Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 04:10   #81
Quote:
djurak84 kaže: Pogledaj post
Da, paket GL ima zbilja sve potrebno. Jedino nema kliznu stražnju klupu kome treba. Je li taj auto registriran za 4 osobe ili to ovisi o toj kliznoj klupi? Klizna klupa - 4 osobe, fiksna klupa - 5 osoba?
Pa super stvar u ovim malim autima ti bas i je klizna straznja klupa. To je prednost i prvog Renault Modusa odnosno Nissan Notea, a jelte pogotovo u ovom koji je jos malo manji. Jer s time povecavas gepek u odnosu na mjesta za noge na straznjoj klupi. Viseputa prakticno...

Inace 4 osobe su jer straznja klupa nije djeljiva 60/40 nego 50/50 sto je za mali uzak auto isto OK.

Kod nas ce se prodavati taj srednji paket opreme brijem sa 2WD i to je to.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 04:13   #82
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Automatik ti je robot ... ja bi to zaobisao.
Automatik je robotizirani rucni mjenjac od firme Magneti Manrelli koji koristi elektromehanicke aktuatore (elektromotore).

Primjera radi, Opel Easytronic 3.0 i Dacia Easy-R je isto automatizirani rucni mjenjac firme ZF koji isto koristi elektromehanicke aktuatore (elektromotore).

Easytronic 1 i 2 su imali elektrohidraulicke aktuatore.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 11:23   #83
Ja bi i dalje zaobisao ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 12:52   #84
Evo i Toš je objavio cjenik http://suzuki-tos.hr/upload_data/sit...nis-cjenik.pdf .
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 13:01   #85
Neke stvari ima samo u najskupljoj opremi...

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 02:20   #86
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Neke stvari ima samo u najskupljoj opremi...
Ma nemoj reci ?

Pa naravno da veci paket opreme ima vise stvari a najskuplji ima najvise stvari. To je zato da te natjera da kupis veci paket opreme LOL
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 02:21   #87
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ja bi i dalje zaobisao ...
Sve 5. Ja sam samo napisao za one koji zele znati vise....no tako i tako se taj ne nudi na nasem trzistu.

Inace, malo imaju overlap sa cijenama;
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 02:26   #88
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ma nemoj reci ?

Pa naravno da veci paket opreme ima vise stvari a najskuplji ima najvise stvari. To je zato da te natjera da kupis veci paket opreme LOL
Mislio sam neke osnovne stvari kao zadnji podizaci,tempomat i slicno, nista extra posebno...

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 03:10   #89
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Mislio sam neke osnovne stvari kao zadnji podizaci,tempomat i slicno, nista extra posebno...

Sent from my SM-A500F using Tapatalk
Straznji prozori na elektriku manje vise; realno tko god se iza vozi moze okretati rucicu. Ja sam nedavno kupovao novi auto i nadoplatio sam za sve osim toga. A realno prozore spustam onda kada uzimam karticu za autoput. Ostatak vremena koristim ventilaciju i klimu.

Po meni osnovna stvar danas je i hill holder. Koji uopce nije dostupan u 2WD verziji. A posto puno zena kupuje male aute (da ne kazem da danas skoro svaki novi model to ima standardno) to im je veliki fail. Posto 4WD verzija je znatno skuplja a nije da imas neki benefit za Zagrebacku voznju a imas skuplje odrzavanje i skuplje potencijalne kvarove sa 4WD pogonom.
Drugo, Suzuki ima rijesen TPMS preko posebnih ventila (cca 400kn komad) dok drugi auti pa i BMW imaju to rjeseno preko ABS-a sto znaci obicni ventili za 10 kuna komad. Trece, poslovicno za sve nove Suzukije (S-cross, Vitara, Swift, Baleno) i ovaj nema rezervnu gumu za nase trziste pa makar i onu manju.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 09:28   #90
Kolega E2S, zašto si tako opsjednut TPMS-om? Nema modela auta za koji nisi spomenuo vrstu TPMS-a.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 14:41   #91
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Kolega E2S, zašto si tako opsjednut TPMS-om? Nema modela auta za koji nisi spomenuo vrstu TPMS-a.
Pa ako postoji vise nacina kako da rijesis nesto sto zakonski trebas rijesiti, mene kao kupca automobila zanima nacin kako je to rjeseno. Jerbo to kasnije moram ja odrzavati i placati a ako imas neispravan TPMS i lampica svjetli ne prolazis tehnicki pregled jer imas ili neisparavno vozilo (lampica svjetli) ili je ispravno ali nisi propisno napumpao tlak prije tehnickog pregleda.

