Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2008., 23:55   #181
pa i meni je svako dao svašta odgovora
a neke stvari su predvidjeli npr nisu ni spomenili,a bitni su
najjače mi je kad mi netko kaže loše u obitelji,pa kome je sva bajno,al daj ti meni reci sta točno,točno,nikad dosad
ili brak,jedna je rekla rastat cu se,druga dobar brak,treca moglo bi se raspast ,itd...........
ma svasta,je rečeno,a mene to pogodi grrr,,ponekad si mislim curo jesi kreten,i ti svašt slusas,a opet mi zanimljivo to sve
iskreno ne cini mi se astrologia kao 100% točna,pa i kao najboljih,jer da je to tako lagano cisto sumnjam,i da netko može to da svlada lako to kao prvo,a isto tako ako vjerujete u Boga ili ne,ne vjerujem da bi on dozvolio tako sta,dao čovjeku mogućnost poznavanja budnucnosti,to nesto je odlika Boga..osim ako znanje ne dolazi od nekog drugog:-)
ja sam za psiholosku,a protiv prognosticke,ako sredis psihu,ni progonositka ti toliko ne može puno pomoci,neovisno je
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 21:36   #182
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ako ja vama smijem preporučiti da nabijete psihološku astrologijom svom snagom u koš za smeće.
Hahaha!
Vjerujem da bi, da ti način ovog portala to dopušta,
upotrijebio neku drugu, nešto prostiju frazu da možeš u svom inicijalnom postu.
Što li te danas opet u životu toliko razžestilo
da si procendrao radi nečeg tako banalnog?

Ma što tebe briga kakvom se ikoji astrolog astrologijom bavi?
Radi ono što znaš, budi dobar u tome i ljudi će te cijeniti.

A, uostalom, dobar astrolog ne može biti neintuitivan čovjek
koji ne razumije ljude (ti radi te ljudske komunikacije i svojeg Mjeseca u opoziciji s Plutonom i Venerom možda nikad nećeš moći razumijeti neka podsvjesna ljudska stanja jer nećeš imati dovoljno živaca za to)
i koji im ne želi pomoći.

Ako mene pitaš, najbolji liječnici su oni psihološki liječnici
koji se trude razumijeti čovjeka.
Nabolji svećenici su psihološki svećenici
koji riječ Božju prenose ljudima na onaj način na koji misle da je ljudima to potrebno.
Najbolji profesori vode računa o psihološkom profilu djeteta
kako bi mu što adekvatnije prenijeli neku informaciju.

Ne obezvređuj ikakve astrologe ako pomažu ljudima,
jer svatko od nas ima svoje metode i svoja područja.
Uostalom, ako nisi znao,
psihološka astrologija kao takva postoji kao grana astrologije (Jung ju je izučavao)
i predaje se na pojedinim astrološkim fakultetima.

Ti si možda bolji u predikcijskim stvarima, ja sam, recimo, odlična u komparativnoj astrologiji.
Za predikcijsku astrologiju psihologija ti ne treba,
ali za ljudske odnose itekako je potrebna,
jer bez znanja o karakterima i temperamentima ljudi per se,
odnosno načinu na koji se to prikazuje u natalnoj karti,
džabe mi je svo teorijsko znanje o komparativnoj astrologiji.

Uostalom, psihološki astrolog niti ne može biti svatko, kako ti to olako misliš.
Barem ne netko tko premalo zna o psihologiji.
Ljudi koji ne znaju dovoljno o teoriji psihologije
misle da je psihologija puko teoretiziranje o ljudskim stanjima, a to nije točno.
Jesi li pročitao Freuda, Junga, Lacana,
jesi li slušao barem osnove psihologije u srednjoj školi, na faksu?
Sigurna sam da nisi.
Jer da jesi, ne bi toliko podcjenjivao tu granu astrologije.
Po meni, ona je budućnost u astrologiji.
Čovjek je sve više otuđen i bez razumijevanja jedno drugih
si nećemo moći pomoći u budućnosti ničime, pa tako ni astrologijom.

