Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 13:03   #361
I ja bi to snimila.
Dovoljan indikator bi mi bio sto ne mogu normalno hodati.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:57   #362
Quote:
coma black kaže: Pogledaj post
Pišem na krivoj temi, al ne radi tražilica, pa eto...

Ide nekoliko glupih pitanja:

Mislim da sam uspjela slomiti prst na nozi, srednji. Uglavnom, plav je i skroz natečen i boli me svaki korak. Jako. Susjedni izgledaju uobičajeno pa pretpostavljam da njima nije ništa. Sad pitanje, kolika je šansa da sam ga nabila, uganula ili nešto slično? I ako je slomljen, moram li u gips ( kako to uopće izgleda ako je samo jedan prst? )? I treće, jel mi može biti kakvih ozbiljnih komplikacija ako ne odem na slikanje, il' što bi već trebala?
Hvala na odgovoru unaprijed!

Edit - nije plav, ljubičast je, al ne skroz
I kužim da mi nitko tu ne može odgovoriti jel slomljeno i da mi je najpametnije ići doktoru... pa bih cijenila info o tom kako se to tretira ako je slomljeno, i jel mi može biti nešto ozbiljno ako ne odem. To je sve.
uzrecica kaze da nema glupih pitanja, ali ovo pitanje stavlja tu uzrecicu na veliku kusnju.

slikas i vidis da li je slomljeno, ako je, ili ako nije poslusas doktora sto ti kaze. Cemu filozofija?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:09   #363
Jer sam paničar i želim znati što me čeka, probably. :/

Hm... možeš, molim te, editirati/obrisati post ( dok ja još stignem obrisati svoj... i tako je na krivoj temi i nikom koristan u budućnosti. :/ )
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:34   #364
Quote:
coma black kaže: Pogledaj post
Jer sam paničar i želim znati što me čeka, probably. :/

Hm... možeš, molim te, editirati/obrisati post ( dok ja još stignem obrisati svoj... i tako je na krivoj temi i nikom koristan u budućnosti. :/ )
ok, oprosti sto sam bio grublji u odgovoru, ali mislim da moj odgovor koristan i drugima jer govori da za neke stvari treba otici lijecniku i ne fiozofirati.

Sto se tice tvog straha, cesto te stvari zavrse kao nesto sto nije ozbiljno. Sto prije odes lijecniku prije ces saznati na cemu si.

Evo drzim ti fige da sve bude ok.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:42   #365
Wink prijelom talusa

Pozdrav svima,
Slomio sam gležanj, tj. lijevi talus 29.4. Prvi dan sam odmah otisao na hitnu(sveti duh) gdje su mi rekli da se radi samo o napuknucu, stavili longetu i rekli da dodjem za tjedan dana na kontrolu...Na toj kontroli mi je doktor objasnio da se ne radi o napuknucu, nego da se radi o puknucu, te da je to jedna od zeznutijih kosti za slomit...Ne treba operacija pošto se kost nije odvojila(sreća u nesreći)...Nosio sam longetu nekih 2 tjedna i od tad imam gips kojeg moram nositi jos mjesec dana a nakon toga pakao...E sad me zanima ako zna netko gdje bi mogao otici po neko drugo mišljenje? Ima li neki doktor specijaliziran za takve ozljede? Čitam svašta vezano uz to, i vidim da puno ljudi preporučuje odlazak po drugo mišljenje za ovakvu ozljedu jer nije toliko česta i ako se ne tretira kako treba može biti svašta..nije da ne vjerujem doktoru koji je sad "zadužen" za mene, ali eto, htio bi čuti i drugo mišljenje, hvala!
Lukabmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:01   #366
Slijedeći korak je ortoped, ali obzirom da kost još nije zarasla, sumnjam da će te netko tamo slati. Bitno je da miruješ dok sve ne zaraste, a poslije kvalitetno odradiš terapije. I nemoj očekivati čuda, ono što se jednom ozlijedi, teško da poslije neće stvarati određene probleme. Ukoliko bi oni bili veći, slijedi pregled ortopeda, a na Sv. Duhu je dobra ekipa. No nadam se i vjerujem da za time neće biti potrebe
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:48   #367
imam slicnu situaciju..samo je meni napuklo a ne puklo i isto se nije nista pomaknulo..e sad meni su rekli da ne bi trebao vise igrat kosarku ni trcat ni nista takvog a meni se bas s 22 godine ne prestaje bavit sportom pa me zanima dal ima netko slicna iskustva ?