E sada da li ti hoces placati 300-400 kuna za ventil koji traje 3 godine dok se baterija ne potrosi pa moras kupiti nove osim ako ih prije nisi kupio jer ti je vulkanizer neki nehotice unistio. Ili hoces imati bar verziju na indukciju kao Mazda pa nemas bateriju ali ti opet moze vulkic unistiti, ili imas verzijupreko ABS-a koja zadovoljava zakonsku normu, mjeri tlak i signalizira a ne kosta te apsolutno nista u daljnjoj ekploataciji vozila?

Ipak ti kao vlasnik moras biti upoznat sa tehnickim rjesenjima a pogotovo onima koja te kasnije budu lupala po djepu?

Tako da se ja interesiram kod kupovine auta sto ima i sto nema da se donese ispravna i informirana odluka prije kupnje. A potencijalna ekipa koja bi kupila novi Ignis to ne zna pa bolje da napisem nego ne, zar ne?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 14:51   #92
Ili povadis to sranje, stavis obicne ventile i izvadis doticnu lampicu.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 15:44   #93
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Ili povadis to sranje, stavis obicne ventile i izvadis doticnu lampicu.
Takozvano rjesenje Balkanikus...umjesto da izaberes od 3 rjesenja ono koje ti najbolje pase.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:06   #94
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Takozvano rjesenje Balkanikus...umjesto da izaberes od 3 rjesenja ono koje ti najbolje pase.
Pa necu izbjegavati auto koji mi se svida samo zbog TPMSa.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:56   #95
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Straznji prozori na elektriku manje vise; realno tko god se iza vozi moze okretati rucicu. Ja sam nedavno kupovao novi auto i nadoplatio sam za sve osim toga. A realno prozore spustam onda kada uzimam karticu za autoput. Ostatak vremena koristim ventilaciju i klimu.

Po meni osnovna stvar danas je i hill holder. ..
Da, po tebi...Dopusti drugima pravo da si biraju sto im je draze i eventualno potrebnije...
Ja prozore koristim vise od klime i bitniji su mi od hill holdera...

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Takozvano rjesenje Balkanikus...umjesto da izaberes od 3 rjesenja ono koje ti najbolje pase.
Kako ti kao kupac mozes birati koju vrstu tmps-a da bude?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:09   #96
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Da, po tebi...Dopusti drugima pravo da si biraju sto im je draze i eventualno potrebnije...
Ja prozore koristim vise od klime i bitniji su mi od hill holdera...



Kako ti kao kupac mozes birati koju vrstu tmps-a da bude?
ne mogu birati vrstu tpms-a ali mogu prekriziti taj auto i uzeti neki drugi koji mi se svidja. ja se zalazem za transparentnost; budi informiran i donesi odluku. isto kod suzukija mnogi su se prehladili kada su culi cijenu rezervne gume da je ipak uzmu umjesto seta za krpanje guma.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:43   #97
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
ne mogu birati vrstu tpms-a ali mogu prekriziti taj auto i uzeti neki drugi koji mi se svidja. ja se zalazem za transparentnost; budi informiran i donesi odluku. isto kod suzukija mnogi su se prehladili kada su culi cijenu rezervne gume da je ipak uzmu umjesto seta za krpanje guma.
A sad iskreno jel tpms zaista toliki problem da bi preskocio neki auto? Ako se ne varam, sam si rekao da ti ventili traju 3-4 godine, znaci toliko si miran. Nakon 4 godine mozes to iskljuciti i mir. Iskreno, ne vidim toliki problem s tpms.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 21:20   #98
na neke stvari jednostavno ne mozes utjecat, poglavito na izbor proizvodjaca u pogledu tehnicke izvedbe nekih stvari poput TPMS. Jedan dobar dio danas koristi upravo ovakvu izvedbu kao sto ima Suzuki sa svim prednostima (trenutna registracija pada tlaka), i manama (cijena) koje ima.
ALI, mene bi vise brinulo sto primjerice nemas uopce izbora guma u dimenziji 175/60/16 kao opcionalne dimenzije, dok ajde, 175/65/15 bar ima nesto.

Sam auto, bar ovako na slikama i videima sta sam gleda pari simpaticno, pogotovo u 4x4 hybrid verziji, s tim da je steta sto nema opcija s malo vise baterija za bar 30-50km u plugin varijanti.

Inace, ako je sam ventil u redu, postoji masu yt videa kako prominit baterije.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 22:25   #99
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
ne mogu birati vrstu tpms-a ali mogu prekriziti taj auto i uzeti neki drugi koji mi se svidja. ja se zalazem za transparentnost; budi informiran i donesi odluku. isto kod suzukija mnogi su se prehladili kada su culi cijenu rezervne gume da je ipak uzmu umjesto seta za krpanje guma.
Zar nemas ti Swifta?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 05:59   #100
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Zar nemas ti Swifta?
imam. ali na ovoj temi pricamo o ignisu
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.