Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2006., 11:18   #21
Tako nekako... I da, celavost jeste nasljedna, bar u 98% slucajeva se radi o MPB (male pattern baldness). I najvise se prenosi sa majcine strane. Prije se smatralo da su celavci veci muskarci jer kao imaju vise testosterona (ili DHT-a) u sebi, sto nije nimalo tocno, bitno je samo koliko tih hormonalnih receptora, odnosno enzima 5-AR imas u tjemenu. Zbog toga neki bodybuilderi nece nikada biti celavi bez obzira koliko AAS-a budu uzimali.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 21:44   #22
jebate, pa fakat ste pametni a gel? pjena recimo...može li to naštetiti?
bart_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 13:11   #23
Quote:
bart_85 kaže:
jebate, pa fakat ste pametni a gel? pjena recimo...može li to naštetiti?
Ne, mislim da to ne utječe na ispadanje kose. Ipak moras znati da je sve to kemija i mozda nije skroz zdravo, ali ne vjerujem da ima veze s čelavosti
__________________
Kako sam odabrao pvc stolariju. Ako ću ikada trebati knjigovodstvo, ovdje je sve što mi treba
Jaasper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 17:01   #24
Quote:
bart_85 kaže:
jebate, pa fakat ste pametni a gel? pjena recimo...može li to naštetiti?
To ne steti ako nisi predodređen za celavost. No ako jesi, to ti definitivno ubrzava taj proces.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 18:03   #25
Quote:
bart_85 kaže:
jebate, pa fakat ste pametni a gel? pjena recimo...može li to naštetiti?
steti ali malo

ako se kosa opere nakon upotrebe gela ili laka za kosu ili pjene

ako se ne pere onda steti malo vise
vokaj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 19:13   #26
da li se čelavost može spriječiti? ja imam predispoziciju s tatine strane, ali on je ćelav po tjemenu, a meni više ispada sa čela (tako je otprilike imao djed s mamine strane, ali on nije bio ćelav, samo je imao visoko čelo). zabrinjava me što mi u zadnjih par tjedana ispada jako puno kose, na zadnjem pranju mi je ispao doslovno busen kao da ga je nteko iščupao
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 20:32   #27
Pa za ćevaost postoji jedan lijek koji mnogi koriste, a nedavno je došao u Hr, a to su Vichyeve ampule protiv ćelavljenja koje se umasiraju u kosu (ili u ono što vam je ostalo od nje ). Taj lijek ima jako dobru reputaciju i mnogi ljudi tvrde da im je pomogao. Treba se što ranije početi ga koristiti da učinak bude što bolji jer najbolje djeluje na kosu koja se stanjuje, a za kosu koje već nema su manje šanse da izraste, no ako nije prošlo previše vremena od ispadanja također može potaknuti ponovno rast. Uz to se može koristiti i Vichyev šampon protiv ispadanja kose. Ne mogu naravno sa 100%-tnom sigurnošću tvrditi da će pomoći, no trenutno je to koliko znam najbolji lijek.

Smiješno mi je kada ljudi kažu "ili oćelaviš ili ne oćelaviš" jer to nije baš istina. Većina muškaraca je u svojoj pedesetoj godini života proćelavo, a ipak manji postotak oćelavi u potpunosti da im ostane samo prsten.
Ako se radi o pravoj genetskoj ćelavosti prvi znaci ćelavljenja su vidljivi u većini slučajeva već između 20-e i 30-e godine života najčešće, zapravo mnogi već u ranim dvadesetima znaju biti proćelavi što je vidljivo kod dosta mladih. U većini slučajeva (no ne u svim) se tada oćelavi do kraja- počne sa zaliscima koji se porudbljuju, pojavi se na vrhu glave malo više odozada isto mjesto na kojem se kosa počne gubiti. Na kraju ostane samo most između prednjeg i stražnjeg dijela koji sa vremenom nestane. No ima i onih kojima kosa opada naravno odmah po cijelom tjemenu ili na drugačije rijeđe načine. Ima ljudi koji ćelave cijeli život, a opet ne oćelave do kraja, a ima onih koji izgube svu kosu u mjesec dana, no to je na sreću rijetko.

