Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2014., 21:12   #2921
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Koji si ti indijanac. Ideš baš sada kada mi zaista treba tvoja pomoć. Budeš li se vratio nakon moje molbe, gotov si.

OK, možda može i neko drugi od moderatora da mi izađe u susret. Želim privremeni ban samo na ovom pdf-u. Je li to nekako moguće? Biću odsutan jedno par dana, pa ne želim da neko od mojih forumskih i virtuelnih intelektualnih divova, zato što ne odgovaram na njihove replike, pomisli da sam se uplašio njihovih "argumenata" i slično.

Šalu na stranu. Zaista želim privremeni ban na pdf Religija (ako i dolazim na ovaj forum, sigurno neću na ovom pdf-u. Znači, nemojte da se zeznete i da mi spičite ban na forumu ).

Da li vi to možete da uradite ili treba tamo da cmizdrim na PŽK za ovo pitanje?
Koliko se ja sjećam, nikad nitko nije još tražio parcijalu na zahtjev, tako da bismo se oko toga trebali dogovoriti, no u principu bi pravila bila kao i za parcijalu dobivenu od strane moderatora, znači to je ozbiljna stvar i nije tako lako skinuti ju.

Trenutačni ban na samo jedan pdf, osim parcijale, ne postoji.

Dakle, ili parcijala na zahtjev, ili ban na zahtjev - koji vrijedi za sve pdf-ove.
Meadow is offline  
Old 17.11.2014., 22:49   #2922
Zašto je obrisan moj današnji post sa teme 'Predbračna čistoća/čistoća po KKC-u, živite li svoje živote u skladu s napisanim?' Tko ga je obrisao i zašto?

post je izgledao ovako:

Quote:
Fra Ivo Pavić:

Đavao želi da danas mladi svi budu u krevetu prije braka. "Pa što fali, pa to svi rade, pa takav je život, mladi smo, sad su došla drugačija vremena." I ono područje koje je sveto, seksualnost je nešto sveto - to je Bog stvorio. Ali Bog ima zakone, ima propise kako se to radi, što treba činiti, kako se treba postaviti prema tomu. I to područje sveto treba, treba preuzeti, preoteti od đavla, od neprijatelja Božjega. Jer đavao želi da svi mladi budu u krevetu prije braka - to je njegovo - a u braku svi van iz kreveta. Onda kad se ožene i udaju; muž ima svoju sobu i svoj televizor, žena ima svoju sobu i svoj televizor. A prije braka živjeli su tri-četiri godine kao u braku. Ali, što je, što to znači? Došla je posljedica. Možeš griješiti prije braka - al' budi spreman pokusati posljedice. Koje su posljedice? Bolesti razne na genitalnim, seksualnim organima, nemaju djece u braku, ljubomora u braku, svađa, rastava braka, nesreća u braku - nema privlačnosti. Nema nježnosti, ljubavi. Jer prije braka se treba svladavati, radi braka. Da možeš uživati u braku. Onda Bog blagoslivlja. Što znači zaruke? Imamo jedan period prije braka, zovu se zaruke. Zaruke nisu da živite skupa. Zaruke znači samo se držat za ruke.. Hahahaha, sama riječ kaže. Prije braka moraju biti granice. Ne kršiti granice. Čim prekršiš granicu padneš u depresiju. Zato se treba pokajati na tome području i moliti Gospodina da obnovi čistoću, da obnovi djevičanstvo. Snaga mladih ljudi je u čistoći i u djevičanstvu. I onda, ako ste vi duhovne osobe, ako idete više na Misu, na pričest, ..djevojke - koje privlače ljepotom svoje duše.., onda će biti jača ljubav između vas. Međutim, oni mladi koji nisu duhovni - koji ne idu na Misu, ne mole, ne čitaju Sveto Pismo - oni ne znaju ljubiti. To je samo tijelo. Ljudi koji su duhovniji oni jače ljube - više se privlače. I ta ljubav stalno raste. Nema kraja toj ljubavi. I trebate kad dolazite na vjenčanje da blistate. Blistat ćete ako ste hodali čisto. Ako niste - treba se pokajati. Jer Bog se nalazi u pokajanju. Što se više pokajete - susrest ćete se više s Isusom Kristom.
Tut-tut is offline  
Old 17.11.2014., 23:07   #2923
Zato jer mislim da sam ti odavno rekla da nema copy/paste tekstova, već da kopirani materijal treba biti potpora vlastitom mišljenju. Ti dio o vlastitom mišljenju preskočiš, i onda ideš po temama lijepiti kopirane tekstove. To nije forumska debata, već blogiranje.

