Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2010., 17:02   #101
Ok, znači vadila si u drugoj fazi (lutealnoj) ciklusa i granične vrijednosti za taj dio su: 5,3 - 86 nmol/L što bi ti po ovome bio malo snižen, a to će ti najbolje objasniti ginekolog.
Jesi vadila i ostale hormone?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 22:00   #102
Molim pomoć,vadila sam progesreron 21 dan ciklusa i vrijednost je 92,dok su ref.vrijednosti laba 5,3-86,kaj bi to značilo,da je malo povišen?
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 01:49   #103
Da, povišen je.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 16:47   #104
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Da, povišen je.
Sorry što gnjavim al ako se kužiš u to da mi pojasniš,odstupanje nije upoće veliko,al dali bih se trebala zabrinuti,mislim bolje je da je veći neg manji?!ili ne?!
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 05:57   #105
Pa odstupanje nije veliko i zaista ne znam od čega dolazi to odstupanje?
Ne znam kakvi su ti ostali hormoni, jer mnogi od njih imaju svoju "komunikaciju", tako da je bitno vidjeti i ostale?
Jeli imaš kakve smetnje u ciklusu i sl.?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:17   #106
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Pa odstupanje nije veliko i zaista ne znam od čega dolazi to odstupanje?
Ne znam kakvi su ti ostali hormoni, jer mnogi od njih imaju svoju "komunikaciju", tako da je bitno vidjeti i ostale?
Jeli imaš kakve smetnje u ciklusu i sl.?
menge redovite,28-30 dana, a ostale hormone nisam vadila, gin mi je rekao da je sve ok i da si ne umišljam, al ja sam si bila umislila da imam nizak kad ono visok, inače rodila sam prije 9 mjeseci(beba mi je umrla nakon poroda) a sad krećemo na slijedeće pa valjda od treme si umišljam da imam svakakve smetnje
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 01:09   #107
Žao mi je što se dogodilo sa bebicom
Želim ti puno sreće u drugoj trudnoći
Ne znam što bih ti predložila osim da obaviš detaljnje preglede i možda ipak kontrolirati sve hormone
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:12   #108
Pozdrav svima: vadila sam hormone i iz nalaza se ništa ne može posebno reći, doktor kaže da su mi ciklusi anovulatorni i uputio me na kliniku za sterilitet radi indukcije klomifenom. Odmah iza vađenja krvi sam počela piti vrkutu (a vitex još nekih 20 dana ranije) i nakon par dana mi se pojavila plodna sluz - prozirna, rastezljiva, kao bjelanjak, u velikim količinama, baš onako kako treba pred ovulaciju. Zanima me kolike su šanse da se ovulacija i dogodila, tj. znači li ta plodna sluz štogod?
Znam da manjak progesterona nastaje jer zbog izostanka ovulacije nema žutog tijela koje luči progesteron. Ali pitanje je zašto se ovulacija ne dogodi, čega fali ili što ne radi kako treba?
"Ako se tijekom života poremeti odnos FSH i LH stvara se više muških hormona i posljedice su izostanak ovulacije, pojačana dlakavost, debljanje.." - citat sa Medicina.hr Je li u tome odgovor? Ja konkretno nemam baš neke velike probleme sa dlakavošću, ali imam definitivno znakove muških hormona: mašćenje i opadanje kose, povremeno jače akne itd.

