Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2009., 21:33   #61
ja imam taj problem ali samo ponekad evo vidim vama se tresu ruke kod neceg vaznog a meni iz cista mira odjednom pocme.ne pijem kavu ali zato pusim.
Antonio20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 23:12   #62
Hm, ne pijem alhokol ni kavu a i ne pušim - opčenito živim zdravo
Ali oduvjek imam nekakav tremor ruku.

Kad bi god zbog znatiželje potegnuo taj problem s neurologom , završili bi u odmah s: "da nebudem smješan da se s tim opterečujem jer imam dovoljno briga"

A ja to nikako da stavim sa strane.
Iako znam izgledat svakakako/ljudima dat dojam smotane ,pijane ,drogirane pa čak i retardirane osobe... u dubini mi je svejedno.

Ali kad netko primjeti i spomene da mi se tresu ruke osječam se posramljeno i poniženo i to mi više smeta od samog utjecaja tog tremora , i to toliko da u pravilu izbjegavam razne situacije u kojima se to može primjetit.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 00:09   #63
I meni se tresu ruke i to još od djetinjstva, i mom tati se tresu..... i to je sve skupa užasno pogotovo kad si žensko biće!
Još sam ja jedno vrijeme bila jako opterećena time da sam se totalno povukla u sebe i propustila milion situacija u životu i prilika. Na poslu kad znam da ću imati neki važan sastanak gdje treba da pijem kafu iz male šoljice ili nagnem čašu običnog soka, ili uzmem hemijsku olovku ili papir joj od tih misli mi se još više tresu ruke pa baš izgledam pred nepoznatim ljudima kao da sma neka kukavica, ili u najmanju ruku liječeni narkoman hahaha grozno! To je baš veliki problem! Ja sam dosta poravnila i boli me đon što mi se tresu ruke, ali sam sita situacija pred nepoznatim ljudima za koje znam da mi gledaju u ruke , neće komentarisati , mogu misliti šta misle o meni, a ja ne mogu tek tako iz čista mira dreknuti :" ŠTA JE ŠTA GLEDAŠ NISAM OVISNIK, NE BOJIM TE SE, NEGO JE OVO ČISTA GENETIKA!

Ima lijeka donekle treba jačati ruke dizati tegove, ići na fitnes, smirivati se znači nastojati ne biti napet, pokušati ne obraćati pažnju na to, piti neke blokatore ako je tremor jak....
Bubica78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 11:34   #64
Drhtanje ruku-molim za mišljenje

Imam 27 godina. Problem drhtanja ruku imam još od ranije dobi ali to sam uvijek pripisivala tremi ili strahu. Kod mene se to uvijek primjetilo, i zbog manje treme ruke bi mi počele drhtati. Međutim, unazad par godina primjetila sam da mi lijeva ruka u određenim položajima nekontrolirano drhti, npr dignem li dlan prema licu, lijeva ruka mi nikako ne može biti mirna, dok je desna ruka više manje mirna.
Da li je to razlog da posjetim neurologa ili pretjerujem? Jer pomalo me sve to počelo strašiti. Došla sam u masu nezgodnih situacija radi toga, gdje npr trebam nešto primit lijevom rukom a ruka drhti... stvarno zna biti neugodno...
Šta da napravim, da li je itko ikad imao sličnih problema, i da li je moguće da su to možda znakovi nekog neurološkog poremećaja?
Molila bi vas za pomoć. Iskreno neugodno mi je uživo s ikim raspravljati o toj temi...

