Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2006., 02:39   #1
Sve za vjenčanja u Slavoniji

Pozdrav svima!
napokon vam se i ja pridružujem
pročitala sam puno zanimljivih ideja, ali problem je što se uglavnom sve potebno nalazi u ZG.
Mene zanima što se sve i na kojim mjestima, i ako imate cijene, može pronaći u OS, baloni, mašne, svijeće, ukrasni papiri, staklenke, neki keramičar ili svjećar što rade po narudžbi, pozivnice, zahvalnice, bend, ukrasi za kolače itd., itd., itd., sve što je potrebno za svatove a što mi trenutno ne pada na pamet.
Koliko je ranije potrebno iznajmiti vjenčanicu, cijene, iskustva? Šivanje ili iznajmljivanje?
Ukratko sve preporuke i savjeti su dobrodošli
pinnky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 21:16   #2
Quote:
pinnky kaže:
Pozdrav svima!
napokon vam se i ja pridružujem
pročitala sam puno zanimljivih ideja, ali problem je što se uglavnom sve potebno nalazi u ZG.
Mene zanima što se sve i na kojim mjestima, i ako imate cijene, može pronaći u OS, baloni, mašne, svijeće, ukrasni papiri, staklenke, neki keramičar ili svjećar što rade po narudžbi, pozivnice, zahvalnice, bend, ukrasi za kolače itd., itd., itd., sve što je potrebno za svatove a što mi trenutno ne pada na pamet.
Koliko je ranije potrebno iznajmiti vjenčanicu, cijene, iskustva? Šivanje ili iznajmljivanje?
Ukratko sve preporuke i savjeti su dobrodošli
Što se tiče Osijeka jedina stvar koju ti toplo preporučam je da ne uzimaš agenciju za svadbe jer su užas. Vjenčanicu svakako iznajmi dođi ranije šta te košta pa je lijepo sebi rezerviraš.Nisam sigurna jesi našla salu i gdje bi imala feštu ali odi u Hotel Osijek i neka ti daju preporuke, a tamo mi se čini dobro za svadbu jako.
__________________
LoveŽeks
zeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 13:47   #3
Meni su bili svatovi prije 3 mjeseca (u OS sam), tako da mi je sve to još dosta "friško", ali nisam toliko istraživala da bih ti mogla biti od puno koristi. Mogu ti samo navesti moja iskustva. Vjenčanicu sam uzela u Modini, Pejačevićeva ulica, uz Katedralu. Nije bila skupa, a meni je bila prekrasna! Dosta jednostavna, a opet posebna. Mogu ti poslati sliku ako želiš... Vjenčanice se okolo uglavnom kreću od 1500 kn (stare i sto puta iznošene) do 3500-4000 (za prvo nošenje, kolekcija 2006./2007.). Naručila sam Katine kolače, i bili smo prilično zadovoljni s njima. Cijena ti je 55-60 kn po kili gdje god sam pitala. Nisam imala ogromne svatove, tako da je sve to bilo jednostavnije za organizirati. Večeru smo imali na Kopiki, i bilo je sasvim OK. Budući da sam svjetlije puti, a sunce još nije grijalo kao ovih dana, išla sam na ono špricanje bojom za tamnjenje u Perlu (kod Zrinjevca), i s tim sam bila jako zadovoljna. Cure su super. 120 kn je za cijelo tijelo. S tim da sam bila na probi tjedan dana prije da ne bih bila šarena u svatovima. Pozivnice smo pravili sami, kao i konfete. Puno povoljnije ti ispadne - ako si kreativna. Sve ostalo su radili privatnici ili poznanici - cvijeće, šminkanje, tortu, frizuru. Ako te bilo što zanima više, pitaj...
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:00   #4
Quote:
pinnky kaže:
Mene zanima što se sve i na kojim mjestima, i ako imate cijene, može pronaći u OS, baloni, mašne, svijeće, ukrasni papiri, staklenke, neki keramičar ili svjećar što rade po narudžbi, pozivnice, zahvalnice, bend, ukrasi za kolače itd., itd., itd., sve što je potrebno za svatove a što mi trenutno ne pada na pamet.
Ukratko sve preporuke i savjeti su dobrodošli
e ovo bi i mene eventualno zanimalo za svijece. ili neko mjesto gdje se mogu naci gotove svijece u svim bojama i velicinama.
inace u superu skroz dolje trgovina (tamo skroz dole iza medjimurje pleta) sam primjetila da imaju dosta dobar izbor tih ukrasa i đinđa za svatove, cak i za kolace. samo nemaju bas lijepe svijece
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 01:50   #5
Quote:
silly_me kaže:
Meni su bili svatovi prije 3 mjeseca (u OS sam), tako da mi je sve to još dosta "friško", ali nisam toliko istraživala da bih ti mogla biti od puno koristi. Mogu ti samo navesti moja iskustva. Vjenčanicu sam uzela u Modini, Pejačevićeva ulica, uz Katedralu. Nije bila skupa, a meni je bila prekrasna! Dosta jednostavna, a opet posebna. Mogu ti poslati sliku ako želiš... Vjenčanice se okolo uglavnom kreću od 1500 kn (stare i sto puta iznošene) do 3500-4000 (za prvo nošenje, kolekcija 2006./2007.). Naručila sam Katine kolače, i bili smo prilično zadovoljni s njima. Cijena ti je 55-60 kn po kili gdje god sam pitala. Nisam imala ogromne svatove, tako da je sve to bilo jednostavnije za organizirati. Večeru smo imali na Kopiki, i bilo je sasvim OK. Budući da sam svjetlije puti, a sunce još nije grijalo kao ovih dana, išla sam na ono špricanje bojom za tamnjenje u Perlu (kod Zrinjevca), i s tim sam bila jako zadovoljna. Cure su super. 120 kn je za cijelo tijelo. S tim da sam bila na probi tjedan dana prije da ne bih bila šarena u svatovima. Pozivnice smo pravili sami, kao i konfete. Puno povoljnije ti ispadne - ako si kreativna. Sve ostalo su radili privatnici ili poznanici - cvijeće, šminkanje, tortu, frizuru. Ako te bilo što zanima više, pitaj...
imam salu, fotografa i kolace. vjencanicu sam mislila traziti tek u 11., 12. mj. jer su mi svatovi tek u 5/07 (mozda sam malo pozurila s pripremama ), pa mislim da je mozda sad jos prerano?
posalji sliku od vjencanice i buketa ako mozes. takodjer sam izrazito svjetle puti pa me bas zanima spricanje. jel se to brzo ispire? ostaje li na odjeci? koliko se s time potamni? jesi li bila mozda u salonu MO-MI na kruznom? cula sam da ti tamo mogu napraviti vjencanicu po narudzbi? gdje si nasla materijal za izradu pozivnica i konfeta? za sad je to sve sto me zanima, ako se neceg sjetim, javit cu ti se.
pinnky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 09:19   #6
Quote:
pinnky kaže:
jesi li bila mozda u salonu MO-MI na kruznom?
ja sam bila jedno 3 puta i poljubila vrata svaki puta. imaju neko nenormalno radno vrijeme koje stalno mjenjaju. sad navodno rade dvokratno. a to mi nikako ne odgovara i ja odustala od njih. kupila sam si materijal za haljinu!


