Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2009., 17:08   #61
Quote:
Leona81 kaže: Pogledaj post
meni ti isto tako bude od sanvala, pijem 5mg, manje je nedovoljno, ali bitno je da kad te ošamute da ideš spavati

koju dozu ti piješ?

meni isto tako djeluju, pijem ih već dulje, jer ako želim barem sat dva sna nemam izbora, a sad štetne posljedice, već ih imam u obliku niš ne pamtim, nervozna sam, koncentracija nula bodova..ali s njima barem malo odčorim, jer inače uopće ne funkcioniram

ima i malo niže jedna tema o nesanici pa možeš i tamo malo pročitati iskustva
Od 10 mg pijem,a citala sam al nisam vidila bas nista korisno svima se svodi na isto rijesenje...meni je sanval super uspava me al sutradan je ajme isto koncetracija ajme,osjecam se cila nekako teska,i sl..bas neznam sta cu otic cu bas kod lijecnika ovi dana pa cu ga pitat jel imaju koje druge tablete...
a tebi pomogne tih 5mg,? i koliko uspijes zaspat?
zivoteludii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 15:11   #62
pokušaj onda sa drugima, možda će ti biti bolje

mene uspava polovica, recimo nakon pola sata me počne loviti pa nastojim biti u krevetu, a s njima odspavam recimo dva sata, a dalje sve po kratko..nekad san traje doslovno 15 min, nekoliko puta sam zapisivala vrijeme buđenja i strašno je ispalo..skupila sam možda sat vremena cijelu noć..tako je bez bleta

pokušaj i melatonin, nama nespavalicama se prestane lučiti..samo kad popiješ legni u krevet i ugasi svjetlo..treba se biti u mraku..tako mi je dr rekla

inače te su blete na prirodnoj bazi, ja kupujem KAL-ove, oko 60kn dođu, imaš ih u ljekarni na Dolcu
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:40   #63
Quote:
Leona81 kaže: Pogledaj post
pokušaj onda sa drugima, možda će ti biti bolje

mene uspava polovica, recimo nakon pola sata me počne loviti pa nastojim biti u krevetu, a s njima odspavam recimo dva sata, a dalje sve po kratko..nekad san traje doslovno 15 min, nekoliko puta sam zapisivala vrijeme buđenja i strašno je ispalo..skupila sam možda sat vremena cijelu noć..tako je bez bleta

pokušaj i melatonin, nama nespavalicama se prestane lučiti..samo kad popiješ legni u krevet i ugasi svjetlo..treba se biti u mraku..tako mi je dr rekla

inače te su blete na prirodnoj bazi, ja kupujem KAL-ove, oko 60kn dođu, imaš ih u ljekarni na Dolcu

evo bila sam u ljecnika kaze da prestanempit sanvale,i da mi neke druge valjda ce bit bolje sad s ovima...a moze jos jedno pitanje kad vec nemozes zaspat sta ti ili vi radite navecer dok su svi drugi u dubokom snu?
zivoteludii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 17:11   #64
Tablete za spavanje?

Pozdrav,moj problem je nemogucnost spavanja po noci,tocnije i kad mi se prispava oko ponoci ja opet nađem razloga da ne idem spavat,ili odem gledat neki film ili na kompu i tak do 5-6 ujutro.Trenutno ne radim a i kad sam radio prvu smjenu od 7 ujutro zaspao bi oko ponoci i spavao negdje do 3-4 ujutro i kad bi bio jako umoran.Po danu mogu zaspat bez problema i spavat 7-8 sati i vise,po noci mi mozak radi 200 na sat i jednostavno ne zelim spavat po noci jer uvijek mislim da cu nesto propustit jer se nocu uvijek nes događa.Dakle,uz problem nemogucnosti spavanja u razdoblju od 22-06h ja zapravo ni ne zelim spavat.Ne pomaze ni velika fizicka iscrpljenost jer velim legnem mrtav umoran i budim se nakon 2 sata max.Nabavio sam tablete za spavanje od prijatelja pa cu veceras isprobat jel djeluje,ako djeluje sutra cu otic do doktorice da mi prepise jos tableta,ako ce to pomoc.Inace mi se zna dogodit da spavam 12-ak sati tjedno,jer po danu cesto imam obaveza a po noci ne mogu spavat.Jel u pitanju nesanica ako mogu normalno spavat preko dana?
cross_that_line is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 04:03   #65
Tablete za spavanje - let avionom

Imam jedno pitanje - uskoro letim na dva užasno duga leta i to jedan u trajanju od 9 sati, a drugi u trajanju od 12 sati.

