Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2010., 09:19   #101
To itekako stoji za neke naše biserne agencije koje se ne iskazuju u plaćanju.
Neke su takvi daveži da je to neopisivo, kad njima treba skoro pa bi tražili da im krv damo a kasnije ih nigdi nema. Gade mi se
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:18   #102
nažalost se svi moramo opeći sa određenim agencijama i njihovim neplaćanjem. bolje sidit jedan dan doma nego za te čudake raditi!!!
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:19   #103
jel ode itko polagao za dubrovnik?? kako je tamo za proći glavni dio ispita?? čula sam svega i svaćega ali svatko drugačije govori pa ako netko ima iskusva bila bi zahvalna na info
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:38   #104
Je li tko zna šta je konačno sa Zadrom? Zar nisu imali tečaj ove godine?
Možda odem slijedeće godine.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:55   #105
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Je li tko zna šta je konačno sa Zadrom? Zar nisu imali tečaj ove godine?
Možda odem slijedeće godine.
Zovi Sveučilište - oni to organiziraju.
P.s. Ne znam koliko će ti se isplatiti: stvarno je teško položiti posebni dio (vezan za Zadar - profesori to drže na visokom nivou, posebice pov. umjetnosti, vođenje grada i muzeje - Zadar, Nin...), a kad i uspiješ treba vremena dok nabereš vođenja za pokriti uloženo...
Guide is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 08:28   #106
Quote:
Guide kaže: Pogledaj post
Zovi Sveučilište - oni to organiziraju.
P.s. Ne znam koliko će ti se isplatiti: stvarno je teško položiti posebni dio (vezan za Zadar - profesori to drže na visokom nivou, posebice pov. umjetnosti, vođenje grada i muzeje - Zadar, Nin...), a kad i uspiješ treba vremena dok nabereš vođenja za pokriti uloženo...
Još sam u dilemi. Nije malo 5-6000 kn iako je to dugoročna investicija.
Da, priča se da je dosta teško, još ću razmisliti jer mi ovisi o tome kad je tečaj. Ako nije početkom zime to se onda rastegne i u sezonu a to mi ne odgovara.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 10:47   #107
tečaj zadra se ove godine neće održavati jer se premalo kandidata prijavilo, tako mi je ženska iz unizd rekla
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 11:46   #108
Koliko ih se minimalno mora prijaviti?
Možeš li to saznati?
Tnx
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 19:39   #109
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
To itekako stoji za neke naše biserne agencije koje se ne iskazuju u plaćanju.
Neke su takvi daveži da je to neopisivo, kad njima treba skoro pa bi tražili da im krv damo a kasnije ih nigdi nema. Gade mi se

morska alga.... imena imena.... dok kad ce mo zivjeti na rekla kazala....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:52   #110
Ocemo svi s imenima?
Je li one koji kasno plaćaju ili prije one koji uopće ne plaćaju i tu ima razlike!
Imaju u udrugama veće popise od onih na koje mi pojedinačno naletimo.
Pruiča se i da će ta ekipa biti obrađena na webu glavne udruge - društva tako da ćemo svi za njih znati.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:06   #111
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Koliko ih se minimalno mora prijaviti?
Možeš li to saznati?
Tnx
pa nazovi žensku i vidi, imaš na stranici unizd sve kontakt brojeve i emailove
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:01   #112
Turističkii vodiči

