Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2006., 01:24   #61
mene je od tih tableta tako jako bolio, da sam morao prestati pit, unatoč silnoj dobroj volji. za gel rekoh- ništa od njega.
i utrljavao sam na zagrijanu kožu.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 01:42   #62
Quote:
decec kaže:
mene je od tih tableta tako jako bolio, da sam morao prestati pit, unatoč silnoj dobroj volji. za gel rekoh- ništa od njega.
i utrljavao sam na zagrijanu kožu.
ja nisam doktor ali imam neko svoje razmišljanje za koje mislim i nadam se da je realno i logično

kljukati se nekim tabletama sigurno nije riješenje jer koliko može koristiti sigurno toliko i šteti (primjer antibiotici) - barem ne dugotrajno rješenje jer bolest kao što je vitiligo nešto uzrokuje, kao što je netko već spomenuo i to se treba otkriti ako je moguće, sad to može biti neka vrsta alergije, možda na stres, ali možda i na hranu...
sumnjam da se takvo nešto što spada u 'neizlječive' bolesti može riješiti dugotrajno utrljavanjem nekih kremica ili sl. jer vjerujem da problem/uzrok dolazi 'iznutra' a ne sa površine kože tako da se i treba tretirati iznutra!
kod takvih vrsta poremećaja odmah mi pada na pamet prehrana no ne mora to biti točno, nisam kao što rekoh treba potražiti stručnu pomoć..
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 02:26   #63
ma znam i za takve teorije, ali opet kako i što treba učiniti?
znam i za slučajeve kad se u nekih vitiligo spontano povukao, i to sa najgorih mjesta: lice, šake, kosa...
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:00   #64
Quote:
decec kaže:
ma znam i za takve teorije, ali opet kako i što treba učiniti?
znam i za slučajeve kad se u nekih vitiligo spontano povukao, i to sa najgorih mjesta: lice, šake, kosa...
Kod mene je to slučaj. S ruku potpuno, na kosi nisam ni imala, a na licu sam imala oko očiju, ali mi se skoro skroz povuklo. Još imam fleku na vratu (jedinu koja je veća i par manjih na leđima). Ja imam sreće da mi nije bilo izraženo, ljudi su mi ove oko očiju primjetili tek kad se počeo povlačiti jer je tu gdje se vraćao pigment prvo bilo dosta tamnije da bi se polako izjednačilo. Smanjuje se i ova na vratu, a najsporije idu one na leđima. Primjetila sam da se prije vraća pigment na onim mjestima koja su otvorena, a ne ispod odjeće (ruke, lice)

A mislim da je rivica dobro rekla, bar u mom slučaju. Kod mene sumnjaju da je vitiligo došao kao posljedica, kombinacije stresa i ulceroznog kolitisa (stres je i bio zbog saznanja da sam se razbolila od prilično gadne bolesti)
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 20:10   #65
Quote:
Cordelia kaže:
A mislim da je rivica dobro rekla,
rekao

šteta što ne mogu promijeniti username koliko vidim, svi mislie da sam ona
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 22:55   #66
Quote:
rivica kaže:
rekao

šteta što ne mogu promijeniti username koliko vidim, svi mislie da sam ona

Moje duboko izvinjenje, ali nekako mi je nick bio više ženski, no naviknut će se ljudi, nisi ni prvi ni zadnji kojem brkaju spol po nicku.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:09   #67
A kak to da ti se spontano povukao, što si sve napravila, jesi pila neke lijekove...daj reci.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:37   #68
da to sam i ja već čula za vitiligo da dolazi najčešće kao posljedica nekog šoka ili stresa ! E sada da se povče sponatno nisam čula ! Reci nam što si radila ???
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 04:46   #69
Bok,ljudi!!!Evo mene zanima malo više o toj bolesti.Kako vam točno izgledaju mrlje!Zato što je meni na ruci odjednom izbila neka bijelo-roskasta mrljica(puno svjetljija od cijele kože) i kroz par dana se bome lipo proširila,sad je to jedan lipo krug promjera negdi oko 4 cm!!!Jel to vitiligo?Ajme majko,strah me !
Reci te mi da je to samo mala alergijica!
Morat ću kod doktora znam,ali ne volim ići kod njih,ali morat ću.Dajte i vi mi nešto recite.Unaprijed hvala!
nellaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 21:07   #70
Mene zanima

Ajd ako imaš neki kontakt, ili znaš nešto provjereno, stavi gore da ljudi vide.
Ja znam da je zasad jedini siguran lijek sunčanje na mrtvom moru u Izraelu, traje oko mjesec dana, i 100 % prolazi, ali ne sve odmah, na licu i tamo di je koža mekanija prođe, al šake i laktovi - treba par puta.
 