U biti, stupidni su mi astrolozi koji su uopće izmislili taj pojam "psihološka" astrologija.
Što to, uopće, znači?
Svaka se suptilna disciplina, a to astrologija svakako jest,
bazira na psihičkim procesima.
A ti su psihički procesi uzrokom naših htijenja i mogućnosti koji su, opet,
(gle čuda), zapisani u natalnoj karti.
A tu se onda opet vraćamo na natalne aspekte, dakle - na astrologiju.

Smatram da su taj pojam izmislili nezadovoljni, asocijalni, društveno nepriznati astrolozi
koji su radi svojeg socijalnog statusa, genetskog naslijeđa ili nečeg petog
zakinuti za normalno egzistiranje u društvu,
pa se moraju skrivati nekim krinkama i teorijama
i olajavati ljude koji su uspješniji od njih.

Ja sam, recimo, sretna načinom na koji se bavim astrologijom,
i nije mi se namjera baviti astrolozima koji to rade gore od mene,
osim ako me osobno ne izazovu,
ili izjave u javnosti nešto stupidno za što mislim da obezveđuje astrologiju kao takvu.
A zašto ti to činiš, prepuštam i tebi i drugima da zaključite sami.
__________________
Toleriram sve osim gluposti i nepravde. Zovite me netolerantnom.

Zadnje uređivanje Ewa11 : 18.07.2008. at 22:10.
Ewa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 17:58   #183
draga ewa da si čitala detaljnije vidjela bi da sam ja u kasnijim postovima objasnio da me smeta činjenica da kompletna astrologija postaje samo psihologija a da se iz nje odbacuje ostale neminovne sastavne odrednice kao što su predikcije, egzaktnost, točnost, direktnost itd....

uostalom koga zanima psihologija nek ju studira.

astrologija ima svoju važnu psihološku komponentu no moj uvodni post je bio samo protest protiv korištenja isključivo psihološke astrologije.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:24   #184
Utjecaj MA na kvalitetu astrološke misli

Otvoreno je ovdje mnogo tema i svaka u sebi povlači neke stvari koje su upravo vezane za ovo pitanje iz naslova.

Prije svega vrlo je važno znati što je moderna astrologija donijela svijetu.

Ako pratimo povijest vidjeti ćemo da se prva smrt astrologije dogodila pojavom racionalizma i pozitivzma, i tada i tada imamo puna 2 stoljeća astrološkog mraka i odbacivanja svega neopipljivog. Nakon toga, ljudi traže duhovno uporište, traže realnost izvan one dane, jer su postali svjesni ispraznosti materijalnog svijeta, beskonačne monotonije o čemu su dosta pisali Comte i Sartre. U tim uvjetima javljaju se - biznismeni.

Biznismeni prikazani kao duhovni ljudi, prosvjetitelji. Moderna astrologija nikad ne bi doživjela toliko uspjeh da nije nastupio kritični trenutak u društvu - globalni osjećaj besmislenosti i besciljnosti. Tada su se trebali stvoriti instrumenti koji će popuniti tu prazninu. Onda je počela izgradnja New Age-a. Mnogi zapravo ni ne znaju što je New Age niti jedna definicija nije komplektna, no ona u sebi sadrži - mix najrazličitijih oblika duhovnosti istoka, koje su prenijeli razno razni kvazi autori i prikazali na sasvim drugačije načine. Prvo se krenulo sa TM (transcedentalna meditacija) i to je prvo krenulo u Americi jer je upravo Amerika žarište ljudi sa mnogo psihičkih problema. Svaki drugi Amerikanac ima svog psihijatra - jel to normalno ? I u takvim uvjetima biznis raste.

Nekako paralelno s tim u velikoj Britaniji neki umovi su se sjetili osnovati ISAR. Odlučeno je da će astrologija biti dio tog novog paketa. Ljudi koji se nikad u životu nisu bavili astrologijom naglo su to postali. Prijašnja znanja tradicionalista su brutalno odbačena. Uran, Neptun i Pluton postali su osnova svega. I tada počinje zlatno razdobolje psihološke astrologije.

