj Lynch!
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:09   #1395
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Postoji masu teorija naravno,neki idu čak toliko daleko da smatraju da 1945.godina tj.nuklearna eksplozija nije početak zla,nego da se Bob ,nakon što su ga šumari izvadili iz zlog Coopa,vratio u prošlost,dakle 1945tu da širi još veće zlo,da on kao zli duh,isto kao i Mike,postoje mnogo prije nego je ona eksplozija uzrokovala otvaranje portala i dolazak zlih duhova,šumara.Pa je ???(Giant?Pitanje je jesu li to isti duhovi tj likovi) poslao duh ili sjeme Laure Palmer isto u to vrijeme na zemlju kao nekakav antipod Bobu.Ima masu teorija...Ne znam,meni zasad Lynch dosta toga (u hodu) pojašnjava i serija ide u tom smjeru,misterija-pojašnjenje pa nova misterija-pojašnjenje i tako..(Uzmimo u obzir da se radi o Lynchu koji uglavnom u svojim radovima ne nudi skoro nikakva objašnjenja,tj jako malo )
To mi čak smislenija teorija.
Po meni Bob je morao nastati puno prije kao iskonsko zlo (indijansko naslijeđe odnosno tibetanske legende) tak da mi nema smisla da ga je rodila atomska eksplozija 1945. Ono što je eksplozija proizvela jest visoka razina elektriciteta a znamo da elektricitet omogućava prelazak iz jedne dimenzije u drugu.
"One chants out between two worlds, fire walk with me"
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:16   #1396
Nego što je s Dugpasima koje je spominjao Windom Earle?
Da to nisu ova bića šumari?
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:59   #1397
Ako koga zanima, o Woodsmanu i ostalima ima puno tog objašnjeno i isteoretizirano na ovoj stranici

Mislim, ove fan wiki stranice postoje skoro za svaku seriju. Samo pazite na spoilere
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:46   #1398
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Dok kod pravog Coopa je situacija da zasad ponavlja i upija što drugi kažu (osim onog da mu kolega "laže"
Zar jos nisi provalio da je sve ovo sa Dougiem samo san, a pravi Coop je i dalje zarobljen u BL.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:51   #1399
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Postoji masu teorija naravno,neki idu čak toliko daleko da smatraju da 1945.godina tj.nuklearna eksplozija nije početak zla,nego da se Bob ,nakon što su ga šumari izvadili iz zlog Coopa,vratio u prošlost,dakle 1945tu da širi još veće zlo,da on kao zli duh,isto kao i Mike,postoje mnogo prije nego je ona eksplozija uzrokovala otvaranje portala i dolazak zlih duhova,šumara.Pa je ???(Giant?Pitanje je jesu li to isti duhovi tj likovi) poslao duh ili sjeme Laure Palmer isto u to vrijeme na zemlju kao nekakav antipod Bobu.Ima masu teorija...Ne znam,meni zasad Lynch dosta toga (u hodu) pojašnjava i serija ide u tom smjeru,misterija-pojašnjenje pa nova misterija-pojašnjenje i tako..(Uzmimo u obzir da se radi o Lynchu koji uglavnom u svojim radovima ne nudi skoro nikakva objašnjenja,tj jako malo )
Zanimljiva teorija. I nije da nema smisla. Samo mi je ipak teorija da je eksplozija pocetak tog zla, logicnija nekako.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:11   #1400
Quote:
Lynch fan kaže: Pogledaj post
Zar jos nisi provalio da je sve ovo sa Dougiem samo san, a pravi Coop je i dalje zarobljen u BL.
U pocetku sam i pomislio to, ali otkad je "Jade give two rides" stavila kljuc u sanducic i kad je Ben dobio kljuc, onda sam skuzio da nije to san. Ako se radi stvarno o snu, onda je cijeli Twin Peaks jedan veliki san..
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.