P.S. isto sam na svetom duhu inace meni su prvo dijagnosticirali samo uganut glezanj
__________________
excuse me while i kiss the sky....
grandmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:50   #368
Talus

Quote:
grandmama kaže: Pogledaj post
imam slicnu situaciju..samo je meni napuklo a ne puklo i isto se nije nista pomaknulo..e sad meni su rekli da ne bi trebao vise igrat kosarku ni trcat ni nista takvog a meni se bas s 22 godine ne prestaje bavit sportom pa me zanima dal ima netko slicna iskustva ?


P.S. isto sam na svetom duhu inace meni su prvo dijagnosticirali samo uganut glezanj

E to i mene muci, ali nakon malo istrazivanja, koliko vidim oporavak je moguc a i sanse su puno puno vece jer je ipak "jednostavan" prijelom(u tvom slucaju samo napuknuce). Samo treba pustit da to skroz zaraste, vjezbat i sve bi trebalo bit ok.Problem je sto bas taj talus sporo zarasta, a i glavan je za pokrete u gleznju, ali mislim da vi u tvojem slucaju sve trebalo bit super.Kad ti se to dogodilo? imas sad gips ili? Kod kojeg si doktora, i sta kaze, koliko bi trebao mirovat?
Lukabmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 20:14   #369
prije mjesec i pol , ne longetu jos uvijek jer je zadnji put bilo jos uvijek malo naoteceno pa mi nije gips stavio , doktor se Gorski preziva..ma rekao mi je da tome treba dugo da zaraste (nekih 10-12 tjedana otprilike), da strogo mirujem (noga na povisenom cijelo vrijeme ) i da cu onda na fizikalnu morat ugl. propalo mi je ljeto i moram andol pit da ne dobijem ugrusak il tak neko sranje valjda ..najvise me brine mogucnost osteonekroze al vidim da je manji postotak pojave toga kod ovog tipa
__________________
excuse me while i kiss the sky....
grandmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:25   #370
Quote:
grandmama kaže: Pogledaj post
prije mjesec i pol , ne longetu jos uvijek jer je zadnji put bilo jos uvijek malo naoteceno pa mi nije gips stavio , doktor se Gorski preziva..ma rekao mi je da tome treba dugo da zaraste (nekih 10-12 tjedana otprilike), da strogo mirujem (noga na povisenom cijelo vrijeme ) i da cu onda na fizikalnu morat ugl. propalo mi je ljeto i moram andol pit da ne dobijem ugrusak il tak neko sranje valjda ..najvise me brine mogucnost osteonekroze al vidim da je manji postotak pojave toga kod ovog tipa
E da, u potpuno istoj situaciji sam...meni ce bit 2 mjeseca za koji dan, i sve isto mi je receno. Isto andol, noga na povisenom itd.Ali mene vise brine sta ce bit nakon gipsa i sve to..
Lukabmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:42   #371
Quote:
grandmama kaže: Pogledaj post
imam slicnu situaciju..samo je meni napuklo a ne puklo i isto se nije nista pomaknulo..e sad meni su rekli da ne bi trebao vise igrat kosarku ni trcat ni nista takvog a meni se bas s 22 godine ne prestaje bavit sportom pa me zanima dal ima netko slicna iskustva ?


