Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2011., 03:50   #501
Bilo bi super da neko rasplete ovu sapunicu, ja sam se malo već pogubio. Imam pravo na besplatan pokaz i krajem listopada sam predao zahtjev za njega u općini na trešnjevci. Imao sam svu dokumentaciju među kojima i potvrdu s fakulteta da sam upisao tekuću akademsku godinu. Dobivam papirić na kojem piše da iza 15.11 dođem napunit pokaz. Dolazim na remizu, dajem papirić na onom vanjskom prodajnom mjestu ali mi čovjek ne može napunit jer je navodno metalna kartica malo oštećena, pa ju ostavljam na šalteru 4, dobivam novi papirić koji mi vrijedi nekoliko dana dok mi ne naprave novu karticu. Ne ostavljam nikakvu sliku za novu karticu, te mi je rečeno da za par dana dođem po to i donesem ponovno potvrdu sa faksa, sad kao njima na remizu. Jer ju i oni moraju imat. Dobro, uzmem ponovno potvrdu na faksu da sam student, istu onu koju sam već jednom uzimao, dolazim po pokaz ali sad to nije ta potvrda, nego mi tamo daju obrazac koji treba ispuniti i fakultet treba tu ZET-ovu potvrdu ponovno poštambiljat. Jel to normalna procedura ili me zamjenila s nekim ko nema pravo na besplatno? Na tom novom formularu ima i mjesto za fotografiju, znači li to da trebam i sliku? Pretpostavljam da ne, s obzirom da su mi dali ganc novu metalnu karticu prije par dana.
Konfucije_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 16:36   #502
jel postoji kakva kvaka za izbjeć kaznu od 210kn? ja uvijek redovito napunim pokaz,još nisam stigla za 12.mjesec i taman mi došla ženska danas i nije me htjela pustit nikako,napisala mi kaznu...a 200kn mi nije baš malo
fashion hungry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:16   #503
Quote:
Konfucije_89 kaže: Pogledaj post
Imam pravo na besplatan pokaz i krajem listopada sam predao zahtjev za njega u općini na trešnjevci. ..nego mi tamo daju obrazac koji treba ispuniti i fakultet treba tu ZET-ovu potvrdu ponovno poštambiljat. Jel to normalna procedura ili me zamjenila s nekim ko nema pravo na besplatno? Na tom novom formularu ima i mjesto za fotografiju, znači li to da trebam i sliku? Pretpostavljam da ne, s obzirom da su mi dali ganc novu metalnu karticu prije par dana.
Također imam pravo na besplatni pokaz, rješavala sam prošli tjedan pa ti mogu reći iz prve ruke. Da, trebaš popuniti taj obrazac (link ), potvrditi na fakultetu i to je to. Kad ti to potvrde odi na šalter ZET-a (ili gdje već moraš s obzirom na peripetije ) i OBAVEZNO uzmi index. Ja ga prvi dan nisam imala uz sebe da bi me ženska vratila i rekla da nema veze što je žig faxa na tom obrascu, bez obzira na xicu i sl. treba joj index
A ovo za sliku... ako nisu odmah tražili, a dobio si karticu, onda ti valjda ni ne treba.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 17:24   #504
trebam informaciju od ljudi koji imaju zet-hž studentski pokaz-važno je

dakle, dali broj na pretplatnoj zet karti gore u desnom uglu mora biti isti ko broj na hž markici?
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 22:25   #505
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
trebam informaciju od ljudi koji imaju zet-hž studentski pokaz-važno je

dakle, dali broj na pretplatnoj zet karti gore u desnom uglu mora biti isti ko broj na hž markici?
da.
ancica_8990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:19   #506
Ma bilo mi je cudno, jel neki ljudi imaju iste a ja sam prije dok sam imala besplatnu kartu imala razlicite brojeve, sad trenutno nemam nikakvu pa pokusavam nes iskemijati, al ocito da ipak nece ic
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:30   #507
E, bok...
molim vas recite mi postoji li ikakva šansa da se studentski pokaz digne samo uz potvrdu o redovnom studiranju s faksa i s onim ispunjenim obrascem?

Jer indeks nikako da ode na ovjeru...neke komplikacije...

i ja bez pokaza već tri mjeseca jer nemam indeks sa sobom...a bed mi davati 300 kuna za mjesečno pokaz...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:43   #508
A jel trebas samo produziti stari il bas radis onu iskaznicu prvi put?

