Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2007., 15:58   #61
Kupujem Balea, Denk mit (jedino sredstvo za uklanjanje gljivica oko tuš kabine koje djeluje ) i Jesa proizvode

K Plus mi je sve ogavno, te praline su nešto najogavnije što sam imala u ustima, čips im je ogavan, mlijeko sam jednom kupila za puding i smrdjelo je (ne po pokvarenom, neki ogavan smrad, fuj)

A što se tiče Megle proizvoda to baš i nebi preporučala s obzirom da mlijeko dovlače iz Poljske...
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 16:08   #62
meni su iskreno K+ proizvodi cisto u redu..
mozda zato sto ne eksperimentiram s mesnim proizvodima... vise se drzim necega u cemu je tesko fulati.
npr. tjestenina. maramice. oni chocolate chip cookies su im predobri. a i mlijecni su im proizvodi okej.
a sto se tice gavrilovica.. nema ih jer gavrilovic nije kupio policu u konzumu. a ne zato jer konzum mrzi gavrilovic i njihove hrenovke.
srceko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 16:17   #63
K + toaletni papir je solidan
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:10   #64
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Koja čokolada tamo ti je ogavna? Meni su tamo 2-3 odlične
Ma neka crna, s puno kakaa, ali bila je tri kune. Što sam mogla i očekivati?
Taj deterdžent ću baš probati ako ikad više odem tamo. Malo mi je ružna ta trgovina. Ali me ionako živciraju ti strani brandovi koji za naše tržište prodaju neko smeće jer smo mi kao yugo-trash i ne kužimo razliku. Nikad neću zaboraviti kada sam u Berlinu kupila onu Taft tekućinu za jačanje kose u zelenoj boci. I onda sam istu tu uzela kod nas, nisu bile ni iste boje, ni gustoće, ni mirisa, a ni učinka.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:21   #65
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Ma već sam rekla da se radi o tipičnom hrvatskom snobizmu. I ne bi baš podržala tu priču o doseljenicima. Turisti koji dolaze iz njemačke na tjedan- dva unajmljuju jedrilice čija je cjena i do 2000E tjedno ostavljaju na brodu namirnice iz lidla.

Ponavljam da im je prašak na testiranju duplo bolji od ariela. Ja sam probala taj LEL na akciji je bija 12kn 3 kg a sad je 16, i meni je odličan.
Chips im proizvodi isti proizvođač kao crunchips, i nije sad nekvalitetniji nego je apsolutno isti, samo 3 puta jeftiniji.
Tu se razglaba o kvaliteti čokolade i postotku kakaa, nebi da su kraševe sad neznam kakve. sve je to isto.
ima i škarta ka i svugdi, ali ništa manje nego kod ostalih brandova.
Ma daj, frendica mi radi kod nas u Lidlu i kaže da joj dolaze naši gasterbajteri bauštelci i obraćaju se njoj na kasi na njemačkom! Hrvatski snobizam, da!

Kao što sam rekla, stvar je u sirovinama. Može tebi Lidl čokolada biti fina, ali nemrete poreći da je sastav smeće, te da ne biste radije pojele primjerice Godivu. Pa ak je to snobizam, so be it! Ak već jedem junk, daj da je bar što kvalitetniji! Btw, i Milka spada u rang šrot čokse.

To kaj se tiče prehrane. Za praškove i sl mi je svejedno.
I sram vas bilo kaj radije kupite Lidl B marku nego Kraš!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:25   #66
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Nikad neću zaboraviti kada sam u Berlinu kupila onu Taft tekućinu za jačanje kose u zelenoj boci. I onda sam istu tu uzela kod nas, nisu bile ni iste boje, ni gustoće, ni mirisa, a ni učinka.
Hear, hear! O tome se već pisalo u javnosti, na primjeru Ariela! Istina je. Jer se sve za istočnu Europu proizvodi u Poljskoj, gdje je naravno jeftinjava.

Kaj sam ja još primjetila? Ulošci Always. Od ovog našeg smeća dobila sam osip. Iste kupila u Londonu, razlika u materijalu je nebo i zemlja! Ništa mi nije bilo. Nažalost, da to je tak.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 09:39   #67
Meni tuna od Kplus nije loša.Dapače.
londres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 09:50   #68
jucer sam u merkatoru kupila vodicu za ispiranje usta od njih.. ona sa znakom merkatora.. ... navecer samo sto se nisam izrigala.. pila poslije cedevitu, vodu, ponovo prala zube.. samo da isperem taj odvratan okus iz usta.. i nisam bas uspjela
nesto odvratnije nisam okusila..
a uzela sam je jer nije bilo one koju ja koristim.. a i sjetih se ove teme.. pa reko ajd da probam..
uglavnom, nikada nemojte kupiti tu vodicu!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 13:00   #69
I meni se čini da treba malo paziti što se kupuje. Pa ne može čokolada za 3 kune biti istog sastava kao ona za 25 kn. Meni je mama jednom htjela podvaliti neku jeftinu tjesteninu pod Barilla, i onda se čudila kad sam ja po okusu skužila da to ne valja, jer njoj je bilo isto! Nije bez veze ono - kol'ko para, tol'ko muzike. Ako fulam na prašku za veš ili omekšivaču, to još nije takva katastrofa, ali kad je hrana u pitanju, ipak treba paziti tko je proizvođač. Nije da sam i ja snob, ali iz principa ne kupujem u Lidlu ili Pevecu, roba im je ŽNJ kvalitete, a što je još gore, prema radnicima se odnose kao prema zadnjem smeću. I njima da ja nosim svoji lovu?!
Navona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 13:25   #70
Quote:
Mrs.M kaže: Pogledaj post
u Interspar obavezno odem radi mesa,krasne komade pakiraju, Špek je tam najbolji,fini mesnati njammm.
kaj se mesa iz interspara tice,to nikome ne bih preporučila,jedna moja kolegica imala je otrovanje hranom nakon što je jela meso otamo,a i mi smo bili kupili piletinu koja se pokvarila na putu doma,pa smo ju morali bacit...