Quote:
pinnky kaže:
gdje si nasla materijal za izradu pozivnica i konfeta? za sad je to sve sto me zanima, ako se neceg sjetim, javit cu ti se.
najbolji izbor papira za pozivnice ti je "Eurotrade" na vijencu Jakova Gotovca - to ti je tamo onaj kvart iza cvjecarnice Clivia (blok centar). Trgovina je sva u staklu, prodaju kompjutorsku opremu i uredski pribor. Ja sam svoj materijal za pozivnice kupila u Zg, ali sam i nesto malo kod njih.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 14:28   #7
Moja šogorica je balone kupovala u nekoj trgovini u os, koja ima trgovinu i u vinkovcima. Mislim da je trgovina negdje kod supera, pa tu negdje u centru. Ja sam bila u trgovini u vinkovcima i nema šta nema. Čak prave kolače i torte...
__________________
Sve dobre stvari u životu su ili protuzakonite ili nemoralne ili debljaju!
Valery is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 19:16   #8
pinnky, zanima me za kojeg si se fotografa odlučila,koje su cijene i tako. Mi smo u potrazi za fotografom i glazbom trenutno. Za salu smo se odlučili. Izabrali smo Zelenkrov. (sve naj sam čula za tu salu, poslugu i sve ostalo.)
Ako netko ima nekakav prijedlog što se tiće banda u Os nek se slobodno javi...
glorya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 15:11   #9
gdje ste cvijece kupovali? za buket?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 12:42   #10
secer u vrecicama

