Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2009., 17:16   #2161
ja sam osjetila da sam trudna vec u drugom tjednu... (tj. i trudna sam 2 tjedna ) lagana mucnina, zgadila mi se kava, nemogu ju pit... bolovi u grudima, natecenost... nervoza... (kao da immam pms.. ) tako da je to različito od osobe do osobe
romanawikler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 18:36   #2162
Quote:
romanawikler kaže: Pogledaj post
ja sam osjetila da sam trudna vec u drugom tjednu... (tj. i trudna sam 2 tjedna ) lagana mucnina, zgadila mi se kava, nemogu ju pit... bolovi u grudima, natecenost... nervoza... (kao da immam pms.. ) tako da je to različito od osobe do osobe
To ti nije onda drugi nego četvrti tjedan, jer se prvi dan trudnoće računa prvi dan zadnje menstruacije, a do oplodnje uglavnom dolazi u drugom tjednu ciklusa..... kažem uglavnom jer se ciklusi i ovulacija razlikuju od žene do žene.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:45   #2163
Uglavnom puno simptoma možemo umisliti,jedino onaj iscjedak koji može biti roskasti,smeđi ili žuti-implatacijsko krvarenje koje se javlja oko 8 dana nakon oplodnje bi nam pokazao trudnoću al ni njega nemaju sve trudnice
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:00   #2164
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Uglavnom puno simptoma možemo umisliti,jedino onaj iscjedak koji može biti roskasti,smeđi ili žuti-implatacijsko krvarenje koje se javlja oko 8 dana nakon oplodnje bi nam pokazao trudnoću al ni njega nemaju sve trudnice
ja sam to imala i nisam bila trudna još ni danas ne znam šta je to bilo
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 01:06   #2165
I prije nego je menstruacija kasnila, vidjela sam da je nesto drugacije nego inace... crnilo mi se pred ocima i vrtilo puno vise nego inace, uzasno sam bila umorna i uzasno mi se spavalo, mokraca i stolica su bile drugacije, metalan okus u ustima ujutro, ali to samo par dana... brzo nakon sto je trudnoca potvrdjena (nisam radila test, bila kod dr radi neke mokracne infekcije po drugi put, jer prvi antibiotik nije djelovao i on mi daje nesto drugo pa kazem da postoji sansa da sam mozda trudna, jer mi kasni par dana, a inace nikad ne kasni, pa je isao provjeriti i testirati urin i vraca se sa rijecima: cestitam, trudni ste, antibiotik otpada...), dakle, brzo nakon toga, u cca petom tjednu su pocele mucnine... ali to je vec druga tema
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 01:17   #2166
ma znam sve te pocetne,al meni je tek 5 dana nakon moguce oplodnje pa si sve mislim kako umisljam..nesicam se da sam u prvoj T imala ista tako rano.bice samo dooooooobro umisljam sve od zelje.ili mozda ne.hihi..vidit cemo.
 
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 08:36   #2167
Ja još nisam bila kod doktora, ali test je pokazao plusić, pa evo mojih simptoma:bolne grudi (jaaako), mučnina (pojedem pola obroka i to je to), umor (ajme, mogla bi spavati i spavati). Što će biti dalje vidli bumo pa bum natipkala, samo da obavim taj prvi pregled kojeg me tako strah.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 12:02   #2168
taj mjesec me bas nisu niti malo grudi bolile prije ocekivanog dana kad sam trebala dobit, a inace uvijek bole i do tjedan ipo prije
bas mi je bilo cudno

a i jedan dan su me tako bolili jajnici i ledja, da nisam oka sklopila...sto mi se inace nikad nije dogodilo

