Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 18:08   #3041
Pozdrav svima,
Nadam se naći odgovore na neka od mojih pitanja.

Počela sam primjećivati čudne bolove u zglobovima prstiju, najviše gdje se prsti spajaju s dlanom. Osjećam ih samo neke dane, nemam ukočenosti ni otecenosti.
Ono što me zabrinulo je, s obzirom da vježbam u teretani, događa mi se da osjećam baš jaku žareću bol u zglobovima ruke nakon određenih vježbi.

Posjetit ću svoju doktoricu pa ćemo vidjeti dalje.
Zanima me kakav je proces dijagnoze u Splitu?

I najvažnije pitanje, koliko je loše odgađati dijagnozu i liječenje s obzirom na blage simptome? Koliko sam čitala može doći do trajnih oštećenja zglobova ako se bolest ne liječi. Ja bih rado izbjegla lijekove ako mogu jer simptomi nisu strašni za sad.
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 03:22   #3042
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
dessylessy i ja sam iz SZH. Ti još nemaš nikakvu dijagnozu?
Radila si kakve pretrage?
Zeznula sam stvar. Nastupilo je iznenadno poboljšanje prošle godine i u rujnu vrlo kratko pogoršanje pa opet poboljšanje i potpun izostanak simptoma. I prestala s odlascima doktorima. No, od prošlog tjedna opet naglo pogoršanje (isto doba godine kao i prošle) i eto sad ne spavam jer me bole stopala za poludjeti. Dobila sam k tome i čukalj na desnoj nozi, počeo je crvenit i boljet a nisam u zadnje vrijeme nosila nikakvu tijesnu i neudobnu obuću. Ove godine sam počela bit i alergicna. Razmišljam da opet odem k doktoru ali moram mijenjati doktoricu opće prakse jer sam u najvećem dijelu zbog nje i odustala od daljnjih pretraga. Ako vas što zanima pošaljite mi poruku...
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 10:51   #3043
Greyish - tako je i meni pocelo i ti zglobovi su bili crveni i vruci. Ali bio sam kod reumatologa u Austriji koji je to gledao i rekao da ne zna sto je to. Na Rebru sam nakon par mjeseci pretraga dobio kortikosteroide i metotreksat. Nakon poboljsanja i dodatnih testiranja sam dobio dijagnozu RA. Ovi lijekovi nisu za igru i nitko ti ih nece dati bez da je siguran zasto ti ih daje.
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 23:26   #3044
Meni nisu ni natečeni, ni crveni ni vrući.

Otkad sam objavila post i ne primjećujem bolove više. Mislim da je razlog promjena prehrane. Trenutno sam na ketogenoj prehrani iz drugih razloga.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:08   #3045
Quote:
greyish kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Nadam se naći odgovore na neka od mojih pitanja.

Počela sam primjećivati čudne bolove u zglobovima prstiju, najviše gdje se prsti spajaju s dlanom. Osjećam ih samo neke dane, nemam ukočenosti ni otecenosti.
Ono što me zabrinulo je, s obzirom da vježbam u teretani, događa mi se da osjećam baš jaku žareću bol u zglobovima ruke nakon određenih vježbi.

Posjetit ću svoju doktoricu pa ćemo vidjeti dalje.
Zanima me kakav je proces dijagnoze u Splitu?

