Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2010., 19:35   #21
Quote:
smoks1 kaže: Pogledaj post
KAMERA tj radar ne smije bit na autocesti, smije te samo presretac skinut, tako da kazne od "radara" sa autoceste nema, osim presretaca.

Sto se tice radara koji slika u gradu i van grada, racunaj cca 2 mjeseca
čvor ivanja reka-vž iza mosta redovito multa-nova
rico hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:35   #22
Radari su vrlo precizni, po Zavodu za normizaciju i mjeriteljstvo do +-1% i do temperature -40°C. 10 km/h ispod stotke i 10% iznad stotke te nepriznavanje mjerenja ako je okolna temperatura bila niža od 0°C su ustupci vozačima. Često se u praksi dogodi da možeš voziti i 175 km/h jer većinom ne kažnjavaju za manje prekršaje (do 30km/h na autoputu). Međutim, pošto je zakon tu prilično jasan, to je lutrija. 155 km/h je sasvim dovoljno u većini slučajeva.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:39   #23
Quote:
smoks1 kaže: Pogledaj post
KAMERA tj radar ne smije bit na autocesti, smije te samo presretac skinut, tako da kazne od "radara" sa autoceste nema, osim presretaca.
Ma od kud si ovo izvukao

Ima multanove itekako frende
ivica_0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:47   #24
Quote:
rico hr kaže: Pogledaj post
čvor ivanja reka-vž iza mosta redovito multa-nova
i kontra smjer prije mosta tamo gdje je 80. ili ako imaš baš gadan peh ko moj stari, onda će te i za 60 kad su radovi zaj...
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:11   #25
na AC kod kutine ih redovno vidim, u škodi sa policijskim oznakama, vrebaju, vidio sam u par navrata i da su zaustavili nekog, tamo uvijek pripazim ako su suženja. a mene na AC na silasku na benzinsku ukebali za brzinu i pojas ali sam se izvukao bez kazne (bilo vruče pa im platio cugu).
__________________
koliko para, toliko muzike
hrkivoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:05   #26
Ja sam vidjeo kada su mjerili pred naplatnim kućicama brzinu radarom, i zaustavljali! Štos je u tome što nitko ne vozi 60, nakon što je vozio 160, nego najčešće oko 100 km/h! Stave radar, i filaju proračun!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:19   #27
Quote:
smoks1 kaže: Pogledaj post
KAMERA tj radar ne smije bit na autocesti, smije te samo presretac skinut, tako da kazne od "radara" sa autoceste nema, osim presretaca.

Sto se tice radara koji slika u gradu i van grada, racunaj cca 2 mjeseca
Danas popodne oko Žute Lokve u smjeru Zagreba parkirali se dečki iza nadvožnjaka. Auto im se ne vidi, samo crni tronožac .

Meni je došla kazna nakon 6 mjeseci. 900 kn + bodovi.
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 12:57   #28
jel to ta kamera zbog koje doma dode čestitka ?
ogranicenje bilo 80 kmh pa imo vremena sliknut

http://img718.imageshack.us/img718/5883/photo0108g.jpg
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:25   #29
Svojevremeno uredno viđena kamera na INA pumpi prije sv. Roka i haltanje s lizaljkom na ugibalištu prije tunela.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:34   #30
Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post
jel to ta kamera zbog koje doma dode čestitka ?
ogranicenje bilo 80 kmh pa imo vremena sliknut

http://img718.imageshack.us/img718/5883/photo0108g.jpg
Ne. To je kamera za nadzor prometa. Ima mogućnost mjerenja brzine ali se ne koristi za kažnjavanje. Kamera je HAC-ova.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 14:51   #31
To je u Sv. Nedelji O ovom stupu smo pričali na Forumu nedavno jer je na njemu desno bio namontiran onaj Gatso radar (prazna kutija). Skinuli su to prije nekog vremena.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 15:53   #32
ah,so

kak onda izgledaju te kamere za "kažnjavanje" na autoputu?

na Anteni zagreb redovno govore gdje su kontrole,radari i kamere na autoputovima al ja osim ovakvih nikakve druge nisam viđao..
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 16:12   #33
decki sto voze presretace kazu da rijetko kad jebu ljude do 180kmh ako se dobro sjecam, jer im se kao neda zajebavat s pisanjem one najmanje kazne
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 23:20   #34
Quote:
hrkivoj kaže: Pogledaj post
na AC kod kutine ih redovno vidim, u škodi sa policijskim oznakama, vrebaju, vidio sam u par navrata i da su zaustavili nekog, tamo uvijek pripazim ako su suženja. a mene na AC na silasku na benzinsku ukebali za brzinu i pojas ali sam se izvukao bez kazne (bilo vruče pa im platio cugu).
Da da, tamo su redovito vrebali kad ekipa proleti sa 150+ a ograničenje je već spušteno na 80... pravi zlatni rudnik za državni proračun
BigCityBeats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 07:53   #35
Ma do nekih 160-170 na AC presretači te ne haltaju ak ne radiš gluposti po cesti...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 18:41   #36
Dali je jos 155 bez kazni?
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 18:49   #37
Da. U principu tamo gdje je 130 do 160 te nitko nece dirati.
Jedino na ZG obilaznici ima sve vise bisera koji lijevom voze 100 -110 i nece se takav maknut pa ga moras zaobilaziti desnom.
U pravu je lik, ispred par 100 metara ima neki auto u desnoj pa sto ce se makivati svako malo, juri on oko 100 kmh lijevom.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:19   #38
zanimljivo bilo jucer, zupanja-zagreb maglustina cijelim putem, na nekim mjestima se nije vidjelo 20 metara ispred, ali svi pice 130 pa sam se i ja uklopio i picim za njima.. i razmisljam; jebote ako se desi nesto ispred, ostat ce samo palacinka od nas svih skupa, ne bi stigli ni stisnut kocnicu, a ne zakocit....

a bilo je naravno likova koji su u takvoj magli przili oko 200 prema mojoj procjeni..
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:36   #39
Pazi da ne bude ko što se meni desilo na Dalmatini - isto magla (oko Udbine), i vozim stotinjak kadli eto pored mene čiča u Mercedesu dere bar 130 .... prvo pomislim da je čiči dosta života no kad sam pogledao malo bolje - ima IC kameru i vidi kroz maglu kao da je nema.

Bio mi je krasan orjentir, pustim ga da mu još samo vidim zadnju maglenku i za njim.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:36   #40
Ima ih koji mogu, ali definitivno ne mogu svi(edit:evo, objasnio je cdrw zašto neki mogu).



Mene više iritiraju oni koji voze 40 po takvoj magli, po mraku, kad je vidljivost kakva-takva za vozit. Problem je što sam ja u navedenoj situaciji mogao VOZITI 80, ali nije bilo baš toliko sigurno da pretječem i budem u lijevoj traci 200-300 metara Doduše, nije AC, pa je malo offtopic, ali živciraju me osobe koje voze u drugoj ako uvjeti na cesti nisu tip-top.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.