Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2010., 18:14   #41
Quote:
kamikaza kaže: Pogledaj post
očito nema. našli se sve sami stručnjaci koji voze il audi il bmw pa svaki svog konja hvali. svaka čast.
slušam tu neke spike kao quattro najbolji. po čemu to???? vozio sam i znam šta pričam. zato, ohladite s tim upadima. to ostavi za glupe trebice u gradu.

e sad taj 2.5tdi... jel to onaj motor 'najgori koji je ikad ugrađen u audi' ?

i da, nemojte mi više hvalit audije. NIKAD NEĆE BITI KAO BMW, MERCEDES ILI LEXUS. (moje iskustvo s audijem mi to govori)
Jasno da neće nikad bit ko bmw ili mercedes, no tome naravno niti ne teže. Reci mi da li renault megane želi biti kao golf ili honda civic, vjerujem da ne jer vlasnici meganea to ne bi htjeli.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 18:31   #42
Ako te ne zanima pogon, ja bih BMW 330d. Osobno mi je ljepši od Audija te generacije, a ima i zadnji pogon (bez obzira što te to ne zanima).
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:23   #43
A onda se treba čudit kad se, poneseni "snagom grupe" i "popuštenih kočnica" potuku Torcida i BBB....

A ovdje se počne žustro raspravljat o nečemu isto tako nebitnom...

Ahem. 2,5 TDi, "najgori motor" ...bla, bla... eto vrti preko 500.000 u A6-ici u "sestrinskoj firmi".

Kad naši šverceri uvezu Audi, BMW ili Mercedes koji ima stvarnih 400.000, pa mu oni fino skinu nekih 1/4 milijuna kilometara pa ga prodaju hrvatskim wannabe ovcama kao superočuvane s prijeđenih 150.000 km, naravno da auti dolaze na loš glas...

Održavanje? Jel problem ljudima koji ne znaju puno o tome šutit i ne nagađat.

A ono, Audi nikada neće biti kao Mercedes, nasmij'o sam se. Kao veliki fan upravo Mercedesa, kažem "još bolje", jer poslije w124 mercedes se sve više srozava, a Audi je od tada debelo napredovao.

A BMW je uvijek bio sebi dosljedan.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:25   #44
I ja bih prije BMW definitivno nego Audija, a pošto se autor ispravio i naveo da mu pogon nije bitan onda još jedan plus za BMW-a, a što se tiče motora u BMW -u mnogi kažu da je taj 3.0d najbolji dizelski motor!

Zadnje uređivanje Toni11 : 19.01.2010. at 19:55.
Toni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:28   #45
Quote:
Toni11 kaže: Pogledaj post
I ja bih prije BMW definitivno nego Audija, a pošto se autor se ispravio i naveo da mu pogon nije bitan onda još jedan plus za BMW-a, a što se tiče motora u BMW -u mnogi kažu da je taj 3.0d najbolji dizelski motor!
Najbolji ili ne, teško je reći i nikada se neće točno znati jer ima puno legendarnih motora no da je bolji od 2.5 tdi v6 definitivno je.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:38   #46
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
A onda se treba čudit kad se, poneseni "snagom grupe" i "popuštenih kočnica" potuku Torcida i BBB....

A ovdje se počne žustro raspravljat o nečemu isto tako nebitnom...

Ahem. 2,5 TDi, "najgori motor" ...bla, bla... eto vrti preko 500.000 u A6-ici u "sestrinskoj firmi".

Kad naši šverceri uvezu Audi, BMW ili Mercedes koji ima stvarnih 400.000, pa mu oni fino skinu nekih 1/4 milijuna kilometara pa ga prodaju hrvatskim wannabe ovcama kao superočuvane s prijeđenih 150.000 km, naravno da auti dolaze na loš glas...

Održavanje? Jel problem ljudima koji ne znaju puno o tome šutit i ne nagađat.

A ono, Audi nikada neće biti kao Mercedes, nasmij'o sam se. Kao veliki fan upravo Mercedesa, kažem "još bolje", jer poslije w124 mercedes se sve više srozava, a Audi je od tada debelo napredovao.

A BMW je uvijek bio sebi dosljedan.
Ja bih rekao ovako. Bmw je ostao dosljedan u svemu i po tome je definitvno br. 1 u premium segmentu. No u vezi audija i mercedesa bih malo ublažio stvar i rekao da mercedes opada, makar u prosjeku ne toliko drastično, slažem se da je 124 top mercedes i top auto, isto tako da audi napreduje no ne toliko drastično koliko se čini jer u audiju se isto ozbiljno štedi u nekim klasama i na nekim stvarima u zadnje vrijeme i u prosjeku se nisu približili još bmw-u, dakle trend štima samo ne bih išao toliko ekstremno. Poanta je da i mercedes i audi mogu sada samo naprijed jer dosta su bili usporeni zadnjih godina, dok si bmw nije to dozvolio. dakle audi se ozbiljno približio mercedesu i vrijeme je da mercedes ode ponovo na vrh, a audi stigne jako blizu bmw-a kao što je to nekad davno bio.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:42   #47
https://www.forum.hr/showpost.php?p=24468414&postcount=25

Onaj u boljem stanju. Ali čim neko postavlja pitanje tipa

"koji auto kupit", a riječ je o ragama starim 10 - ak godina, koji su po usporenoj stopi amortizacije od 10% već za otpis, onda je savjet:

"novi auto".

