Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 20:54   #1
YouTube i autorska prava

Dobar dan ljudstvo

Imam jedan problemčić, odnosno nemam je već jedan moj korisnik, u biti to je isto kao da ja imam

Radi se o sljedećem: jedna tu jedna moja lokalna ekipa, snima jednu emisiju koja je dosta popularna na facebooku (ima neka grupa, page) i na YouTube-u. Radi se o grupi amatera koji imaju jedan zajednički hobi i jednom tjedno ili 2-3 puta mjesečno snime emisiju koja se onda uploada na njihov kanal. Dakle radi se o 100% autorskom radu.

E, sad nastupa problem. Budući da ja imam 100/30 donesu meni da to uploadam (file ima par GB) i to je sve išlo glatko do zadnjeg puta. Naime YouTube mi je uručio odbijenicu "alo momak, kuda? a autorska prava ostala u drugim rebatinkama?" I nula bodova.

Pregledam ja snimku i ustanovim da je za vrime jednog razgovora u prostoriji na radiju svirala Bohemian Rhapsody i ovaj odbije upload.

Da li je iko ima sličnih iskustava? Mislim, tehnički je problem rješiv u nekom studiju, ali ono... ovi nemaju za papar
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:57   #2
U produkciji uklonit pjesmu nekako? Moraš ju ukloniti jer neke ne prolaze filter. Makar mutirat pjesmu da ju algoritam ne prepoznaje.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 21:01   #3
E u tome i je problem, kako je mutirat kad je ona "ispod" razgovora? Govorim o našim tehničkim mogućnostima, u pravom studiju koji gušta bi oni propričali na drugom jeziku
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 21:07   #4
Raw record file, sa odvojenim soundom, učitat u neki Adobe ili nešto malo jače i tamo se igrat sa sound lineovima. Ako je snimano u single-file format onda ste jebali ježa i morat ćete se igrati EQ po frekvencijama, kako mutirat pozadinu a da bitno ne dirate. sve izvan govornog ćete morat mutirat nekako ili stišat.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.