Jače ispadanje kose može biti uzrokovano i godišnjim dobima, znači na jesen i proljeće što je sasvim normalno i ne znači da se ćelavi.
Kod genetske ćelavosti vlasi se stanjuju jer se korijen smanjuje, sve sporije rastu i na kraju jednostavno nestanu i takav način ćelavljenja je najčešći.
Većina ljudi ne oćelavi do kraja jer obično i mnogi prije posijede, a sijeda kosa ne opada kažu. Sijeda kosa se može lagano razrijediti sa godinama, ali nikada ne može imati tipičan tok ćelavljenja kao kod genetske ćelavosti i u pravilu sijedi ljudi ne ćelave, te vam mogu garantirati da niti Oliver Dragojević, niti Bill Clinton neće oćelaviti.

Ako vas zanima da li imate predispozicije da ćelavite, tada uzmite češalj, napravite si na tjemenu negdje ravnu stazu i razmanknite kosu da joj vidite dno. Ako vam je kosa jako heterogena, tada postoji mogućnost da su to prvi znaci ćelavljenja, a ako je kosa homogena, tada je može se reći nasljedno ćelavljenje isključeno. Što znači heterogeno vlasište? To znači da vam sve ili većina vlasi nisu jednake duljine i debljine, već da su različite od kojih mnoge jako tanke,a druge normalne debljine + još neki prazni dijelovi na tjemenu bez kose.
Meni je primjerice kosa jako debela, žilava i homogena na prednjem dijelu glave, a na stražnjem dijelu je dosta tanja nego sprijeda i heterogenija, no ta razlika se ne vidi golim okom, niti se stanje mijenja zadnjih par godina, stoga ne moraju postojati neka određena pravila.

Što god bilo preporučam Vichyeve ampule protiv ispadanja + šampon protiv ispadanja. To mogu koristiti i oni koji naravno ne ćelave jer ako ništa drugo, kosi sigurno neće štetiti.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 22:07   #28
Quote:
x-type kaže:
da li se čelavost može spriječiti? ja imam predispoziciju s tatine strane, ali on je ćelav po tjemenu, a meni više ispada sa čela (tako je otprilike imao djed s mamine strane, ali on nije bio ćelav, samo je imao visoko čelo). zabrinjava me što mi u zadnjih par tjedana ispada jako puno kose, na zadnjem pranju mi je ispao doslovno busen kao da ga je nteko iščupao
Nikakve Vichyeve ampule, takvih preparata ima milijun, nedokazanih, a i sam sam ih probao, na meni nisu radile, a koristio sam ih i dulje i intenzivnije nego oni to preporucuju.

Lijek za celavost... Takozvani Big 3!!! A to ti je, Propecia tablete (finasterid 1 mg), Minoxidil 5% losion i Nizoral sampon (Ketaconazol 2%). Imas dosta velike sanse da sacuvas to kose sto imas i malo manje sanse da obnovis malo onoga sto ti je ispalo. Sto prije pocnes koristit to bolje. Propecia, finasterid je inhibitor 5-alfa reduktaze i na taj nacin sprecava pretvorbu testosterona u DHT. Uzima se jedna tableta dnevno. Minoxidil 5% (Rogaine/Regaine ili neki generic) nanosi se na tjeme, na celavi dio ili potencijalni celavi dio, 1 ml 2 puta dnevno, najbolje bi bilo sa razmakom od 12 sati. To bi ti trebalo pomoci da obnovis ono kose sto je ispalo. I Nizoral 2% sampon se koristi 2 ili 3 puta tjedno da bi ocistio tjeme jer tog osusenog minoxidila ostaje na tjemenu, a ketaconazol je i blagi anti-androgen. I tako citav zivot, odnosno dok namjeravas imat kosu, jer nakon prestanka uzimanja Propecie, monoxidila, rezultati se brzo vracaju, za 6 do 12 mjeseci si na mjestu gdje si poceo.

Inace, nemoj to niti pocet koristit ako ne mislis koristit bar godinu dana. Dosta je skupo, al' jebi ga, kol'ko para tol'ko kuzike. Moze se proci i jeftinije, kupujuci generic Propeciu, generic Minoxidil ili pak Proscar. Sve se to moze narucit preko interneta.

E da, umjesto finasterida se moze koristit i dutasterid. On je potentniji od finasterida jer blokira oba tipa, tip-I i tip-II 5-alfa reduktaze, dok fin blokira samo tip-II.

