Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 21:45   #101
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Neptun je planeta koja simbolički opisuje glazbu. No Neptun nije osobno tijelo, on npr. opisuje i filmsku umjetnost (slika).

Od osobnih tijela Venera je planeta koja pokazuje ukus. A kako je Venera egzaltirana u znaku ribe (Neptun) govori o glazbenom ukusu i glazbenom stilu koji se osobi dopada. Vezana uz npr. znak vodenjaka govori o elektronskoj glazbi, uz Mjesec i znak raka o narodnoj, a uz Mars o rock glazbi. Dakle, njen položaj u znaku i aspekti u prvom redu opisuju vrstu glazbe koju osoba preferira jer joj se sviđa.

No kako je Mjesec simbol čovjekove prijemčljivosti i općenito "duševnosti" a glazba dira dušu, on pokazuje koliko je osoba otvorena i koliko je suptilna njena duša prema glazbi. Tj. jel' u biti voli ljige ili štogod žešće.
Ja baš ne znam puno o astrologiji,odnosno o aspektima u svojoj karti.
Tek sam nedavo na netu uradila kartu,pa se tek upoznajem s tim nekim pojmovima....pa ne znam u kakvim su aspektima moje planete,osim njihovog položaja u određenim poljima...To jedino znam(znači da znam samo značenja planeta i polja).

Pa tako kod mene je Neptun u Strijelcu(3.polje),Venera mi je u Lavu(10.polje),
Mjesec mi je u Raku(9.polje),a Mars u Škorpiji(2.polje)....a asc mi je Vaga

Ja najviše slušam rock muziku,posebno onaj malo stariji rock(recimo 70-tih...),a isto tako volim slušati i raznu drugu vrstu glazbe,
ne ograničavam se samo na jednu vrstu muzike...mogu slušati gotovo sve osim turbo folka
Kad bi morala izdvojiti neki bend onda bi to bio Dire Straits,njih posebno volim...a pogotovo pjesme njihovog pjevača Marka Knopflera,koje on izvodi u svojoj solo karijeri....Pa onda recimo The Doors,Enigma..itd.

Zadnje uređivanje adiam : 18.04.2009. at 21:53.
 
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:51   #102
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Evo, ja luda za hard-rockom , a Venusica mi je u Ribama te pravi trigon s Plutonom. Mogu čuti i blues, jazz (ponekad), funky i elektronsku glazbu. Hajde, i country. Trebala bih slušati Celine Dion (nije da ne valja, dobra je ona, ali mi se nekako previše forsira ) sa svojim planetima i aspektima.

Moram primijetiti da me apsolutno može očarati dobar muški vokal...
Sad, ne znam zbog čega je to, ali..

Uh, primijetih, obožavam Pink Floyde (Gilmour- Venera u Ribama). I Dire Straitse (Knopfler- ASC u Ribama). Oba banda su mi jako ˝neptunovska˝ i obojica gitarista sviraju nekako ˝tečno˝, no, mislim da se i ranije raspravljalo o tome.
Vidim da imamo dosta sličan glazbeni ukus.I ja obožavam Dire Straits,a i Pink Floyd
To je valjda tako jer imamo obje Mjesec u Raku
Jedino ja baš ne preferiram jazz glazbu,ali me uvijek mogu očarati neke indijske,indijanske ili neke orijentalne note

Zadnje uređivanje adiam : 18.04.2009. at 21:57.
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 01:05   #103
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Osim za "zestice" (koje mozda vise idu pod Ovna/Marsa), Venera u Scorpiu bi bila odgovorna i za sklonost zvukovima istoka ili ciganskoj muzici. Turska, grcka, arapska....meni npr. jako odgovara takva muzika (zbog ritma posebno).