zna li neko gdje ima onih secera u vrecici za kupiti? ne mora biti u Os, moze i neki drugi grad da narucim? po mogucnosti one duguljaste vrecice? moze i smedji secer...
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 02:01   #11
fotograf, band?

I mi smo na istom putu i u istoj dilemi...
Nakon sale i kolaca dosao je red i na fotografa i band...

Sto se fotografa tice - cula sam za katalinphoto, da rade i u Os (http://www.katalinphoto.com/HR/home.htm), ali malo mi je cudno jer ima samo broj moba, bez adrese, fiksnog broja, ... Je li itko cuo za njih, ili jos bolje imao iskustva s njima? Po onome sto pise na stranici cine mi se super!

Sto se banda tice, ne bismo nikako narodnjake, bila sam u jednim svatovima gdje je svirao Vigor i bilo je ok, i Golubica iz Vu nije losa, ... ali moj bi dragi neku kombinaciju tamburasa i klavijatura, navodno postoje neki u Vk koji su dobri, bas dogovaramo da ih cujemo jedne subote...

Uglavnom tko god ima bilo kakvih ideja za podrucje Os - molim vas javite se!!
arwen_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 09:41   #12
Jeste culi za ovu tiskaru? ili ste tamo cak svoje tiskali??

u djakovu su:

http://www.pozivnice.org/

kod njih mi se svidjaju neke pozivnice i cijene mi se cine ok. pa bi mozda otisla u djakovo drugi put kad odem baki u posjetu.. al da vas prije pitam, da ne idem djabe
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 10:29   #13
Salon vjenčanica Nikolina .... postoji i u Osijeku al ne bih vam točno znala reći gdje ... ja sam svoju tamo našla iz prve !!!


www.vjencanicenikolina.hr
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 23:54   #14
Quote:
arwen_ kaže:
I mi smo na istom putu i u istoj dilemi...
Nakon sale i kolaca dosao je red i na fotografa i band...

Sto se fotografa tice - cula sam za katalinphoto, da rade i u Os (http://www.katalinphoto.com/HR/home.htm), ali malo mi je cudno jer ima samo broj moba, bez adrese, fiksnog broja, ... Je li itko cuo za njih, ili jos bolje imao iskustva s njima? Po onome sto pise na stranici cine mi se super!

Sto se banda tice, ne bismo nikako narodnjake, bila sam u jednim svatovima gdje je svirao Vigor i bilo je ok, i Golubica iz Vu nije losa, ... ali moj bi dragi neku kombinaciju tamburasa i klavijatura, navodno postoje neki u Vk koji su dobri, bas dogovaramo da ih cujemo jedne subote...

