Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2012., 21:24   #21
Misliš 2,5 mjeseca valjda?

Sa dva i pol tjedna jedva hodaju i tek su progledali.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 21:46   #22
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Misliš 2,5 mjeseca valjda?

Sa dva i pol tjedna jedva hodaju i tek su progledali.
Zilah mi je rekla da ima 300 grama, znači da ima oko 3 tjedna tek, skroz je mini

Držim fige malenom.
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 22:46   #23
Mrva je stara 2,5-3 tjedna...tj vuce na 3 tjedan
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 00:26   #24
Moj savjet je da krenete sa Klavocinom na staništu.
Sinuloxa će vam trebati jako puno, Klavocin je isti lijek samo iz humane medicine (amoxicilin + klavulanska kiselina), vjerovatno svatko od nas ima po koju tabletu koja mu je ostala od liječenja. Dnevno će vam trebati cca 1 tableta. Nemojte mamice tjerati da ne jedu hranu sa lijekom, jer će i njima dobro doći iako ne pokazuju znakove infekcije - svejedno su nosioci virusa.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 09:35   #25
Ako se odlučite na sterilizacije, mogu pomoći lovom i lovilicom kad imam vremena. Smještaj nemam a neku bi mogla sterilizirati kod svog veta. Neku, ne sve. Naravno, ne na dug nego da su novci skupljeni. Eto, to je što ja nudim.
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 11:05   #26
Netko od tih ljudi koji hrane mačke ih sigurno hvata bez problema na ruke. Porazgovarajte sa hraniteljima.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 19:09   #27
Ja sam tamo bila danas tri puta i sve sto sam nasla je ostavljena hrana od rucka..mlinci i kosti (vidjela sam sastrane bacene kutije od hrane za mace,ne mogu vjerovati da im je tesko te kutije i vrecice baciti u smece nego tamo ostavljaju). Sad cu opet otici i nadam se da cu naletiti na nekoga od ljudi.....macici su u katastrofalnom stanju sto se tice ociju i uspjela sam ih prebrojati 10.....trebat ce im i kapati oci i to nece biti problem kod ovih sto se daju maziti,problem ce biti kod ovih sto bjeze.Od tih macica tri ili cetiri ne jedu samostalno i placu jer su najvjerovatnije gladni a ne znaju jesti.
Odraslih sam uspjela prebrojati 12 i samo jedna ima problem sa ocima al nista strasno,ostali izgledaju ok.

Uslikat cu macice i oci da vidite tu stravu..... ja cu ih poceti ljeciti,kupit cu im Klavocin i tobrex kapi. Sad me zanima od koliko mg klavocin i kako da ga rasporedim po macama?....kako malenima sto ne jedu uvaliti klavocin i koju dozu?.....ja sam totalni laik i svaki savjet je dobro dosao kao i pomoc oko ljecenja.

Sto se tice sterilizacija opet ponavljam taj dio bi trebao neko drugi preuzeti,jer ja niti mogu skupljati lovu na svoj racun(blokiran),niti ih sterilizirati po nizoj cijeni jer nemam poznatog veta,niti platiti iz svog depa jer ih je previse. Ja bi naravno bila tu da odradim dio koji mogu,prijevoz,lov ili nesto trece.....MOLIM VAS POMOC.

Ona zena od jucer sto sam je srela putem do veta rekla mi je da im neko stavlja antibiotik u hranu i pokusat cu saznati da li je to istina i sta im daju.

Zadnje uređivanje Zilah : 18.07.2012. at 19:17.
Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 19:15   #28
Evo slika od Palčice koju sam jucer pokupila.....mrvica malena

Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 20:27   #29
Ti mačići imaju 5 tjedana ali su zaostali zbog neuhranjenosti i bolesti. Nema šanse da su 3 tjedna stari - vidim po građi, lubanji, ušima ...

Problem s ovim terapiranjem je taj što se ne može dozirati. Neću se miješati jer ne mogu ponuditi nikakvu alternativu ali smatram da je ovo terapiranje na divlje jako opasno. Ne možeš znati da li je netko pojeo "duplu" dozu a drugi premalu. I jedna i druga opcija nisu dobre. Prva može dovesti do anafilaktičkog šoka a druga do rezistencije na atb.

Drugo, kapi nisu dovoljne - trebalo bi makar stavljati Tobrex mast. Kapi brzo iscure i isušuju oko a mast ostane puno duže.

.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 21:00   #30
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Ti mačići imaju 5 tjedana ali su zaostali zbog neuhranjenosti i bolesti. Nema šanse da su 3 tjedna stari - vidim po građi, lubanji, ušima ...

Problem s ovim terapiranjem je taj što se ne može dozirati. Neću se miješati jer ne mogu ponuditi nikakvu alternativu ali smatram da je ovo terapiranje na divlje jako opasno. Ne možeš znati da li je netko pojeo "duplu" dozu a drugi premalu. I jedna i druga opcija nisu dobre. Prva može dovesti do anafilaktičkog šoka a druga do rezistencije na atb.

