Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2015., 21:04   #81
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
Mogu ga nazvati kako hoce, ako bude kao ostali proizvodi Game hjundaj kija, kao i dosad Ostat ce samo "pokušaj" dostizanja luksuzne klase.. Za one koji se razumiju u aute bit ce hjundaj u nesto većem izdanju za odvažne.. brand se stvara godinama, i nemoze se preko noći.. Ja sam jako skeptičan prema tom genesisu, zna se sta je premium, kakva je tehnologija u njemu, Itd.. Radje ici na sigurno i provjereno nego izmišljati toplu vodu sa nekim Wannabe luksuznom limuzinom.. Jedino ako je cijena primjerena marki i reputaciji, onda ok.. Kolko ih je dosad prodano u Hrv? Koja je uopce cijena za takvu egzibiciju? Kome je uopce konkurent i sta nudi? Evo, par pitanja za promotore hjundaja i kije...
Imam ograničeno iskustvo s posuđenim Genesisom dok je još bio unutar vulgaris Hyundai portfelja (sedan, 2014. godište, slabija verzija od 333 konja, V6, auto nije bio moj no rentan na nekoliko tjedana).

Vozio sam dobar broj premiuma i ne-premiuma. U nekoj mojoj osobnoj usporedbi s autima s kojima sam imao iskustva (Acura TL, MDX, RDX, Lexus RX350, ES, BMW 535i, X5, Cadillac ATS, MB E350... plus razne ne-premiume, većinu ovih auta na kraće vrijeme kroz rent / jedino X5 i MDX na duže) Genesis je bio sasvim solidan automobil.

Automobil je bio prostoran i ugodan, odlično je ležao na cesti, ubrzanja su bila OK (ne zaboravimo da sam imao na rentu slabiju verziju). Nikakvih problema!

Problem im je da u SAD-u jako brzo gube na cijeni. Ne znam kako je u Europi.

....

Ako netko prigovara Hyundaiu na fenovima, neka se samo sjeti Mercedesa i plastičnih satova...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 21:32   #82
@ Intermezzo
Kako vjerovatno jedini na ovom forumu imas direktnog iskustva s genisisom, Gdje bih ga ti svrstao? Kakvi su materijali? Tehnologija? Vozne karakteristike? Ali iskreno, bez pristranosti..
Ime puno pomaze u držanju cijene automobila, jer kad kupuješ auto kupuješ i ime, imidž.. Jasno svima pada cijena i normalan pad je neminovan, ali neko pravilo je sto je vece ime, duže drži cijenu.. Kakve se cijene odrzavanja takvog auta? Cijene dijelova? Ako je luksuzna limuzina mora imati i cijene primjerene.. Kolko bi ljudi bilo spremno plaćati odrzavanje hjundaja po cijeni odrzavanja premium klase? Ili su cijene primjerene za ime i ugled..
Jedno su satovi, bicikli, pa cak ima i odjevnih predmeta za kupiti s imenom Mercedes, Porsche, Ferrari, bmw..
A drugo je proizvodnja bijele tehnike, usisivača, TV-a, vibratora?, fenova Itd.. Dakle, hjundaju i kiji je automobilsko tržište zanimljivo jer zele dio profita, ocito imaju publiku koji vole izgled i ime, reputaciju hjundaja i na njih ciljaju, bilo bi zanimljivo kolko posto imaju automobilske industrije, a kolko ostaloga.. Ja nemam problema stime, samo je smjesno ih porediti s malo ozbiljnijim proizvodjacima automobila, a svrstavat ih u premium klasu je jednostavno bedasto...
Sky high is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 21:35   #83
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Imam ograničeno iskustvo s posuđenim Genesisom dok je još bio unutar vulgaris Hyundai portfelja (sedan, 2014. godište, slabija verzija od 333 konja, V6, auto nije bio moj no rentan na nekoliko tjedana).

Vozio sam dobar broj premiuma i ne-premiuma. U nekoj mojoj osobnoj usporedbi s autima s kojima sam imao iskustva (Acura TL, MDX, RDX, Lexus RX350, ES, BMW 535i, X5, Cadillac ATS, MB E350... plus razne ne-premiume, većinu ovih auta na kraće vrijeme kroz rent / jedino X5 i MDX na duže) Genesis je bio sasvim solidan automobil.