Uglavnom tko god ima bilo kakvih ideja za podrucje Os - molim vas javite se!!


ja sam za svoju svadbu zvala bend iz osijeka star fish ....preporučio mi ih je jedan prijatelj koji je u tim vodama ...ali bili su zauzeti ....čuja sam da su jako dobri ..
darcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 15:10   #15
Quote:
glorya kaže:
pinnky, zanima me za kojeg si se fotografa odlučila,koje su cijene i tako. Mi smo u potrazi za fotografom i glazbom trenutno. Za salu smo se odlučili. Izabrali smo Zelenkrov. (sve naj sam čula za tu salu, poslugu i sve ostalo.)
Ako netko ima nekakav prijedlog što se tiće banda u Os nek se slobodno javi...
mi smo isto izabrali Zelenkrov i to za 16.06.2007
o njima sam čula sve najbolje...
od mog Dragog brat ima bed (inače su iz Đakova i super su),pa ako ti još treba mogu ti dati broj telefona pa se čuj s njima...oni će svirati i nama u svatovima
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 15:28   #16
Molim Vas da mi napišete gdje ćete praviti kolače i koliko koštaju, bilo da je privatno, bilo da je "firma" kao npr. Katini kolači!

Inače, ja sam si malo dala truda pa sam obišla salone s vjenčanicama.
Prvo i osnovno što si morate zamisliti točno što želite jer je izbor ogroman.
U salonu Isabella "moja" željena vjenčanica je oko 2500kn, u Stefani je 2800kn, a u Nikolini je 3600kn...Pa neka Vam ne bude teško, idite i isprobavajte i raspitujte se...
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 23:02   #17
Smile

Naše je vjenčanje 08/2007,iz Osijeka smo,salu smo uzeli clasic (ulica Jablanova)kuhare i konobare,svirače (ok bend).Sad smo u potrazi za fotografima.Ja sam vejnčanicu odlučila šivati u MO-MI tamo su mi super haljine jer sam već iznajmljivala neke za svatove.Pozivnice samo već izabrali,kolači su u stadiju naručivanja jedna naša poznanica če ih peći inače s tm se bavi...i naravno ostalo je još dosta toga al nadamo se da će sve bit kako treba.
xy99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 01:08   #18
Moje vjenčanje je u 5 mj., rezervirali smo salu na bazenima u Knezevim Vinogradima - dvije večere oko 120kn, zajedno sa poslugom i pripremom hrane, bend Viva - 6000kn, kolače rade dvije žene privatno, jedna torte, druga kolače, njihove cijene ne znam, ali ako nekog zanima mogu provjeriti i nabaviti broj telefona,foto i video - Foto "Mara" - mislim da je njihova cijena oko 4300kn - snimanje i 150 slika,vjenčanicu sam rezerirala u Isabelle - 4000kn. pozivnice sam nasla sto mi se svidjaju, ali jos je rano da ih rezerviram - 7kn/komad zajedno s tiskom, a zahvalnica ce mi biti slika 6kn/kom, na kojoj pise datum i imena. Mislila sam da darujemo nesto drugo, ali kad razmislim, slike su mi najbolji izbor jer sve ostalo bi prije ili kasnije zavrsilo u smecu. Revere cemo raditi sami, povoljnije je nego da se kupe, nije neka posebna razlika ali imamo zelju to sami raditi, a mozda cak budemo radili i pozivnice ako nadjem papir koji mi se svidja. Voljela bih svasta sama praviti, ali nazalost nemam vremena
pinnky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:17   #19
Evo i mene iz Osijeka (ustvari Belisca). Moje vjencanje je 15. 6. 2007. i to u hotelu Osijek. Imamo samo veceru koja nas izade 150 kn po osobi plus pice. Kolace ce nam takoder oni pravit (1 kolac 2,50 kn) i mladenacku tortu (ima nas 40 i torta je 400 kn a mozemo birat kakvu god zelimo). A sala je predivna. Svirace nemamo nego cemo si glazbu pustat sa cd-a. Pozivnice pravimo sami! I revere isto! Fotograf nam je iz Belisca (Foto Anic) i placamo sve 3 500 kuna ( snimanje samo obreda u crkvi dakle dvd i cd sa svim slikama, 150 slika i album )! A od njegovih slika sto sam vidjela stvarno bolje nisamo nasli! Inace naravno izade skuplje! Cure sretno svima!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:54   #20
uf koliko slavonaca...drago mi je da stetu...ako nađete nešto jeftino negdje samo pišite...
ima dobrih stvari u Sve za vjenčanja u Superu (prizemlje)
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.