Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2006., 00:37   #61
Hehe!
Sve što ste napisale,cure,jako me utješilo i razveselilo jer smo ja i moja okolina potpuno zaljubljena u psa,ali neki(svekrva)su prvo negodovali što imamo psa a čekamo bebu.Ali to je mali psić koji obožava djecu.Samo ju moram naučiti da ne smije na krevete se penjati,ali to je taaako teško jer kad ju povijam s novinama i viknem jer je na krevetu,pogleda me tim svojim smiješnim očima da ju moram pomaziti pa me ne shvaća ozbiljno.
Hvala puno svima!!!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 08:39   #62
Sa psima je puno lakše. Moj mješanac ima 2 godine (ima 17 kg) i stalno je bio sa nama na krevetu (samo u dnevnoj sobi). Od toga smo ga odvikli prije par mjeseci čisto iz razloga jer se linja pa mi nije ugodno ležati u njegovim dlakama (a i nezgodno je kad ti netko dođe).
On ima svoj mali madrac i voli biti na njemu. Na krevet dođe smao kad grmi jer se boji i tad ga pustimo ali čim zaboravi na strah odma siđe. Sve oni nauče, Nekad se onak iz protesta popne na krevet ali čim ga MM pogleda odma silazi.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 10:58   #63
drage Magic blue i Mary Bellows
hvala na savjetima
u međuvremenu se moja sestra odlučila na zajednički život sa dečkom koji baš i ne voli mačke, tako da sam ja mislila da sam u problemu.
onda sam malo pregledala net i shvatila da svi zajedno možemo sasvim dobro funkcionirati
i sad kad sam se vratila sa godišnjeg vidim vaše postove- Baš sam happy
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 11:00   #64
i naš mačor ne ide nigdje!!!!!!
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 13:00   #65
a kako se uopće prenosi tiksoplazmoza?
ja sam danas dirala bolesnu macu pred zgradom i odmah oprala ruke (dva puta) je li to dovoljno???
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 17:28   #66
Quote:
ivaa kaže:
a kako se uopće prenosi tiksoplazmoza?
ja sam danas dirala bolesnu macu pred zgradom i odmah oprala ruke (dva puta) je li to dovoljno???
Ovdje ćeš pronaći više o toksoplazmozi:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...t2ID=&Show=455

(I kud baš na bolesnu? Nemoj paničarit...ipak, malo opreza ubuduće )
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 09:47   #67
SA thnx,
nadam se da nemam razloga za paniku!!!
od sad diram samo svog mačora
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 09:49   #68
Save Ass,
pročitala sam taj tekst na rodama i prije nego me zanima da li se može prnjeti zaraza ako sam dirala zaraženu životinju i odmah nakon toga oprala ruke?
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 10:10   #69
Quote:
ivaa kaže:
Save Ass,
pročitala sam taj tekst na rodama i prije nego me zanima da li se može prnjeti zaraza ako sam dirala zaraženu životinju i odmah nakon toga oprala ruke?
Teoretski može, jer iako je pranje ruku obavezna mjera ne znači i da su one oprane kako treba (veliki dio prljavštine ostane na dijelovima ruku s vanjske strane, među prstima, dok većina nas jedino dobro opere dlanove i jagodice prstiju).

No, nemoj paničarit - čisto sumnjam da si sad pokupila tox (uostalom, tu si macu pomazila, nisi joj sada izmet čistila). No, koliko sam skužila ti znaš da je mačka zaražena, ali ne znaš čime... A da bi fino makla svaku sumnju, uvijek možeš zatražiti testiranje kod svog liječnika (čisto da ti potvrdi kako je sve u redu, a ne da nam ovako isprepadana budeš tu na forumu )
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:08   #70
Quote:
ivaa kaže:
a kako se uopće prenosi tiksoplazmoza?
ja sam danas dirala bolesnu macu pred zgradom i odmah oprala ruke (dva puta) je li to dovoljno???