Drugo, kapi nisu dovoljne - trebalo bi makar stavljati Tobrex mast. Kapi brzo iscure i isušuju oko a mast ostane puno duže.

.
ne kužim se baš ni u pse a kamoli u mace

ali ovdje se bira (ko i obično ) između dva zla
ne liječiti ih uopće ili liječiti a da ne znamo doziranje pa kako bog da?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 21:02   #31
Novi izvjestaj i malo sretnijih vijesti.....naletila sam na zenu koja ih hrani svaki dan i ljeci ih....dala joj veterinarka koja isto dolazi sinolux da im stavlja u hranu i to im daju od ovog ponedjeljka.Svaki dan macicima daje 1 tabletu izmrvljenu u hranu...Istina je sto kaze LL da je tesko dozirati jer neke se ne boje pa jedu dok ostale malene cekaju sastrane,al opet drugacije ne znam kako bi im se dalo. Macaka je tamo sve skupa 37......sad kad sam bila bilo ih je vise jer znaju kad dolazi klopa pa su se skupile,naravno da ima i skotnih maca ......ostavila sam svoj broj moba toj zeni da ga da toj veterinarki pa cu s njom razgovarati u vezi sterilizacija jer to je stvarno hitno.

Ako ima netko tko bi uzeo koje malo mace da ih se izljeci i udomi bilo bi preljepo ....trebalo bi i pomoci u hrani,tj.konzervicama jer istina je da im ljudi donose al donose im mahune,grah ,mlince ,salatu tu i tamo nesto sto mace jedu tako da od toga bas nema puno koristi.....ja cu sutra kupiti nesko konzervica i suhe hrane pa cu zeni dati da ima za neko vrijeme.

Za sada je to to dok mi se veterinarka ne javi pa vidimo sto i kako dalje
Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:13   #32
Palcica nam napreduje
Danas je urlikala da hoce papicu i dala do znanja da joj mlijeko nije dovoljno Jos ne papa samostalno niti kuzi zdjelicu
Okice su bolje.
Zilava je i grize za prste iz sve snage kad dobiva pikice i potkoznu infuziju.

Nasu Belu je izabrala za zamjensku mamicu, a ovoj to nije tesko palo. Grije ju, kupa, cuva i ne pomice se kad Palcica legne uz nju
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 14:32   #33
Ima li ovdje kakvih novosti?
Kako je Palčica danas?Malena ozdravi brzoooo!
mandy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 14:42   #34
Palčica je odlicno.....Rina bu nam stavila slikice kad stigne.......al mene brinu druge mace.
Srela jucer onu zenu kaj smo skupa bile kod Peze....ona maca je uginula na stolu i da oko joj je iscurilo.Zeni doktor naplatio 120kn i rekao joj je da on nije socijalna ustanova.

macice treba maknuti od tamo po hitno jer ih je nemoguce ljeciti,prvo uopce znati koliko su tablete pojeli jer im je umjesana u hranu a drugo namazati oci je zgoditak na lotu. Dvije sam uspjela uhvatiti i namazati,ostalima ne jer su poludivlji.
Jel ima tko da bi uzeo kojeg macica na oporavak jer ce ostati bez ociju ili uginuti.

Strasno






Macica ima otprilike 14 i svi vise manje izgledaju ovako samo je razlika u starosti.
Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 14:58   #35
A joj, strašno!
Baš mi je žao što ne mogu pomoći, moja ekipa doma ne podnaša mace.
mandy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 15:03   #36
Palcica je puno bolje...jedino sto joj fali mama pa stalno ide sisat nasu Belu.
Apetit joj je i vise nego odlican. Puno papa
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 16:55   #37
Isuse bože na šta liče. Nebudu oni dugo ovako. Pitanje je minute kad budu ostali bez očiju i uginuli. Kod mene je jebena gužva! Ima li netko??? Mislim, trebalo bi ih sve čoporativno pokupiti i liječiti, samo gdje ih pokupiti???
Netko????
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 17:10   #38
Ovo je zaista prestrašno. Pa bar da netko može uzeti 2 po 2 mačića, to bi bio spas O bože hoće li se netko javiti tko bi imao smještaj
__________________
Tko nikada nije imao psa, nezna šta znači voljeti i biti voljen..
zivotinjskazas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 20:00   #39
užas tako mi je žao što odlazim iz zg i ne mogu pomoći s čuvanjem (
vibram i molim da se nađe netko da ih uzme. bez liječenja nemaju šanse. neće vam oduzet puno vremena, a spasit ćete im život
__________________
Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea.
NeoNoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 01:58   #40
Quote:
Zilah kaže: Pogledaj post
Mi smo se u Bubi izvagali i macic ima 300g,
Danas imamo 400g

Apetit danas radi i radi
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.