I jel imas pravo na besplatni il placas?

Mislim da traze index na uvid, jel gledaju koji si semestar zadni upisala kad, al ak nemas pravo na besplatni,mogli bi ti progledat kroz prste i bez indexa jel im ipak placas, tak sam bar ja cula da su nekima...

ja sam isto odavno bez pokaza, al sam zato uvijek spremna za akciju, svaki odlazak od doma mi je bas ono, cisti adrenalin, pogotovo kad u vlaku bjezim po vagonima il izlazim van pa ponovno utrcavam unutra
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:25   #509
Jeste vidjeli ovo?

Citiram:
"Ono što se zasad može saznati o poskupljenjima je činjenica da Holding želi povećati cijenu godišnjih pretplatničkih karata. Najgore bi trebali proći studenti, učenici koji sada mjesečnu kartu za neograničeni prijevoz plaćaju 83 kune mjesečno. Poskupljenje se još razrađuje, a moguće je da se cijena izjednači saž takozvanom radničkom kartom koja stoji 290 kuna mjesečno."


Bravo Holding!
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:25   #510
Quote:
Rebelle Fleur kaže: Pogledaj post
Jeste vidjeli ovo?

Citiram:
"Ono što se zasad može saznati o poskupljenjima je činjenica da Holding želi povećati cijenu godišnjih pretplatničkih karata. Najgore bi trebali proći studenti, učenici koji sada mjesečnu kartu za neograničeni prijevoz plaćaju 83 kune mjesečno. Poskupljenje se još razrađuje, a moguće je da se cijena izjednači saž takozvanom radničkom kartom koja stoji 290 kuna mjesečno."


Bravo Holding!
tek će onda biti švercanja!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 19:22   #511
o boze dragi, koji su to kreteni, njima bi trebalo smanjiti place, vecina ih ima jedva zavrsenu osnovnu skolu, a imaju place vece nego ljudi s zavrsenim faxevima...

mislim da bi se svi ucenici i studenti trebali ujediniti i odbit placat prijevoz, mislim da nam onda nebi mogli nista jel je ipak vise nas nego njihovih kontrolora, naravno da se to nece dogodit, al eto...

uostalom ak izjednace cijene studentskih karata s radnickima, definitivno ce bit svercanja jel je ljudima i ovo preskupo, pogotovo zet+hz od famoznih 247 kn mjesecno...
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 08:49   #512
Ja sam ostala sad u šoku kad sam čula da misle dignut cijenu s 83 na 290 kn Naći cijena prijevoza za zaposlene osobe koje primaju neku određenu plaću, nekoliko tisuća kuna mjesečno je 290 kn, od kud nama ti novci?? Ja sam redovan student i imam studentski posao i radim u skladu s obavezama te fizički ne mogu zaraditi više od 1000 kn mjesečno(u dobrom mjesecu) i trebala bi skoro trećinu dati za prijevoz?!? A roditelji nam nisu dovoljno opterećeni s financiranjem studiranja, da ne pričam o ljudima koji nisu iz Zg pa imaju puno puno veće troškove od recimo mene koja živim sa roditeljima.

Ugrubo, to bi nas koštalo oko 3000 kn godišnje! Pa to je više nego što plaćam fax!
Ako se ovo gore ostvari, mislim da će se svi složiti da moramo nešto poduzeti i da ne smijemo to pustiti, definitivno im neće proći kao ovo sa 83 kn..
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 13:48   #513
pa ovo je apsurd.kao da studiranje naše roditelje malo košta. Dala sam izradit taj pokaz i platila za 2 mjeseca,dok mi kolege na faksu nisu rekli da nemaju pokaza i da se švercaju kao i velika većina studenata. Uvijek na mobitelu imam tih 10 kn koje čuvam za svaki slučaj ako mi uleti kontrola.Više se isplati u svakom slučaju. Nadalje,kao postrožile su se kontrole,vozim se od početka 12 mjeseca bez pokaza,nisam ih dosad susrela(znači od 9 mjeseca),a svaki dan se vozim i to duže relacije.Kad poskupe cijene,nitko im neće kupovati ni pokaze ni pojedinačne karte jer se poskupljenje odnosi i na njih,a i više se isplati platit 200 kn kazne nego 290 pokaza,a kad ti daju kaznu nosiš taj papir sa sobom i voziš se besplatno.Ishod poskupljenja će biti još veći minus ZET-a koji je i ovako prevelik.
__________________
Enjoy life. There's plenty of time to be dead!
mashnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 16:11   #514
ovih pisljivih 80 kn bi im jos i dao....al vise od toga nedam pa neka me love po tramvaju i po zg kolko oce
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:21   #515
Ma kad malo bolje razmislis- nemaju te kak natjerat da kupujes kartu.
uvijek mozes imat spremnu poruku u mobitelu, ak ni to nemas kazes jednostavno nisam napunila kartu,student sam, nemam para, osobnu im nedas, niti oni imaju to pravo trazit (samo murja te smije legitimirat), fizicki te nemaju pravo zadrzat u tramvaju/busu, dakle fino izadjes van, a ak izadje s tobom vise niste u vozilu zeta i opet ti nemre nis. gamad...

