Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2010., 16:58   #1
Uklanjanje/tretiranje ožiljaka i modrica

Udarili smo se u čelo, bilo je skoro za šivanje no ipak su odlučili stavit one flasteriće koji zamjenjuju šivanje. Slijedeći dan to otpalo (valjda tako i treba) pa bili dva puta na prematanju i rekli više netriba dolazit.

Sada ima krastu, (tek tjedan dana od udarca). Sa čim bi to mogla mazat il da ništa nemažem??
Šta za ožiljak? Dal ima neka krema za djecu za ožiljke i kad se to može počet mazat? kad otpadne krasta?
andjela1502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 17:07   #2
Quote:
andjela1502 kaže: Pogledaj post
Udarili smo se u čelo, bilo je skoro za šivanje no ipak su odlučili stavit one flasteriće koji zamjenjuju šivanje. Slijedeći dan to otpalo (valjda tako i treba) pa bili dva puta na prematanju i rekli više netriba dolazit.

Sada ima krastu, (tek tjedan dana od udarca). Sa čim bi to mogla mazat il da ništa nemažem??
Šta za ožiljak? Dal ima neka krema za djecu za ožiljke i kad se to može počet mazat? kad otpadne krasta?
najbolje je da se krasta ne dira, što je ponekad djeci izuzetno teško
ja sam imala nezgodu kao curetak i dosta velik ožiljak na ruci i mazala sam to svim i svačim protiv ožiljaka ali to ništa ne pomaže.
Uštedite si novaca i nemojte ništa od tih "čarobnih" kremica ni kupovati.

Da li će se i koliki ožiljak stvoriti ovisi prvenstveno o vrsti i veličini ozljede, sposobnost kože samozacjeljivanju, sklonosti hipertrofiji i sl.

Uostalom, mala djeca izrastu iz većine ožiljaka, to se kasnije ni ne vidi.
Koliko sam se ja izubijala, trebala bi sva iskasapljena biti
Ali malo koji se vidi, čak i ovaj na ruci nije ni upola strašan koliko bi trebao biti (imala puno šavova).
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 17:21   #3
Quote:
andjela1502 kaže: Pogledaj post
Udarili smo se u čelo, bilo je skoro za šivanje no ipak su odlučili stavit one flasteriće koji zamjenjuju šivanje. Slijedeći dan to otpalo (valjda tako i treba) pa bili dva puta na prematanju i rekli više netriba dolazit.

Sada ima krastu, (tek tjedan dana od udarca). Sa čim bi to mogla mazat il da ništa nemažem??
Šta za ožiljak? Dal ima neka krema za djecu za ožiljke i kad se to može počet mazat? kad otpadne krasta?
kantarionovo ulje je dosta dobro
neće te riješiti ožiljka kao operacija, ali ako se redovito maže- pomaže kod zarastanja rana i ublažavanja ožiljaka.
probaj nabaviti neko domaće- od provjerenog proizvođača.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:49   #4
Ali kantrionovo ulje NIKAKO ne smije na sunce, vrlo je vjerojatno da ce ostati smedi flekovi.
Moja mala je prebolila kozice pa smo takoder u porazi za kremom protiv oziljaka. Za sada, dok ne otpadnu sve krastice i koza malo ne zacijeli, mazemo sa nevenovom masti. Protiv oziljaka ima Contratubeks krema i jos neka novija, silikonska krema. Ta silikonska je jako skupa ( oko 330 kn) ali kazu da je odlicna. Vidjet cu kako ce se razvijati njase krastice i ako bude puno rupica, kupit cemo tu silikonsku.
Maze se nakon sto koza skroz zacijeli.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:38   #5
pa dobro, nemoj s njom na sunce. maži ju prije spavanja, na primjer
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:39   #6
bepanthen plus krema pomaže da brže zacijeli i navodno da ostane manji ožiljak, a i dezinficira površinski, čini mi se..
probajte s tim, ne može naštetiti, samo pomoći
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:51   #7
nije za kraste, ali kad kikić zvekne glavom da ne nastane kvrga namažite običnim margarinom ili s malo jestivog ulja. kvrga neće izaći! isprobano više puta
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:55   #8
za oziljke preporucam dermatix. skup je, ali fenomenalan.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:06   #9
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
za oziljke preporucam dermatix. skup je, ali fenomenalan.
Da, to je ta silikonska krema koju su nam preporucili.
Ima iskustva iz prve ruke? Jel zbilja vrijedi tolike nove i je li velika razlika izmedu nje i ostalih krema?
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:13   #10
ne znam koja je razlika izmedju nje i drugih krema, ali mi je koristimo za oziljak od opekotine na malom prstu i skoro pa je nevidljiv.
i ja sam sebi mazala oziljak pd odstranjivanja madeza i ostala je jedva vidljiva crtica.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:15   #11
A koliko dugo treba mazati da nestane? I jeste poceli odmah ili stari oziljak?
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:23   #12
A zna li tko s čim bi mogli mazati "šljive" da brže prođu? Šmizla stalno ima "plave" noge. Netko mi je rekao da mažem s melemom, ali i ne vidim baš neki učinak
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:38   #13
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
A zna li tko s čim bi mogli mazati "šljive" da brže prođu? Šmizla stalno ima "plave" noge. Netko mi je rekao da mažem s melemom, ali i ne vidim baš neki učinak
plavo je jer je podsjela krv a to je hematom.
hematomi se inače mažu npr. heparin.

