Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 14:47   #241
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A kako definiraš pojam 'patološki'?
Trenutno ocito samo subjektivno.

Iako drzim da ce u buducnosti biti moguce doslovno mjeriti stvari poput "intergroup bias", "lack of authentic self" i slicno.

Mjerenjem cemo dobiti neke rezultate koji se tek odnose s drugim rezultatima (nisu apsolutno krivi ni tocni) i opet kao i za sve cemo odrediti granicu gdje "too much bias is simply too much" i to opet subjektivno, tako da koristimo mozgove sa vise ili manje biasa i biljezimo kvalitetu zivljenja u ovisnosti o intergroup biasu.
addx is offline  
Old 31.03.2015., 15:38   #242
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Trenutno ocito samo subjektivno.

Iako drzim da ce u buducnosti biti moguce doslovno mjeriti stvari poput "intergroup bias", "lack of authentic self" i slicno.

Argh.

Što god da 'izmjeriš' opet će netko/nešto morat odlučit 'što' od tog izmjerenog će definirati kao 'patološko', zar ne? I pri tome će morati doslovno izmislit neke kriterije, tipa 'evolucijska svrsishodnost' ili nešto još gluplje (manje 'mjerljivo') od toga.


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Mjerenjem cemo dobiti neke rezultate koji se tek odnose s drugim rezultatima (nisu apsolutno krivi ni tocni) i opet kao i za sve cemo odrediti granicu gdje "too much bias is simply too much" i to opet subjektivno, tako da koristimo mozgove sa vise ili manje biasa i biljezimo kvalitetu zivljenja u ovisnosti o intergroup biasu.
Ah, dakle 'kvaliteta življenja'.

No, a kako definiraš kvalitetu življenja? Kao nekakvu harmoniju, nagađam? Jer ono, previše uživanja loše djeluje na brain reward circuitry tj. otupljuje ga i čini nesposobnim za daljnje uživanje?

No, a što misliš o sljedećem: kad sve to dobro prostudiramo, onda fino napravimo pilulu koju samo trebaš svako jutro piti, i ona ne samo da te čini 100% zadovoljnim bez obzira na vanjske okolnosti, nego uz to automatski resetira sav taj brain reward circuitry, tako da nikad ne dolazi do zasićenja?

Imam jednu odličnu priču za tebe: Đavolji vrtovi doktora Hirnemiusa
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Received Infraction
Old 31.03.2015., 17:27   #243
Baš čitam Philipa Larkina. Evo jedne zgodne pjesme za uvažene kolege forumaše:

This Be The Verse

They fuck you up, your mum and dad.
They may not mean to, but they do.
They fill you with the faults they had
And add some extra, just for you.

But they were fucked up in their turn
By fools in old-style hats and coats,
Who half the time were soppy-stern
And half at one another’s throats.

Man hands on misery to man.
It deepens like a coastal shelf.
Get out as early as you can,
And don’t have any kids yourself.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 31.03.2015., 17:53   #244
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Argh.

Što god da 'izmjeriš' opet će netko/nešto morat odlučit 'što' od tog izmjerenog će definirati kao 'patološko', zar ne? I pri tome će morati doslovno izmislit neke kriterije, tipa 'evolucijska svrsishodnost' ili nešto još gluplje (manje 'mjerljivo') od toga.

U kontekstu nekog buduceg "tuniranja" intergroup biasa, mozemo, kao i sve subjektivno, na subjektivan nacin doci do odluke sta je "patolosko" a sta nije. Mozemo dakle nekim demokratskim ili manje demokratskim putem zakljuciti da je na svijetu previse ksenofobije i smanjiti limit za patolosku razinu, kao sto recimo zakljucimo da je kamatna stopa centralne banke previsoka.

Takodjer, dopustiti ljudima da si samo odredjuju razine aktivnosti u dijelovima mozga ali ih nastaviti kaznjavati po demokratski usvojenim propisima i cekati da ljudi sami shvate koje su im pozeljne razine intergroup biasa da maksimiziraju uzitak i minimiziraju patnju. Ovo mi se cini izglednije i na tragu sadasnjeg samomediciniranja.