Automobil je bio prostoran i ugodan, odlično je ležao na cesti, ubrzanja su bila OK (ne zaboravimo da sam imao na rentu slabiju verziju). Nikakvih problema!

Problem im je da u SAD-u jako brzo gube na cijeni. Ne znam kako je u Europi.

....

Ako netko prigovara Hyundaiu na fenovima, neka se samo sjeti Mercedesa i plastičnih satova...
http://www.montres-passion.fr/wp-con...h-new-gent.jpg
Ovo boldano je problem samo prvom vlasniku a prednost drugome
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.

Zadnje uređivanje spyker22 : 13.12.2015. at 02:15.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 21:52   #84
U slucaju Genesisa, odmah se primjeti da vozilo dolazi iz Koreje. Ima te neke njihove dizajnerske, pomalo zastarjele ali klasicne elemente. Obozavam vidjeti njihove velike automobile u filmovima koji dolaze iz Koreje. (imaju odlicne akcije/trilere i spijunske filmove)

Prednost Genesisa nije u tome ako ga stavis na papir i uporedis sa BMW serije 5 direktno. Prednost je u cijeni a poizicioniran je tako da je velicinom kao BMW 5 a cijenom kao BMW 3. Jedino je serija 3 od 180 ks jeftinija.

Ako zelis osnovnu seriju 3 sa 240 ks, za isti novac dobijes jednu mjeru veci Genesis, sa V6 motorom i 310 ks i kvalitetnijim materijalima i boljom standardnom opremom. Kod Audija i BMW se jos uvijek doplacuje za kameru za voznju unazad i slicne gluposti, sto vecina drugih ima standardno.

E sad, ako si ipak zainteresovan za BMW serije 5, onda je ovo opet dobra ponuda jer Hyundai iste velicne kosta oko 12 000 dolara manje. Imas izbor da ustedis tih 12k dolara i uzmes V6 Hyundai, ili cak ides na V8 Genesis koji ce ti donijeti oko 200 ks vise od BMW.

Po meni, nemaju imidz ali su dobro pozicionirani.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 21:56   #85
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
@ Intermezzo
Kako vjerovatno jedini na ovom forumu imas direktnog iskustva s genisisom, Gdje bih ga ti svrstao? Kakvi su materijali? Tehnologija? Vozne karakteristike? Ali iskreno, bez pristranosti..
Ime puno pomaze u držanju cijene automobila, jer kad kupuješ auto kupuješ i ime, imidž.. Jasno svima pada cijena i normalan pad je neminovan, ali neko pravilo je sto je vece ime, duže drži cijenu.. Kakve se cijene odrzavanja takvog auta? Cijene dijelova? Ako je luksuzna limuzina mora imati i cijene primjerene.. Kolko bi ljudi bilo spremno plaćati odrzavanje hjundaja po cijeni odrzavanja premium klase? Ili su cijene primjerene za ime i ugled...
Iskreno, bez pristranosti, da me je netko gurnuo u taj automobil i da nisam znao da je Huyndai, ne bih reko da sam u Hyundaiu, no niti da sam u Benzu, npr. Automobil jest davao osjećaj premiuma, materijali su bili takvi kakve se ni priznati premium proizvođači ne ni sramili staviti. Udobni na dodir, osjeća se da nisu štedjeli. Mada je auto bio opremljen slabijim motorom, osjetilo se da ima više no dovoljno snage i bio je jako dobar u vožnji, snažan a unutra dosta tih...

Ne kužim zašto Hynudai grupa ne bi mogla napraviti luksuzni premium automobil? Imaju li resurse? Itekako imaju. Imaju li znanja? Itekako imaju, a i ako negdje ne bi imali opet imaju resurse tj. novac kojim mogu privući znanje. Primjer kod designa gdje su doveli ex-Porsche dizajnere i to vrhunske. Imaju li volje - toga imaju i napretek.

Čega nemaju? Rekao bih da (još uvijek) nemaju ispravan imidž za premium. I mislim da su svjesni toga i rade na tome. Genesis i Equus postoje već godinama no tek ove 2015. su se počeli odvajati od osnovnog branda u Premium. Genesis već ima svoju fan bazu koja je spremna odvojiti dosta love za njih. Definitivno su se etabilirali kao potencijano odličan premium u SAD-u i Aziji. U Europi će im biti malo teže, no ni to nije nepremostivo.

