Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2017., 11:06   #1641
Ja bome snagu volje nemam. Ali strah čini čuda kod mene
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 01:08   #1642
Kako sam ono govorio hoce li mi biti stalno sjecanje na cigaretu,nema tog sjecanja,potpuno normalno sjedim kod osobe pusaca,zaboravio kako se drzi cigareta,kako je osjecaj kutje pod rukom.
Nekakva mala uspomenica cak se lijepo sjetim kad sam dimio....saltanje mozda nakon toga,nezdravno to ti netreba.
U zadnje vrijeme jako rijetko se sjetim cigarete.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:52   #1643
Ne znam hoće li sveti ante pomoći agrokoru,ali brojim od danas.Probudio sam se u 7 i do sada ide.Ona neka kineska o prvom koraku na putu od milion nećeg.Staža,pušačkog, 35 godina,nekako, čitajući ovu temu,hvatam se za ono da je neodgovorno prema djeci krepat sa 55.Nadalje,na go sam,a nekako sam odluku odgađao za to vrijeme,pa me eto sustiglo.Da,probam si još jednu motivaciju,neću više uplaćivati novce u proračun susjedne države.Malo se zezam,ali šogi je to uzeo kao motiv za ovu našu,e sad jel to ili nije,ali"čist" je.Pozdrav ekipi,nadam se da ću se uskoro moći pohvaliti sa kojim danom više.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 17:36   #1644
Godina dana bez cigarete danas
Mislim da ne moram naglasiti koliko sam ponosna, rekla bi da svi bivši pušači osjećaju nagli porast samopouzdanja, ponosa i samozadovoljstva zbog donošenja najbolje odluke za svoje zdravlje i budućnost

Inače, pušila sam punih 10 godina, do svoje 25. godine, praktički sve velike događaje prošla s tim otrovnim smotuljkom u ustima, zbog čega sam cigaretu gledala ko dugogodišnjeg prijatelja, uvijek tu uz/za mene

Prestala sam naglo, bez planiranja, u biti potaknuta jakim emocionalnim stresom koji mi je uzrokovao nagli zaokret u glavi, na bolje! Jednostavno sam znala da sam spremna na taj korak, da je dosta bilo lažne podrške, prijateljstva, vezanosti uz cigaretu

Na moje čudo, iako stresan period, nisam imala neke jake psihičke krize, izuzev opće osjetljivosti i nervoze prvih par dana
U biti sam vrlo brzo naučila preusmjerit misli s cigarete vizualiziranjem svog tijela u procesu čišćenja i oporavka, zamišljajući budućnost u kojoj sam slobodna ovisnosti i u kojoj ja kontroliram svoju stvarnost

Ne moram ni naglasitit, najbolja odluka prošle godine, osjećam se ko nova osoba, iskreno o cigareti ne razmišljam uopće, nekad mi prođu tjedni bez da se sjetim da sam uopće pušila

Ljudi, držite se
Najbolji savjet koji vam mogu dat je - introspekcija! Prekinite emotivnu vezu s cigaretom, probajte se prisjetit svoje prve ikad - šta vas je dovelo do nje? Čini mi se da to cijeli pušački staž ostane prvi i najveći razlog, a kad ga osvjestite bit će lakše!

I, za kraj - cigareta nije prijatelj, nije podrška, ne ublažava stres (dapače ), ne smanjuje dosadu, ne riješava probleme, ne ublažava teški period u životu!
__________________
...to find a new freedom in a new consciousness...
Missing person is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 10:00   #1645
Quote:
Missing person kaže: Pogledaj post
Godina dana bez cigarete danas
Mislim da ne moram naglasiti koliko sam ponosna, rekla bi da svi bivši pušači osjećaju nagli porast samopouzdanja, ponosa i samozadovoljstva zbog donošenja najbolje odluke za svoje zdravlje i budućnost

Inače, pušila sam punih 10 godina, do svoje 25. godine, praktički sve velike događaje prošla s tim otrovnim smotuljkom u ustima, zbog čega sam cigaretu gledala ko dugogodišnjeg prijatelja, uvijek tu uz/za mene

Prestala sam naglo, bez planiranja, u biti potaknuta jakim emocionalnim stresom koji mi je uzrokovao nagli zaokret u glavi, na bolje! Jednostavno sam znala da sam spremna na taj korak, da je dosta bilo lažne podrške, prijateljstva, vezanosti uz cigaretu