Recimo...

Quote:

Ah, dakle 'kvaliteta življenja'.

No, a kako definiraš kvalitetu življenja? Kao nekakvu harmoniju, nagađam? Jer ono, previše uživanja loše djeluje na brain reward circuitry tj. otupljuje ga i čini nesposobnim za daljnje uživanje?

No, a što misliš o sljedećem: kad sve to dobro prostudiramo, onda fino napravimo pilulu koju samo trebaš svako jutro piti, i ona ne samo da te čini 100% zadovoljnim bez obzira na vanjske okolnosti, nego uz to automatski resetira sav taj brain reward circuitry, tako da nikad ne dolazi do zasićenja?
Brisanje pamcenja je IMO jedino potpuno rjesenje za mentalne tegobe. A ono opet pak nije nikakvo rjesenje.

Tako da ne vjerujem da cemo tu doci do nekog savrsenstva osim savrsenstva potpunog zaborava.



Quote:



Imam jednu odličnu priču za tebe: Đavolji vrtovi doktora Hirnemiusa
Imam ja za tebe link

http://www.hedweb.com/
addx is offline  
Old 31.03.2015., 18:56   #245
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
U kontekstu nekog buduceg "tuniranja" intergroup biasa, mozemo, kao i sve subjektivno, na subjektivan nacin doci do odluke sta je "patolosko" a sta nije.
Što ovdje znači množina ('možemo')? Je li to većina? Apsolutna, relativna? Ili možda nije pitanje većine, nego merituma?

Nadalje, bila to većina ili elita, je li ovo gore tvoje mišljenje (osobno) ili to samo nagađaš što će biti mišljenje te većine (odn. elite) u budućnosti?


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Mozemo dakle nekim demokratskim ili manje demokratskim putem zakljuciti da je na svijetu previse ksenofobije i smanjiti limit za patolosku razinu, kao sto recimo zakljucimo da je kamatna stopa centralne banke previsoka.
Ah. No dakle, ako 'se' zaključi da neki patolog ima preveliku razinu ksenofobije, što 'ćemo' onda dalje? U slučaju ovog s bankom, eto banka promijeni nekakve koeficijente i stoga se donekle promijeni protok novca. A što bi se dogodilo u ovom 'prekoračenju limita' ksenofobije?


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Takodjer, dopustiti ljudima da si samo odredjuju razine aktivnosti u dijelovima mozga ali ih nastaviti kaznjavati po demokratski usvojenim propisima i cekati da ljudi sami shvate koje su im pozeljne razine intergroup biasa da maksimiziraju uzitak i minimiziraju patnju. Ovo mi se cini izglednije i na tragu sadasnjeg samomediciniranja.
Mislim da ovdje zanemaruješ pouke iz teorije kaosa... koja sjebe i puno trivijalnija predviđanja od interakcije milijarde kompliciranih ljudi i njihovih kompliciranih ideja.


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Brisanje pamcenja je IMO jedino potpuno rjesenje za mentalne tegobe. A ono opet pak nije nikakvo rjesenje.
Koje je onda konačno rješenje?


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Tako da ne vjerujem da cemo tu doci do nekog savrsenstva osim savrsenstva potpunog zaborava.
http://www.hedweb.com/
Prekomplicirano. Ja imam puno bolju metodu dokidanja svekolike patnje (bar na Zemlji) jednom za svagda: napravimo hidrogensku bombu odgovarajuće veličine i... BANG!. Jednostavno, efektno i čisto. U svakom slučaju dosljednije, opsežnije i logičnije od VHEMT-a.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Received Infraction
Old 31.03.2015., 22:08   #246
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Što ovdje znači množina ('možemo')? Je li to većina? Apsolutna, relativna? Ili možda nije pitanje većine, nego merituma?
Drustvo...

