Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2012., 13:44   #41
Ovo je genijalna tema! Svaka čast onome tko ju je otvorio ...Ovo će biti malo duži post, nadam se da vam neće to biti problem
e sad, ovako...meni je komunikacija jako bitna, a kad se potrudim dosta sam dobra na tom polju (pritom govorim o komunikaciji sa neznancima)...no,problem je što mi se dosta često ne da pa onda ispadnem šutljiva. Inače nisam nešto previše razgovorljiva u nepoznatom društvu, treba mi vremena da se opustim, a to pripisujem kvadratu Merkura i Saturna. Također, kada treba nešto sustavno objasniti sva se smetem, pa na kraju ispadne metež sa puno detalja (no, dobro, to sa detaljima je možda i do mojeg sunčevog znaka Djevice, a ovaj metež je vjerojatno posljedica kvadrata Merkura i Neptuna).
No, kada treba nešto napisati, mislim da sam dobra u tome i lako mi je za čas smisliti temu o kojoj mogu pisati pa potom o tome raspredati ...eto, tako je generalno gledajući...
Ali, kada je riječ o mojim prijateljima ili mojima doma,situacija se drastično mijenja ...u stanju sam satima bez prestanka brbljati o svemu i svačemu. Upotrijebila sam baš pravu riječ: brbljati jer se dotičem svakojakih tema koje često nisu ozbiljne. Sad kada razmislim, to su čisto neke stvari u merkurovskoj domeni. Ali znam ja i ozbiljno pričati (da ne pomislite da samo površno brbljam ).
Inače, Merkur mi se nalazi u Vagi i iz tog razloga uvijek imam potrebu saslušati tuđe stavove, objasniti svoje (priznajem da često to ide u bespotrebno teoretiziranje, a sve kako bi me shvatili i kako bi se postigao neki kompromis ili kako bi drugi uvažili moje stavove). Također imam potrebu naći neki kompromis i zadovoljiti sve strane. Također kada pričam o nečemu jako se znam uživiti u to što pričam (jedna osoba s foruma mi je objasnila da je to zato što mi je Merkur u kvadratu s Jupiterom pa me onda obuzme plima osjećaja )
Eto, da zaključim pa ću reći samo da znam često puta reći (a to doista i mislim) da je najveća umjetnost u životu postići ravnotežu. Vjerujem da to dolazi od mojeg Merkura u Vagi
P. S. Merkur mi je u 11 k. (koja je također u Vagi),ali do sada nisam još otkrila način na koji se manifestira u mojem životu
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 15:07   #42
Mislim da se manifestira na taj način da stalno tražiš neko rješenje, da stalno pokušavaš "usaglasiti" sebe i druge. Pri tome slušaš i uvažavaš tuđe mišljenje što je zapravo temeljno kod Vage. Dakle riječima ćeš uvijek pokušati pronaći neku ravnotežu...po meni
Malo je jedino čudno da ti je taj Merkur sa svim skoro planetama u kvadratu što će reći da vjerojatno upravo na tom polju komunikacije i izražavanja imaš puno problema, ali si ih ti i svjesna i radiš na tome da smanjiš pritisak tih kvadrata. Mislim da si osvjestila da tu imaš problem i da ga tokom života smanjuješ.
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 17:28   #43
Ja imam stvarno čudan merkur U jarcu je na 29° u 8 kući dolazi iz 12 kuće u kojoj je umetnut Blizanac, radi same kvadrate osim trigona sa jupiterom i konjukcije s venerom, e da i taj je merkur pored svega toga još i retro, više komuniciram u sebi, nego s nekim, jer ljudi ne razumju što im želim reći ili ja to neznam objasniti, uvjek se trudim da sudjelujem u bilo kakvim diskusijama da malo istreniram taj moj merkur i za sad mi dobro ide, premda još uvjek na pismenoj razini preko dopisivanja, forumova, poruka...

P.s. Sretna svima nova 2012 godina i sve najbolje
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 21:49   #44
Moj Merkur se nalazi u Strijelcu u 6. polju. Od aspekata tvori samo sekstil s Jupiterom. Ne znam koliko je to dobro ili loše, ali što se tiče komunikacije, kad se nađem u nepoznatom društvu nisam baš pretjerano pričljiva pogotovo o nekim temama u koje se ne razumijem. Ali zato, čim se malo oslobodim već nakon nekih pola sata-sat vremena počinjem se više aktivirat što se komunikacije tiče. Ljude koje poznajem, i s kojima se družim pa mogu reć da i pretjerano brbljam, ponekad se ne može doć do riječi od mene ... Zatim, oduvjek me sve zanima, jako sam radoznala i uvjek bi nešto novo i sve mi je zanimljivo, ne podnosim dosadu... To bih isto valjda pripisala Merkuru u Strijelcu?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:06   #45
Merkur mi je u blizancima i na kraju 8.kuce
Aspekti su : merkur konjukcija venera,merkur kvadrat mars,merkur trigon ASC

Pročitao sam neke opise ovih aspekata i nisam baš zadovoljan...znači i njih mogu krivit za neke svoje loše osobine? Ne samo mjesec u škorpionu i pluton u 1. kući

Isto tako ili pričam previše ili ne pričam nikako..bez obzira da li se radi o poznatim ili nepoznatim osobama.Nema neke sredine.
Jezik mi zna biti prilično oštar....znao sam ljudima reći odvratne stvari....najgore moguće. Naravno kad su to zaslužili.

Također me zanima mnogo stvari....povijest,zemljopis,politika,sport,fantaz ija,ali školu sam mrzio iz dna duše i rijetko kad sam se mogao koncentrirat na učenje iz njihovih knjiga.
Tako da sam bio lošiji učenik od mnogih retarda, iako sam imao puno širu opću kulturu od mnogih kolega.

Tako da sam neka čudna kombinacija geeka i sportskog tipa.

Ma meni je cijela natalna karta čudna...voda - zrak...imam osjećaj da sam podvojena ličnost
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.