Na moje čudo, iako stresan period, nisam imala neke jake psihičke krize, izuzev opće osjetljivosti i nervoze prvih par dana
U biti sam vrlo brzo naučila preusmjerit misli s cigarete vizualiziranjem svog tijela u procesu čišćenja i oporavka, zamišljajući budućnost u kojoj sam slobodna ovisnosti i u kojoj ja kontroliram svoju stvarnost

Ne moram ni naglasitit, najbolja odluka prošle godine, osjećam se ko nova osoba, iskreno o cigareti ne razmišljam uopće, nekad mi prođu tjedni bez da se sjetim da sam uopće pušila

Ljudi, držite se
Najbolji savjet koji vam mogu dat je - introspekcija! Prekinite emotivnu vezu s cigaretom, probajte se prisjetit svoje prve ikad - šta vas je dovelo do nje? Čini mi se da to cijeli pušački staž ostane prvi i najveći razlog, a kad ga osvjestite bit će lakše!

I, za kraj - cigareta nije prijatelj, nije podrška, ne ublažava stres (dapače ), ne smanjuje dosadu, ne riješava probleme, ne ublažava teški period u životu!
Zaboldao sam najrelevantnije dijelove, jer potpuno isto razmišljam. Bravo i svaka čast, brijem da nisi u opasnosti relapsiranja. Ja sam prošao dvije godine, svakako najbolja odluka ikad za zdravlje prvenstveno, a i džep. Svakako lijepo štivo za jutro.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:09   #1646
Hvala, xeen
Čestitam na više od dvije godine :klap:

Ne bi ni ja rekla da sam u opasnosti, jednostavno sam raskrstila s pušenjem, ne vidim više nijedan mogući razlog zbog kojeg bi zanemarila sve šta sam osvijestila u zadnjih godinu dana

Sjećam se tvojih postova, pa i toga da si povuka par dimova iz znatiželje, dogodilo se i meni i točno sam znala da je taj ovisnički mozak miljama daleko od mene i da nema teorije ponovno robovat tom otrovu, al sam svejedno povukla dim
Samo mi je ojačala odlučnost nakon toga..

Ma šta da ti pričam, sve znaš! Najsretnija sam kad vidim pušače oko sebe, ali uistinu vidim sav taj užas, dubinu te "navike"

Nije teško prestat pušit, samo se uvjeravamo u to ne bi li imali opravdanje kad posrnemo
__________________
...to find a new freedom in a new consciousness...
Missing person is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 15:17   #1647
Quote:
Missing person kaže: Pogledaj post
Sjećam se tvojih postova, pa i toga da si povuka par dimova iz znatiželje, dogodilo se i meni i točno sam znala da je taj ovisnički mozak miljama daleko od mene i da nema teorije ponovno robovat tom otrovu, al sam svejedno povukla dim
Samo mi je ojačala odlučnost nakon toga..

Ma šta da ti pričam, sve znaš! Najsretnija sam kad vidim pušače oko sebe, ali uistinu vidim sav taj užas, dubinu te "navike"

Nije teško prestat pušit, samo se uvjeravamo u to ne bi li imali opravdanje kad posrnemo
Ma povuka sam, istina, ali stvarno više od zafrkancije. Ne pada mi na pamet cijelu cigaretu, to je već IMHO opasno. Jeste, stvarno sam prekrižio to jednom za svagda kao i ti, ali ono, jednom sam se navukao, drugi put se neće desiti. I da, kao i tebi, nakon tog dima-dva sam se prisjetio zašto to ne radim više i jednostavno ne znam šta bi se moralo dogoditi da ja pristanem cijelu sam izdimiti.

Zanimljivo je gledati druge pušače, svakako. Mislim da smo zaslužili da ih bar mrvicu s visoka gledamo, ali ne previše pošto smo i mi bili full featured ovisnici.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:55   #1648
@Missing person - dobrodoslica :klap:
@xeen - dobrodosao nazad, vidim da je tema umrla bez tebe

Kako je ostatak ekipe?

Ja se bas zadnjih dana nesto razmisljam, tek sad mogu reci da sam skroz oslobodjena cigarete. Od prvog dana je pusenje zaista bila gotova prica. I moj zivot krenuo novim i boljim tokom.