u vlaku je malo drukcija prica, isto se mos svercat naveliko,sam kaj je tam uvijek kondukter, pa je puno stresnije,al ak te bas uhvati uvijek mos izaci van isto, tako da ne vidim kak me mogu natjerat da im ista placam!!!
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:23   #516
Radije ću balonom ić do škole neg HŽ-u davat pare za mjesečnu.
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 21:23   #517
Quote:
mashnica kaže: Pogledaj post
pa ovo je apsurd.kao da studiranje naše roditelje malo košta. Dala sam izradit taj pokaz i platila za 2 mjeseca,dok mi kolege na faksu nisu rekli da nemaju pokaza i da se švercaju kao i velika većina studenata. Uvijek na mobitelu imam tih 10 kn koje čuvam za svaki slučaj ako mi uleti kontrola.Više se isplati u svakom slučaju. Nadalje,kao postrožile su se kontrole,vozim se od početka 12 mjeseca bez pokaza,nisam ih dosad susrela(znači od 9 mjeseca),a svaki dan se vozim i to duže relacije.Kad poskupe cijene,nitko im neće kupovati ni pokaze ni pojedinačne karte jer se poskupljenje odnosi i na njih,a i više se isplati platit 200 kn kazne nego 290 pokaza,a kad ti daju kaznu nosiš taj papir sa sobom i voziš se besplatno.Ishod poskupljenja će biti još veći minus ZET-a koji je i ovako prevelik.
daj mi molim te to malo pojasni, ak dobijes kaznu sta to znaci da ti taj mjesec vise nemaju pravo napisati drugu kaznu pa nosis tu istu sa sobom il kak?
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 23:25   #518
poznanica mi je rekla da su je opeljušili za 200 kn kazne jer je uhvatila kontrola u tramvaju i da su joj dali kaznu, a ona je svaki put kad bi joj došla kontrola fino izvadila to i nastavila vožnju do svog cilja

kad smo kod zeta i kontrola,momci su počeli stajati na prvom ulazu u autobus. Igrom slučaja sam morala ići u Zaprešić i fino ja na Črnomercu,idem ući u bus i stoji ZET-ovac ispred busa i ja krenem ući i on mi demonstrativno stavi ruku i povuče me nazad i pita me kartu i ja lijepo odg da ću sada poslati poruku,i on meni počne soliti pamet kako ja mogu ulaziti u bus bez karte itd...
__________________
Enjoy life. There's plenty of time to be dead!
mashnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:07   #519
Quote:
mashnica kaže: Pogledaj post
on meni počne soliti pamet kako ja mogu ulaziti u bus bez karte itd...
Da, i? U čemu je tu točno problem?
fietser is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:42   #520
joj cula sam da u nekim busevima- zapresic, dugave zaebavaju s tim kontroloma ispred buseva.

po meni je problem u tome kaj on ima nekog povlacit za ruku i solit pamet, moze mi se lijepo obratit i rec da ne mogu uci u bus bez karte, bez fizickog kontakta,jel, i nema mi kaj solit pamet seljacina zbog tog ako sam tek krenula pisat poruku...

a jel imaju one uredaje s kojima mogu vidjet jel karta napunjena, il im mozes pokazat onu studentsku tek toliko da im nes pokazes, a da ni ne skuze da je prazna?
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.