Quote:
Nadalje, bila to većina ili elita, je li ovo gore tvoje mišljenje (osobno) ili to samo nagađaš što će biti mišljenje te većine (odn. elite) u budućnosti?
Predvidjam da cemo u buducnosti moci kontrolirati razine mozdane aktivnosti i to prema njegovom prirodnom ustroju u sklopu kojeg je i taj intergroup bias. I to nije tako blesavo, kad si u situaciji da trebas kooperirat s grupom pojacas bias, kad nisi smanjis, sto da ne? Oces se koncentrirati, stisnes taster za koncentraciju, oces uzivat u pogledu stisnes taster za awareness i slicno.. Mislis da ne idemo ka tome?

Ovo ostalo sto sam pisao sam pokusao odgovoriti na tvoja pitanja.... tek toliko... iskreno, puca mi ona stvar..

Quote:
Ah. No dakle, ako 'se' zaključi da neki patolog ima preveliku razinu ksenofobije, što 'ćemo' onda dalje?
Imamo samo jednog "patologa"?

Quote:
Koje je onda konačno rješenje?
Rjesenje cega? Nisi valjda mislio da lupetanja o buducnosti regulacije razine oxytocina radi moduliranja drustvene xenofobije dovode do nekakvog konacnog rjesenja?

Nema konacnog rjesenja.

Savrsenstvo je mrtvo, staticno i nema buducnost(promjena) ispred sebe. Pa tako jedino konacno rjesenje je to koje si i rekao, smrt i vracanje savrsenstvu nezivota.

Zadnje uređivanje addx : 31.03.2015. at 22:19.
addx is offline  
Old 01.04.2015., 00:02   #247
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Man hands on misery to man.
It deepens like a coastal shelf.
Get out as early as you can,
And don’t have any kids yourself.
Larkin, ha?

Dobar.
Aphex is offline  
Old 01.04.2015., 04:19   #248
Klip koji govori o ovom threadu i forumašima: https://www.youtube.com/watch?v=b_29yvYpf4w
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 01.04.2015., 09:23   #249
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Klip koji govori o ovom threadu i forumašima: https://www.youtube.com/watch?v=b_29yvYpf4w
Ali, bitno je da "dude abides"
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 01.04.2015., 10:19   #250
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Drustvo...
A pod 'društvo' misliš na neki idealni konstrukt kao Davor prije par stranica? Ili misliš 'realno' - na bilo kakvu skupinu ljudi koji žive u bilo kakvoj interakciji?


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Predvidjam da cemo u buducnosti moci kontrolirati razine mozdane aktivnosti i to prema njegovom prirodnom ustroju u sklopu kojeg je i taj intergroup bias. I to nije tako blesavo, kad si u situaciji da trebas kooperirat s grupom pojacas bias, kad nisi smanjis, sto da ne? Oces se koncentrirati, stisnes taster za koncentraciju, oces uzivat u pogledu stisnes taster za awareness i slicno.. Mislis da ne idemo ka tome?
Ne znam, ali ta ideja mi ne zvuči dobro. Osim toga, nije mi jasno što znači ovo 'hoćeš'. Bi li postojao i nekakav 'taster' za htijenje?

Prvo pritisnem taster koji bi u meni probudio 'htijenje' da vidim kako to izgleda nekog mučiti i pri tome actually uživati... doduše, prije toga bih morao pritisnuti taster za buđenje znatiželje tog tipa... a još prije toga, neki taster za buđenje želje za pritiskanjem tastera za buđenje znatiželje... ili tako nešto.


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ovo ostalo sto sam pisao sam pokusao odgovoriti na tvoja pitanja.... tek toliko... iskreno, puca mi ona stvar..
Pa naravno.


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Imamo samo jednog "patologa"?
Kakvo je to pitanje? Nemamo samo jednog, nego uzimam to kao neki 'ogledni primjerak'. Što ćeš napravit s takvim nekim? Reći ćeš mu 'imaš prevelik stupanj ksenofobije, evo ti tableta' - a ako odbije, onda ga šopat s tom tabletom?