Propecia i Rogaine (Minoxidil) su jedina 2 dokazana lijeka protiv celavosti i odobrena od FDA. Dutasterid jos nije odobren u tu svrhu od FDA, ali ga koriste, usudim se reci, milijuni ljudi diljem svijeta. Eto, malo para, malo srece i kosa je na glavi.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 22:29   #29
Presađivanje kose

Kad smo već kod teme ćelavosti, ima li netko kakvu informaciju iz prve ruke o presađivanju kose? Kakva su iskustva, koje su moguće komplikacije i koliko su ljudi zadovolni rezultatima?
Atari_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 22:55   #30
Quote:
El Pájaro kaže:
Nikakve Vichyeve ampule, takvih preparata ima milijun, nedokazanih, a i sam sam ih probao, na meni nisu radile, a koristio sam ih i dulje i intenzivnije nego oni to preporucuju.

Pa naravno ako ti se tikva cakli ko izglancana kugla da ti ne pomažu Vichyeve ampule.
Ja sam malo surfao internetom prije negdje pola godine upravo zato da se uvjerim u istinitost djelovanja i bio sam na desetke stranih foruma i bilo je dosta puno ljudi koji su tvrdili da su im te ampule pomogle, a opet nisu baš tako prestrašno skupe- mislim 200 kuna, a koriste se 2 put godišnje, znači godišnje 400 kuna.
Neka čovjek bar proba, a ako mu neće djelovati neka kupi finasterid.

U najgorem slučaju uvijek može otići dr. Plečku hehe
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:03   #31
Ostavite se finasterida momci.Sad nakon što je prošlo nekoliko godina od njegove pojave na tržištu,uočeno je da je kod nezanemarivog postotka ljudi uzrokovao trajnu suspresiju HPTA osovine .
Suzbijanjem enzima 5-alfa-reduktaze zaustavlja se jedna stepenica konverzije testosterona u dihidotestosteron,najpotentniji adrogen,koji je odgovoran za one najbitnije stvari koje muškarca čine muškarcem
Zato,ostavite se tog smeća.Ak vas tak smeta čelavost,zašparajte rađe za transplataciju kose
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:10   #32
Quote:
Cijanid kaže:
Pa naravno ako ti se tikva cakli ko izglancana kugla da ti ne pomažu Vichyeve ampule.
Ja sam malo surfao internetom prije negdje pola godine upravo zato da se uvjerim u istinitost djelovanja i bio sam na desetke stranih foruma i bilo je dosta puno ljudi koji su tvrdili da su im te ampule pomogle, a opet nisu baš tako prestrašno skupe- mislim 200 kuna, a koriste se 2 put godišnje, znači godišnje 400 kuna.
Neka čovjek bar proba, a ako mu neće djelovati neka kupi finasterid.