Medjutim, bilo je toliko kompenzacija. Srecom, najvise je to bilo vjezbanje, pocala sam kuhati i slicno. U jednom periodu i hrana, sto nije bilo tako bas dobra faza. No, bilo je cijelo vrijeme nesto blago isfrustrirano i kompulzivno u meni, i cini mi se da je nestalo.. A brojne nove i dobre navike su ostale

Tako da, ekipa, samo hrabro i dan po dan. U cas se nakupi pristojna suma dana nakon koje i najosnovnija racunica kaze da se jednostavno ne isplati proci jos jedan put sve ispocetka
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:20   #1649
Sad ce uskoro 3 mjeseca da ne pusim . Nemam vise neku zelju dok sam budan , jedini problem je da sam poceo sanjat da u snu zapalim cigaretu . Vjerovatno podsvjesno mi je to jos u glavi . U snu se onda razocaram sto sam zapalio , i kad se probudim sav sam sretan kaj ipak nisam . Znam sjedit u kaficu po 3-4 sata sa ekipom , a da mi ne fali uopce , nakon jela isto nemam problema , kad pijem kavu ujutro isto nemam neku zelju . Neka me cigareta zove i kroz san , ali necu . Uvijek sam imao veliki karakter , da zapalim sam sebe bi razocaro , kad sam sebe mozes pobjedit i svladat u glavi , mozes sve u zivotu .
Silvaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:18   #1650
100 i nešto dana bez
Imam puno više para nego prije
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:19   #1651
Pozz evo tek 5 dana bez cigarete, pusac cca 18 godina, kutija do kutija i pol dnevno.. Sve je ok dok sam na poslu, cak i na kavi s kolegama ali kad dodjem doma muž puši onda mi je koma; jedan dan me vuče a drugi dan mi smrdi kad on puši :-D najlakse bi mi bilo kad ne bi ni on pusio doma ali "taj film necu gledati" nazalost :-D
Martina1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:58   #1652
Quote:
Martina1234 kaže: Pogledaj post
Pozz evo tek 5 dana bez cigarete, pusac cca 18 godina, kutija do kutija i pol dnevno.. Sve je ok dok sam na poslu, cak i na kavi s kolegama ali kad dodjem doma muž puši onda mi je koma; jedan dan me vuče a drugi dan mi smrdi kad on puši :-D najlakse bi mi bilo kad ne bi ni on pusio doma ali "taj film necu gledati" nazalost :-D
Martina, samo dan po dan. Taj problem sam i ja imala. i taj najgori dio izdrzavala u smrdljivom stanu
Poslje u nekom trenu smo ipak zakljucili da je bolje da on pusi na balkonu, ali to je dosta poslje bilo. Uglavnom, u potpunosti razumijem tu frustraciju. Meni tu nista osim ciste tvrdoglavosti nije pomoglo. Doduse, palila sam svijece, cistila, donosila razno-razne osvjezivace, kupila i filter za zrak.. sve je samo donekle pomoglo. Uz to bilo je veliko olaksanje sto nismo pusili u spavacoj, pa sam mahom vise vremena provodila tamo. Tako da ako ne za sve, mozda mozes se dogovoriti da postoji nekakva tvoja mirisna oaza u koju mozes pobjeci kad pop***
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:50   #1653
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
Martina, samo dan po dan. Taj problem sam i ja imala. i taj najgori dio izdrzavala u smrdljivom stanu
Poslje u nekom trenu smo ipak zakljucili da je bolje da on pusi na balkonu, ali to je dosta poslje bilo. Uglavnom, u potpunosti razumijem tu frustraciju. Meni tu nista osim ciste tvrdoglavosti nije pomoglo. Doduse, palila sam svijece, cistila, donosila razno-razne osvjezivace, kupila i filter za zrak.. sve je samo donekle pomoglo. Uz to bilo je veliko olaksanje sto nismo pusili u spavacoj, pa sam mahom vise vremena provodila tamo. Tako da ako ne za sve, mozda mozes se dogovoriti da postoji nekakva tvoja mirisna oaza u koju mozes pobjeci kad pop***