Zadnje uređivanje SPOT : 30.09.2010. at 10:16.
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 16:07   #109
SPOT, pa napiši sve nalaze hormona, teško je ovako govoriti napamet; koje su vrijednosti hormona povišene/snižene?
Pitam zato što je to sve povezano i to je jedna velika lančana reakcija, a tko zna gdje je zapravo početak.
Ja sam svoje cikluse izregulirala dosta radeći na sebi (znala sam koji hormoni ne štimaju i vrlo vjerojatni uzrok) i između ostalog koristila vrkutu, evo - ovulacija je konačno prisutna iz ciklusa u ciklus zajedno s ovim rastezljivim prozirnim čudom .
Osluškuj svoje tijelo, prati sluz, pa računaj ciklus, mjeri svako jutro bazalnu temperaturu, prati rad jajnika i nastavi zdravim životom naprijed .
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 10:12   #110
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
SPOT, pa napiši sve nalaze hormona, teško je ovako govoriti napamet; koje su vrijednosti hormona povišene/snižene?
Pitam zato što je to sve povezano i to je jedna velika lančana reakcija, a tko zna gdje je zapravo početak.
Ja sam svoje cikluse izregulirala dosta radeći na sebi (znala sam koji hormoni ne štimaju i vrlo vjerojatni uzrok) i između ostalog koristila vrkutu, evo - ovulacija je konačno prisutna iz ciklusa u ciklus zajedno s ovim rastezljivim prozirnim čudom .
Osluškuj svoje tijelo, prati sluz, pa računaj ciklus, mjeri svako jutro bazalnu temperaturu, prati rad jajnika i nastavi zdravim životom naprijed .
Sve je u granicama normale, osim što mi je FSH 5,13 a LH 12,63, što ukazuje na policistične jajnike. Doktor u bolnici mi je napravio ultrazvuk i stvarno su kako on kaže sitnocistični. Najžalosnije je to što ja imam iste probleme već godinama a moja socijalna doktorica nije nikad ukazala na mogućnost policističnih jajnika, iako sam vadila hormone nekoliko puta i rezultati nalaza su mi uvijek bili podjednaki ovima sada, a i na ultrazvuku sam bila ali nitko nije ništa vidio. Sad čitam tu na forumu i drugdje po netu da je taj omjer FSH i LH pokazatelj policističnih jajnika, pitam se kako ona nije posumnjala?
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 22:36   #111
Pa to je to onda, LH ti je skočio kao i kod mene, a sve ostalo super.
Ovaj odnos upravo ukazuje na mogućnost PCO-a, možda malo blaže izražen, ali u svakom slučaju može se držati pod kontrolom, evo ja držim uspješno (zasada) .
Ne mora ti se baš vidjeti na UZV-u, može biti skoro pa sve čisto, stvar je u tome da se taj odnos ne mora direktno odraziti na janike u obliku brojnih folikula već je stvar funkcionalne prirode pa primjerice može samo ovulacija izostajati (anovulatorni ciklusi) što se može iščitati iz odnosa FSH-LH, ali vjerojatno imaš i ovulatorne cikluse zato prati pomno stanje.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:06   #112
Vadim temu iz naftalina, ali eto, treba mi par savjeta.

Već zadnjih 8-9 mjeseci imam problema sa krvarenjima u 2. polovici ciklusa. U početku sam imala blago krvarenje 3-4 dana prije menge pa mengu, što je na kraju došlo do 7, pa 10 dana, a ovaj mjesec je počelo praktički dan nakon ovulacije, tj 14 dana će očito trajati (ciklus mi traje 28 dana). Menstruacije su mi poprilično obilne i traju cca 6 dana.
Prije nekih 4 miseca sam bila kod ginekologice zbog toga, na što je ona rekla da je očito problem u smanjenoj razini progesterona, te mi je dala da pijem Proveru 3 mjeseca. Krvarenja su spala sa 10 na 7, pa na 4 dana, ali su se nakon Provere vratila na 7-10 dana. Zapravo sam u zadnjih 8-9 mjeseci imala samo jednu normalnu mengu bez krvarenja prije a da ne kažem koliko sam frustrirana po tom pitanju, stalno ulošci, stalno krv, izluđuje me!
Da skratim, sad u petak sam naručena na vađenje progesterona (na 21.dan ciklusa), pa kad nalazi dođu opet vjerojatno idem na neku terapiju progesteronom.

Zanima me jel ima itko ikakav savjet? Postoji li nekakav prirodni način za rješavanje hormonalnog disbalansa (čajevi možda?), jel sve ovo znači da ću jendog dana imati problema sa trudnoćom? :/
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 21:54   #113
moram vadit progesteron na 21.dan ciklusa,pa me zanima da li se mora vaditi on ujutro ili moze i popodne,ima to kakve veze?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 01:21   #114
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moram vadit progesteron na 21.dan ciklusa,pa me zanima da li se mora vaditi on ujutro ili moze i popodne,ima to kakve veze?
..pošto znam odakle si....vadi se od 7-10 h..poslije toga ga tamo više ne vade..kao ni ostale spolne hormone....

osim ak ćeš ga vadit privatno..onda možeš kad želiš...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:56   #115
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
..pošto znam odakle si....vadi se od 7-10 h..poslije toga ga tamo više ne vade..kao ni ostale spolne hormone....

osim ak ćeš ga vadit privatno..onda možeš kad želiš...
ipak nisam isla ujutro jel nisam mogla ,idem popodne poslije,ne idem na polikliniku vadit nego direkt u laboratorij u bolnicu,imam jednu svoju poznatu
tnx svejedno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:03   #116
moze mi netko reci kakva mi je vrijednost progesterona pise 0.300,vadila ga na 21.dan ciklusa
hvala
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 01:07   #117
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moze mi netko reci kakva mi je vrijednost progesterona pise 0.300,vadila ga na 21.dan ciklusa
hvala
nitko ne zna
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 19:51   #118
..nisi imala ovulaciju taj mjesec........ak se ne varam..jer ja sam ih vadila u drugim vrijednostima..al napiši referentne vrijednosti sa nalaza...
__________________
kornjačica žabica

Zadnje uređivanje tina2701 : 29.04.2012. at 19:56.
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:53   #119
sta se gleda folikularna faza,sredina ciklusa,luteinska faza?valjda ovo prvo jelda?
folilk.-0.2-1.5
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 00:28   #120
ako si vadila 21 dc onda se gleda luteinska faza??
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.