U najgorem slučaju uvijek može otići dr. Plečku hehe
Meni je glava jos uvijek puna kose, na srecu pa sam na vrijeme poceo sa tretmanima. Da, kostaju oko 200 kn, malo vise, oko 220 kn. Al' tu se nalazi samo 12 ampula. Oni preporucuju jednu ampulu svaki dan ili svaka 3 dana tokom 2 mjeseca i tako 2 puta godisnje. Znaci, ako ces koristit svaki dan, treba ti 5 kutija za 2 mjeseca, znaci 10 kutija godisnje sto izlazi oko 2200 kn godisnje. Svejedno je opet jeftinije od onog tretmana sto sam ja spomenuo, mene to izađe oko 800 kn mjesecno. No ne mislim ja tako citav zivot, nakon određenog vremena cu se prebacit na generic fin i generic minox i proci cu mnogo jeftinije.
Mislim, neka proba, al' po meni je opet bolje krenuti na fin odma, ako se radi o MPB. Jer razmisli malo, ima li ikakve logike koristiti nesto 2 mjeseca, pa onda opet za 6 mjeseci tako?! Ti ces blokirat DHT ta 2 mjeseca i eventualno zaustavit ispadanje tokom koristenja, ali kad prestanes, DHT opet radi svoj posao. To bi mozda imalo efekta ali da se koristi svaki dan i stalno, a ne samo 4 mjeseca kako oni preporucuju.
Na stranici http://www.hairlosstalk.com na kojoj ima i dobro posjeceni forum, ljudi ne zele ni cuti za taj Vichy tretman, njih zanima uglavnom ono dokazano.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:18   #33
Quote:
batler kaže:
Ostavite se finasterida momci.Sad nakon što je prošlo nekoliko godina od njegove pojave na tržištu,uočeno je da je kod nezanemarivog postotka ljudi uzrokovao trajnu suspresiju HPTA osovine .
Suzbijanjem enzima 5-alfa-reduktaze zaustavlja se jedna stepenica konverzije testosterona u dihidotestosteron,najpotentniji adrogen,koji je odgovoran za one najbitnije stvari koje muškarca čine muškarcem
Zato,ostavite se tog smeća.Ak vas tak smeta čelavost,zašparajte rađe za transplataciju kose
Cuo sam i ja nesto o tome, zapravo citao, al' sve je to jos "rekla-kazala", nema niti jedne studije koja to potvrđuje. Dosta sam istrazivao po takvim temama finasterid-bodybuilding i dosta toga procitao. Uglavnom zasada nista ne povezuje finasterid sa npr. losijim anabolickim napretkom. Negdje cak i spominju da bi mozda i mogao imati pozitivan ucinak. Jer kao testosteron je glavni hormon za sintezu bjelancevina, a ne DHT, i DHT se nalazi u prostati i kozi uglavnom, dok testosteron u samom misicu. A finasterid sprecava pretvorbu testosterona u DHT sto automatski znaci da ostaje vise testosterona. Nemoj me uzimat za rijec, al' takvih je tema bilo. No to je sve jos bez ikakvih referenci, i dalje su to samo nagađanja.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:21   #34
Quote:
batler kaže:
Ostavite se finasterida momci.Sad nakon što je prošlo nekoliko godina od njegove pojave na tržištu,uočeno je da je kod nezanemarivog postotka ljudi uzrokovao trajnu suspresiju HPTA osovine .
Suzbijanjem enzima 5-alfa-reduktaze zaustavlja se jedna stepenica konverzije testosterona u dihidotestosteron,najpotentniji adrogen,koji je odgovoran za one najbitnije stvari koje muškarca čine muškarcem
Zato,ostavite se tog smeća.Ak vas tak smeta čelavost,zašparajte rađe za transplataciju kose

Pa kaj ak neće biti muškarci, bar će imati kosu! A kada prestanu biti muškarci, onda će ih drugi muškarci

Meni transplantacija kose ne izgleda uopće primamljivo, zapravo mislim da ako trebam oćelaviti da ću radije to izabrati ako ne postoji manje bolan način nego ići pod nož, te da mi sade rižu u glavu.
Premda kažu da ta transplantirana kosa nikada ne ispada.

Ma kažem ja....Vichy ampule se mogu uzeti bez straha, neće nikoga pretvoriti u pičku, a i ništa se ne pije, već samo nanosi na tjeme. U najgorem slučaju neće pomoći, a u najboljem slučaju sačuvati ćete nešto kose.
U kakvim si ljudi sve otrovima peru kosu počevši od raznog smeća a'la Head'n Shoulders, pa na dalje koja se zasnivaju na agresivnim djelovanjima, tada se ne trebaju bojati Vichy ampula jer su znanstvenici 10 godina radili na tim ampulama, a i Vichy je danas vjerojatno najpriznatiji proizvod.