Nemoj to više raditi pa ti se postovi neće brisati.
Meadow is offline  
Old 17.11.2014., 23:23   #2924
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Zato jer mislim da sam ti odavno rekla da nema copy/paste tekstova, već da kopirani materijal treba biti potpora vlastitom mišljenju. Ti dio o vlastitom mišljenju preskočiš, i onda ideš po temama lijepiti kopirane tekstove. To nije forumska debata, već blogiranje.

Nemoj to više raditi pa ti se postovi neće brisati.
#1 Post koji sam napisao uopće nije copy/paste nekakvoga teksta koji je napisao fra Ivo Pavić.
#2 Post koji sam napisao je ujedno i moje vlastito mišljenje.

Prema tome, što se tiče te dvije stavke, nema problema.

Zadnje uređivanje Tut-tut : 17.11.2014. at 23:28.
Tut-tut is offline  
Old 16.12.2014., 20:27   #2925
Meadow,

je li tema o Pobačaju u potpunosti uklonjena i jesu li svi upisi zauvijek izgubljeni?

Bilo je vrlo kvalitetnih upisa i dobrih linkova,šteta je.
naftali is offline  
Old 16.12.2014., 21:46   #2926
Bez panike, tema nije izgubljena. Predvidjam da ce osvanuti kroz kojih desetak sati.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Old 16.12.2014., 21:55   #2927
super...
ta se tema treba držati pod strogom kontrolom......
i možda upozoriti u nastavku koji su termini i sintagme (ne)dopuštene.

Inače,vrtimo se u krugu.
naftali is offline  
Old 17.12.2014., 00:07   #2928
Planira li se uskoro otključati tema 'Suvremeni progon kršćana' ?
Tut-tut is offline  
Old 17.12.2014., 15:52   #2929
Abortus sam makla od sramote kad sam vidjela što ste napravili od teme, bilo me grozno sram da netko izvana dođe to čitati i možda pomisli da je to normalna komunikacija ovdje, pa bude mislio o nama tko zna što, pa sam makla na skriveno mjesto od sramote i razočaranosti. Nije ništa izgubljeno.


Otvorit će se sve kad netko još jednom pregleda za svaki slučaj, a i bolje da malo stoji zaključano da stanete na loptu.

Isto vrijedi i za drugu temu.
Meadow is offline  
Old 22.12.2014., 19:01   #2930
fala na uklanjanju linka. a koji, osim terorista, nikakve veze s militantnim vjernicima nije imao. niti s militantnim ateistima.

ko god da je izbrisao, chapeau !
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 22.12.2014., 19:27   #2931
Moju novu temu popala maca....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 22.12.2014., 21:49   #2932
ni moje nove teme nema.
Dalaj Sanja is offline  
Old 22.12.2014., 23:01   #2933
Kao prvo, u krivoj ste temi.
Drugo, Nod, ides u smjeru kartona za govor mrznje jer s ovakvim tvrdnama nisi nista napredniji od onih koji na isti nacin nastoje povezati homoseksualizam i pedofiliju.