Pase li ti ovako nesto?
ne mogu da otvorim ovo ,imam sporu konekciju sad...ali po imenu bih rekla da je nesto po mojoj meri
a cigane volim....mada vise volim zvukove sa istoka...sva sam vise okrenuta tamo...mnogo me privlaci...uf
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 01:38   #104
Quote:
adiam kaže: Pogledaj post
Vidim da imamo dosta sličan glazbeni ukus.I ja obožavam Dire Straits,a i Pink Floyd
To je valjda tako jer imamo obje Mjesec u Raku
Jedino ja baš ne preferiram jazz glazbu,ali me uvijek mogu očarati neke indijske,indijanske ili neke orijentalne note
Ma ti si moj astromiljenik.
A kako ti je aspektiran Mjesec? Ja imam trigon Mjeseca i Venere,koja je u Ribama i trigon s Plutonom u Škorpi,što bi možda objašnjavalo tu sklonost Indijancima i ˝čudnoj glazbi˝. Mjesec mi je u osmoj,to sam povezala s činjenicom da mi je glazba katkad najjači afrodizijak.
Jedino ne kužim za tu žešću glazbu (ja ti volim čuti i ZZ Top i Deep Purple,a i Zeppeline,kao što sama znaš),Mars mi nije jak niti je nešto posebno aspektiran,to objašnjavam činjenicom da mi je Mjesec blizu Lavu,možda prima njegov utjecaj,isto tako i s Venerom. A možda se to sve može objasniti podznakom,a to mi opet nema neke logike. Ja sam glazbeno sebi miks između Marsa i Mjeseca. Znači,volim žešće stvari,ali volim i ˝ljigu˝ (kako je Fish rekla ) čuti,ali ta ljiga mora biti s jakim gitarama i dobrim vokalom.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 11:59   #105
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Ja imam trigon Mjeseca s Plutonom u Škorpi
Mjesec mi je u osmoj
Jedino ne kužim za tu žešću glazbu (ja ti volim čuti i ZZ Top i Deep Purple,a i Zeppeline,kao što sama znaš),Mars mi nije jak niti je nešto posebno aspektiran
pa mislim da je i taj trigon vjerojatno zaslužan, a i to što je vladar 8. u svom sjedištu, kao i vladar škorpe.
a gdje su ti venera i mars i kakve aspekte primaju?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 14:50   #106
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Ma ti si moj astromiljenik.
A kako ti je aspektiran Mjesec? Ja imam trigon Mjeseca i Venere,koja je u Ribama i trigon s Plutonom u Škorpi,što bi možda objašnjavalo tu sklonost Indijancima i ˝čudnoj glazbi˝. Mjesec mi je u osmoj,to sam povezala s činjenicom da mi je glazba katkad najjači afrodizijak.
Jedino ne kužim za tu žešću glazbu (ja ti volim čuti i ZZ Top i Deep Purple,a i Zeppeline,kao što sama znaš),Mars mi nije jak niti je nešto posebno aspektiran,to objašnjavam činjenicom da mi je Mjesec blizu Lavu,možda prima njegov utjecaj,isto tako i s Venerom. A možda se to sve može objasniti podznakom,a to mi opet nema neke logike. Ja sam glazbeno sebi miks između Marsa i Mjeseca. Znači,volim žešće stvari,ali volim i ˝ljigu˝ (kako je Fish rekla ) čuti,ali ta ljiga mora biti s jakim gitarama i dobrim vokalom.

A Mjesec?...Pa ja nemam pojma baš o tim aspektima,tek sam nedavno napravila kartu na netu i vidim sve neke tabele i ne znam ništa o tim aspektima..Tek se upoznajem s tim.
Vidim da piše nešto Trine Mjesec-Mars...mislim da je to taj trigon i da je to dobro ...Mars mi je u Škorpionu(2.kuća),a Mjesec mi je u Raku(9.kuća)...pa zato me privlače i te neke daleke mistične melodije,orijentalne i slične stvari....upravo zbog tog Mjeseca u 9 kući...,a pošto je u Raku znači da je i u svom sjedištu.Samu sebe iznenadim s ovim krhkim znanjem astrologije,tako da uvijek nešto novo naučim.
A Mars u Škorpijonu me vjerovatno vuče i tim rockerskim zvucima kao i tebe...pa eto spomenula si i Deep Purle i Zeppeline,oba benda sam još počela slušati u ranoj mladosti,preko tatinih ploča...on ima hrpu ploča od tih bendova
....pored njih volim i Scorpionse,Whitesnake..itd.....čak neke stvari i od Metallice(ali ne sve),tako da se ne ograničavam samo na odrećene bendove,nego ako mi se neka stvar sviđa,onda nije važno koji je bend ili vrsta muzike u pitanju ...Meni uvijek treba nešto uz šta se mogu opustiti,pa onda i nešto za svoju dušu,pa nešto da se rasplešem..hehe...i tako,evo u zadnje vrijeme me privlači Enigma i njeni mistični zvuci
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 15:04   #107
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post