I najvažnije pitanje, koliko je loše odgađati dijagnozu i liječenje s obzirom na blage simptome? Koliko sam čitala može doći do trajnih oštećenja zglobova ako se bolest ne liječi. Ja bih rado izbjegla lijekove ako mogu jer simptomi nisu strašni za sad.
Pisala sam o tom problemu na nekom drugom topicu pa ću ovdje samo dodati, da je meni sve te kvrge i bolove sa zglobova šaka otklonila Gavezova mast, kojom sam tim istim bolnim i kvrgavim šakama mazala sasvim deseti problem...
I od onda, Gavezova mast je neizostavan artikl moje kućne ljekarne.
Preporučam.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:24   #3046
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Pisala sam o tom problemu na nekom drugom topicu pa ću ovdje samo dodati, da je meni sve te kvrge i bolove sa zglobova šaka otklonila Gavezova mast, kojom sam tim istim bolnim i kvrgavim šakama mazala sasvim deseti problem...
I od onda, Gavezova mast je neizostavan artikl moje kućne ljekarne.
Preporučam.
Koji proizvodjac je u pitanju (obzirom na razlike u kvaliteti, koncentraciji, bazi itd.)?
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:31   #3047
pozdravljam vas sve,
evo nisam se javljala tri tjedna a razlog je što sam deset dana provela u bolnici.
Šta se dogodilo? Počela sam piti decortin, mtx, folacin, zipantol za zaštitu želuca i lijekove za tlak koje inače pijem.
Nakon nekoliko dana, cijelo tijelo mi se osipalo. Od glave do pete. Osip je bio karakterističan i sličan koprivnjači ili je bila koprivnjača. Uz osip trnuo mi je jezik i usnice. Četiri dana sam hodala na hitnu i dobivala veliku dozu solu medrola u venu i synopen injekcije, ništa nije pomoglo, pa su me strpali u bolnicu. Naravno pošto sam bila pod lijekovima nije dolazila nikakva veća obrada u pitanje. UZV svih organa, provjera očnog tlaka, krvi i mokraće i sve u redu.
U bolnicu su nastavili sa tim dozama od 160mg solo medrola i synopen injekcijama u infuziji a meni se stanje nije popravilo, nego se pogoršalo. Tek tada su shvatiti da je to možda reakcija na lijekove - zipantol u kombinaciji sa tabletama za tlak.
Tek kad su mi ukinuli sve lijekove stanje se počelo popravljati.
Tak da je na kraju zaključak bio da je koprivnjača nastala od lijekova, mada ja još uvijek sumnjam u to. Nisam sigurna jel to bila koprivnjača od lijekova ili se radi o lupusu. Kad gledam slike koprivnjače i lupusa one su jako slične.
sada mi se stanje popravilo, postepeno se skidam sa velikih doza medrola i zamijenjeni su mi lijekovi za tlak a za zaštitu želuca sada pijem peptoran.
Nadam se da će biti sve u redu.
Naručit ću se opet reumatologu, ispričati šta se dogodilo i tražiti pretrage za lupus. Jer u više navrata imala sam leptirasto crvenilo po licu i vratu, al nikad kao sada po cijelom tijelu.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 14:26   #3048
Baš sam na početku čitanja posta pomislila kako je vjerojatno riječ o reakciji na lijekove. Čudno da nisu odmah na to posumnjali i dalje nastavili obradu na farmakologiji
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:18   #3049
Etti, oni rijesili urtikariju i poslali kuci. Sad bi ja trebala traziti dodatne pretrage da budem sigurna od cega je doslo do reakcije.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:23   #3050
Obično šalju na testiranja ukoliko se pojavi reakcija na više lijekova. Mada ni od njih nema uvijek koristi..
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 21:52   #3051
Jamaja ja sam imala taj problem ali samo po licu, vratu i rukama. Trebalo im je godinu dana da shvate da je to od decortina, da imam steroidni dermatitis. Sa medrolom nemam taj problem ali od njega mi secer jako skace dok od decortina imam taj osip, urtikarije i visoki tlak. Uglavnom, bez njih funkcioniram bolje nego sa.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:54   #3052
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Jamaja ja sam imala taj problem ali samo po licu, vratu i rukama. Trebalo im je godinu dana da shvate da je to od decortina, da imam steroidni dermatitis. Sa medrolom nemam taj problem ali od njega mi secer jako skace dok od decortina imam taj osip, urtikarije i visoki tlak. Uglavnom, bez njih funkcioniram bolje nego sa.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

moguće da je i od dekortina.
Iskreno, mislim da ni doktori nisu sigurni, jer na nikakvom testiranju nisam bila. Kod reumatologice sam naručena tek u 09 mjesecu, pa se nadam da će ona nešto poduzeti.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 12:20   #3053
Sretno do tada. Probaj si smanjiti dozu decortina najvise moguce pa ces i sama uociti razliku, odnosno potencijalne promjene.


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 15:48   #3054
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Sretno do tada. Probaj si smanjiti dozu decortina najvise moguce pa ces i sama uociti razliku, odnosno potencijalne promjene.