i to je to
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 15:09   #2169
Kod mene bolne grudi, ali puno jace nego inace pred mengu. A vjetrovi, ajme majko mila...jedino su mi drugi rekli da sam vise jela nego inace.To su jedini simptomi prije napravljenog testa pa nisam nista niti posumnjala. Sada 5 dana nakon sto sam saznala da stvarno i jesam trudna sve je ostalo isto osim sto sam malcice izgubila apetit!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 17:05   #2170
Uobičajeni pms simptomi, čak i bol koju sam ublažila -ketonalom
Na dan kada sam radila test kava mi na poslu nije šmekala. Zato sam i otišla u ljekarnu. A kasnila mi je nekih 3 dana
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:45   #2171
Evo da i ja podjelim s vama svoja iskustva. Dakle, prije planirane trudnoće često sam čitala ovaj forum i dobro se informirala. Kad smo se odlučili za bebu sama sam sebi rekla nemoj umišljati simptome jer ćeš se razočarati kad dobiješ mengu (inače sebi umislim bez problema puno toga). I onda mi se dogodilo da sam sve te sitne simptome ignorirala i pripisivala drugim stvarima... nisam ni skužla da sam trudna nego tek 14 dana nakon što mi je kasnila. A bilo je otprilike ovako:
- do izostanka menge simtomi potpuno isti kao i u pms-u: veeelike grudi, razdražljiva, menstrualni grčevi, metalni okus u ustima + nesanica (ali kako smo taman preselili u drugi stan mislila sam da mi je to zbog prilagodbe na novi krevet)
- na dan kad sam trebala dobiti pojavila se sukrvica koja je trajala par dana, pa nestala pa se opet pojavila... iako sam već lagano sumljala mislila sam da mi je to zbog nekog hormonalnog poremećaja (par mjeseci prije menga je bila neredovita), mučnine su prvo bile blage (što mi se zna dogoditi i u pms-u), a tek 10 dana od izostanka menge je počeo pravi rigoleto. I osjećala sam se kao da ću dobiti virozu: malaksala, izgubila apetit, bolile me sve kosti... a taman počela sezona viroza i oko mene bilo bolesnih ko u priči. Dakle, drage moje...premda očito ja nisam ništa kužila
plavuša 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:15   #2172
evo i mojiih simptoma:
u danima očekivane menge, bolovi kao da ću svaki tren dobiti
jedino što mi je bilo drugačije nego inaće jesu jako osjetljive grudi, što prije nikad nije bio slučaj..smetao mi je i grudnjak
radila sam test-par dana poslije očekivane menge..i pojavila se i druga crtica, nakon dva dana opet isto ..

danas vadila krv ...beta je 410,10 hehehhehe
tako da sve paše

i dalje me s vremena na vrijeme bockaju jajnici ili šta već...valjda je normalno to
onak neki osjećaj kao kad moraš pišat , samo malo niže
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:34   #2173
evo sad sam 11 tjedana trudna i mogu vam reći da su mi simptomi potpuno ali potpuno drugačiji nego u prvoj trudnoći.

onda sam valjda 5 dana nakon ovulacije počela ludit od bolnih grudi.. ali to je bila bol kao ništa što sam ikad prije osjetila (a nikad nisam imala problema sa pms-om). tako da mogu reć da sam odmah znala da se nešto dešava..čak i makar tad nisam niti znala koji sve simptomi upućuju na T jer nisam forumirala ko sad. tek negdje oko 5. tjedna su počele lagane mučnine i strašna pospanost, i naravno često pišanje.

sada 2 godine kasnije simptomi potpuno ali potpuno drugačiji. isto valjda od same ovulacije strašno probadanje u području jajnika i maternice- nastavilo se sve do negdje 6.-7. tjedna.., isto tako valjda samo 5-6 dana nakon O su me krenule mučiti nesanice, često buđenje noću (ne zbog pišanja) i slavni sunčani iscjedak.

kako sam stalno čekala moje "prepoznatljive" bolne grudi, nisam ničemu od ovoga pridavala veliku pozornost jer sam isto mislila da si umišljam.. čak i kada mi se 11 dana poslije ovulacije pojavilo implantacijsko krvarenje prvo sam pomislila da je očito spotting pred mengu..kad na kraju evo stiže nam nova mrva!


iz i jedne i druge trudnoće mogu iz iskustva reći da je stvarno moguće jako jako rano osjetiti promjene na tjelu.. i mada su mi ovi silni mjeseci pokušavanja pokazali da ih se može lako i umisliti... kada se radi o stvarnim simptomima, nekako su oni ipak "drugačiji".. nekako možeš osjetiti i naslutiti da se radi o nečem više od samog umišljanja!
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 20:45   #2174
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
iz i jedne i druge trudnoće mogu iz iskustva reći da je stvarno moguće jako jako rano osjetiti promjene na tjelu.. i mada su mi ovi silni mjeseci pokušavanja pokazali da ih se može lako i umisliti... kada se radi o stvarnim simptomima, nekako su oni ipak "drugačiji".. nekako možeš osjetiti i naslutiti da se radi o nečem više od samog umišljanja!
I ja se slažem da je moguće osjetiti rane simptome, samo sam ja sve te simptome povezala u trudničke tek nakon što sam popiškila plusić.
Jako rano mi je počelo sve smrditi, mislim da me jedno 2 dana nakon ovulacije susjeda zezala jesam li trudna jer mi je smrdila riblja pašteta koju inače obožavam, grudi jako, jako bolne, više nego pred menstruaciju, često mokrenje, izrazita razdražljivost i lagane, lagane mučnine.....
Ali sve to je moglo i nije moralo biti simptom trudnoće i sve sam ih ovako skupa povezala tek kasnije.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:44   #2175
Smile ovako