Ako Hyundai grupa hoće imati premium - imat će ga. Zapravo već ga imaju a imat će ga dok imaju kupaca za takve automobile.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 23:09   #86
Da budemo iskreni čak i trenutni Genesis koji je pod Hyundai značkom malo je reći da izgleda lijepo, kvalitetno, luksuzno i da ima neki wow efekt, pogotovo kada bi se pojavio na ovom šugavom Balkanu:







Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 04:33   #87
Meni je čak prva generacija, pogotovo R model daleko ljepša. Ali ono što je problem barem kod nas u HR, mislim da je puno preskup za jedan HY. Radi toga što ga takvim doživljavaju, vidljivo iz postova dosta kromanjonaca koji se ovdje upisuju. Mislim da ovaj model koji se kod nas nudi, nebi smio koštati više od cca 350 000 kn sa full full opremom, max oko 400. A kod nas stavili 600 somova. Suludo.

Prodan je jedan komad slovom i brojkom.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 09:06   #88
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Da budemo iskreni čak i trenutni Genesis koji je pod Hyundai značkom malo je reći da izgleda lijepo, kvalitetno, luksuzno i da ima neki wow efekt, pogotovo kada bi se pojavio na ovom šugavom Balkanu:
Meni auto izgleda brutalno dobro, vidio sam taj jedan koji je u hrvatskoj i mada sam fan BMW-a, Genesis mi uzivo izgleda bolje od 5ice, ali i E klase i A6ice.

Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Meni je čak prva generacija, pogotovo R model daleko ljepša. Ali ono što je problem barem kod nas u HR, mislim da je puno preskup za jedan HY. Radi toga što ga takvim doživljavaju, vidljivo iz postova dosta kromanjonaca koji se ovdje upisuju. Mislim da ovaj model koji se kod nas nudi, nebi smio koštati više od cca 350 000 kn sa full full opremom, max oko 400. A kod nas stavili 600 somova. Suludo.

Prodan je jedan komad slovom i brojkom.
Kad pogledas konkurenciju nije to ni tako suluda brojka, npr. 535xi krece na oko 570-580k kuna, ali s nikakvom opremom u odnosu na Genesis. Kad bi ga se podjednako opremilo siguran sam da bi bio bar 15-20k eura skuplji i to je po meni ok cjenovna politika Hyundai, za cijenu pocetnog svetog trojstva nude model napucan opremom. Ako zele biti premium glupo je biti puno jeftiniji od konkurencije jer svi znaju da dobre stvari kostaju, a ako postavis cijenu prenisko taj dojam premiuma se brzo gubi..
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 09:36   #89
Opasni su ovi automobili sa dosta opcija, vise preferiram par jednostavnih paketa kao kod Japanaca ili Hyundaija.

Danas me zovu iz Minija jer sam bio zainteresovan za Cooper S ali u British Racing Green boji i da nije bas potpuno osnovni model. Starta od nekih 24 000 dolara, JCW je 30 000 i donosi 225ks.

Kad imam sta i da vidim. Oni su uspjeli da mi ponude Cooper S u boji koju trazim za ni manje ni vise nego 38 000. Prije poreza. To je skoro 14 000 u dodatnoj opremi.

Vecina dilera a i proizvidjac forsiraju modele nakrcane opremom jer donose najvise novca, i jako je tesko naci sto zelis. Odmah u salonu sam bio obeshrabren da narucim automobil, jer ce navodno morati da uzmu vise novca, plus cekanje i kapara koju moram da ostavim.Sta imam od 10 miliona kombinacija na Miniju kada ih pravi neko drugi a ne kupac ?

U teoriji, automobil mozes naruciti kod dilera ali oni ucine sve kako bi covjek ili odustao ili kupio nesto sto vec imaju.