Završena je prva faza stručnog osposobljavanja za turističke vodiče Bjelovarsko – bilogorske županije. Naime, 18 je kandidata naše županije. odslušalo predavanja općeg dijela stručnog usavršavanja u trajanju od 89 sati. Sva predavanja održana su u Zagrebu na Zagrebačkoj školi za menadžment koja i provodi program, a kandidatima slijedi polaganje ispita općeg dijela. Krajem travnja, u Bjelovaru i Bjelovarsko – bilogorskoj županiji održati će se teorijski i praktični dio predavanja posebno osmišljen za ovu grupu polaznika. Program je verificiran od strane Ministarstva turizma i upisuje se u radnu knjižicu. Razvojna agencija Poslovni park Bjelvoar d.o.o. projekt provodi u suradnji sa Ministarstvom turizma, Bjelovarsko – bilogorskom županijom, te turističkim zajednicama Grada Bjelovara i Bjelovarsko-bilogorske županije. Gledajući prostorno po našoj županiji polaznici dolaze iz gradova Bjelovar, Daruvar, Čazma i Garešnica, te općina Rovišće Veliko Trojstvo i Velika Pisanica.
Izvor: http://poslovni-park.hr/vijesti/hrva...ichke_vodiche/
daysleeper00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 16:34   #113
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
To itekako stoji za neke naše biserne agencije koje se ne iskazuju u plaćanju.
Neke su takvi daveži da je to neopisivo, kad njima treba skoro pa bi tražili da im krv damo a kasnije ih nigdi nema. Gade mi se
No, fala ti Bože da i ovo pročitam!

Čituckam malo po forumu o vođenjima za ovu sezonu, nazvala sam par agencija (jedna mi je rekla "Vi ste mi preskupi!" za dnevnicu od 80 eura; ajd dobro).

Baš koristan neki forum, moram reć. Mislila sam da sam ja luda kad šizim čekajući dva-tri mjeseca da mi plate nešto (obavezno na tekući račun, ko njima šta može!), nitko se drugi ne žali, svima dooobrooo... samo ja moram gazdarici objašnjavat zašto nemam za stanarinu, a zaradila sam 30 tisuća kuna.

Lani nisam puno radila jer su moje dvije stare agencije skoro pred zatvaranjem, a ovi drugi su mi htjeli pokrasti pola zarade i toliko su aljkavi i nesposobni da je divota da uopće postoje. Gosti se žale sve u šesnaest, a za sve je kriv vodič jer je najbliži. To jest, ja. Lova kasni, naravno, a kad dođe, fali bar trećina.

Žao mi je zbog ovih malih agencijica. Rade isključivo s iskusnim, licenciranim vodičima, usluga je vrhunska, nema naguravanja kod Macole na Plitvicama, osjećaš se da si ti na godišnjem, a ne na poslu. Pojeo ih Kompas i slični.

Ove godine krećem ispočetka, kao da nikada u životu nisam sjela za mikrofon i rekla "Welcome to Croatia!"
Ima li tko kakvih dobrih iskustava s kakvim agencijama?
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 17:05   #114
Ma kod mene još ima svašta. Zvali me prije par dana i dogovorili termin, ide grad i NP i možda još ručak na seoskom imanju i oni plaćaju 30 €. To je njihova cijena. To može biti samo cjelodnevni ali nedaj bože to reći.

Rekla sam sam: "Žao mi je ali ja sa svojim kolegama imam drugačiji dogovor i nemogu im rušit cijene. Vi još vidite pa se možemo čuti." Imala je nekakav koeficijent po kojem ona obračunava koliko će je to doći na kraju - brutto. I osim toga je spomenila na sve to još 23 %. Pitala sam automatski zašto ta 23 i njen odgovor je bio: "pa PDV".
Ljudi moji, kad sam kasnije razmislila moj račun koji će ona knjižiti nema PDV i njoj je ulazni račun koji nikako nema veze sa PDV-om. Ima ga kad ispostavi svoj račun i plaća ga gost a ja nisam d.o.o. niti sam u sustavu PDVa da bi joj još to obračunala.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 10:18   #115
Razgled grada (oko 2 sata) je cca 35 - 40 eura. Ili više.

Moji kolege uzimaju 90 - 100 eura za cjelodnevni izlet, a ja sam još na 80, ali mi se sad i na to zgražavaju.

Mene su neki dan zvali za Plitvice i nudili mi 200 kn. Ustajanje u 4, vraćam se doma u 10 ili 11 navečer.