a čuj....mojoj frendici je u ranoj trudnoći test na toxo bio pozitivan a nije bila ni blizu mački
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:22   #71
moja macka je vec bila odrasla kad sam ja zatrudnila. I dalje je spavala samnom u krevetu, cistila sam pijesak, hranila mace vani ispred kuce. Normalno operes ruke i to je sve. Poslije kad je beba dosla, maca je morala spavati u dnevnom jer je beba bila s nama u sobi u svom kreveticu. Ali nakon 6 mjeseci se vratila s nama Nikad nije pokazala ni najmanji znak agresivnosti prema bebi, iako vise nije bila glavna sefica u kuci
Maca je inace kucna i ne ide van.
Mislim da su te razne price o macama i trudnoci preuvelicane
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 19:14   #72
Ja sam cijelu trudnoću imala mačka u stanu (ne ide van),suprug je čistio pijesak,ja sam više pazila na pranje ruku i nastojala ne ljubiti ga previše.Test na toxoplazmozu mi je na početku trudnoće bio negativan,iako sam godinama živjela s mačkom koji je išao van (ali se hranio kući i čisto sumnjam da bi pojeo išta drugo osim svoje najdraže hrane).Kad sam ginekologu rekla da imam mačka on je odgovorio "Baš lijepo,ja imam psa."Uglavnom,da se ne brinem.Sve je prošlo OK.
Tri mjeseca pred porod smo počeli zatvarati vrata od spavaće sobe,mjesec dana pred porod namontirali dječji krevetić da mu to ne bude nešto novo i zanimljivo kad beba dođe.Ušao je sam jednom i odmah sam ga izbacila.Nakon toga sam na krevetić stavila mrežu protiv komaraca (ima je u trgovinama s dječjom opremom) da budem sigurna da se nije ušuljao unutra dok nisam gledala.
Beba je danas napunila mjesec dana,mačak je totalno nezainteresiran,samo ju ponekad dođe ponjuškat dok ju držim u rukama,ali ne približi se do kraja.Po danu pazim, po noći se zatvorimo u sobu bez mačka. Oprez je uvijek potreban,ali mislim da će sve dobro funkcionirati. Ako ti šta znači,ja sam liječnica, tako da sam upoznata sa svim. Sretno.
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 10:54   #73
Quote:
ivaa kaže:
a kako se uopće prenosi tiksoplazmoza?
ja sam danas dirala bolesnu macu pred zgradom i odmah oprala ruke (dva puta) je li to dovoljno???
dobar link za vas trudbenice je i www.poliklinika-harni.hr gdje između ostalih korisnih informacija ima i članak o toksoplazmozi. tamo možete pratiti trudnoću iz tjedna u tjedan.... super je! sretno!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:05   #74
Quote:
Tija kaže:
a čuj....mojoj frendici je u ranoj trudnoći test na toxo bio pozitivan a nije bila ni blizu mački
Kako se to odrazilo na plod?
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:28   #75
Quote:
SaveAss kaže:
Kako se to odrazilo na plod?
išla je na ab.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:37   #76
Quote:
Tija kaže:
išla je na ab.
Sorry, morala sam pitati, iako mi je ovo prvo palo na pamet...ali kao da sam željela da odgovor bude drugačiji...Kvragu...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 17:48   #77
pa ne moraš se ispričavati
ne može uvijek sve biti po špagi, jebatga
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 11:55   #78
ja još nisamsigurna ni jesam li trudna! sad mi je 24 dc i test ću raditi tek za koji dan! nakon toga odmah idem ginekologu da mi napravi testić na tox...
hvala vam svima na utješnim riječima
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:04   #79
U zadnje vrijeme me rodbina muči i tlači savjetima i kritikama kako sam nenormalna i neodgovorna jer imamo mačku u stanu, a čekamo bebu.
Mačka inače uopće ne ide van, ne jede sirovo meso i ne ide u spavaću sobu (ne sviđa joj se valjda)...
Mene je malo strah da ne bi legla na bebu, ali na to ću posebno paziti i ne ostavljati ih same u prostoriji. Znam da će mi biti teže, ali što ću sad, neću macu izbaciti na ulicu, a niti ju ima tko pričuvati određeno vrijeme.
Jedino što me malo još brine su dlake iako ne znam da li one mogu naškoditi bebi.
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:10   #80
Quote:
Baskerka kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme me rodbina muči i tlači savjetima i kritikama kako sam nenormalna i neodgovorna jer imamo mačku u stanu, a čekamo bebu.
Mačka inače uopće ne ide van, ne jede sirovo meso i ne ide u spavaću sobu (ne sviđa joj se valjda)...
Mene je malo strah da ne bi legla na bebu, ali na to ću posebno paziti i ne ostavljati ih same u prostoriji. Znam da će mi biti teže, ali što ću sad, neću macu izbaciti na ulicu, a niti ju ima tko pričuvati određeno vrijeme.
Jedino što me malo još brine su dlake iako ne znam da li one mogu naškoditi bebi.
Ako odrzavas normalnu higijenu stana, higijenu mace i ako je maca cijepljena nemoj se brinut ...... jedino pripazi kako si i sama napisala da maca ne bude sama u sobi skupa sa djetetom jer nikad se ne zna i nemoj da ti padne na pamet bacat macu na cestu ili pokonit
- ja imam dva tvoreka i koliko me god netko tlaci ( a tlace me starci) to me uopce ne dira jer znam da su uredni tj. da im edovito odrzavam higijenu kao i higijenu cijelog stana
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.