On topic:
U zadnje vrijeme se davim ritmovima poput ovih:

http://www.youtube.com/watch?v=yyW3h...eature=related

...krivim Neptuna, koga bi drugog.
Sad sam pogledala ovo što si stavio,i meni je to super
Valjda i ja trebam kriviti svog Neptuna

Ne znam inače ništa o aspektima,a kod mene piše Sextile Neptun-Podznak(a kod mene je asc Vaga)
i piše Sextile-Neptun Pluton...to je valjda taj sekstil,koliko znam to su dobri aspekti

Mene je nedavno privukla ova pjesma od Enigme,nekako mi je mistična...a zvuk gitare koji se javlja mi je predobar u kombinaciji s usnom harmonikom

www.youtube.com/watch?v=tN-NoIfYFbU
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 11:59   #108
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
pa mislim da je i taj trigon vjerojatno zaslužan, a i to što je vladar 8. u svom sjedištu, kao i vladar škorpe.
a gdje su ti venera i mars i kakve aspekte primaju?
Venera je u Ribama, Mars u Blizancima. Venera je u konjukciji sa Suncem,trigonu s Mjesecom i Plutonom i opoziciji s MC-jem,a Mars je u konjukciji s Jupiterom i opoziciji s ASC-om.
Možda će se učiniti blesavim,ali obično osjetim tu nekakvu Mjesečevu (Rakovsku) energiju u glazbi i kasnije se ispostavi da tekstopisac,pjevač ili pjevačica ili glazbenik ili glazbenica ima nešto bitno u Raku. E,takvu glazbu volim: sjetna,melankolična,senzualna,ima poseban štih.
Na primjer,orgulje u rocku,to mogu i sama dešifrirati (Pluton u dvanaestoj-tač of () sakralnoga u žestokoj glazbi),akustična gitara (to bi mi opet bila domena Mjeseca,ne bi li?),a Venera u Ribama možda zbog toga što filmove vežem uz glazbu, slike uz glazbu,volim ambijentalnu glazbu,filmsku glazbu,soundtrackove,malo elektronike i tako.
Za tebe me ne čudi što voliš orijentalnu glazbu,s podznakom tamo gdje ti jest.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 18:53   #109
Ovako imam jedno pitanje Na koji bi se način mogla u natalnoj karti vidjeti sklonost metal glazbi?
__________________
There is something that I feel to be something that is real
I feel the heat within my mind and craft new changes with my eyes
Giving freely wandering promises a place with decisions I'll fashion.. I won't waste another breath
jedinstvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 22:21   #110
Glazba i horoskop

Zanima me jel se iz natalne karte može vidjeti koji žanr preferiramo i koji znak više naginje nekoj vrsti muzike. Ako znalci imaju vremena, neka malo obrade tu temu
Good reputation is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 15:44   #111
...evo jedan simpa striček, meni odličan primjer neobičnog načina izražavanja (Merkura) u glazbi.







On je John Paul Larkin, poznat po svom umjetničkom imenu Scatman John. Od početka je patio od teške govorne mane koja se ticala jezične artukulacije, mucanja (Merkur 90º Saturn) koje se nije mogao riješiti čitav svoj život...čak i na vrhuncu svog uspjeha u 1995. novinari su izvijestili da tijekom intervjua "jedva završi rečenicu bez ponavljanja fraze najmanje šest ili sedam puta."


John je rođen u znaku ribe pa se već u dobi od dvanaest godina okrenuo sebi prirodnijem načinu izražavanja - glazbi (Neptun) i počeo svirati klavir...a glazba je od tada i postala i bila do kraja života njegov način komuniciranja s okolinom. Iako nemamo potpunu natalnu kartu, osvrnuti ću se na njegov neobičan Merkur kao primjer planeta koji je vezan uz komunikaciju, govor i izražavanje koji je u ovom primjeru pronašao vrlo zanimljiv kanal.


John je naime unutra glazbe izmislio potpuno novi jezik (Merkur u vodenjaku), sam sebi svojstven i karakterističan govor tkz. scat (Merkur 150º (inkonjunkcija je aspekt prilagodbe) Neptun (glazbena umjetnost)). Scat je dakle način "vrlo brzog pričanja" u kojemu se brzo redaju slogovi na uvrnuti način (Merkur u vodenjaku 90º Mars u blizancu, Merkur 90º Uran)...tako da John u pjesmama ustvari ne pjeva, nego priča nerazumljivim novim jezikom. Ili kako je John rekao - on je svoju govornu manu (Merkur 90º Saturn) pretvorio u neobičan izričaj u pjevanju (dispozitor Saturna (kompleks) je Venera (pjevanje))...pa je tako njegov najveći problem postala njegova najveća vrijednost (Venera 120º Jupiter, dispozitor Jupitera je Merkur).