Moram u ovoj fazi nešto naglasiti - PA je sastavni dio astrologije i sa svim ostalim granama čini jednu cjelinu. Ovdje samo želim ukazati na predominaciju psihološke astrologije u zapadnoj astrologiji minorizirajući primarno predikcijsku astrologiju.

Te biznismene bi mogli opisati ovako. Zamislite jednog kuhara, jednog policajca. Da li postoje objektivni kriteriji po kojima možete procijeniti te ljude ? Sigurno da postoje. A koji su kriteriji po kojima možete procijeniti kvalitetu zapadnog astrologa ? što je to mjerljivo opipljivo itd ? Samo predikcija. Ovdje ima masal judi kojima sam ja predviđao događaje a manje im filozofirao o njima samima. Suština svega je sljedeća: ISAR funkcionira na principu da koristi samo takve analize koje se nikakvim logičkim metodama ne mogu napasti niti dovesti u pitanje.

Da li jedna Liz Green se može mjeriti sa Johnom Frolijem ? Ili S.Troinskim ?

Ljudi ako vam treba psiholog, idite psihologu, ako vam treba astrolog idite astrologu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:56   #185
pa ti si već otvarao teme slične ovoj jel tako?
ja se slažem da laprdat na psihološkoj osnovi može svako, i da tu nema kruha, ali za predviđanje događaja treba imat dara, a ja ga nemam, iako volim astrologiju
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 17:58   #186
raw nemoj tako gledati.

Aleksandar Imširagić je čovjek koji natalno za samu asttrologiju ima minimalne potencijale. Njegovoj Merkur je u Ribama, debilitiran, pa još R , dakle još veća debilitacija. Ali ima jaku volju Mars na 3 Sco. Dakle nemoj tako gledati na stvari. Netko može imati jako mnogo talenta i cijeli život pisati o nekakvim Vestama,Phoulusima i sličnim glupostima i sve upropastiti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 18:07   #187
ma dobro ja obično kad nešto kažem volim preuveličavat i dramatizirat, nisam to toliko drastično mislila
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 21:09   #188
Suspiriume, ja jako mnogo cenim što si precizan i konkretan u prognozama. U pravu si, treba imati petlje za to, naravno da je lakše napraviti psihološki profil u koji nabacaš hrpu opštih mesta i svi se slože da ih opis tačno predstavlja.

ALI, astrolog mora da bude i psiholog. Zašto to kažem? Evo konkretnog primera.

Članici Devica-škorpija si na drugoj temi napisao konkretno da joj neće biti dobro u braku, te ono o potomstvu. Svaka čast što to možeš da iščitaš iz natalne. Ali ja to nikad ne bih uradila tako. Iz njenih nekoliko rečenica na forumu sam videla da taj brak neće biti srećan i ne može da opstane ili normalno funkcioniše, mada bi se ona 99% držala tog šupljeg braka. Mogu i da kažem samo na osnovu njenih reči, ne karte, da je u brak ušla ''jer joj se pružila prilika, pa što da ne'' i jer se plaši da bude sama, a to je tako jer sebe ne poznaje, plaši se sebe. Sad ja nikako ne vidim kako si joj ti pomogao time što si joj rekao. To ti je kao kad ti dođe narkoman da ti traži drogu, a ti ga ljubazno uputiš na dilera. Ja bih ga poslala na lečenje.

Da sam ja astrolog, rekla bih joj da se razvede i dobro razmisli o svojim postupcima, i nikako joj ne bih dala prognoze za ''plodne periode'', daleko bilo da dete rodi dete. Znači, prvo bih ukazala osobi da nije zrela za brak (zaaaaista treba izdavati dozvole za stupanje u brak), a kamoli za dete! I nikako ne bih ohrabrivala takvu osobu da nastavi da se ukopava. Tu, vidiš, nije prijatno reći istinu, u suštini je lakše tebi da nekome kažeš da neće biti srećan, takva je sudbina, nego da mu kažeš da je idiot. A ova druga konstatacija bi ga verovatnije naterala da se zamisli i možda promeni.