Nemam ja ništa protiv raditi za bilo koju lovu koja je dogovorena na razini vodičkih udruga. Nisam ja bolja od drugih, ali bogami ni lošija. Mene muči što nemaš nikakvu zaštitu, što NP i gradove vode stranci (pa te još pitaju treba li sad ići lijevo ili desno), što su me poslali u Trogir i Zadar bez lokalnog vodiča (s vaučerom za Donata i katedralu!) a ja to nisam mogla nikome prijaviti, a da su me uhvatili platila bih samo ja. Da nisam išla ja, išao bi netko drugi i nikom ništa.

Moja udruga djeluje krajnje nezainteresirano i svatko nastoji ušićariti ispod pulta koliko god može.

Koliko god sam bila zagrijana u početku, koliko god sam knjiga pročitala, koliko god sam istraživala mjesta koja vodim, sad vidim da mi se to uopće nije isplatilo.

Makar gosti zbilja znaju biti krasni ljudi, a zemlja nam je prelijepa.
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:35   #116
Quote:
black.dahlia kaže: Pogledaj post


Makar gosti zbilja znaju biti krasni ljudi, a zemlja nam je prelijepa.

Ovo je istina. Imala sam grupu i ljudi su bili divni. Šta se tiće gostiju predivno je bilo i stvarno sam uživala. Bilo je i problema ali samo zbog agencije i štancanja eura. Nevjerojatno mi je da netko može dovestti grupu iz inozemstva i tako malo truda uložiti u taj aranžman.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 16:50   #117
koja je literatura za polaganje ispita za zagreb i zagrebačku županiju? hvala
poputpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 18:31   #118
Moje skromno mišljenje: nije mi jasno odakle toliki strah od polaganja ispita u Zadru? Mislim da pretjerujete. Poznajem 3 Riječana, koji su položili ispit za Zadar, bez problema. I to sa srednjom školom.
Gledajte, sve se to da naučiti, pa niste vi debili, niti su drugi pametniji od vas, nego ste prestrašeni, preuveličavate i ne shvaćate da je to samo tečaj, koji se plaća. Zato prestanite više potcjenjivati sami sebe, jer na jednu od te tri osobe su mi se gosti požalili, da ništa ne priča i da cijelo vrijeme telefonira s mamom i tatom, a uzima 100 eura dnevnicu. Tako da je nismo više angažirali. Zato glavu gore i ne filozofirajte
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 19:17   #119
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Moje skromno mišljenje: nije mi jasno odakle toliki strah od polaganja ispita u Zadru? Mislim da pretjerujete. Poznajem 3 Riječana, koji su položili ispit za Zadar, bez problema. I to sa srednjom školom.
Gledajte, sve se to da naučiti, pa niste vi debili, niti su drugi pametniji od vas, nego ste prestrašeni, preuveličavate i ne shvaćate da je to samo tečaj, koji se plaća. Zato prestanite više potcjenjivati sami sebe, jer na jednu od te tri osobe su mi se gosti požalili, da ništa ne priča i da cijelo vrijeme telefonira s mamom i tatom, a uzima 100 eura dnevnicu. Tako da je nismo više angažirali. Zato glavu gore i ne filozofirajte
Hm, tri Riječanina imaju licencu za vođenje Zadra? Jesi li ti sigurna o čemu pišeš? A koga vode po Zadru jer ja ih nikad tamo nisam vidio... A dugo vodim grad. 100 E za nekoga tko šuti - pa ne budi prestrašena i ne preuveličavaj već se javi na pm i dobit ćeš vodiča koji za taj novac, za promjenu - priča!
Guide is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 14:39   #120
Zna li tko šta je sa krovnom udrugom? Tamo se promijenilo vodstvo i čula sam da imaju super ideje za daljnji rad. Ne mogu ništa naći na netu. Moguće da je stanka zbog sezone. Ako šta znate javite.
Imala sam prošle godine super vodiča za grad Zadar, ako koga interesira samo recite. Žena je dobila ogromni alpauz od gostiju i od mene.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.