P.S. isto sam na svetom duhu inace meni su prvo dijagnosticirali samo uganut glezanj
Čitam sad ove postove i postajem zabrinuta. Prekjučer dijagnosticiran prijelom desnog talusa, na traumatologiji su mi rekli da mirujem i dođem za tjedan dana na kontrolu i da će mi vjerojatno tada longetu zamijeniti elastičnim zavojem, tako da mi se nije činilo strašno
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 15:26   #372
Pozdrav, prije 15 dana sam pala i ozlijedila glezanj. Kako sam tad došla s klincima na more, nadala sam se da nije ništa opasno... da sam samo istegnula nogu. U međuvremenu sam se kretala šepajući. No, kako bol nije popuštala jučer sam otišla u Vinogradsku gdje su mi nakon slikanja postavili dg. Fractura malleoli lateralis pedis lat. sin. Kažu da je minimalno pomicanje kosti i stavili su mi longetu. U utorak je kontrola. Ima li netko iskustva u ovakvim situacijama. Koliko obično traje oporavak (longeta, gips..). Kako to da nije došlo još do okostavanja? Ukratko, da li netko otprilike može znati sto me čeka. Unaprijed hvala na odgovoru.
Nikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:44   #373
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Čitam sad ove postove i postajem zabrinuta. Prekjučer dijagnosticiran prijelom desnog talusa, na traumatologiji su mi rekli da mirujem i dođem za tjedan dana na kontrolu i da će mi vjerojatno tada longetu zamijeniti elastičnim zavojem, tako da mi se nije činilo strašno
update ako moze ? inace meni su na zadnjoj kontroli stavili gips i sad bi za dva tjedna trebao opet na pregled..nadam se da je to to jer je najavljivao mogucnost stavljanja longete opet sto se meni cini ko pretjerivanje (strah me kak ce mi noga izgledat nakon ovog svega ) , vec sam 2 i pol mjeseca u lezecem polozaju i poludjet cu doslovno ..
__________________
excuse me while i kiss the sky....
grandmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 05:50   #374
Quote:
grandmama kaže: Pogledaj post
update ako moze ? inace meni su na zadnjoj kontroli stavili gips i sad bi za dva tjedna trebao opet na pregled..nadam se da je to to jer je najavljivao mogucnost stavljanja longete opet sto se meni cini ko pretjerivanje (strah me kak ce mi noga izgledat nakon ovog svega ) , vec sam 2 i pol mjeseca u lezecem polozaju i poludjet cu doslovno ..
Evo ja sam na prosloj kontroli, 6.7, dobio novi gips nakon cega mi je rekao da dodjem 21.7 i da bi tad najvjerovatnije trebao skinuti gips. Tad ce bit tocno 12 tjedana, i nadam se da ce to napokon bit to...rekli su mi da bi se trebao pocet dogovarat i za fizikalnu.Iskreno sumljam da ce ti stavit opet longetu
Lukabmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:59   #375
skinuli mi ovo konacno :klap: dosta optimisticno je bilo..morat cu neko vrijeme jos stake koristit al sad sve ovisi o meni javi sto su tebi rekli
__________________
excuse me while i kiss the sky....
grandmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:46   #376
Jel itko dijagnosticiran sa anterior ankle impingement ?
Ako mi mozete reci nesto vise o tome
Bulba123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:31   #377
Quote:
grandmama kaže: Pogledaj post
skinuli mi ovo konacno :klap: dosta optimisticno je bilo..morat cu neko vrijeme jos stake koristit al sad sve ovisi o meni javi sto su tebi rekli
Skinuli su i meni jucer gips ovaj su put snimili nekih 5 slika, doktor rekao da prvih 2 tjedna smijem koristit 50% tezine na nogu, moram na fizikalne, i da cemo vidjet kad zavrsim s terapijama..nemam bas puno pokreta u zglobu ali evo poceo sam vjezvat sam i nadam se da ce se pokazat neki napredak brzo
Lukabmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 10:55   #378
Prije dva tjedna igrajući nogomet uganuo sam gležanj.Kroz noć se pojavila nateklina ne ogromno ali je gležanj bio lijepo okrugao ko teniska loptica. Nakon 4-5 dana nateklina je splasnula 90% i mogu više manje normalno hodati, ali ti 10 % nikako da se povuče ostaje natečeno i nije to toliki problem ali osjećam težinu u cijeloj nogi. Navečer poslije posla bole me mišići na nogi. Nisam baš nešto mirovao osim prvih par dana, mislim kolko možeš mirovat na poslu. Je li možda imao ko sličnu situaciju i je li sad kasno mirovati?😦

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
__________________
Ne kompliciraj !!!
Strujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 15:54   #379
mislim da ti je najpametnije poslikat to
__________________
excuse me while i kiss the sky....
grandmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:25   #380
Ligamenti

Prije mjesec i pol iskrenula sam nogu, ali nisam odmah išla liječniku nadajući se da će samo proći. Ali naravno da nije. Prije sedam dana zbog bolova sam ipak otišla svojoj liječnici koja me uputila na traumu gdje su mi poslikali gležanj i utvrdili da nije ništa puknulo, nego da su u pitanju ligamenti. Pošto je prošlo puno vremena od pada, kirurg mi je ipak stavio gips na dva tjedna. Ja baš nisam miran pacijent, pa hodam dosta, većinom uz pomoć štaka, ali se ponekad oslonim i na tu nogu. Problem je u tome što su počeli trnuti prsti i imam osjeća osjećaj da mi noga natiče, da mi je u gležnju malo gips postao malen. Treba li ići liječniku?
tabi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.