Mislim, svima će doći 1, 2, 3. Saturnov povratak (znam da sam dosadna sa Saturnom, ali nije zgoreg stalno podsećati, možda nekog dovoljno naplašim ), svešće se računi. A stalno slušam ljude kako kukaju na sudbinu, a ne razmišljaju da su je zaslužili svojim moronskim postupcima.

Hoću da kažem da ti kao astrolog treba da vidiš šta toj osobi fali, pa da pokušaš da je vratiš na pravi put. A ne da joj obavezno ispunjavaš želje koje su kao u razmaženog derišta. U tom slučaju si ti taj koji se rukovodi biznis pristupom - radiš ono za šta si plaćen, tj. ono što klijent od tebe traži.

Eto zašto je PA potrebna, makar u smislu da astrolog integriše psihologiju u svoje tumačenje, ne mora baš kao Liz Grin. Treba imati mere u svemu i ne preterivati ni sa banalizovanom PA, svakako. Da je neko Hitleru u mladosti rekao da meditira, možda čovek ne bi bio onakva iskompleksirana nakaza.

Razumeš da sam se tebi obratila jer najviše pljuješ po PA, mada je ovo upućeno svima, ti si mi samo dao zgodan primer.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 00:04   #189
E pa svaka ti čast Ista, ovaj tvoj post bi trebalo uokviriti,
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 08:02   #190
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
E pa svaka ti čast Ista, ovaj tvoj post bi trebalo uokviriti,
upravo tako

IMHO, PA je za namijenjena čovjeku, dok TA ima više smisla u mundanoj astrologiji i sl. Pada mi na pamet film o kraljici Elizabeti i scena u kojo se prije bitke sa Španjolcima savjetuje sa astrologom (nije tajna da je svaki iole značajniji političar/državnik/monarh) imao svog astrologa. I što su ti astrolozi radili - čiste predikcije. Međutim, čovjek ipak i sam utječe na ono što mu se događa, pa se priklanjam mišljenju da astrologija može pokazati mogućnosti i okolinu u kojem se nešto zbiva, ali nikako egzaktno što će biti, a što ne.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 10:55   #191
ista ja se utoliko slažem sa tobom i objasniti ću ti posebno zašto pišem ovako kako pišem, međutim ja nisam protiv ovoga što ti sugeriraš, ali ja sam protiv da cijela analiza bude obojena nejasno psihološki bez imalo konkretnosti. To je problem, problem je što ljudi ne idu umjerenom linijom, nego extremno zauzmu jednu stranu, a kad se radi o PA to ispadne živa katastrofa.

Razlog zašto ja ne glumim taticu i svećenika drugima je što imam jako puno upita, mnogo radim, i pored toga učim za faks tako da za te egzibicije nemam vremena.

vjerovala ti meni ili ne većina ljudi koji mi se jave na pp hvale moju izravnost, brutalnost itd. Sami mi kažu da ne žele da im netko priča o njima samima jer oni se ipak najbolje poznaju.

ja ovo ne shvaćam previše dramatično. ja svakome kome radim kažem slušaj možda ti ulaziš u onih 10 posto slučajeva koje ja fulam.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 20:09   #192
Mislim da je psihoanaliza bitna...ali da dam 100e samo za psihoanalizu to mi je totalno bezveze. Predikcije su bitne, bez toga ne priznajem nista
Felikitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 20:19   #193
Mislim da bi svaki astrolog, koji doma rade sa klijentima, trebali prije dolaska tog klijenta prvo kroz psihološku astrologiju vidjeti kako funkcionaira psiha jednog čovjeka jer od toga sve dolazi, ne kažem da sad klijentu laprdaš, o njegovim psihičkim procesima i dr. nego jednostavno sebi na taj način pomogneš, jer češ lakše donijeti neku prognozu, za koju je velika mogućnost da bude točna, znači zagovaram psihološku astrogiju ali prvenstveno kao pomoćno sredstvo astrologije.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 20:35   #194
Astrologija je u biti psihologija. Natalna karta i vrijeme rodjenja ne igra nikakvu ulogu. Podvali astrologu tudju natalnu kartu i opet ce ti se ciniti da astrolog "zna neke stvari i da pogadja".