Na žalost John nije živ još od 1999. godine, a njegov najpoznatiji prvi singl koji gore stavih (Ski Ba Ba Bop DOP BOP) pjesma je koju je napravio s željom da potakne i ohrabri djecu s govornim manama da se izraze. On je na taj način svojim primjerom i pokazao koliko je život "maštovit" i beskonačan u svojim mogućnostima (Sunce u ribama, Sunce 180º Neptun). Te da se problemi i hendikep mogu prevladati na različite načine pa čak ako za to treba usvojiti i novu osobnost kao što je to on napravio usvojivši novo ime i svoj alter ego - Scatmana Johna.

Pokazao je da nešto što se unutra društva i individualno doživljava velikim i nepremostivim felerom može preobraziti u svoju suprotnost. Kroz taj svoj čin John je ujedno pokazao i svoju humanističku benefičnu ljudsku prirodu koja snažno živi u njegovu karakteru (Mjesec u vodenjaku 120º Jupiter u blizancu). Dobio je i priznanje od američke udruge ASHA za izvanredne zasluge i pomoć ljudima s govornim problemima.




John Scatman - natalna karta



P.S. U spotu mi uvijek bila guba densa ovog bucmastog (1:44).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 22:40   #112
Što se tiče elektronske glazbe, moja majka s Ve u Vodenjaku, sluša sevdalinke.
Brat isto ima Ve u Vodenjaku, pa smatra da je elektronska glazba za kretene. On sluša rock (Ve60Ma)

Ja ne podnosim rock, metal, ili ne daj Bože elektronsku glazbu. Volim klasičnu, meditativnu i orijentalni melos...A osobito bosanske pjesme jer imaju dušu, i sve su vrlo tužne.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 00:35   #113
Zanimljiva mi je ta astrološka simbolika u karti sa obzirom na vrstu muzike koja nas privlači.
Sa obzirom na moju veneru u biku;preferiram izrazito melodičnu glazbu i zbilja na prvu mogu procjeniti koliko je dotičan zvuk kvalitetno napravljen(zvučan).
Oduvijek sam imao "sluha"za glazbu i jedno kratko vrijeme sam se bavio produkcijom(elektronske muzike) i izuzetno brzo odustao jer se nisam mogao fokusirati na stvaranje.
Glazba za mene predstavlja melodiju koja hrani dušu,zbilja uživam u njoj sto posto i skroz se uživim ukoliko mi stvar paše.Pa je nemalo puta znam preslušavati dok mi skroz ne dopizdi-o tome skroz mislim na tisuće ako mi prija uhu.
Obožavam efektnu i energičnu muziku(elektronsku);ona koja me ne samo razbudi već iz korijena naelektrizira.Imam taj trigon venere i urana u karti.
Sa obzirom da mi uran natalno radi trigon na MC(mars) lako me se zapali melodičnom muzikom(posebno na cesti,dok vozim).Nemalo puta je muzika uzrok moje energičnije(brze)vožnje i izrazito se lako "zakačim"na cesti u kontekstu brze vožnje ako me netko izazove a muzika je savršeno pogođena(u tim situacijama kod mene ne postoji nešto što se zove samokontrola).
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 01:01   #114
Ne kontam to "melodicna muzika"?Kakva je onda "ne melodicna"?

Ja nemam neki odredjeni muzicki zanr uz koji sam vezan,mogu iz svakog da izvucem po nesto sto mi se svidja,ali sam generalno vezan za stariju muziku,posebno za period 80tih,ali i onu raniju(generalno sve sto je starije i sto je proslo test vremena smatram i kvalitetnijim,pa je to valjda taj Mjesec pored Saturna u karti)
Apsolutni sam sluhista (mozda zbog Ve u Ribama u 2) i volim melodije koje imaju mnogo dursko molskih prelaza u sebi,koje nisu jednolicne.
Elektronsku muziku ne podnosim,to za mene i nije muzika,i mislim da je slusaju ljudi koji nemaju sluha.(iako imam Ve120 Ur u karti)
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 02:04   #115
Ja obozavam elektronicku glazbu Naravno imamo razlicitih zanrova i podzanrova kao i vecini drugih vrsta glazbe. Osobito volim house, deep house, trance...itd. ali moze proci i komercijala sve ovisno od raspolozenja.
Kad idem van s drustvom vecina klubova pere s narodnjacima, rozgama, severinama tako da sam upucena u to ali npr ne bih ih doma nikad pustila
Hmm rekla bih jos da znam poslusati i strani pop, ali ono u cemu bas uzivam je elektronska mjuza.. mozes se savrseno opustiti, mozes se ludo zabaviti, isplesati... doslovno sve sto ti treba