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Rjesenje cega? Nisi valjda mislio da lupetanja o buducnosti regulacije razine oxytocina radi moduliranja drustvene xenofobije dovode do nekakvog konacnog rjesenja?
Pa samo me zanimalo koliko daleko si razvijao to predviđanje budućnosti i na kakve hipotetske probleme si pri tome naišao. Naravno da ne smatram to nekakvom 'ozbiljnom' raspravom, lol.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 01.04.2015., 11:18   #251
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A pod 'društvo' misliš na neki idealni konstrukt kao Davor prije par stranica? Ili misliš 'realno' - na bilo kakvu skupinu ljudi koji žive u bilo kakvoj interakciji?
Mislim na realno drustvo, zato sam i bio neodredjen oko principa donosenja odluka unutar tog drustva.

Quote:
Ne znam, ali ta ideja mi ne zvuči dobro. Osim toga, nije mi jasno što znači ovo 'hoćeš'. Bi li postojao i nekakav 'taster' za htijenje?

Prvo pritisnem taster koji bi u meni probudio 'htijenje' da vidim kako to izgleda nekog mučiti i pri tome actually uživati... doduše, prije toga bih morao pritisnuti taster za buđenje znatiželje tog tipa... a još prije toga, neki taster za buđenje želje za pritiskanjem tastera za buđenje znatiželje... ili tako nešto.
Kako rekoh, radi se o "equalizeanju" prirodnih mogucnosti mozga.

Recimo, tesko, zapravo nemoguci bi tasterom mogao uzrokovati htijenje necega sto nisi spoznao.

Mogao bi povecati znatizelju, ali bi puno teze ili nemoguce mogao konkretno usmjeriti tu znatizelju tj. uciniti nesto konkretno zanimljivim a nesto drugo ne.

Mogao bi povecati "craving" za "feel good" stvarima koje si nekad spoznao, ali opet ne konkretno za neku, vec opcenito za sve, pa koju prvu spazis, koja ti se cini najdostupnija bi te odnijela.

Ne mozes tasterom odlucivati sam za sebe. Mislim ovo je cak mozda i zanimljiva filozofska rasprava


Quote:

Kakvo je to pitanje? Nemamo samo jednog, nego uzimam to kao neki 'ogledni primjerak'. Što ćeš napravit s takvim nekim? Reći ćeš mu 'imaš prevelik stupanj ksenofobije, evo ti tableta' - a ako odbije, onda ga šopat s tom tabletom?
Pa u principu bi se morao naci kao optuzenik radi necega da bi se tako postupalo s njim. Ukoliko sudski vjestak uoci povecane razine, moze mu se ponuditi smanjena kazna uz prisilno lijecenje, kao nekad homoseksualnost, rofl

Quote:
Pa samo me zanimalo koliko daleko si razvijao to predviđanje budućnosti i na kakve hipotetske probleme si pri tome naišao. Naravno da ne smatram to nekakvom 'ozbiljnom' raspravom, lol.
Pa nisam se zapravo bavio time. To je jednostavno slucajan produkt onog cim se jesam bavio, izucavanjem kako um radi. Pa s obzirom da sam programer odmah vidim i potencijal za modifikacije...
addx is offline  
Old 01.04.2015., 15:06   #252
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Kako rekoh, radi se o "equalizeanju" prirodnih mogucnosti mozga.

Recimo, tesko, zapravo nemoguci bi tasterom mogao uzrokovati htijenje necega sto nisi spoznao.
A zašto ne? Pa i znanje je isto već nekakva (komplicirana) biokemija mozga. Što ne bih pritisnuo taster koji bi npr. u mene u pol milisekunde utočio 'znanje' potrebno za dostizanje nirvane? Zar nije to puno elegantnije od eightfold path.

