Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2006., 13:44   #41
Quote:
alexxx kaže:
ja ne bih imala niš protiv toga da primim krv čovjeka koji cijeli život ima samo homoseksualne odnose, redovno se testira na hiv i seksa samo po predočenju friškog nalaza testiranja, i koristi zaštitu.
POGOTOVO ako je u mladosti radio eksperimente, a zadnjih 2o godina je u braku sa ženom koju ne vara. (a po ovom sistemu, on ne smije dat krv. nikad.)
Pretpostavljam da nitko ne bi imao problem s takvom transfuzijom, osim ako iz nekih razloga ne odbija transfuziju a priori.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:08   #42
možda bi se netko bojao da se ne propederiše u ovom heteroseksualnom svemiru.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:10   #43
Quote:
alexxx kaže:
možda bi se netko bojao da se ne propederiše u ovom heteroseksualnom svemiru.
je, je baš će mu se od 4,5 deci pederske krvi koju dobije odmah dizat na muške

Može jedino bit zahvalan i poljubiti ga u dupe što mu je život spasio
__________________
Sapienti sat!
Primostenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:12   #44
Quote:
HZTM kaže:
Trajno odbijanje darivatelja:
1. Trajno se odbiju od davanja krvi osobe koje su bolovale ili sada boluju od teških kroničnih bolesti dišnog i probavnog sustava kao i osobe koje boluju od bolesti srca i krvnih žila, zloćudnih bolesti, bolesti jetre, AIDS-a, šećerne bolesti, živčanih i duševnih bolesti.
2. Trajno se odbijaju osobe s ponašanjem visokog rizika:
- ovisnici o alkoholu ili drogama,
- muškarci koji su u životu imali spolne odnose s drugim muškarcima (homoseksualni odnosi),
- žene i muškarci koji su imali spolni odnos s prostitutkama,
- osobe koje često mijenjaju seksualne partnere (promiskuitetne osobe),
- osobe koje su uzimale drogu intravenskim putem,
- osobe koje su liječene zbog spolno prenosivih bolesti (sifilis, gonoreja),
- osobe koje su HIV-pozitivne,
- seksualni partneri gore navedenih osoba.
Neka se javi jedna osoba koja nije prekrsila ili nema prekrsaj sa gornjom listom.
Sta znaci da ili svi lazu ili nitko nebi davao krv.

U danasnje doba kada singles odu u bar i zavrse u krevetu prije nego znadu jedan drugome ime...., djeca pocinju sex sa 12-13 godina, ovisnicima draga,
osobe koje niti same ne znadu gdje i kada su imali "dobro vrijeme sa nekim",
osobe koje prenesu sexualne zaraze na veliko prije nego znade i sam da je zarazen?

Ne vjerujem da postoji jedna osoba od 1.000 koja je "kompletno cista bilo sa zdravljem ili u proslosti sa "osobama koje su promjenile bilo to prostitute ili fine fifice koje se povlace svaku vecer i mjenjaju partnere cesce nego gace."

Zanimljiva tema za potencionalne krvne donore!

Sta o "social finim pijancima"...koji piju redoviti ,ali posto imaju dobar posao i automobil i kucu ...oni nisu alkoholicari?

Osobe koje puse ,alergicne...treba samo procitati ovdje na zdravlju pa nema "jedne osobe koja ne umire"...uredu vecinom pretjeruju....ali skoro svi su slabokrvni, malo zeljeza u krvi,bronhiticni....i pomanjak dobre i zdrave prehrane.

I ja se ne smatram svecom i imam svoje zdrastvene probleme...i ja sam bio mlad jednom i dobio ganoreju...i to od osobe koja je bila "dama....tako da nitko ne kaze da se samo zaradjuje od prostitutke....dapace najvise ce biti danas mladi edukated osobe koje ne vode brigu....mi prije 50 godine nismo imali kao danas u skolovanju sexualnu edikaciju....i nasi roditelji nisu kao danas govorili sa svojom djecom.