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 20:38   #71
Quote:
bubinho20 kaže: Pogledaj post
Ja znam da je zasad jedini siguran lijek sunčanje na mrtvom moru u Izraelu, traje oko mjesec dana, i 100 % prolazi
Heh koliko bi me to koštalo da otiđem tamo??
Ja ti imam oko očiju, na prsima dijametra 3 cm ali na koljinima mi se povuklo.. neznam kak ali sad mi se proširilo na očima...
__________________
There is no place like 127.0.0.1
..:RiDdLe:.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 02:33   #72
mama mi ima toga po rukama, al nije ničim izličila.. nisam čak ni sigurna jel to izlječivo.. al svakako, bez kompleksa i bit ce sve oke
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:33   #73
Ja imam vitiligo vec 15 g valjda, pojavio mi se prvo po clancima ruku , a onda oko ociju i po licu, te na laktovima, najvjerojatnije od stresa..uglavnom jako kompleksiram od njega i nema sanse da se negdje pojavim nenasminkana..raspitivala sam se na sve strane..ali lijeka nema, kad sam saznala za vitix, odmah sam pohrlila, ali i nakon par tretmana nisam zamijetila neke promjene, u Americi se navodno lijeci i sa UV zracenjem, kod nas nista, navodno se moze, siriti , stagnirati ili nestati sam od sebe, ovisi koje ste srece..meni se nije jako sirio vise.Sad koristim, ne sad nego vec dugo, otkad sam ga otkrila;Coverderm kozmetiku za kamuflazu..jedno vrijeme bilo ga je kod nas u Hrvatskoj, al kako smo zaista zaostali u svemu, a i poprilicno je skupa ta kozmetika, prije par godina ga je nestalo, pisala sam mailove cak u Italiju..i nekako dosla do Beograda, odakle sam onda narucila,zelim svima koji imaju vitiligo poruciti, da ako ikako mogu ne kompleksaju, jer ionako njihovi partneri/ce..to ni ne primijecuju, al eto..ja jako patim zbog njega..svjesna sam medjutim da mi lijeka nema.Jos jedan prijedlog..u svijetu postoje udruzenja oboljelih od vitiliga , pa bi bilo zgodno da ima neko i kod nas..gdje ljudi izmjenjuju iskustva o novostima na tom podrucju..kod nas nema ni takvo nesto..mnogi misle cak da je prenosiv, zarazan i sta ja znam..ma i sami znate da zivimo na balkanu..a jadni li smo..zelim vas sve puno pozdraviti i poruciti..glavu gore ima puno gorih stvari i za utjehu , negdje sam procitala, da ljudi s vitiligom rjedje obolijevaju od nekih teskih bolesti, pa ako u tom ima istine, onda svako zlo za neko dobro, sretno!pusa svima
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 01:18   #74
Imamo dvije teme o vitiligu, pa jel bi se moglo spojiti u jednu?
https://www.forum.hr/showthread.php?t...light=vitiligo

Inače, jel ima nešto novo za vitiligo, osim tog uglavnom beskorisnog Vitixa, kojeg sma koristio skoro dvije godine i ništa. Sad je opet zatoplilo, sunce je jače, i vrlo brzo i lako izgorim vani, a trenutno nemam love za ove skupe kreme za sunčanje, pa koristim neki šrot.

Dakle, ima li nešto novo o vitiligu?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 15:49   #75
sve se moze kada se hoce!

ne slazem se da je uzrok vitiligu stres! mislim da bi u tom slucaju svi hodali kao dalmatinci imam ga i ja i trenutno sam u kontaktu sa georgijem, javim vam rezultat. prije toga sam koristila vitix i nista. protopic je dobar ali lijecenje traje najmanje 6 mjeseci pa mi travar zvuci primamljivije. pozz viti braco i sestre!
 
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 19:02   #76
Pozdrav

Da li je netko čuo za EXCIMER LASER i da li zna gdje se može na terapiju, RH, Eu i bilo što o toj terapiji?

Link: http://www.skinlaserdubai.com/html/v...sis_laser.html

Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 10:29   #77
Čuli smo da lijek od Rangelova ne može preko granice, kako ga nabaviti? Navodno da pokazuje uspješnost terapije u 99%.
Deny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 19:31   #78
ja jos uvijek koristim Elidel. u neka podrucja mi se vrati pigment...
i svi koji me znaju primjecuju pomak.
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 15:36   #79
Pozdrav sima

Cao ljudi. Imam vitiligo vec 17 god. a dobila sam ga u 3 godini zivota kao malo dijete.Sad je vec jako prosiren i progresivan.Koristila sam puno toga ukljucujuci kremu Vitix,Bepanthene,Puvu (suncanje na Salati pod ultraljubicastim svjetlom),tablete i terapiju iz Kube(koja ima centar za lijecenje vitiliga), nista,zapravo nezamjetljiv rezultat..ali evo ne odustajem i nadam se da ce se ubrzo izumiti neki efikasniji lijek,a na netu sam nasla Bioskin "AN ALL ITALIAN DISCOVERY, IT IS CALLED BIOSKIN® THE LATEST COLD-LIGHT MICROPHOTOTHERAPY FOR THE CARE AND THE TREATMENT OF THE VITILIGO."
Nagadjam da je vjerovatnu u pitanj odredena sumica eura ali ako pomaze i ako itko ima s tim iskustva i acculy vidio da je nekom pomoglo tj.da se rezultat vidi na vecem komadu koze(bez ovog rekla kazala) neka da komentar, a i naravno neka pisu svi sa novim iskustvima
Super je da vidim mlade ljude na forumu da pricaju o ovoj prilicno zaj---noj autoimunom bolesti,(manom) ,estetskim nedostatkom ili kako god.
Drzite se, jer ono sto vas ne slomi samo vas ojaca
pozdrav svima
EvenFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 20:56   #80
Vitiligo Help

Imam vitiligo...i saznala sam za Georgija Rangelova...ali, da bi naručila čaj i kremu treba mi netko iz susjedne države srbije. e pa tu je nastao problem, jer nikoga ne poznajem i ne znam nikoga od tamo. zbog toga tražim nekog tko već naručuje čaj i kremu ako bi mogao duplo za mene. ja cu naravno platiti svoj dio. Iz zg sam. HVALA
traperice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.