U jedno sam siguran, a to je da kada sam imao hrpu peruti godinama od koje su mi se stvarale krvave kraste na glavi i kada niti jedan šampon nije koristio, probao sam Vichyev protiv peruti i već nakon 3 pranja je potpuno nestala perut. Jedina mana je bila da mi se nakon kojih 20 pranja od tog šampona počela jače i brže mastiti kosa, no kada vam nestane perut lako promijenite šampon, no tada je najbolje uzeti običan Vichyev šampon. Zaboravite na Head'n Shoulders jer od te usrane kemikalije sam dobio još veće rane na glavi jer to sranje djeluje kao domestos- sa peruti vam skine sa glave i sve ostalo. Vichy je siguran i ima šampone za sve moguće svrhe od kojih sam se barem za jednu uvjerio da djeluje- uklanja perut.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:29   #35
Quote:
El Pájaro kaže:
Meni je glava jos uvijek puna kose, na srecu pa sam na vrijeme poceo sa tretmanima. Da, kostaju oko 200 kn, malo vise, oko 220 kn. Al' tu se nalazi samo 12 ampula. Oni preporucuju jednu ampulu svaki dan ili svaka 3 dana tokom 2 mjeseca i tako 2 puta godisnje. Znaci, ako ces koristit svaki dan, treba ti 5 kutija za 2 mjeseca, znaci 10 kutija godisnje sto izlazi oko 2200 kn godisnje. Svejedno je opet jeftinije od onog tretmana sto sam ja spomenuo, mene to izađe oko 800 kn mjesecno. No ne mislim ja tako citav zivot, nakon određenog vremena cu se prebacit na generic fin i generic minox i proci cu mnogo jeftinije.
Mislim, neka proba, al' po meni je opet bolje krenuti na fin odma, ako se radi o MPB. Jer razmisli malo, ima li ikakve logike koristiti nesto 2 mjeseca, pa onda opet za 6 mjeseci tako?! Ti ces blokirat DHT ta 2 mjeseca i eventualno zaustavit ispadanje tokom koristenja, ali kad prestanes, DHT opet radi svoj posao. To bi mozda imalo efekta ali da se koristi svaki dan i stalno, a ne samo 4 mjeseca kako oni preporucuju.
Na stranici http://www.hairlosstalk.com na kojoj ima i dobro posjeceni forum, ljudi ne zele ni cuti za taj Vichy tretman, njih zanima uglavnom ono dokazano.

Mislim da si malo krivo shvatio. Jedna kutija Vichya je prvi tretman koji se mora u određenom roku potrošiti. Za pola godine se kupuje druga kutija i to je drugi tretman i to je sve skupa 400 kuna.
A što se zna da "jest" i "nije" potvrđeno? Pa po onome što ljudi pričaju, a ja sam čuo i od ljudi iz RL i pročitao sa raznih foruma da mnogima taj Vichy djeluje i pomaže. Čak je mislim na Velesajmu bilo održano predavanje o tim ampulama i načinu kako djeluju protiv ispadanja kose. Sve će vrijeme pokazati i vidjeti ćemo što će ljudi reći.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 23:47   #36
Quote:
Cijanid kaže:
Mislim da si malo krivo shvatio. Jedna kutija Vichya je prvi tretman koji se mora u određenom roku potrošiti. Za pola godine se kupuje druga kutija i to je drugi tretman i to je sve skupa 400 kuna.
A što se zna da "jest" i "nije" potvrđeno? Pa po onome što ljudi pričaju, a ja sam čuo i od ljudi iz RL i pročitao sa raznih foruma da mnogima taj Vichy djeluje i pomaže. Čak je mislim na Velesajmu bilo održano predavanje o tim ampulama i načinu kako djeluju protiv ispadanja kose. Sve će vrijeme pokazati i vidjeti ćemo što će ljudi reći.
Ja bi prije rekao da si ti krivo shvatio. Na kutiji lijepo pise, preporucuje se ampule koristiti svakodnevno ili barem tri puta tjedno u razdoblju od najmanje 2 mjeseca. Sve i da ih koristis 3 puta tjedno, trajat ce ti manje od mjesec dana. A kamoli i da ih koristis svaki dan. Mislim, takovo istrazivanje je Vichy proveu na 240 muskaraca i zena u razdoblju od 3 mjeseca. 3 mjeseca je pekratak rok kad pricamo o MPB (male pattern baldness).
To "potvrđeno", mislim dokazano, znaci da je odobreno od strane FDA. A kao sto prije rekoh, to su samo Propecia i Rogaine (Minoxidil).
Ja bi volio da te ampule doista rade, al' eto, ja sam ih koristio 2 mjeseca, potrosio sam 5 kutija jer sam ih koristio svaki dan, nisam vidio niti najmanju promjenu, a kose je i dalje bilo dosta na jastuku i u kadi nakon tusiranja. A vec 2 mjeseca nakon koristenja Propecie i Minoxa, ispadanje kose se svelo na manje od 10 dlaka dnevno, a kosa je malo ocvrsnula cak i na zaliscima gdje sam primjetio da se polako pocela povlacit.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 00:10   #37
@ El Pajero
ti tvoji preparati te dodju oko 800 kn na mjesec rajt?