Ovo govorim samo kao primjer, jel koliko god da je Mini dobar, cijena od 38 000 dolara za dobro opremljen primjerak me je bacila sa nogu. Za taj novac bi radije uzeo limuzinu iz Acure, Infinitija ili mozda bas ovaj Genesis nego mali automobil nakrcan nepotrebnom aftermarket opremom. Zato volim jednostavnihe pakete opreme, teze se zavarati. Kod Svaba, dok dodas sve sto bi trebalo da imas to je vec 20 i 30% na ukupnu cijenu vozila. Kod Minija ocito moze i na 50. Suludo.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 10:13   #90
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Opasni su ovi automobili sa dosta opcija, vise preferiram par jednostavnih paketa kao kod Japanaca ili Hyundaija.

Danas me zovu iz Minija jer sam bio zainteresovan za Cooper S ali u British Racing Green boji i da nije bas potpuno osnovni model. Starta od nekih 24 000 dolara, JCW je 30 000 i donosi 225ks.

Kad imam sta i da vidim. Oni su uspjeli da mi ponude Cooper S u boji koju trazim za ni manje ni vise nego 38 000. Prije poreza. To je skoro 14 000 u dodatnoj opremi.

Vecina dilera a i proizvidjac forsiraju modele nakrcane opremom jer donose najvise novca, i jako je tesko naci sto zelis. Odmah u salonu sam bio obeshrabren da narucim automobil, jer ce navodno morati da uzmu vise novca, plus cekanje i kapara koju moram da ostavim.Sta imam od 10 miliona kombinacija na Miniju kada ih pravi neko drugi a ne kupac ?

U teoriji, automobil mozes naruciti kod dilera ali oni ucine sve kako bi covjek ili odustao ili kupio nesto sto vec imaju.

Ovo govorim samo kao primjer, jel koliko god da je Mini dobar, cijena od 38 000 dolara za dobro opremljen primjerak me je bacila sa nogu. Za taj novac bi radije uzeo limuzinu iz Acure, Infinitija ili mozda bas ovaj Genesis nego mali automobil nakrcan nepotrebnom aftermarket opremom. Zato volim jednostavnihe pakete opreme, teze se zavarati. Kod Svaba, dok dodas sve sto bi trebalo da imas to je vec 20 i 30% na ukupnu cijenu vozila. Kod Minija ocito moze i na 50. Suludo.
Glupo ti je stavljat Mini i Genesis u istu recenicu, auto za gustanje i auto za svaki dan i cruzanje po autocesti. Auto za gust se ne uzima racionalno.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 10:27   #91
A neš ti Mini-a za guštanje pogotovo kad opale takvu cijenu.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 11:18   #92
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
Mogu ga nazvati kako hoce, ako bude kao ostali proizvodi Game hjundaj kija, kao i dosad Ostat ce samo "pokušaj" dostizanja luksuzne klase..
Prije 15 godina iste su se riječi koristile i za neke druge klase. Pa evo ih, u kompakt klasi napravili pravu pomutnju sa Ceedom i i30. Danas mi tu trabunjamo o luksuznoj klasi. Za 10 godina, možda će se i tamo etabilirati. Neće imati tradiciju niti brend ali imat će model. Za brendiranje će trebati neko vrijeme.

Quote:
Kolko ih je dosad prodano u Hrv? Koja je uopce cijena za takvu egzibiciju? Kome je uopce konkurent i sta nudi? Evo, par pitanja za promotore hjundaja i kije...
Prosječnom Hrvatu je i Dacia egzibicija radi koje se srlja u kredit. Ne znam koliko je prodano u RH ali pitanje za tebe. Jel ti misliš da u Hyundai - Kia grupaciji uprava počini kolektivni harakiri ako na kraju godine ne ostvare ne znam kakav napredak na RH tržištu? Misliš da ta grupacija ovisi isključivo o Balkanu?

Ne znam jesi li svjestan ali H-K grupu tako boli ona stvar za prodajni rezultat u smiješnoj zemlji kao RH po pitanju Genesisa ili Optime? Balkan je za utopit Rio, Ceed, i30, Sportage i slične modele. Znaju da od ovog nemaju neke velike koristi u zemlji gdje je Golf II vrijedniji od Volva S60.