E sada prvi koji nije nikada pogresio i kriv neka me kamenjuje....pogotovo uzevsi u obzit da sam ja 64 godine i prosao kroz sve te stvari....i pisem iskreno!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:21   #45
Kada smo kod subjecta ,ako ikada imate operaciju vi mozete sami spremiti svoju krv ako je potrebno za emergenci...makar je tako kod nas u Australiji.

Ja sam spremio 2002 za slucaj svoje operacije ali nije bilo potrebno, i bolnica je to i voljela da imam svoju krv,jer uvijek je pomanjkanje krvi.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 15:03   #46
Quote:
alexxx kaže:
POGOTOVO ako je u mladosti radio eksperimente, a zadnjih 2o godina je u braku sa ženom koju ne vara. (a po ovom sistemu, on ne smije dat krv. nikad.)
E, pa to me smeta kod tog odbijanja nekog ko darivatelja; ajde da gledaju period unatrag godinu - dvije - pet; ali da ne smije krv dati više nikad!?
Da se onda i zarazio hiv-om, sumnjam da bi danas uopće bio živ...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 15:41   #47
ne godinu dvije pet. onih par tjedana (a ovisno o osjetljivosti pretrage) kolko treba da se virus može nać. ne znam kako po tom pitanju stvari stoje s hepatitisom. totalni idiotluk.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 18:20   #48
Quote:
Mandragoran kaže:
Je li to zato sto se smatraju rizicnom skupinom?!? Ili postoji neki drugi razlog?

Ja sam gay i uredno dajem krv svaka tri mjeseca. Bez imalo srama potpisujem onu izjava kod doktora, jer ipak smatram da tako cinim neko dobro djelo.
Testirao sam se na HIV, nisam promiskuitetan... Postoji li neki konkretan razlog zasto ja ne bih darivao krv?

Da, rizična si skupina...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:00   #49
Quote:
alexxx kaže:
ja ne bih imala niš protiv toga da primim krv čovjeka koji cijeli život ima samo homoseksualne odnose, redovno se testira na hiv i seksa samo po predočenju friškog nalaza testiranja, i koristi zaštitu.
POGOTOVO ako je u mladosti radio eksperimente, a zadnjih 2o godina je u braku sa ženom koju ne vara. (a po ovom sistemu, on ne smije dat krv. nikad.)

.
također

samo se molim (ne znam kome, al eto), da ako mi ikad zatreba krv, da od darivanja do transfuzije prođe 3-4 mjeseca, jer kako gore netko reče 'neke bolnice imaju testove koji en pokazauju prisutnosti HIV-a u okviru ispod manje od 3 mjeseca'. to je za se uplasiti, a ne tko ti daje krv.

bolje homoseksualna osoba, nego tip koji ide na kurvetine, jebe zenu u guzicu il zvace bombone po partijima
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:04   #50
a šta fali tipu koji jebe ženu u guzicu?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:04   #51
Quote:
NoWa kaže:
od darivanja do transfuzije prođe 3-4 mjeseca
krivo si shvatila.

to te nece spasiti, nista se nece dogoditi bude li krv stajala 3-4 mjeseca.

radi se o periodu izmedju zaraze i vremena kad se antitijela na HIV u krvi mogu prepoznati, znaci "prozor" o kojem mi govorimo je ako se netko zarazi u travnju, u svibnju se u njegovoj krvi nece moci detektirati HIV virus.

Koliko dugo ce njegova krv nakon toga stajati prije transfuzije ne mijenja nista na stvari, jer se
a) nece ponovno testirati
b) i da se testira, nece se razvit dovoljno virusa da nastanu antitijela, jer se u cistoj krvi, koja je odvojena od organizma, to niti ne moze dogoditi.

nadam se da je sad mrvicak jasnije...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:06   #52
Quote:
kemik kaže:
krivo si shvatila.

to te nece spasiti, nista se nece dogoditi bude li krv stajala 3-4 mjeseca.