Budući da su razlike u vremenskim zonama po cca pet sati, bilo bi idealno prespavati kompletan let, tak da budem odmoran kad stignem na destinaciju.

Što mislite o neki blagim tabletama za spavanje...? Znam da ću čoriti, ali će to vjerojatno biti jedan san pun prekida, pa bih si tabletom pokušao osigurati kontinuitet.

Nisam ih nikada pio, pa pitam.

Hvala.
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 09:22   #66
ja znam da mi baka i tata kažu da od tableta za spavanje brzo zaspu i dugo spavaju, ali se ujutro probude umorni i prebijeni, pa ti vidi
Bugy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:21   #67
ja znam da mi nikad nije trebala tableta, nakon jela, zaspem ko mutava... i spavam cijelim putem,
e sad, u kojoj se klasi voziš?
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 01:26   #68
Quote:
cross_that_line kaže: Pogledaj post
Pozdrav,moj problem je nemogucnost spavanja po noci,tocnije i kad mi se prispava oko ponoci ja opet nađem razloga da ne idem spavat,ili odem gledat neki film ili na kompu i tak do 5-6 ujutro.Trenutno ne radim a i kad sam radio prvu smjenu od 7 ujutro zaspao bi oko ponoci i spavao negdje do 3-4 ujutro i kad bi bio jako umoran.Po danu mogu zaspat bez problema i spavat 7-8 sati i vise,po noci mi mozak radi 200 na sat i jednostavno ne zelim spavat po noci jer uvijek mislim da cu nesto propustit jer se nocu uvijek nes događa.Dakle,uz problem nemogucnosti spavanja u razdoblju od 22-06h ja zapravo ni ne zelim spavat.Ne pomaze ni velika fizicka iscrpljenost jer velim legnem mrtav umoran i budim se nakon 2 sata max.Nabavio sam tablete za spavanje od prijatelja pa cu veceras isprobat jel djeluje,ako djeluje sutra cu otic do doktorice da mi prepise jos tableta,ako ce to pomoc.Inace mi se zna dogodit da spavam 12-ak sati tjedno,jer po danu cesto imam obaveza a po noci ne mogu spavat.Jel u pitanju nesanica ako mogu normalno spavat preko dana?
Problem imam neki slican ovome....nikako se prisiliti zaspati, uvijek do 2-3 ujutro zjapim , pa se budim za 4 sati na fax, i onda popodne zaspim 2-3 sata jer sam umoran.... nebi me ni vrag prisilio prije pola noci u krevet, koliko god iscrpljen bio, nema spavanja.

Pa me zanima, ima li kakvih laganih tableta za spavanje samo da me lagano osamute da ne mislim previse pa da napokon zakrmim prije 12. Nesto bez recepta i bez nekih trajnih posljedica.

Hvala.
ValterZz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 02:12   #69
Quote:
ValterZz kaže: Pogledaj post
Problem imam neki slican ovome....nikako se prisiliti zaspati, uvijek do 2-3 ujutro zjapim , pa se budim za 4 sati na fax, i onda popodne zaspim 2-3 sata jer sam umoran.... nebi me ni vrag prisilio prije pola noci u krevet, koliko god iscrpljen bio, nema spavanja.

Pa me zanima, ima li kakvih laganih tableta za spavanje samo da me lagano osamute da ne mislim previse pa da napokon zakrmim prije 12. Nesto bez recepta i bez nekih trajnih posljedica.

Hvala.
Ima, ali ne bez recepta, sve ovo na "biljnoj" bazi što se nudi su u biti pripravci bez dokazane učinkovitosti i upitne djelatne tvari. Tablete koje olakšavaju usnivanje mogu biti npr. Normabel 5mg sat vremena prije nego što misliš ići spavat. Normabel je za opuštanje mišića dobar i olakšava proces usnivanja. Međutim, tablete koje su bolje od normabela po tom pitanju su tablete iz jedne druge skupine npr. Sanval. Sanval ne izaziva ovisnost i možeš ga dobiti na recept, Sanval ima malo drugačiji efekt od Normabela a to je da (po literaturi) poboljšava kvalitetu sna i olakšava usnivanje. Razgovaraj otvoreno sa svojim dr. , bitna je komunikacija i posavjetuj se. Moj prijedlog je da ako i misliš nešto uzimati, kloni se ne-efektivnih biljnih pripravaka jer da su to lijekovi koji dijeluju onda ih nebi mogao dobiti bez recepta. Nemoj piti kavu tokom dana ili bar smanji na jednu šalicu, pogotovo prije spavanja.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 02:44   #70
Znaci kazes nis bez recepta... doktor mi nije padao jos napamet jer mi se nikad ovo nije cinio problem vrijedan doktora...
U svakom slucaju hvala na odgovoru, jos cu si dati do kraja ovog tjedna, ako ne uspijem zaspati ranije onda idem po taj recept, ili sto mi vec doktor preporuci.
ValterZz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 18:32   #71
Neke zelene.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 16:07   #72
Tableta Praxiten