i vidim da se velika rasprava pokrenula o lidlovim čokoladama,o kojim čokoladama zapravo pričate?
onim malim zelenim i plavim mađarskim koje su odvratne i po par kn,ili onim crnim čokoladama J.D.Gross,koje su puno jeftinije od istih takvih drugih marki,a meni su neopisivo fine...bolje su mi od bilo kojih drugih,osim naravno lindta...to je jedino zbog čega ulazim u lidl
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 13:55   #71
Kekse i sl ne jedem skoro nikad, ali probala sam one k-plus u bijelo ljubicastoj vrecici od kokosa i cokolade... bilo mi je fino, a mislim da se proizvodi u nekoj od nasih tvornica jer inace sumnjam da bi kupila...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 14:25   #72
Ja ne volim isprobavati ništa novo, a pogotovo mi bude sumnjivo nešto turbo jeftino. Uvijek, uvijek kupujem isto, već sam sama sebi dosadna, ali teško se natjeram da isprobavam. Volim hrvatske proizvode, ali i provjerene strane.
hw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 14:39   #73
Quote:
srceko kaže: Pogledaj post
a sto se tice gavrilovica.. nema ih jer gavrilovic nije kupio policu u konzumu. a ne zato jer konzum mrzi gavrilovic i njihove hrenovke.
Kakvo kupovanje polica u Konzumu? Gavrilovića nema u Konzumu jer Todorić želi prodavati samo proizvode iz svog poslovnog carstva, a svu konkurenciju bi najradije izbacio što će se na kraju vjerojatno i dogoditi.
arran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 14:57   #74
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post


Da, ali se znatno razlikuju kalkulacije cijene proizvoda, jer naravno krajnja cijena ovisi o cijeni sirovine koja je u recepturi. Samim time, možete si zamisliti kakvo svo sranje se stavlja u one jeftinjava prehrambene proizvode. A zamisli čuda, oba se PROIZVODE na istom stroju. Nemrete mi tvrdit da razlika u cijeni proizlazi samo iz ambalaže.
ok, da objasnim malo bolje što sam mislila. k+ čokolada "kakaova ploča" je IDENTIČNA čokoladi zvečeva koja se prije zvala jelka, ne znam kako se sad zove. i stvarno, ide ista čokolada po traci samo se papir promijeni, i da, ambalaža je skupa. eo, ovo tvrdim jer sam tamo radila i razgovarala s ljudima o tome. moje tvrdnje se ne odnose na druge proizvođače, nego na točno određeni proizvod za koji znam.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:05   #75
Ja znam isto za K Plus mlijeko. Isto je ko i KIM-ovo, isto sve, osim kutije. (Ja ga ne volim, ali želim reći kak nije lošije od KIM-ovog.)

I onda netko pljuje po trgovačkim markama...
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:07   #76
ja sam kupovala lidl čokolade po 9 i 11 kn,one od 200 grama i savršene su.čak je i frend koji baš i ne voli slatko pojeo cijelu!
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:24   #77
Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Hear, hear! O tome se već pisalo u javnosti, na primjeru Ariela! Istina je. Jer se sve za istočnu Europu proizvodi u Poljskoj, gdje je naravno jeftinjava.

Kaj sam ja još primjetila? Ulošci Always. Od ovog našeg smeća dobila sam osip. Iste kupila u Londonu, razlika u materijalu je nebo i zemlja! Ništa mi nije bilo. Nažalost, da to je tak.
Uvijek možemo kupiti Hrvatsko.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:31   #78
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Uvijek možemo kupiti Hrvatsko.

i nastojim tako kupovati
što je ariel, persil, kojigotveć bolji od faksa? my ass...
ima, doduše, i hrvatskih proizvoda koji su posve neupotrebljivi ali ako ičemu vrijedi kupim hrvatsko
vrlo spominjani k-plus izbjegavam u širokom luku;
zašto bi kupila jogurt napravljen u njemačkoj, tko zna kad, dovežen u cisterni i upakiran tko zna gdje u hrvatskoj ako imam fantastičan vindijin prizvod!?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:37   #79
Moj stari radi za jednu inozemnu firmu koja uz svoje vlastite marke odjeće ima i licencu za jednu jako skupu i poznatu marku odjeće (da ne navodim ime) koju također proizvode i kaže da je to sve ISTA roba koja na kraju dobiva samo različite etikete i ova s poznatom markom naravno košta 5x više, a ISTA je kao i ti njihovi vlastiti proizvodi.

Al' neki i dalje plaćaju peterostruko više "jer vjeruju kvaliteti poznatih marki".
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 16:45   #80
Quote:
arran kaže: Pogledaj post
Kakvo kupovanje polica u Konzumu? Gavrilovića nema u Konzumu jer Todorić želi prodavati samo proizvode iz svog poslovnog carstva, a svu konkurenciju bi najradije izbacio što će se na kraju vjerojatno i dogoditi.
Naravno, pa upravo iz tog razloga masno i ucjenjivački naplaćuje zakup polica.

Tamo ne kupujem iz principa ima par godinica!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.