@ ostali
te vichy ampule kako se tocno zovu ili link neki? i koji sampon ide u paru s tim?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 00:27   #38
Quote:
El Pájaro kaže:
Ja bi prije rekao da si ti krivo shvatio. Na kutiji lijepo pise, preporucuje se ampule koristiti svakodnevno ili barem tri puta tjedno u razdoblju od najmanje 2 mjeseca. Sve i da ih koristis 3 puta tjedno, trajat ce ti manje od mjesec dana. A kamoli i da ih koristis svaki dan. Mislim, takovo istrazivanje je Vichy proveu na 240 muskaraca i zena u razdoblju od 3 mjeseca. 3 mjeseca je pekratak rok kad pricamo o MPB (male pattern baldness).
To "potvrđeno", mislim dokazano, znaci da je odobreno od strane FDA. A kao sto prije rekoh, to su samo Propecia i Rogaine (Minoxidil).
Ja bi volio da te ampule doista rade, al' eto, ja sam ih koristio 2 mjeseca, potrosio sam 5 kutija jer sam ih koristio svaki dan, nisam vidio niti najmanju promjenu, a kose je i dalje bilo dosta na jastuku i u kadi nakon tusiranja. A vec 2 mjeseca nakon koristenja Propecie i Minoxa, ispadanje kose se svelo na manje od 10 dlaka dnevno, a kosa je malo ocvrsnula cak i na zaliscima gdje sam primjetio da se polako pocela povlacit.

A jesi tvrdoglav, ne ide ti matematika. Piše točno ovako: "za optimalnu učinkovitost preporučujemo njegu s 1 ampulom dnevno ili najmanje 3 ampule tjedno u periodu od 2 mjeseca".
Znači ti jednu kutiju sa 12 ampula trebaš potrošiti najkasnije u 2 mjeseca. Nakon pola godine kupuješ drugu kutiju i sve ispočetka. Tako teško za shvatiti?

A sada ću ti reći nešto što očito ne shvaćaš, a to je da se ispadanje kose ne broji po broju ispalih vlasi sa glave na jastuku ili u kadi jer sve vlasi koje ti ispadnu ponovno narastu. Meni se znao sa cijelog tjemena sakupiti pramen ispalih vlasi u samo jednom istresanju kose i svejedno nisam zbog toga oćelavio. Pogotovo na jesen i proljeće se to događa. Kosa ispada tako da postaje sve tanja i tanja, a vlasište sve heterogenije, a to se najbolje vidi da gledaš vlasište pri od dna gdje počinje rasti. Vichy djeluje tako da nakon tek par tjedana ili koji mjesec ti vidiš promjene tako da ti vlasi postaju deblje.

Uvijek ti za vrijeme tuširanja ispadne par stotina vlasi, a i svaki put kada prođeš rukom kroz kosu možeš ih imati 10 na ruci i opet to ne znači da ćelaviš. Ako po otpalim dlakama mjeriš potencijalnu ćelavost, onda se tek zabrini kada ti u ruci ostane cijeli pramen. Jedno je sezonsko ispadanje kose, a sasvim druga stvar je ćelavljenje, a mnogi to dvoje brkaju i misle da ak im ostane par dlaka u ruci da je ćelave, no kosa mora ispadati jer se tako obnavlja i raste nova.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 00:31   #39
Quote:
hana kaže:
@ El Pajero
ti tvoji preparati te dodju oko 800 kn na mjesec rajt?

@ ostali
te vichy ampule kako se tocno zovu ili link neki? i koji sampon ide u paru s tim?

To su Vichy ampule protiv ispadanja kose....nekak ih još zovu Aminexil mislim, ali to ne moraš reći prodavačici. Imaš za muške i za ženske. Uz njih ide Vichy šampon protiv ispadanja kose. Sve to dobiješ u apoteci.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 00:32   #40
Quote:
hana kaže:
@ El Pajero
ti tvoji preparati te dodju oko 800 kn na mjesec rajt?

@ ostali
te vichy ampule kako se tocno zovu ili link neki? i koji sampon ide u paru s tim?
Rajt! Za sada, al' skresat cu te troskove za koji mjesec, korist cu samo generic proizvode, koji su navodno isti kao i pravi. Posto vidim da si zensko, samo da napomenem, Propeciu ne smiju koristiti zene!!! One mogu recimo minoxidil 2% ili neke druge tretmane, tipa Vichy Dercos Aminexil SP94.

Vichy Dercos Aminexil SP94 - postoji tretman za muskarce i za zene. Tu imas nekakvih informacija http://www.aminexilpitanje.com.hr/ ili tu http://vichy.parsek.tv/aminexil/hr/flash/index.html
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.