Sanja, tvoja tema je prebacena na Blisko politici, a ono obecano jos nisam stigao.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Old 22.12.2014., 23:27   #2934
Nije moj problem što neki ovdje ne mogu dokazati da militantni vjernik ne može biti i terorist tj. da ako je netko terorist da onda nikako ne može biti militantni vjernik kao što pedofil može biti homoseksualac jer pedofilija nije seksualna orijentacija. Militantni vjernik≠terorist, homoseksualnost≠pedofilija i budući da to nisu antonimi jedno ne isključuje drugo. Link nije trebao biti maknut na temelju nečije žalbe koja je produkt manjkave interpretacije.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Old 22.12.2014., 23:42   #2935
Pravila ponašanja i knjiga žalbe II OBAVEZNO_pročitajte_prvi_i_drugi_post!

Naravno da terorist moze biti vjernik i da pedofil moze biti homoseksualac. To nije (ili ne bi trebalo biti) uopce upitno. No nije upitno ni to da se ovakvim pokusajima grupiranja radi steta desecima ili stotinama milijuna vjernika (pa i militantnih) koji to nisu. Prema tome, sto god tko mislio, ovo staje.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Old 22.12.2014., 23:57   #2936
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Naravno da terorist moze biti vjernik i da pedofil moze biti homoseksualac. To nije (ili ne bi trebalo biti) uopce upitno. No nije upitno ni to da se ovakvim pokusajima grupiranja radi steta desecima ili stotinama milijuna vjernika (pa i militantnih) koji to nisu. Prema tome, sto god tko mislio, ovo staje.
Pa to stoji, ali problem rasprave bi bio zašto su toliki teroristi militantni vjernici, a ne ateisti i obrnuto. Postoji razlika između terorista s xy motivima i onih terorista koje osobno motivira vjera i koji u njeno ime ubijaju i viču Allahu akbar. Makar oni to sami govore i priznaju, vi ne želite da se njih navodi kao militantne vjernike. To nije fer. Jedino što se to može raspraviti na već postojećim temama.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Old 23.12.2014., 00:02   #2937
Pravila ponašanja i knjiga žalbe II OBAVEZNO_pročitajte_prvi_i_drugi_post!

Ajd stani i kontroliraj taj prijezir prema vjernicima. Svejedno mi je dal ga imas, ali ga drzi za sebe jer, ponovno ti govorim, nema nikakve sustinske razlike izmedju ovog sto ti zelis i onih koji zele stigmatizirati homoseksualce pedofilijom. Ako te vec zanimaju primjeri ubijanja od strane fanaticnih ateista, sjeti se sto su komunisticki rezimi u SSSRu i Kini radili svojim gradjanima, a u Sv. Koreji jos uvijek rade.
No u svakom slucaju, ne nastavljaj.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)

Zadnje uređivanje Dorian.Gray : 23.12.2014. at 00:08.
Dorian.Gray is offline  
Old 23.12.2014., 00:19   #2938
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Moju novu temu popala maca....
Tema nije pojedena, već je na obradi, i kad bude gotova, bit će vraćena.
Meadow is offline  
Old 31.12.2014., 14:44   #2939
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Tema nije pojedena, već je na obradi, i kad bude gotova, bit će vraćena.
Ako nije tema pojedena, zašto su ova 2 komentara pojedena:

http://i.imgur.com/awppWrr.jpg

Sa teme Obrana kršćanstva u par rečenica. Čudno je obrisati ovako nešto, a dozvoljavati brdo spam komentara na mnogim drugim temama. Ako brišete spam komentare, bezveze off komentare (ima i "s veznih," odnosno zaista konstruktivnih komentara) i slično, onda bude dosledni. Ne jedno brišete, drugo vam ispred nosa prolazi tek tako.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.

Zadnje uređivanje Meadow : 31.12.2014. at 15:13. Reason: slika
Nomen Nescio is offline  
Old 31.12.2014., 15:14   #2940
Prijavi trokutićem.

Sretna Nova godina!
Meadow is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.