Zadnje uređivanje Irena027 : 01.05.2010. at 11:47.
Irena027 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 12:01   #65
Odi neurologu, on će obaviti pretrage, između ostalog emng koji pokazuje neurološki deficit. Ali moguce je i da imaš problema s vratnom kralježnicom
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 12:09   #66
Piješ li malo više nego bi trebalo? Znam da drhtanje ruku može biti poslijedica toga. Sumnjam da je to išta ozbiljno zbog cega se treba zabrinjavati.
Perač Leševa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 12:18   #67
Quote:
Irena027 kaže: Pogledaj post
Imam 27 godina. Problem drhtanja ruku imam još od ranije dobi ali to sam uvijek pripisivala tremi ili strahu. Kod mene se to uvijek primjetilo, i zbog manje treme ruke bi mi počele drhtati. Međutim, unazad par godina primjetila sam da mi lijeva ruka u određenim položajima nekontrolirano drhti, npr dignem li dlan prema licu, lijeva ruka mi nikako ne može biti mirna, dok je desna ruka više manje mirna.
Da li je to razlog da posjetim neurologa ili pretjerujem? Jer pomalo me sve to počelo strašiti. Došla sam u masu nezgodnih situacija radi toga, gdje npr trebam nešto primit lijevom rukom a ruka drhti... stvarno zna biti neugodno...
Šta da napravim, da li je itko ikad imao sličnih problema, i da li je moguće da su to možda znakovi nekog neurološkog poremećaja?
Molila bi vas za pomoć. Iskreno neugodno mi je uživo s ikim raspravljati o toj temi...
Zašto bi ti bilo neugodno? Bilo što da je u pitanju nema razloga za sram i neugodu, odi na pregled kod opće prakse i sve ispričaj nek te pogleda ako bude trebalo sigurno će te poslati nurologu, može biti nebitni habitualni tremor, može biti znak ozbiljnih bolesti bez pregleda i pretraga je nemoguće reći...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 10:57   #68
Pregledaj hormone štitnjače.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 14:15   #69
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Zašto bi ti bilo neugodno?
Točno.

""Neugodno"" treba biti onom tko ne ode na pregled, a ne onom tko traži pomoć i ide na pregled.
Okolosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 01:36   #70
Quote:
Irena027 kaže: Pogledaj post
Imam 27 godina. Problem drhtanja ruku imam još od ranije dobi ali to sam uvijek pripisivala tremi ili strahu. Kod mene se to uvijek primjetilo, i zbog manje treme ruke bi mi počele drhtati. Međutim, unazad par godina primjetila sam da mi lijeva ruka u određenim položajima nekontrolirano drhti, npr dignem li dlan prema licu, lijeva ruka mi nikako ne može biti mirna, dok je desna ruka više manje mirna.
Da li je to razlog da posjetim neurologa ili pretjerujem? Jer pomalo me sve to počelo strašiti. Došla sam u masu nezgodnih situacija radi toga, gdje npr trebam nešto primit lijevom rukom a ruka drhti... stvarno zna biti neugodno...
Šta da napravim, da li je itko ikad imao sličnih problema, i da li je moguće da su to možda znakovi nekog neurološkog poremećaja?
Molila bi vas za pomoć. Iskreno neugodno mi je uživo s ikim raspravljati o toj temi...
Ja imam 16god i imam identicni problem...
Drhte mi ruke...

E da sam ja kirurg,sto bi bilo s pacijentom? xD
Freddy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 18:03   #71
tak ti je i meni... samo sto ja imam 17 god. i idem za kozmeticara... (gdje mi je bila pamet ) i mirna ruka mi je jako bitna. mene je doktorica poslala psihijatru koji mi je dao tablete za snizavanje tlaka i tjeskobu. btw imam niski tlak i nemam napadaje tjeskobe pa uzimam jako male doze. kad ih popijem, ruke mi se puuuno manje tresu, ali se i dalje tresu . ali mogu sve normalno raditi. meni su rekli da je to esencijalni tremor. poslao me neurologu. ali imam jos zdravstvenih problema koji su mi malo bitniji pa se moram malo strpit
__________________
Ako je nesto predobro da bi bilo istinito, onda najverojatnije i je (predobro da bi bilo istinito)!
Tinchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 00:01   #72
Provjeri štitnjaču...

Meni su se počele tresti prije nekoliko mjeseci, prvo samo ruke pa se proširilo svugdje...
Poslije svih mogućih doktora, napokon sam otkrila da imam hipertireozu
callipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 00:24   #73
ruke se tresu i od: previse kave, gladi, previse cigareta, pada tlaka, povisenja tlaka....
pipim007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 21:30   #74
Nadam se da mi netko može pomoći. Već dvije godine imam tremor obadvije ruke i nemogu micati prstima,svi nalazi magnetskih rezonansi su uredni,nemogu mi ništa otkriti,što da radim?Bio sam kod neurologa,pa su prvu dijagnozu dali parkinson,a svi nalazi mozga su u redu....Sad kažu da bolujem od gaucherove bolesti,neznaju oni ni sami....pomozite ako ima netko sličan problem
Elvis1511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:53   #75
Quote:
Elvis1511 kaže: Pogledaj post
Nadam se da mi netko može pomoći. Već dvije godine imam tremor obadvije ruke i nemogu micati prstima,svi nalazi magnetskih rezonansi su uredni,nemogu mi ništa otkriti,što da radim?Bio sam kod neurologa,pa su prvu dijagnozu dali parkinson,a svi nalazi mozga su u redu....Sad kažu da bolujem od gaucherove bolesti,neznaju oni ni sami....pomozite ako ima netko sličan problem
Jesu ti pregledali štitnjaču?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:05   #76
Quote:
Elvis1511 kaže: Pogledaj post
Nadam se da mi netko može pomoći. Već dvije godine imam tremor obadvije ruke i nemogu micati prstima,svi nalazi magnetskih rezonansi su uredni,nemogu mi ništa otkriti,što da radim?Bio sam kod neurologa,pa su prvu dijagnozu dali parkinson,a svi nalazi mozga su u redu....Sad kažu da bolujem od gaucherove bolesti,neznaju oni ni sami....pomozite ako ima netko sličan problem
Koliko imaš godina? Ima li slučajeva tremora u obitelji? Napreduje li tremor ili je stalno isti? Pojačava li se u stresnim situacijama? Smiruje li se nakon konzumacije alkoholnih pića? Štitnjača?