Ili ako već nećeš neki mali autić, vidi šta možeš staro 2-3 godine kupit za te novce...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:44   #48
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showpost.php?p=24468414&postcount=25

Onaj u boljem stanju. Ali čim neko postavlja pitanje tipa

"koji auto kupit", a riječ je o ragama starim 10 - ak godina, koji su po usporenoj stopi amortizacije od 10% već za otpis, onda je savjet:

"novi auto".

Ili ako već nećeš neki mali autić, vidi šta možeš staro 2-3 godine kupit za te novce...
hehe, mali autić protiv bembure 330 d, luda usporedba
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:44   #49
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao ovako. Bmw je ostao dosljedan u svemu i po tome je definitvno br. 1 u premium segmentu. No u vezi audija i mercedesa bih malo ublažio stvar i rekao da mercedes opada, makar u prosjeku ne toliko drastično, slažem se da je 124 top mercedes i top auto, isto tako da audi napreduje no ne toliko drastično koliko se čini jer u audiju se isto ozbiljno štedi u nekim klasama i na nekim stvarima u zadnje vrijeme i u prosjeku se nisu približili još bmw-u, dakle trend štima samo ne bih išao toliko ekstremno. Poanta je da i mercedes i audi mogu sada samo naprijed jer dosta su bili usporeni zadnjih godina, dok si bmw nije to dozvolio. dakle audi se ozbiljno približio mercedesu i vrijeme je da mercedes ode ponovo na vrh, a audi stigne jako blizu bmw-a kao što je to nekad davno bio.
Ahem. Mislio sam više na konstrukcijske stvari. A to je da se Mercedes više ni ne trudi imat ekstra trajne i izdržljive aute. Taj image mu je odavno opasno poljuljan.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:47   #50
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Ahem. Mislio sam više na konstrukcijske stvari. A to je da se Mercedes više ni ne trudi imat ekstra trajne i izdržljive aute. Taj image mu je odavno opasno poljuljan.
To si u pravu, mercedes se uopće ne trudi, audi se trudi no dosta propusta radi koje baš i ne bi smio, vjerujem da će oboje podići svoj image ubuduće..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:58   #51
Evo da ja malo sad uletim tj imam pitanje, svi hvale taj 3.0d kod Bmw-a a kolika mu je potrošnja u odnosu na 3.0i jer ovaj kako kažu (nisam se osobno vozio ni u 3.0d a ni u 3.0i BMW-u) da on leti vuče ko lud mislim na diesela za benzinca je neupitno
Toni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 20:13   #52
Quote:
Toni11 kaže: Pogledaj post
Evo da ja malo sad uletim tj imam pitanje, svi hvale taj 3.0d kod Bmw-a a kolika mu je potrošnja u odnosu na 3.0i jer ovaj kako kažu (nisam se osobno vozio ni u 3.0d a ni u 3.0i BMW-u) da on leti vuče ko lud mislim na diesela za benzinca je neupitno
Nisam ga vozio ni neću još neko vrijeme dok ne kupim bolji auto pa da onda uspoređujem. Uglavnom vozio sam se u 5-ci 530 d, znam čovjeka i vjerujem mu sve što kaže, prosječna potrošnja mu je skroz oko 9 litara uz stil vožnje u kojem nit skroz ganja auto al uopće niti ne pazi na potrošnju. osobno mislim da je to odlično za tako težak i jak auto. Ako ga skroz ganja troši mu oko 12,13 litara, najnižu prosječnu potrošnju nikad nije testirao jer to je bmw, malo tko to radi s tim autom.
Auto leti za moje pojmove, jednostavno bolje ne može za putničku limuzinu za duge ture.
Dakle 330 d vjerojatno troši litru manje, znači 8 u prosjeku do 11,12

I da ne bude zabune, radi se o e60 sa preko 200 ks.

Zadnje uređivanje johny5 : 19.01.2010. at 20:28.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 20:21   #53
E39 530d 184 KS, 5 brzina.