Srecom ni kod nas nema pusenja u spavacoj, dnevni boravak je ogroman pa se izvjetri lakse, zimi ce biti malo teze zbg hladnoce necu moci toliko puno otvarati a najvise vremena provodimo u dnevnoj.. a nekako cu prezivjeti :-)
Martina1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 00:29   #1654
Da me nije aplikacija podsjetila, skroz bi mi promaknulo: 6 mjeseci bez cigarete!!! Ma, bravo ja
Mislim da zaslužuje da se upišem na temu!! O cigaretama više uopće ne razmišljam, udebljala se nisam, zubi su mi par nijansi svijetliji, ten čišći i uz sve to para imam više
Pozdrav svima!!!
uppsala is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:02   #1655
Pozdrav ekipi,
pusim vec 35god., par puta bezuspjesno pokusavao prestati, bio i u skolici nepusenja, jednostavno sam kreten bez karaktera. Sad vidim nesto na ponudi dana tretman bio laserom za 300 kuna, da li je netko probao?
Poladva is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:07   #1656
Pozdrav svima . Pušila sam od svoje 16e, tj. 18 godina :O. Kako mi to zvuči puno sad, a nisam stara . Preko kutije dnevno. Godinama sam odgađala prestanak jer sam baš strastveni pušač - bila nadam se. I prošli sam ponedjeljak "iz čistog mira" zgužvala i bacila skoro cijelu kutiju cigareta, jer da nisam, ne bi nikad. Teško mi je, jako teško. Prolazim svakakve faze tokom dana, toliko je ta cigareta ukorijenjena u meni da nesvjesno probližavam pepeljaru sebi kad sam na kavi, na poslu otvaram ladicu gdje sam inače držala cigarete i uhvati me radost na sekundu i onda se sjetim, pa ja ne pušim, i onda me uhvati tuga. Sinoć sam si mislila da ću ponovo početi ako ovo traje ovako dugo vremena, jer tko bi ovako mogao živjeti, doslovno mi je trnulo cijelo tijelo, htjela sam iskočiti iz svoje kože koliko mi je fizički i psihički bilo bolno bez cigarete. Ali eto, nekako sam izgurala noć i danas je okruglih 7 dana da ne pušim...
Annami is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:14   #1657
Otvorila sam ovu temu nakon dugo dugo vremena, pa samo da izrazim podršku svima vama, pogotovo Annami. Meni će za par dana (u četvrtak) biti 3 godine nakon prestanka. Počela sam ovako kao ti, Annami, tako da mi je ostala skoro puna kutija kad sam shvatila da moram prestati. Ta se kutija još vozi u mom autu
Upozoravali su me na ovim stranicama da je moram baciti, ali meni se OK s njom, kao podsjetnikom da smijem opet zapaliti ako me baš natjera, a da je ovo što ne pušim MOJA odluka. Ne bih baš rekla najbolja u životu, i dalje mi je žao što ne pušim, i dalje svake godine u ovo doba želim ponovo početi, ali još par godina sigurno neću
Držite se, lijepo je biti slobodan od ovisnosti
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:02   #1658
Quote:
Annami kaže: Pogledaj post
tko bi ovako mogao živjeti, doslovno mi je trnulo cijelo tijelo, htjela sam iskočiti iz svoje kože koliko mi je fizički i psihički bilo bolno bez cigarete.
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekla najbolja u životu, i dalje mi je žao što ne pušim, i dalje svake godine u ovo doba želim ponovo početi, ali još par godina sigurno neću
same here..

3.9. će biti dvije godine..neki dan mi je tako došlo da zapalim, uf..
ljetna večer, ćakulanje sa prijateljicom na terasi, malo slatkog (već sam pisala kako meni slatko pojačava želju za cigaretom, moram biti oprezna sa slatkim, što manje ga jesti, nakon čokolade/kolače dobijem jaku želju za cigaretom, čak ne ni sa kavom takvu), povjetarac, ona puši, dim ide u mene, mmm, kako mi je došlo da zapalim..
ono, ma samo jednu, neću više, ma saaamo jednu i to je to

nisam..i neću..
ali da bi zapalila, uf, bi..mislim da bi pojela cigaretu prije nego li ju popušila..

ali, odluka je da se ne puši..
želja dođe i prođe..očito će tako uvijek biti, volim cigaretu, nedostaje mi, pušila bi jučer, danas i željet ću sutra ali sada se lakše izdrži..

idemo dalje..

sretno svima..




@bilokoje, jesi ti ono vjerovala u mene kad nitko drugi nije, kad ni sama u sebe nisam? čini mi se da si to bila ti..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:08   #1659
zanimljivo da ta zelja toliko dugo traje
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 10:54   #1660
Question

Svaka čast bilokoje i TheProvense. Kažete još imate tu želju ponekad...
A da li je to drugačija želja ili ista ovakva koju imam ja sad nakon tek 7 dana nepušenja, da mi ništa nije isto bez cigarete, ni toliko zabavno i nema smisla, kao da mi toliko nedostaje da ništa me ne veseli 100 % bez nje. Ne traje ta žudnja i osjećaj polovičnog "života" bez cigarete zauvijek?
Annami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.