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
ne vjerujem da je od kortića. Jer su me njima i liječili, dobivala sam velike doze u venu. nego tek kad su mi ukinuli zipantola tablete za zaštitu želuca (koje navodno nisu do kraja istražene) onda je meni urtikarija počela prolaziti.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:07   #3055
Bila si na visokim dozama medrola koliko sam shvatila, a recimo meni takodjer on ne smeta za dermatitis, nego iskljucivo decortin.

Ne znam sta da ti kazem za zipantolu, sastava je kao controloc i ja ih pijem vec sigurno 8 godina bez ikakvih problema. Neistrazeni lijekovi nemaju dozvolu od strane agencije za lijekove za stavljanje na trziste tako da tu nema mjesta sumnji.


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:55   #3056
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Bila si na visokim dozama medrola koliko sam shvatila, a recimo meni takodjer on ne smeta za dermatitis, nego iskljucivo decortin.

Ne znam sta da ti kazem za zipantolu, sastava je kao controloc i ja ih pijem vec sigurno 8 godina bez ikakvih problema. Neistrazeni lijekovi nemaju dozvolu od strane agencije za lijekove za stavljanje na trziste tako da tu nema mjesta sumnji.


Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Veliš decortin je tebi smetao za kožu?
Hm, a ja bi sada trebala prestati sa medrolom, jer sam na maloj dozi od 4 mg i početi dalje piti decortin. Uf, a šta ako je od decortina, opet ću se osipati?
sad se bojim uopče i počet sa decortinom.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 00:14   #3057
Probaj pa ces znati. Ako ti se opet pojavi osip, presaltaj se na medrol i ne vracaj na decortin dok se ne posavjetujes sa specijalistom.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:54   #3058
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Probaj pa ces znati. Ako ti se opet pojavi osip, presaltaj se na medrol i ne vracaj na decortin dok se ne posavjetujes sa specijalistom.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
još imam par tableta medrola - pijem sada 4 mg, pa ću to popiti, onda se prebaciti na decortin.
Jedino kaj primijećujem zadnjih par dana jako me boli glava. Ne znam dal o onih velikih količina solo medrola koje sam dobivala ili zato što sam sad na maloj dozi. Primijetila sam da kad ujutro popijem tabletu medrola glavobolja prođe, a onda se opet pojavi kasnije popodne, pa traje cijelu noć, do jutra dok opet ne uzmem medrol. Šta bi to moglo biti?
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 23:09   #3059
Nemam iskustva s tim, na zalost ne mogu ti pomoci ali se nadam da ce proci makar samo od sebe cim prije.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:31   #3060
Pozdrav svima,
Molim vas ako bi netko znao protumaciti nalaz scintigrafije kostiju.
Na kasnim statistickim snimkama iste regije ucinjenim u nekoliko projekcija, nesto intenzivniji prikaz oba acetabuluma. Nesto intenzivniji prikaz sjedne kosti lijevo. Intenzivniji prikaz simfize. Vrlo diskretne nakupine RI na prijelazu sakruma u kokcigis obostrano lateralno. Na scintigramima zdjelice vrlo diskretna nakupina RI u gornjem dijelu desnog SI zgloba. Ostalo je sve ok.

Svi ostali nalazi su negativni, jedino ANA (ENA)IIF homogeno titar 1:100
HLA A 3,11
HLA B 18,35
HLA DRB1* 01,15

D li DRB 01 znaci predispozicija za RA?

Svasta sam prosla sto se doktora tice, boli me nenormalno u podrucju kukova i SI zglobova vec 3 i pol godine od kad sam zatrudnila. Prije trudnoce me bolilo oko 15ak godina, ajmo rec podnosljivo. Sjetila sam se da sam prije carskog reza dobila dexametazon i da me tjedan dana nista nije bolilo. To me jucer navelo na pomisao da je ipak artritis u pitanju. Molim vas ako mi mozete reci svoje misljenje i ocitovanje nalaza scintigrafije.
U 7. mj sam se narucila kod dr. Bosnic. Moze iskustva u vezi nje, bila sam prije dvije godine i malo mi je cudna, nisam bas mogla s njom normalno porazgovarat.
LenaLina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.