Ali provjeri prodajne rezultate Genesisa na USA tržištu. I kome je oteo dio kolača.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 13:28   #93
Evo, nije mi bilo teško i malo sam gledao testiranja genesisa.. Ok, izgleda da su uložili u kvalitetu materijala, dali su si malo vise truda i posvetili pažnje, ali nemoze se bez toga vise ni u kompakt klasi u premium ponudi... Ali, i dalje nemozemo pričati o genisisu kao premium klasi auta, jer nema ni cijenu, ni imidž, ni brand, niti su povećani detalji u toj mjeri.. Auto dolazi napucan opremom i cilja na osobe koje pate na opremu a ima relativno nisku cijenu pa tako Za cijenu jedne E klase sa osnovnom opremom, mozes dobiti hjundaj napucan svime i svačime.. Netko misli da je bolje uzeti Mercedes, a netko bi htio auto s opremom.. Ali opet nemozemo usporediti hjundaj i mercedes, bmw Itd jer su to dva različita svijeta.. U svakom pogledu, jedino za osobe koje se nerazumiju u aute, to bi bilo isto.. Ali, nije.. Dizajn unutrašnjosti kasni za ostalim premiumima jedno 10 god.. Ima on tipke, navi, grijanje volana.. Ali su to premium auti imali prije 10 god.. Razlika je u dizajnu i u samom izgledu.. Pogledaj ručicu mjenjača, cijelu konzolu, volan, izgled i pozicija tipki za navi... Sve sitnice, ali tu se vidi zasto kosta manje.. Vozne osobine, potrosnja goriva, tehnologija mjenjača, samog motora, Itd.. Za 10 god moze biti lukuzni brand, ali pitanje je kolko hjundaj ima namjeru potrošiti za stvaranje branda, i trebali bi napredovati 2 puta vise u 10 god nego ostali.. A to papreno kosta, misliš da ce hjundaj to moci i htjeti napraviti? Pogledajmo malo Mercedes i Maybach, kako brojke odredjuju dali ce ici projekt dalje ili ne.. I sve se svodi na to dali je netko sada trenutno spreman vise plaćati odrzavanje hjundaja i sve početne mane i greske za stvaranje brand imena Genesis.. Bez obzira sto on ima kvalitetne siceve, puno opreme Itd.. itd.. Ljudi koji zele poslovnu limuzinu, zele i imidž, brand, ime.. Ostaviti dojam.. Mozemo pričati bajke, ali to je tako u poslovnom svijetu.. Oni koji zele opremu i prijevoz od tocke A do B.. Budu uzeli i brand u nastajanju.. Sa svim njegovim manama i nedostatcima..
Sky high is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 13:28   #94
Quote:
Sky high kaže: Pogledaj post
Kolko ih je dosad prodano u Hrv? Koja je uopce cijena za takvu egzibiciju? Kome je uopce konkurent i sta nudi? Evo, par pitanja za promotore hjundaja i kije...
Genesis vjerojatno jedan jedini (samo sam jedan vidio sa ZG tablicama, 99,9% je bio registriran na "pokojnog" zastupnika). Cijena je pretjerana jer je auto proizveden izvan EU i ne mulja se s CO2 emisijom, pa to dodatno nabija cijenu.
Iako, kad malo pogledam cijene u Njemačkoj i što se nudi, kod njemačkog trojca treba istresti dosta više za istu motorizaciju i količinu opreme. S druge strane, budi realan - ne očekuješ valjda dobiti 5 metarsku krstaricu s vrhunskim materijalima i opremom za 20.000 €?

Osim toga u ZG imaš i dva Equusa - smeđi korejskog veleposlanstva i crni kineskog.
Korejskog sam imao pogledati iznutra - koža, drvo, precizni spojevi, rasvjeta nogu (fora iz S klase).... Sakrij značku i komotno uspoređuj s S klasom.

I dodatak - Hyundai i40 je 2011. bio dobitnik Eurocarbody nagrade kao PRVI azijski auto uopće. A riječ je o nagradi koju su inače odnosili auti poput A6/A8, Mercedes E i S, BMW 5 i 7, Volvo S80.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 14:43   #95
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post