Većina pacijenata s esencijalnim tremorom dobro reagira na terapiju beta blokatorima. Lijek izbora je propranolol.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:35   #77
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Koliko imaš godina? Ima li slučajeva tremora u obitelji? Napreduje li tremor ili je stalno isti? Pojačava li se u stresnim situacijama? Smiruje li se nakon konzumacije alkoholnih pića? Štitnjača?

Većina pacijenata s esencijalnim tremorom dobro reagira na terapiju beta blokatorima. Lijek izbora je propranolol.
IMAM 33 GODINE,NITKO U OBITELJI NEMA SLIČNIH PROBLEMA,TREMOR JE STALNO ISTI,POJAČAN U STRESNIM SITUACIJAMA.KADA MALO POPIJEM SMIRI SE I KADA POPIJEM NORMABEL ISTO TAKO.
Elvis1511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 12:47   #78
Tremor

Tresu mi se ruke što me dovodi u neugodne situacije i to strašno iritira.

Imam 27 godina. Ne pušim, ne pijem alkohol, ne pijem kavu. Čak idem u teretanu, vježbam svaki dan...

Evo npr. zaustavi me policija, rutinska kontrola prometa...pita me zašto se treseš? Ja: uvijek se tresem. On: Malo se previše treseš, idemo van iz vozila... Ja:

To mi se dogodilo nekoliko puta, odmah sam im sumnjiv, misle da nešto skrivam.

No, to nije jedini problem. Kada idem na sok sa prijateljima također se tresem, jedva držim čašu. To je nešto strašno.

Kada sam išao u školu, na ispitu ili usmenoj provjeri strašno su mi se tresle ruke.

Zaključak je da mi se ruke tresu kada sam pod pritiskom ili stresom.

Da li zna netko na ovom forumu zašto mi se tresu ruke, kako to ublažiti. Jer budimo realni, to zna biti jako neugodno.
OkTeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 13:30   #79
mene je neurolog zbog finog tremora ruku uputija da provjerim štitnjaču.
recimo da je pogodija
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:57   #80
Tremor se često može pojaviti zbog hipertireoze, ali najčešće se radi o idiopatskom esencijalnom tremoru tj. tremoru nepoznatog uzroka. On se obično pogoršava u stresnim i napetim situacijama. Ako se tremor javlja isključivo u stresnim situacijama, onda govorimo o psihološkom tremoru. Svakako se javiti neurologu, s ciljem isključivanja drugih uzroka i eventualne terapije. Liječenje se provodi ovisno o uzroku. Kod esencijalnog tremora lijek izbora je neselektivni beta-blokator propranolol, koji se nažalost više ne može nabaviti na teret HZZO-a zahvaljujući Jacinoj štednji na pacijentima. Može se pokušati i s atenololom, ali on je znatno manje efikasan. Kod psihološkog tremora mogu pomoći antidepresivi i anksiolitici, ali su oni teška kemija za moj ukus i bolje je ne trovati se ako nije nužno, a osim toga može se razviti ovisnost. Kod nekih ljudi tremor se može spontano povući nakon terapije ili čak bez nje, dok se kod nekih ne povuče nikada. Također, vrijedno je spomenuti da manja količina alkohola uspješno suzbija esencijalni tremor, ali, naravno, njegov efekt je kratkotrajan.

Dakle, izvaditi hormone štitnjače i prošetati do neurologa.

Zadnje uređivanje Termination : 12.10.2010. at 22:31. Reason: lapsus linguae
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.