Pozdrav svima, imam pitanjce. zadnje vrijeme me muci nesanica. Najgluplje je sto se budim oko dva-tri ujutro i nema vise spavanja. Znam da vas ima koji ne spavate po cijelu noc i da imam minoran problem, ali navikao sam spavati normalno, a nemam nekih problema u zivotu(mozda mi je to problem).
Da skratim, probao sa Persen i nista.
E sad pocinje...kolegica mi je dala Praxitena 5 komada(bijele su boje), veli najmanja mgramaza ali nece reci koliko. U apoteci ne zele nista reci bez recepta. Popio sam jednu navecer i probudio sam se u tri ujutro. Sad sumnjam da mi ona nije dala Praxitene vec nesto bezazleno. Da li neko zna kolika je najmanja mgramaza tih tableta i da li smijem popiti dvije ili koliko da spavam mirno? Ne kanim probati ako mi neko nesto ne napise jer se ne kuzim u tu kemiju.
Hvala na citanju.
Pozz
pele_san is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 17:13   #73
A da odeš kod doktora i tražiš recept?

Piješ nešto što ni ne znaš šta je i kolike je doze i još bez recepta. Ne se igrati sa zdravljem.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 14:08   #74
To je vjerojatno najbolje...ne da mi se kumiti za info...
pele_san is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 18:16   #75
Quote:
pele_san kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam pitanjce. zadnje vrijeme me muci nesanica. Najgluplje je sto se budim oko dva-tri ujutro i nema vise spavanja. Znam da vas ima koji ne spavate po cijelu noc i da imam minoran problem, ali navikao sam spavati normalno, a nemam nekih problema u zivotu(mozda mi je to problem).
Da skratim, probao sa Persen i nista.
E sad pocinje...kolegica mi je dala Praxitena 5 komada(bijele su boje), veli najmanja mgramaza ali nece reci koliko. U apoteci ne zele nista reci bez recepta. Popio sam jednu navecer i probudio sam se u tri ujutro. Sad sumnjam da mi ona nije dala Praxitene vec nesto bezazleno. Da li neko zna kolika je najmanja mgramaza tih tableta i da li smijem popiti dvije ili koliko da spavam mirno? Ne kanim probati ako mi neko nesto ne napise jer se ne kuzim u tu kemiju.
Hvala na citanju.
Pozz
Praxiten (oxazepam) ima od skupine benzodiazepina najkreći T1/2, da skratim najkraće djeluje... Znaći da bi ti bolja opcija bila diazepam s duljim poluvremenom u odgovarajućoj dozi... npr diazepam (normabel, apaurin...)
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 01:05   #76
Koja je cijena tog Sanvala? I postoji li neka druga alternativa za uzeti bez recepta?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 14:08   #77
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Koja je cijena tog Sanvala? I postoji li neka druga alternativa za uzeti bez recepta?
Melatonin Kal u dozi od 3 mg, poceti s 1 tabl. pa ako bude malo moze se povisiti na 2-3 tbl.

Sanval nije neka sreca jer uzrokuje promjene koncentracija i pamcenja, otupljuje ljude kao da imaju Alzheimera.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 16:11   #78
znatizeljan sam, koliko vi spavate bez tableta? Ja sam davno imao frenda koji mi je rekao da uspije spavati 3sata i hvalio se da ima puno energije. ostatak noÄŤi provodi igrajuÄŤi igrice.



Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 01:15   #79
Radim u smjenama i nemam problema sa uspavljivanjem nego kontinuitetom spavanja nakon noćne smjene.
Istraživala sam malo i počela piti Melatonin od 1mg prije spavanja i još jednu tabletu popijem oko 11h jer naravno da me zvukovi i svašta budi.
Kupujem ih na iHerbu i oduševljena sam jer kako ga tijelo samo proizvodi, nije štetna kemijska supstanca, nema osjećaja nadrogiranosti nakon buđenja.
Stvarno kvalitetnije spavam i nisam više umorna po cijele dane kada radim noćne.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 03:30   #80
Ja kad ne mogu spavati , samo popijem 2 magnesium I zaspem. Magnesium je dobar razbija nesanicu.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.