Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2023., 06:43   #1
Drvena Kućica - zaštita

Pozdrav!
Kupio sam drvenu kućicu iz Bauhausa. Kućicu ću morati dobro zaštititi nakon montaže pa malo čitam tu po forumu savjete. Koristio bih stvari od Belinke pa sam mislio staviti impregnaciju Belles, a završio bih sa Beltop UV plus. E sad, zbunjuje me to što čitam ovdje da mnogi stavljaju i Belton dvije ruke pa tek onda Beltop. Što se dobiva time? Nigdje ne vidim da se to spominje na webu od Belinke. Ne bi li bilo bolje da stavim više ruka Beltopa? Kućica će biti na sjeverozapadnom djelu kuće, dobar dio dana u hladu, ali zato bude više vlage. Također će biti na udaru bure, tako da će i sol biti problem. Što savjetujete, Belton i Beltop, ili čim više ruku Beltopa?
ibanezfrelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 07:50   #2
beltop ti ima laka u sebi i ako ga namažeš u previše slojeva može doći do ljuštenja.
ako drvo dobro upija belton možeš dati u puno ruku.
ja bih uvijek radije stavio više beltona nego beltopa.
Znao sam dok sam koristio te boje naravno ovisi koliko drvo dobro upija, dati 3 ruke beltona i max. 2 ruke beltopa.
malilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 08:06   #3
Mozda bolje uopce preskoci beltop, pa radije svakih par godina jos ponovi koji sloj belton-a, jer nisam siguran da preko beltop-a moze ici vise bilo sto gore.

Uzmi najmanju onu limenku, beltona i beltopa, pa premazi doma nekakvu dasku za probu prije nego krenes premazivati kucicu, i sve ce ti biti jasno sa cime radis.

Sumnjam da beltop ima smisla stavljati u vise slojeva, vrlo vjerovatno ce se krenuti ljustiti nakon nekog vremena jako, jer beltop se ne upija u drvo, nego ostaje na povrsini.
zveroboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 10:00   #4
a zašto ne lanenim uljem ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2023., 22:26   #5
Obnova oblica/ skidanje laka

Pozdrav,

naime imam za obnoviti kucu na kojoj su oblice, oko 50-60m2
Najveci je problem sto je sandolin(lak) ispucao i sad je na mjestima izbilo crnilo.
Sad me najvise zanima sa cime to maknuti, gledao sam da nabavim ekscentricnu brusilicu na koju ide brusni papir..
Eto ako neko ima iskustva sa takvim brusilicama pa da nešto napiše, bitno mi je samo da ne ošteti drvo a skine taj gornji sloj laka/crnila.
Jocc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.