Ili dobro, ako je pol milisekunde npr. biokemijski prekratko vrijeme, onda koliko već treba. Ten hours straight.


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Mogao bi povecati znatizelju, ali bi puno teze ili nemoguce mogao konkretno usmjeriti tu znatizelju tj. uciniti nesto konkretno zanimljivim a nesto drugo ne.
Zašto nemoguće? 'Teško' je relativna stvar...


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ne mozes tasterom odlucivati sam za sebe. Mislim ovo je cak mozda i zanimljiva filozofska rasprava
A zašto ne? Pa i odluka je nekakav biokemijski proces, valjda.


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Pa u principu bi se morao naci kao optuzenik radi necega da bi se tako postupalo s njim. Ukoliko sudski vjestak uoci povecane razine, moze mu se ponuditi smanjena kazna uz prisilno lijecenje, kao nekad homoseksualnost, rofl
Nekako nisam uvjeren da bi u takvim okolnostima ljudima bilo prihvatljivo prvo 'čekat' da lik napravi neko sranje, pa tek onda 'kažnjavat'. Nego, jesi li gledao Minority report? Tako nešto, samo bez onih prekognicističkih bezvezarija, nego čisto statistička analiza moždanih procesa. 78% šanse da ćeš napravit neko nasilje u sljedećih 60 dana? Hops, bajbokana.

Ili još bolje, injekcija ... ko i iz one epizode Star Trek, the Next Generation...


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Pa nisam se zapravo bavio time. To je jednostavno slucajan produkt onog cim se jesam bavio, izucavanjem kako um radi. Pa s obzirom da sam programer odmah vidim i potencijal za modifikacije...
No, a jesi li u toku svog programerskog iskustva nalijetao na samo-modificirajući kod?

Inače, na 6502 procesorima prije milijun godina to je zapravo bio 'najlakši' način za napraviti petlju od preko 256 iteracija (jer su registri bili 8-bitni). Nego fino prčkaš po drugom bajtu neke početne instrukcije u petlji i voila.

No dobro, to su sitni bezvezni hackovi. Zamisli neki ogromni program koji konstantno mijenja vlastiti kod... i to onako, manjeviše 'napamet', bez da kuži u detalje što zapravo radi...
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 01.04.2015., 17:11   #253
addx, vidim da se ti zanimaš za te moždane stvari. Imaš li kakvih komentara na ovo, meni je kao potpunom laiku bilo dosta zbunjujuće kad sam prvi put čuo za to: https://www.forum.hr/showthread.php?t=238442
nitko drugi is offline  
Old 04.04.2015., 00:46   #254
Pa ubio si temu s čovjekom bez mozga.
Nema baš puno smisla da stvarno nema mozga, a normalno funkcionira. Mislim, možda su ljudi kao mobiteli, a svijest je negdje na Cloudu (to je sad nova tehnologija, idu i nove analogije).
Aphex is offline  
Old 04.04.2015., 11:08   #255
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je većina tvojih komentara suvišno, pa što sad?
Zašto to misliš?


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Nije problem da se riječ "fobija" (kao ni bilo koja druga) koristi u širem značenju, problem je kada se brkaju ta značenja.
Ne brkam ja ta značenja već ih brkaju oni koji su antipatiju nazvali fobijom.


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ali, ali to više nema nužno veze s dobar "dobar državni službenik", nego "snalažljiv čovjek" (za sebe, ne za druge). Politika u svojem normativnom određenju ne bi smjela biti "snalažljivost za sebe", jer to više nije politika, nego nešto dijametralno suprotno od nje. Kada je pak, netko dobar državnik za one koje predstavlja, za one koji su mu predali suverenitet, onda je riječ o dobrom političaru. Naravno, stvar je otišla do tolikog rugla da i građani sami zapadaju u taj sveopći cinizam.
Loš "državni službenik" je samo formalno "državni službenik".
Kao npr loš pjevač i nije pjevač , loš advokat nije advokat, loš političar nije političar...itd
Dakle ako se neko bavi nečim što je u okvirima onog čime je to nešto definirano- tada taj dobro obavlja svoj posao ( dobar je u svom poslu ili vještini) i time je onda definiran i njegov status.



Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Kako?
Jednostavno , izbaci se seksistička kvota o ( bilokakvom) postotku udjela spolova . Sposobnost , stručnost , moralnost, su primarni- neovisni o spolu ili spolnoj (dez)orijentaciji.


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post

Neće. Mnogi konzervativci su za reforme, a protiv su revolucije. Zbog toga se na ekstremnijoj ljevici "reformisti" koristi kao nešto pogrdno. Osim toga, velika je razlika između liberalnog konzervativizma (koji nije nikakav contradictio in adjecto) i reakcionarnog konzervativizma.
Zašto su protiv revolucije ( brze promjene) , zar je ona nešto nužno loše?

Liberalni konzervatizam je liberalan samo po pitanju ekonomije. Tu nije konzervativan.


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Predrasude uglavnom nisu ni "dobre" ni "loše", a uglavnom su neosvještene.
Postoje npr. rasističke predrasude i one su loše.

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Riječ "predrasuda" ima više značenja, također: jedno je ovo koje ti naglašavaš i svi živi i neživi, a drugo je naprosto "ono što prethodi rasuđivanju". Ti možeš rasuđivanjem doći do još "gorih" stvari, bilo moralno gledano, bilo logički (možeš rasuđivati na temelju krivih premisati ili krivo rasuđivati). Rasuđivanjem možeš učiniti više štete, u nekim instancama, nego što (ne) bi učinio da nisi ni krenuo rasuđivati. Pogotovo ako barataš poluistinama. Poluistina je gora od laži. Poluistina može učiniti više štete od laži, na svim razinama. S laži barem znaš u tom smislu na čemu si...
Jel ovo opet neki vic?

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ti živiš s puno predrasuda koje nisu ni dobre ni loše. Nekad možeš ići prema frižideru s pred-rasudom da ćeš unutra naći nešto za jesti, da bi na svoje iznenađenje otkrio da je drugačije. Ne znam što je bilo moralno loše u tvom činu, kako svi živi trube o predrasudama da su moralno loše. Također, ne znam u kojem značenju koristiš riječ "loše". Čini se da izjednačavaš istinu s dobrim; što meni osobno nije strana pozicija; samo što ih ja ne bih izjednačavao, radije bih rekao da je istina nužan (ali ne i dostatan) uvjet za dobro. Ovi "hipsterski neoničeanski radikali" ne žele to razumjeti.
Ali ti predlažeš (u prethodnom odlomku) da ne otvaramo frižider jer bi mogli osim što bi ostali gladni biti i razočarani a to je veća šteta nego biti samo gladan.
Po tome ( mome angažmanu prema frižideru na temelju predrasude) i pauk ima predrasudu kada plete mrežu da će nešto uloviti za jesti?




Quote:
Druid kaže: Pogledaj post

Kako tendenciozno. I glupo.
Prvo i prvo, bajkeri obično voze motore s kubikažom koju 17-godišnjaci ne smiju voziti, a rijetko će itko i kupiti 17-godišnjaku takav motor. Da, ima slučajeva, ali oni spadaju na marginu društvene patologije.
Nije bitno, mogu jurcati poput 17 godišnjaka i na biciklima ili rolama.

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Kao drugo, ti impliciraš:



1.) da je isto "jurcati na motorima" i poistovjećivati se s pjesmama Manowara
Ne.
Možeš jurcati motorima i slušati narodnjake ili npr. Thompsona , Vucu itd...