Ti planeti, kuce, aspekti... to je sve matematicki skrojeno da lici na neki sistem ali ako realno pogledas to je obicna besmislica, nemoze nikako funkcionirati. Ali to ne umanjuje neke stvari prvenstveno sto je astrologija neka vrsta alata za samospoznaju, odnosno na taj nacin osvjestavamo neke probleme i trazimo neko rjesenje. Tu treba dodati i programiranje podsvijesti koje astrolog kod savjeta kljentu ubaci u njega. Dakle astrologija ima moc da jednostavno udjete u neke okolnosti prvenstveno zbog vaseg vjerovanja. Dakle ima astrologija svojih dobrih strana ali sustav kuca, podznaka i cijele te natalne karte je tocan 0 bodova. DAkle radi se o psihologiji.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 20:47   #195
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Astrologija je u biti psihologija. Natalna karta i vrijeme rodjenja ne igra nikakvu ulogu. Podvali astrologu tudju natalnu kartu i opet ce ti se ciniti da astrolog "zna neke stvari i da pogadja".

Ti planeti, kuce, aspekti... to je sve matematicki skrojeno da lici na neki sistem ali ako realno pogledas to je obicna besmislica, nemoze nikako funkcionirati. Ali to ne umanjuje neke stvari prvenstveno sto je astrologija neka vrsta alata za samospoznaju, odnosno na taj nacin osvjestavamo neke probleme i trazimo neko rjesenje. Tu treba dodati i programiranje podsvijesti koje astrolog kod savjeta kljentu ubaci u njega. Dakle astrologija ima moc da jednostavno udjete u neke okolnosti prvenstveno zbog vaseg vjerovanja. Dakle ima astrologija svojih dobrih strana ali sustav kuca, podznaka i cijele te natalne karte je tocan 0 bodova. DAkle radi se o psihologiji.
Astrolog savjetnik daje klijentu savjet bez da na ikakav način utjeće na programiranje njegove podsvijesti, problem nastaje kad klijent astrologove riječi shvati kao zakon i time si sam programira podsvijest, astrolog je ovdje dao savjet u okviru u kojem nalaže astrološka etika.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 16:44   #196
Astrologija i psihologija

Kakvo misljenje imaju psiholozi o astrolozima, i obrnuto. Koje su slicnosti, koje razlike?
U Rusiji psiholozi izradjuju i koriste natalne karte, da li se to praktikuje u jos nekim zemljama...?
Da li prema astroloskim iskustvima psihoterapije mogu biti ucinkovite ili su gubljenje vremena...
Mocart89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:40   #197
Quote:
Mocart89 kaže: Pogledaj post
Kakvo misljenje imaju psiholozi o astrolozima, i obrnuto. Koje su slicnosti, koje razlike?
U Rusiji psiholozi izradjuju i koriste natalne karte, da li se to praktikuje u jos nekim zemljama...?
Da li prema astroloskim iskustvima psihoterapije mogu biti ucinkovite ili su gubljenje vremena...
To što se tiče pojedinačnih mišljenja to je individualno, ovisno koliko je psiholog otvoren neznanstvenim metodama rada toliko on prihvaća astrologiju (budući da ona nije priznata kao znanstvena disciplina).

No zapravo danas diljem svijeta ima sve više psihologa koji svoj rad kombiniraju s astrologijom, počevši od Junga pa nadalje danas ih ima mnogo, a neki od poznatijih su: Stephen Arroyo, Dane Rudhyar, Liz Greene...

Što se tiče "sličnosti" psihologije i astrologije...ne postoje "dvije psihologije čovjeka", samo jedna. Dakle istu stvar i psihologija i astrologija proučavaju putem različitih metoda. Psihologija proučava psihološke tipove ljudi, uzroke i načine ponašanja pojedinca, te razvoj čovjekove ličnosti obzirom na porijeklo, okolinu, ino...dok to isto astrologija utvrđuje promatranjem planetarnih ciklusa kroz koje čovjek tijekom svog života prolazi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:40   #198
ovisi kojeg psihoterapeuta pitaš

ima nekih koji to smatraju korisnim, a neki kao praznovjerje
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.