Kad pogledas konkurenciju nije to ni tako suluda brojka, npr. 535xi krece na oko 570-580k kuna, ali s nikakvom opremom u odnosu na Genesis. Kad bi ga se podjednako opremilo siguran sam da bi bio bar 15-20k eura skuplji i to je po meni ok cjenovna politika Hyundai, za cijenu pocetnog svetog trojstva nude model napucan opremom. Ako zele biti premium glupo je biti puno jeftiniji od konkurencije jer svi znaju da dobre stvari kostaju, a ako postavis cijenu prenisko taj dojam premiuma se brzo gubi..
Sorry ali treba bit realan. Pucaš na premium? Ok, osim kvalitete i opreme, da uđeš u uži izbor za kupnju moraš biti i konkurentan po cijeni. Onaj tko ima para za 5-icu, A6 ili E klasu, dakle oko tih 600 keka, za ISTE novce nema šanse da stavi HY pored ova tri u jednadžbu. Za 200-250 000 kn manje će si sigurno razmisliti. Jer takve aute mahom kupuju POSLOVNI ljudi, a on razliku od 200-tinjak tisuća kn da vrti godinu dana u firmi, može utrostručiti ako mu je poslovna godina dobra. Kužiš?

K tome, pred svojim ostalim poslovnim partnerima ispada mudar pri trošenju novaca na vozilo. Oni svi voze 200-300 somova skuplje pile, a on ima "isto to" samo jeftinije. To je već ono prestižno prepišavanje u dalj. Takvim stvarima sam osobno svjedočio pa znam što pričam. I onda, naravno, po tom jednom primjeru će već netko od drugih poslovnih partnera uzeti jednog "za probu" itd. itd. I tak kreće etabliranje brenda. A kasnije se lako digne cijena.

K tome, ako je JEDAN CIJELI primjerak po 600 000 kn prodan u HR, znači da nekaj s tom cijenom ipak ne štima.

Ja sam pobornik te marke, vozim Sonatu, kupio je na blef a evo već me služi bez greške skoro 310 000 km, od čega sam većinu na plin odradio. Ali, treba biti realan.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 14:48   #96
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
K tome, ako je JEDAN CIJELI primjerak po 600 000 kn prodan u HR, znači da nekaj s tom cijenom ipak ne štima.
Ne štima što nema modernije motore i samim tim manju potrošnju/emisiju CO2 po NEDC. No valjda njima Europa i nije bitna jer skoro se nemoguće probiti pored Nijemaca. Ipak je u Nujemačkoj daleko najveća prodaja vozila u ovo segmentu.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 14:53   #97
Kak nema modernije motore? Jedini model kod nas se prodavao ovaj 3,8 V6 sa DI ubrizgavanjem. Sa 315 ks. Samo kao što je netko rekao, Koreanci nisu muljali sa CO2 emisijama ko vauvau i ostali...

I to opet nema veze ni sa golom ulaznom cijenom prije svih davanja. Pogledaj si kolika je...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 14:56   #98
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Kak nema modernije motore? Jedini model kod nas se prodavao ovaj V6 sa DI ubrizgavanjem. Sa 315 ks. Samo kao što je netko rekao, Koreanci nisu muljali sa CO2 emisijama ko vauvau i ostali...
Ne, nije pitanje sa varanjem u vezi emisije CO2 nego je po NEDC cilj da motor što više bude podopterećen, samim tim dušu dalo za turbo motore.

Zapravo u HR i drugim EU zemljama nije isključeno da radi tih davanja ovaj novi Genesis V6 atmosferac bude skuplji od V6 turbaka.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 15:14   #99
Evo, baš gledam, deklarirana kombinirana emisija C02 za taj motor je 270 g/km. A6 3.0 TFSI quattro deklarira 174, a znamo koliko su kredibilni, E klasa (350 ili 400) su na oko 175-200 g/km, 5-ica je na 206 sa sličnom snagom. Dakle, nema tu baš puno odstupanja, a pitanje je koliko su švabe realno iskreni. Svi odreda...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 15:14   #100
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Ne, nije pitanje sa varanjem u vezi emisije CO2 nego je po NEDC cilj da motor što više bude podopterećen, samim tim dušu dalo za turbo motore.

Zapravo u HR i drugim EU zemljama nije isključeno da radi tih davanja ovaj novi Genesis V6 atmosferac bude skuplji od V6 turbaka.
Ne postoji V6 turbo Genesis sedan. Postoji Genesis coupe 2.0T, ali to nisu isti auti...

I na cijenu kod nas najviše utječe emisija CO2. A i NEDC se da varati koliko smo vidjeli iz prošlih mjeseci...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.