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
2.) da samo zato što si čuo to od nekoga za koga smatraš da odgovara opisu iz mojih ranijih postova, da to automatski mora značiti da je ta osoba glupa, a to to uopće ne znači
Ne. ( nemam predrasudu po tom pitanju)

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post

3.) da to što osoba koja ti je preporučila te autore (ili od kojih si čuo za njih) tobože odgovara (dakle čak ni ne odgovara, ali si ti tendenciozan) tom opisu (sljedeći grešku iz 2.)), automatski znači da ti autori ne vrijede; čak i kada bi sve osobe koje se tako ponašaju bile glupe (a to nisam rekao), to još ne znači da ti autori ne vrijede. Kao ni da ne postoje ljudi koji ne odgovaraju tom opisu, a koji čitaju te autore.
Ne i to bi bila predrasuda prema: bajkerima , onima koji se furaju na Manowar ili pomenutim autorima.

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post

4.) To što sam rekao da čitaš te autore da bi bolje razumio što znači "predrasuda" u ovom drugom značenju, još uvijek ne znači da ti autori nisu u krivu u nekim drugim stvarima, a u nekim stvarima čak i politički idioti (primjer Heideggera).
Da podsjetim , "predrasuda" se pominje ( u ovom razgovoru) u kontekstu konzervatizma.

Što bi to trebala biti zrela osoba ili zrelo ponašanje?
Mi ljudi smo među primatima najinfantilniji kao što su psi infantilni vukovi .. Predrasuda je davati prednost zrelom ponašanju u odnosu na infantilno ( i obrnuto) samo zato što to "priliči" određenoj dobi.




Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Vidiš, sve ove navedene predrasude (i nebrojeno mnogo drugih) su bile konstitutivne za tvoju interpretaciju mog posta. Barem, prema ovome što pišeš. Alternativa tome je da si jednostavno intelektualno nepošten (dakle sve razumiješ, ali se praviš grbav ne bi li "dokazao" neku svoju poantu; u tom slučaju ti je poanta draža od logike i istine i svega onoga što većina filozofa smatra intrinzično vrijednim iz razloga koje je uglavnom glupo argumentirati na forumu).
Eto vidiš kako su predrasude štetne jer možeš ispasti ( između ostalog ) intelektualno nepošten.
Orah is online now  
Old 04.04.2015., 11:25   #256
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
kao što su psi infantilni vukovi ..
Šta bi to značilo, da su 'psi infantilni vukovi'?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 04.04.2015., 12:55   #257
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Pa ubio si temu s čovjekom bez mozga.
Nije da nema uopće mozga, nego ima malo mozga, manje od deset posto mase. A diplomirao, jest da je elektrotehniku ali opet...
Quote:
Nema baš puno smisla da stvarno nema mozga, a normalno funkcionira.
Glupe činjenice.
Quote:
Mislim, možda su ljudi kao mobiteli, a svijest je negdje na Cloudu (to je sad nova tehnologija, idu i nove analogije).
Da, mozak kao prijamnik.
nitko drugi is offline  
Old 04.04.2015., 13:22   #258
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Nije da nema uopće mozga, nego ima malo mozga, manje od deset posto mase. A diplomirao, jest da je elektrotehniku ali opet...
Glupe činjenice.
Ne radi link na toj temi na originalni članak. Imaš li kakav drugi izvor?
Quote:
Da, mozak kao prijamnik.
Nema mi to puno smisla

Znanost o živčanom sustavu je tek u povojima, ne razumijemo neke osnovne stvari, kao što su kontrola pokreta, ne možemo reproducirati funkcionalnost najjednostavnijih neuronskih mreža.. U ovom stadiju znanosti bilo kakve spekulacije o svijesti su preuranjene.
Aphex is offline  
Old 04.04.2015., 13:24   #259
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Šta bi to značilo, da su 'psi infantilni vukovi'?
Vjerojatno nešto na ovom tragu: http://en.wikipedia.org/wiki/Neoteny
Aphex is offline  
Old 04.04.2015., 15:22   #260
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Šta bi to značilo, da su 'psi infantilni vukovi'?
Kolokvijalno sam se izrazio, to znači:
Domaći psi su infantilni canidae. ( u smislu ponašanja)
Orah is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.