Pri 150 km/h 8 L/100 km
Pri 200 km/h 11 L/100 km
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:16   #54
I kaj si htio sa ovim zadnjim video pokazati kako je bembura sa 40 ks više brža u startu od svih ovih ostalih ili????
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:22   #55
Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post
Je, toliko je dobar da sam na Pantovčaku, na cesti prekrivenoj snijegom na uzbrdici preticao Audi Q5 koji je zapeo i nije mogao krenuti, sa svojom Hondom koja ima prednji pogon.
Auuuu preticao si ga, a da nije možda on imao ljetne gume??? Možda se čovjek nije htio ni ganjati, jesi ti stao i vidio baš da je on zapeo u snijegu, pa si tako zaključio da nije mogao krenuti?????
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:50   #56
[QUOTE=schimek1;24614157]Auuuu preticao si ga, a da nije možda on imao ljetne gume??? Možda se čovjek nije htio ni ganjati, jesi ti stao i vidio baš da je on zapeo u snijegu, pa si tako zaključio da nije mogao krenuti?????[/QUOTE]

Uff što volim pametnjakoviće
Zar se po snijegu ganja . Nitko tko želi sačuvat živu glavu neće se ganjat po takvim uvjetima. To je bilo ono subotnje jutro sredinom 12-og mjeseca kada je bila mečava, jedva se moglo voziti. I da, stali smo na uzbrdici jer je jedan čovjek skretao u dvorište. Nakon toga trebalo je krenuti, on ispred mene stoji i ne miče se... Jedva krećem, obilazim ga i gledam kako mu sva četiri kotača vrte u prazno, tj. naizmjence su vrtila jer valjda tako to radi, nemam pojma... Inače se ne kužim u takve pogone.
A zimske gume znam da ima jer čovjek živi u ulici do moje, pa mu često prolazim kraj parkiranog auta. Mislio sam da ima ljetne, ali nema, imao je zimske Goodyear
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:38   #57
Quattro pogon od Audija je toliko marketinški razvikan da je postao sinonim za taj brand, a u biti taj 4×4 pogon je toliko razvikan i toliko bezveze u usporedbi s primjerice Subarovom Imprezzom da se Audi posramit može. Al danas marketing čuda čini i jače rezonira nego same činjenice, pa tako svaki brale kad se spominje all wheel drive će ti reć: Brate quattro od Audija ti je najbolji, a da pojma nemaju u biti...
Hildegard is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 01:09   #58
[QUOTE=Herci80;24614763]
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Auuuu preticao si ga, a da nije možda on imao ljetne gume??? Možda se čovjek nije htio ni ganjati, jesi ti stao i vidio baš da je on zapeo u snijegu, pa si tako zaključio da nije mogao krenuti?????[/QUOTE]

Uff što volim pametnjakoviće
Zar se po snijegu ganja . Nitko tko želi sačuvat živu glavu neće se ganjat po takvim uvjetima. To je bilo ono subotnje jutro sredinom 12-og mjeseca kada je bila mečava, jedva se moglo voziti. I da, stali smo na uzbrdici jer je jedan čovjek skretao u dvorište. Nakon toga trebalo je krenuti, on ispred mene stoji i ne miče se... Jedva krećem, obilazim ga i gledam kako mu sva četiri kotača vrte u prazno, tj. naizmjence su vrtila jer valjda tako to radi, nemam pojma... Inače se ne kužim u takve pogone.
A zimske gume znam da ima jer čovjek živi u ulici do moje, pa mu često prolazim kraj parkiranog auta. Mislio sam da ima ljetne, ali nema, imao je zimske Goodyear
Onda nije nešto u redu s tim autom, kad si ti sa prednjim pogonom krenuo, a on nije mogao sa 4X4 i zimskim gumama, pa ja sam se vozio sa Allroadom gume zimske 245/ 45 R 18 podignut na najvišu razinu i još je sa branikom gural snijeg napred i auto je išao bez problema, tak da neznam kaj je to gore bilo da ovaj nije mogao krenuti. Al ak su bile ljetne gume onda je sigurno da nebu išao i još je SUV.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 08:20   #59
Da i ja dodam svoje misljenje:

x vs quatro - svejedno
odrzavanja bmw vs audi - zanemarivo (btw cuo sam od pouzdanog prijatelja da na audiju svakih 20t km treba dati 15,500 kn za promjenu zadnjeg desnog stop svjetla bla bla bla bla)

Jedina bitna razlika je da je E46 izgledom podnosljiv, dok je audi star 10 godina RUZAN!
Ajde da je audi novija linija (od 2005) jos i mogu razumjeti, ali ovako...
darioV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 09:22   #60
Quote:
darioV kaže: Pogledaj post
Da i ja dodam svoje misljenje:

x vs quatro - svejedno
odrzavanja bmw vs audi - zanemarivo (btw cuo sam od pouzdanog prijatelja da na audiju svakih 20t km treba dati 15,500 kn za promjenu zadnjeg desnog stop svjetla bla bla bla bla)

Jedina bitna razlika je da je E46 izgledom podnosljiv, dok je audi star 10 godina RUZAN!
Ajde da je audi novija linija (od 2005) jos i mogu razumjeti, ali ovako...
Imaš zbilja pouzdane prijatelje, znači za 2 godine daš za štop svjetla oko 10 tisuća eura, koliko platiš i sam auto. Nije mi sam jasno zašto onda tak drže cijene ak su tak skupi za održavanje. Uglavnom potpisujem da taj audi može bit skup za održavanje no ovo je sad pretjerivanje.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.