kasni mi 20 dana, i malo prije dobila plusic, moji simptomi su bol kao pred mengu, grudi su mi se povećale i osjetljive su, onda neka čudna mučnina kao knedla u grlu i odbojna mi je neka hrana,užasno živčena najradije bi u top stavila sve oko sebe...
__________________
ja znam da ništa neznam
lutkica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:32   #2176
ja sam imala takve simptome da sam ustvari čekala tren kad će doći menga. cice su me boljele kao pred M. osjećala sam probadanje u donjem dijelu trbuha, kao tik pred M i stalno išla provjeravat jel stigla. a onda su se ti moji "bolovi" rastegli na tjedan dana pa sam napravila test

jedino što mi je bilo neuobičajeno jest kronični zatvor, ali on me uopće nije asocirao na trudnoću.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:05   #2177
Osim svih simptma kao pred m, bolne cice itd, prvi simptom mi je bio i to dan prije nego sam trebala dobiti da mi je užasno zasmetala muževa kupka. On se jadan tuširao i ušao u dnevni, a ja istrčala na balkon (sva sreća bilo ljeto pa su balkonska bila otvorena). Tek smo kasnije skužili zašto mi odjednom bila takva muka od kupke, a iza toga su mi počeli smetati skoro svi kozmetički preparati, sebi sam kupovala u DM-u kupku bez mirisa. Sad sam 22+ i još uvijek mi smetaju parfemi i njegov aftershave pa je prešao na balzam.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:20   #2178
Quote:
Laura-L kaže: Pogledaj post
Osim svih simptma kao pred m, bolne cice itd, prvi simptom mi je bio i to dan prije nego sam trebala dobiti da mi je užasno zasmetala muževa kupka. On se jadan tuširao i ušao u dnevni, a ja istrčala na balkon (sva sreća bilo ljeto pa su balkonska bila otvorena). Tek smo kasnije skužili zašto mi odjednom bila takva muka od kupke, a iza toga su mi počeli smetati skoro svi kozmetički preparati, sebi sam kupovala u DM-u kupku bez mirisa. Sad sam 22+ i još uvijek mi smetaju parfemi i njegov aftershave pa je prešao na balzam.
E to je i meni smetalo. Ja uopče nisam sumnjala da sam trudna jer nam je rečeno da MM i ja necemo moci prirodnim putem imat više djece. Moja dijagnoza je bila da sam bolesna povišena temperatura, mučnina, svaki čas na wc-u, upor, pospanost- onda sam otišla doktorici opće prakse po uputnicu za krvnu sliku da vidim šta mi je, a ona kaže napravite prvo test pa ako niste trudni dat cu vam uputnicu ja se popiškim i skoro padnem u nesvjest nakon 3 god ja vidla +++++++++
pcelicakarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:25   #2179
Quote:
pcelicakarla kaže: Pogledaj post
E to je i meni smetalo. Ja uopče nisam sumnjala da sam trudna jer nam je rečeno da MM i ja necemo moci prirodnim putem imat više djece. Moja dijagnoza je bila da sam bolesna povišena temperatura, mučnina, svaki čas na wc-u, upor, pospanost- onda sam otišla doktorici opće prakse po uputnicu za krvnu sliku da vidim šta mi je, a ona kaže napravite prvo test pa ako niste trudni dat cu vam uputnicu ja se popiškim i skoro padnem u nesvjest nakon 3 god ja vidla +++++++++
Drago mi je da vam se posrećilo unatoč takvoj dijagnozi.

Ovo je meni bio jedan od simptoma s prvom T, kad mi je kasnila M, ja mislila kad prođe viroza, dobit ću jednostavno se nisam htjela nadat na kaju +.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 14:16   #2180
Moje iskustvo je bilo sljedeće: tjedan dana kasnila M, sise htjele eksplodirati, mučnine ništa, smetnje ništa, i odmah pun mjehur svakih pola sata. Pošizila sam! I sad se sa 32 tj. družim samo s wc-om,ha,ha najčešće.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.