ali ja osobno ne bi mazala djetetu masnice.
pa nek bude sva plava pa malena je.
ja i moja sestra smo vazda bile u šljivama
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:45   #14
Kupi običnu riblju mast i probaj s njom.
Mi smoi imale malu opekotinu na ruci i super je pomoglo, a čitala sam na uputstvima da pomaže kod zacjeljivanja ožiljaka, može i na krastu odmah. Ima za kupiti u apoteci i košta oko 15 kn (ovo sam bubnula jer se ne sjećam točne cijene)
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:53   #15
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
A koliko dugo treba mazati da nestane? I jeste poceli odmah ili stari oziljak?
meni je receno par mjeseci, jednom ili dvaput dnevno. stavi se jako malo i tubicu nemres potrosit da mazes godinu dana.
mi smo poceli mjesec dana od nezgode, a ja sam svoj oziljak pocela odmah.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 12:11   #16
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
nije za kraste, ali kad kikić zvekne glavom da ne nastane kvrga namažite običnim margarinom ili s malo jestivog ulja. kvrga neće izaći! isprobano više puta
xxxxxxxxxxxxxxxx
potpis na ovo

čak i ako kvrga odma izađe, kad namažem margom, maslacem ili što već imam u frižideru kvrga nestane za sat-dva, ostane samo žućkasta šljiva
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 12:12   #17
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
A zna li tko s čim bi mogli mazati "šljive" da brže prođu? Šmizla stalno ima "plave" noge. Netko mi je rekao da mažem s melemom, ali i ne vidim baš neki učinak
I mene ovo zanima...malac ko da je u ratu bio..

Na optusnom pismu iz Zarazne od nedavno (zbog upale dišnih putova) na otpusnom pismu piše "noge pune modrica"
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 12:20   #18
ja sam za oveći rez na ruci koristila Contractubex kremu...maže se nekoliko puta na dan, mala količina...meni se ožiljak jako smanjio. Preporučila mi ga je prijateljica koja je time mazala veliku opeklinu, jer je i njoj krema pomogla. Djeluje samo u prvih 6mj od nastanka ožiljka. I jeftina je
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 07:48   #19
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
plavo je jer je podsjela krv a to je hematom.
hematomi se inače mažu npr. heparin.

ali ja osobno ne bi mazala djetetu masnice.
pa nek bude sva plava pa malena je.
ja i moja sestra smo vazda bile u šljivama
Zašto ne bi mazala? Misliš da može škoditi ili ?

A jel bi meni pomoglo ? Naime, mala je na mamu


Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
I mene ovo zanima...malac ko da je u ratu bio..

Na optusnom pismu iz Zarazne od nedavno (zbog upale dišnih putova) na otpusnom pismu piše "noge pune modrica"
Ma strašno, noge su joj kao da je svaki dan na bojišnici
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 07:59   #20
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
xxxxxxxxxxxxxxxx
potpis na ovo

čak i ako kvrga odma izađe, kad namažem margom, maslacem ili što već imam u frižideru kvrga nestane za sat-dva, ostane samo žućkasta šljiva
potpisujem
nas margarin i malslac još nikada nisu iznevjerili
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.