radi se o periodu izmedju zaraze i vremena kad se antitijela na HIV u krvi mogu prepoznati, znaci "prozor" o kojem mi govorimo je ako se netko zarazi u travnju, u svibnju se u njegovoj krvi nece moci detektirati HIV virus.
...
pa shvatih da bi krv trebalo testirati NAKON 3-4 mjeseca, a ne odmah.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:07   #53
pa krivo si shvatila, sto da ti kazem...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:07   #54
Quote:
alexxx kaže:
a šta fali tipu koji jebe ženu u guzicu?
isto sta i pederu koji jebe drugo u guzicu
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:10   #55
Quote:
kemik kaže:
pa krivo si shvatila, sto da ti kazem...
TREBALO bi je tad testirati sta ne? jer se nakon tog vremena moze sa sigurnoscu vidjet je li krv zarazena il ne.ili ne
mislim, ako je tip inficiran HIV-om, to ce se vidjet kroz 3-4 mjeseca.sta ne bi isto trebalo biti za darivanu krv?
ajde mi objasni ko malom muji


kad se kod nas testira krv? odmah nakon davanja?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:11   #56
jebga sad, nowa, jel moram tipkat?

jel moze to na onoj kavi?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:13   #57
Quote:
kemik kaže:
jebga sad, nowa, jel moram tipkat?
a moras, obrazuj nas neuke

jebiga, ja sam u ovim drustvenim naukama. treba mi objasnit zasto bi rezultati testa odmah po davanju krvi i nakon 3-4 mjeseca davali iste rezultate, iako je recimo osoba zarazena HIV-om.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:26   #58
ajde, vi neuci, sta da vam radim.

zapravo, nisam sto posto sigurna sto me pitas.

Prica ide ovako:

Imamo Stefa, koji se posevi sa HIV pozitivnim Perom, i zarazi se sa virusom. Nakon 15 dana ode dati krv. U testu koji se radi neposredno nakon, ne vidi se postojanje antitijela na HIV virus (nebumo se sad petljali s testovima koji traze antigene, mislim da se oni ni ne rade), iako je i Stef HIV pozitivan, a i u njegovoj krvi postoji odredjena kolicina virusa koja moze zaraziti nekoga tko tu krv primi transfuzijom.

E, sad, imamo dvije odvojene situacije: imamo Stefa, koji zarazen hoda okolo i imamo njegovu krv, koja je pretvorena u neki od pripravaka koji se kasnije daju u transfuziji (ljudi najcesce ne znaju da se gotovo nikad ne daje puna krv, kakva je uzeta od donatora. To se, osim u izvanrednim uvjetima, cak niti ne smije raditi).

Stef hoda okolo na temperaturi od 37°, njegov imuni sustav radi 100 na sat, bori se svom snagom protiv virusa, proizvodi stotine tisuca antitijela...

Krv stoji razdvojena, negdje u friziderima, na razlicitim temperaturama. Dio pripravaka mora biti upotrijebljen u roku od 5 dana, a plazma moze stajat do godinu dana, na temperaturi od -35°. U TAKVIM SE UVJETIMA ANTITIJELA NE RAZVIJAJU!!!


Jel sad jasnije?



disklejmer: ako sam nesto fulala, nije bilo namjerno. dala sam sve od sebe da jasno objasnim sto se desava, posto nisam strucnjak nego zainteresirani idiot, moguce da sam nesto napisala krivo. ne se na mene ljutiti ak jesam...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:34   #59
khm, je valjda..ja sam od pocetka pitala zasto se krv ne testira nakon 3-4 mjeseca?

ono, cuva se tih par mjeseci pa se tad testira..ako bi se tad sigurno vidjela antitijela...jel zato sto se krv cuva na tako niskim temperaturama

pa to je onda loto totalni...uvik se mozes zaraziti

sorry ako postavljam glupa pitanja, al ono...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:35   #60
a) nemre se cuvat jer se vecina pripravaka mora upotrijebiti za 10ak dana
2) ne bi se vidjela antitijela jer ih krv niti ne proizvodi.


nisu glupa.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.