Ne znam kako je moja Ve u Jarcu povezana s tim mozda jedino preko dispozitora SA u Vodenjaku
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 03:29   #116
, sto je jazz astroloski gledano?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 04:50   #117
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ne kontam to "melodicna muzika"?Kakva je onda "ne melodicna"?
posebno za period 80tih,
Elektronsku muziku ne podnosim,to za mene i nije muzika,i mislim da je slusaju ljudi koji nemaju sluha.(iako imam Ve120 Ur u karti)
Melodična muzika ima odlično posloženu kompoziciju i ljudskom je uhu prijatna(slušljiva).

Ovaj drugi dio za tvoj opis mi je dosta kontradiktoran sa obzirom da "elektronska"muzika ima izrazito mnogo podvrsta i veže se uz dosta žanrova naročito od početka 80 tih(uran) pa na dalje.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 18.01.2015. at 04:55.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 04:58   #118
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
, sto je jazz astroloski gledano?
Merkur-mjesec relacija.Svijest(podsvijest)...usklađena motorika(merkur)kao produkt nesvijestnog(mjesec)emocija.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 16:13   #119
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Melodična muzika ima odlično posloženu kompoziciju i ljudskom je uhu prijatna(slušljiva).

Ovaj drugi dio za tvoj opis mi je dosta kontradiktoran sa obzirom da "elektronska"muzika ima izrazito mnogo podvrsta i veže se uz dosta žanrova naročito od početka 80 tih(uran) pa na dalje.
PA svi muzicki pravci su "necijem" uhu prihvatljivi,pa zato i raspravljamo ovdje sta se kome vise dopada,pa onda nije "melodicna"(ili kako je vec nazivas) muzika samo ona koja se tebi svidja.

Kada sam rekao da ne volim elektronsku muziku,mislio sam na to da vise uzivam u zvuku instrumenta,nego kompjutera,da vise volim pjesmu,nego "nabrajalicu",i da vise cijenim melodiju od "zvukova"

U pravu si kad kazes da i u Elektronskoj muzici ima vise razlicitih pravaca,pa zaista ima par "stvari" koje mi se i dopadaju,ali je to rijetkost.

Volim cak i klasiku(otac mi je bio profesor muzike),pa sam upucen i u istoriju muzicke umjetnosti generalno.

Mnogo mi je prihvacenija muzika koju nakon par slusanja mogu sluhovno ponoviti,i koja u me ni budi jedno plemenito dusevno stanje(Ve u Ribama,Ne na Acu),nego "treska" uz koju se moram dobro nagudrirati,i moram udarati glaviom u zid da bi mi bilo dobro.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 16:44   #120
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
PA svi muzicki pravci su "necijem" uhu prihvatljivi,pa zato i raspravljamo ovdje sta se kome vise dopada,pa onda nije "melodicna"(ili kako je vec nazivas) muzika samo ona koja se tebi svidja.

Kada sam rekao da ne volim elektronsku muziku,mislio sam na to da vise uzivam u zvuku instrumenta,nego kompjutera,da vise volim pjesmu,nego "nabrajalicu",i da vise cijenim melodiju od "zvukova"

U pravu si kad kazes da i u Elektronskoj muzici ima vise razlicitih pravaca,pa zaista ima par "stvari" koje mi se i dopadaju,ali je to rijetkost.

Volim cak i klasiku(otac mi je bio profesor muzike),pa sam upucen i u istoriju muzicke umjetnosti generalno.

Mnogo mi je prihvacenija muzika koju nakon par slusanja mogu sluhovno ponoviti,i koja u me ni budi jedno plemenito dusevno stanje(Ve u Ribama,Ne na Acu),nego "treska" uz koju se moram dobro nagudrirati,i moram udarati glaviom u zid da bi mi bilo dobro.
Tipicne predrasude ljudi koji nesto ne razumiju pa osuduju.
Sto bi u n karti ukazivalo na sklonost predrasudama? Ah to je vec pitanje za drugi topic..
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.